Сб, 18.11.2017, 10:09
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » АРХІВ » «Важкі» діти » Конфліктні ситуації між вчителями і учнями!
Конфліктні ситуації між вчителями і учнями!
W-w-W Дата: Ср, 27.08.2008, 23:36 | Повідомлення № 1

Знайшов в неті таку статтю: "Батько поскаржився на побої, завдані його сину вчителем. Директор престижної вінницької школи в лікарні отримав звістку, що батько його школяра поскаржився правоохоронцям на побої, завдані його сину вчителем інформатики
Початок другого семестру відзначився "шкільним" скандалом у зразковій школі. Нещодавно батько - викладач політехнічного університету міста, який має професорське звання, звернувся із заявою про побиття його дитини - дев'ятикласника Дмитра К. (з етичних міркувань прізвище та імена відомих на Вінниччині педагогів не вказуються) у правоохоронні органи. Вони підтвердили отримання заяви. На гарячу лінію "20 хвилин" зверталися анонімно батьки дітей - свідків події. Діти переказали, що хлопчика з паралельного класу, який прийшов на урок інформатики, вчитель із застосуванням сили "викинув" із класу. На очах у його подруги і двоюрідного брата.

Гулю на потилиці намацала особисто класний керівник наступного дня, коли Дмитро прийшов із батьком до школи. Але з'ясовувати причини її виникнення вже доведеться правоохоронцям.

Учитель інформатики отримав догану в усній формі та чекає обговорення інциденту на педраді. У деяких дітей-очевидців узяли письмові пояснення - про це заявила завуч із виховної роботи.

- Кожен батько має і повинен захищати власну дитину, - зізнається класний керівник хлопчика.

Справа одразу дійшла до міліції через збіг обставин. Про це розповіла завуч із виховної роботи. Класний керівник уперше почула про інцидент саме від батьків і зреагувала: "Так не може бути". Директора не було на той час - він у лікарні, кабінет завуча був замкнений, як і інформатики. Батько морально не зміг більше чекати, і так проблеми "шкільної родини" вийшли до міліції.

У навчальному закладі досі не можуть отямитися, каже завуч. На учня і викладача дають дуже гарні характеристики. Інцидент став неприємним сюрпризом для директора, який знаходиться у лікарні.

Дмитро, зі слів педколективу, завжди усміхнений, має здібності, але через хворобливість вчиться посередньо, але може й краще.

Учитель інформатики, який є другою стороною конфлікту, прийшов у школу в минулому семестрі, але колись працював у цій школі та залишив її через матеріальні мотиви. Прийшовши до школи вдруге, він полагодив усі комп'ютери та віддано працював. Завучі та класний керівник, які з'явилися з появою журналіста, одноголосно стверджують, що педагог - людина стримана. Конфліктів із даним учнем та взагалі з іншими дітьми, за їх слів, ніколи не було.

Але й сам Дмитро не конфліктний, кажуть педагоги та батьки, а з інформатики має 11 балів.

- Він же міг убити мого сина, - зазначає мати Дмитрика Тамара.

За словами матері, дитина отримала синець на хребті та велику гулю, що було зафіксовано медичною експертизою.

Викладач частину провини визнає, але каже, що тільки струсив дитину за комір… І довго пояснював моменти провокації.

Журналістам учитель повідомив, що зараз міркує про звільнення. Але для працівників закладу це буде вагомою втратою. Тому вони зацікавлені об'єктивно розв'язати ситуацію і примирити сторони. Але завуч усе ж таки зазначила, що навіть торкатися дитини педагоги не мають права і в школі завжди існувало табу на це. Класний керівник щодня цікавиться станом хлопця. У батьків, крім Дмитра, є ще дочка, яка вчиться у першому класі цієї ж школи. Уся родина дуже любить школу, яка стала для дітей другим домом.

Учитель інформатики:

- Кілька днів я аналізую ситуацію. Це, мабуть так я його взяв, підкреслюю, не бив. Узяв за шкірки - це так, але не бив. З іншого боку, його батько - педагог. Як би він себе повів, коли б на дуже цікавій темі його студент - "нуль уваги - фунт презирства" - встає і виходить із класу. Дзвінка телефону я не чув, якщо чесно. А що дитина не з цього класу, я одразу не помітив - він же також навчається в мене.

Дмитро:

- Я прийшов до школи, бо мама послала мене повідомити класному керівнику, що я почуваюся краще після отруєння. Щоб також подихати повітрям - провітритися трохи. Але мого класу вже не було. Я пішов до друзів у паралельний. Коли вчитель інформатики ввійшов до класу, він тричі сказав: „Сідайте”. Я не міг піти одразу, та лишився допомагати подрузі з математикою. Коли зателефонувала мама, яка сказала йти швидко додому, я хотів вийти і підняв руку вгору. Вчитель не дозволив. Тоді я встав і хотів підійти до вчителя пояснити. Але встиг тільки сказати: "Я ж не ваш"! Далі пояснити ситуацію можливості не було: він узяв мене за комір і притиснув із силою до стіни. В очах потемніло. Вийшовши з класу, я побіг додому."

Ваші роздуми, висновки і пропозиції!!!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 30.08.2008, 03:46 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
В моїй школі є настільки наглі учні, що інколи так хочеться за шкірку й задвері, але завжди себе стримую і самозаспокоюю думками, що він перед Богом відповість за свої вчинки. Кілька разів я не витримував і скаржився класним керівникам, водили цих учнів до директора (разів 10), результат був нулевий. Ці учні і в директора себе досить нагло вели, навіть придумали, що я одного з них назвав "дибілом" (хоча щиро вам кажу, що я цього не робив, оскільки добре знаю, що дибіл - це важка психічна хвороба). Я назвав його придурком (але це занадто легка характеристика для того учня). Також вони напридумували ще багато такого, чого й близько не було. Врезультаті чудової акторської гри я опинився винним в очах директора і батьків цих учнів. Брахнувши дверима, я покинув кабінет директора, побачив, що це все просто абсурд. Ну що це дає?
Бачу реальний вихід наведення порядку, але він нездійсненний. У випадку найменшого порушення дисципліни на уроці і повідомлення про це класного керівника та директора вживати серйозні міри покарання винного учня, у разі доведення його вини. Тільки от не знаю, які саме покарання. Наприклад догану учневі. Три таких догани - виключення з школи і відправлення в виправну колонію на термін 1 рік. Відправили одного, другого, третього і здраствуй ідеальна дисципліна. Але тоді б знайшлися і наглі вчителі, які б зловживали цим законом.
Розмріявся. :$

Щодо цього випадку, то звичайно оправдувати вчителя не варто, дійсно він передусім не мав права застосовувати фізичну силу. Взагалі у вчителя не має прав, лише обов’язки. Ну а в учнів все навпаки. Так що закон на їхньому боці.

Ogorodets Дата: Сб, 30.08.2008, 12:37 | Повідомлення № 3
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Quote (Ковальчук_Олександр)
вихід наведення порядку

Единственный, на мой взгляд, метод наведения порядка без рукоприкладства и пропихивания высокой морали - ввод в школах системы штрафов. К примеру, балуется на уроке - 20 грн, прогулял урок - 30 грн, загнул матом - 50 грн и т.д. Штрафы высчитывать с зарплаты родителей в принудительном порядке. Я думаю для наведения порядка достаточно будет одного месяца.
А родители как начнут попадать на бабки - сами сразу же начнут заниматься рукоприкладством по отношению к своим чадам: им можно. По принципу:"Я тебя породил......."
Newbie Дата: Сб, 30.08.2008, 13:35 | Повідомлення № 4
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Учень)
Я прийшов до школи, бо мама послала мене повідомити класному керівнику, що я почуваюся краще після отруєння. Щоб також подихати повітрям - провітритися трохи. Але мого класу вже не було. Я пішов до друзів у паралельний. Коли вчитель інформатики ввійшов до класу, він тричі сказав: „Сідайте”. Я не міг піти одразу, та лишився допомагати подрузі з математикою. Коли зателефонувала мама, яка сказала йти швидко додому, я хотів вийти і підняв руку вгору. Вчитель не дозволив. Тоді я встав і хотів підійти до вчителя пояснити. Але встиг тільки сказати: "Я ж не ваш"! Далі пояснити ситуацію можливості не було: він узяв мене за комір і притиснув із силою до стіни. В очах потемніло. Вийшовши з класу, я побіг додому."

1) подзвонити "слАбо", що дитині краще після отруєння, навіщо в школу посилати? подихати повітрям в школі все-рівно не получиться
2) він не в курсі який у класу розклад? допустимо не розрахував час, може бути, але ж він не до однокласників йшов, а до вчительки. що завадило її знайти?
3) залишився на інформатиці помагати з математикою, отже ні він, ні та подруга не виконували завдань вчителя на уроці
4) "я ж не ваш!" - а яка різниця, якщо вже лишився

тобто якщо візуалізувати ситуацію, то учень явно провокував вчителя, випробовував терпіння

з іншого боку

Quote (Учитель)
Кілька днів я аналізую ситуацію. Це, мабуть так я його взяв, підкреслюю, не бив. Узяв за шкірки - це так, але не бив. З іншого боку, його батько - педагог. Як би він себе повів, коли б на дуже цікавій темі його студент - "нуль уваги - фунт презирства" - встає і виходить із класу. Дзвінка телефону я не чув, якщо чесно. А що дитина не з цього класу, я одразу не помітив - він же також навчається в мене.

якщо дитина проситься вийти (чи не проситься, зрештою ситуації різні бувають) - вона ПОВИННА вийти!!! а якщо йому, звиняйте, живіт скрутило? теж за шкірки?
я навпаки прошу, якщо треба вийти на хвильку, робити це тихо, не відволікаючи інших (бо так це є в цивілізованому світі). не варто возводити дисципліну в абсолют, це моя скромна думка
W-w-W Дата: Сб, 30.08.2008, 15:05 | Повідомлення № 5

Наприклад догану учневі. Три таких догани - виключення з школи і відправлення в виправну колонію на термін 1 рік.

я б трішки по іншому б сказав. Учню то догану можна, але краще догану батькам на місці роботи та обговорення такого випадку на зборах трудових, де працюють батьки, таке було за радянських часів і це була ефективна методика, раз батьки дома розяснили своєму чаду що по чому і все в порядку, а тепер погляньте яка ситуація, батьки слухають тільки своїх дітей, а що вчитель говорить їм начхати.

Також треба прийняти серйозні міри і до вчителів, які себе не стримують

Quote (Ogorodets)
Штрафы высчитывать с зарплаты родителей в принудительном порядке.

це теж дуже ефективний метод, доплюсувавши до попереднього

Quote (Newbie)
якщо дитина проситься вийти (чи не проситься, зрештою ситуації різні бувають) - вона ПОВИННА вийти!!!

не знаю як у вас, а в нас наказом непам'ятаю яким заборонено дітей під час уроків випускати

Quote (Newbie)
не варто возводити дисципліну в абсолют

ну не в повний, але трохи треба, а то скоро лапки на вчителях позвішують і все.....
Ogorodets Дата: Сб, 30.08.2008, 15:14 | Повідомлення № 6
Назавжди з нами
Рейтинг: 42
Quote (WWW)
не знаю як у вас, а в нас наказом непам'ятаю яким заборонено дітей під час уроків випускати

У нас тоже. В прошлом году (в октябре, по-моему) учительница начальных классов отпустила мальчика с урока и его сбила насмерть машина. После этого вышел приказ, запрещающий выпускать детей с уроков по любому поводу. В туалет рекомендовано ходить на перемене.
Ktara Дата: Сб, 30.08.2008, 16:07 | Повідомлення № 7
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
У нас теж заборона відпускати з пар учнів. теж був випадок, коли дитина відпросилался в туалет, а сама побігла ксерокс через дорогу робити (ну терміново він їй був надо), на дорозі збила машина. Викладач був крайнім (його звинуватили батьки дитини) З того часу всі "мокрі справи" вирішуються на перервах, під час занять з кабінету виходити заборонено :)
Newbie Дата: Сб, 30.08.2008, 17:58 | Повідомлення № 8
Хелпер
у нас виставити з класу заборонено, а стосовно того, що не випускають в туалет... особисто я би в порошок стерла того вчителя, який би не випустив дитину :)
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 30.08.2008, 18:25 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Три таких догани - виключення з школи і відправлення в виправну колонію на термін 1 рік.

Це я просто мріяв, розумію, що повертатися до сталінських часів не потрібно, але й залишати все як є зараз також не можна.
Quote (Ogorodets)
Единственный, на мой взгляд, метод наведения порядка без рукоприкладства и пропихивания высокой морали - ввод в школах системы штрафов.

Досить гарна ідея і головне, що це вже не мрія - можна реалізувати, але ж знову ж таки... ніхто за це не візьметься. Давайте подумаємо, в директора на уроці впринципі дисципліна впорядку. То я гадаю, що в них (директорів, завучів) складається враження, що й на інших уроках все нормально, але це далеко не так. І таке ж враження складається в керівників рай (обл) відділів освіти. Адже ці люди не працюють безпосередньо в школі і не мають уявлення про сучасний стан речей.
Quote (WWW)
я б трішки по іншому б сказав. Учню то догану можна, але краще догану батькам на місці роботи та обговорення такого випадку на зборах трудових, де працюють батьки, таке було за радянських часів і це була ефективна методика, раз батьки дома розяснили своєму чаду що по чому і все в порядку, а тепер погляньте яка ситуація, батьки слухають тільки своїх дітей, а що вчитель говорить їм начхати.

Аналогічно ніхто реалізовувати не буде (песиміст я і реаліст).
Дійсно, якби поєднати ваші дві ідеї, то результат би не заставив себе чекати. Висновок з цього всього, що потрібно найти систему "пресування" учнів, яка дасть їм чітко зрозуміти: "Перш, ніж порушити дисципліну, зірвати урок, чи зробити якийсь проступок, тричі подумай, бо наслідки для тебе будуть дуже негативні". А поки що учні (більшість) сміливо гадять і ніяких наслідків не отримують (окрім власного задоволення). Тож робити погане (а для них воно хороше) вони звикають, так як людина дуже швидко звикає до хорошого і постійно намагаються повторити.
Замітьте, учні (навіть самі найгірші) стають ввічливими і добрими в кінці 11-го класу. І багато хто з них навіть просить щиро вибачення за спалені нерви. Мабуть в цей момент вони стають по справжньому дорослими і усвідомлюють всі свої помилки.
В першу чергу батьки винні, адже вони самі "розпускають" своїх дітей. В хороших батьків і учні золоті. Яблуко від яблуні далеко не падає. І колись так було, але діяли якісь закони, а зараз настала вседозволеність і вчителі як ніколи принижені і в очах більшості учнів не мають ніякого авторитету.
І наврят чи щось зміниться в кращу сторону. :'(
W-w-W Дата: Сб, 30.08.2008, 23:04 | Повідомлення № 10

Quote (Newbie)
особисто я би в порошок стерла того вчителя, який би не випустив дитину

дивлячись кого ви відпустите!!!! але наказ є наказ!!!!

Приклади Ogorodets, та Ktara, доводять істину даного наказу, не хотілось за якоїсь подібної ситуації опинитись у в'язниці, воно того не варте!!!

filnick Дата: Ср, 22.10.2008, 20:57 | Повідомлення № 11
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Дійсно, накази видають на підставі випадків, які вже трапилися.
А взагалі всім вчителям слід пам'ятати, що за дві речі - насильство (фізичне та моральне) й фінансові зловживання (побори з батьків, учнів в будь-якому виді в т.ч. на підручники, зошити, на ремонт, у фонд класу) слідує СТАТТЯ карного кодексу. За все інше - лише адміністративна відповідальність.
Ktara Дата: Ср, 22.10.2008, 21:37 | Повідомлення № 12
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (Newbie)
у нас виставити з класу заборонено, а стосовно того, що не випускають в туалет... особисто я би в порошок стерла того вчителя, який би не випустив дитину

А я якби ви опинилися на місці того викладача, який доказував шо він "не верблюд". Дитина звинуватила вчителя в тому, що це вчитель послав робити ксерокс для особистих потреб (і ніхто не замислився що у нас в закладі є ксерокс, де викладачі можуть собі зробити копії)
А як відомо, в таких випадках прав учень (тому що поскаржилися батьки і слово батьків+слово дитини важить більше ніж слово вчителя)
Мені не потрібно вибирати відпускати чи ні, в мене навіть не просяться і калюж ще не було :) B)
filnick Дата: Чт, 23.10.2008, 18:41 | Повідомлення № 13
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Діти, які мають потребу часто користуватися туалетом, приносять довідку від лікаря на початку року. Про цих дітей повідомляють класного керівника та вчителів. Тоді дитину відразу при потребі відпускають. Всі інші діти з першого класу повинні привчатися ходити в туалет на перерві.
Pentiume Дата: Пт, 21.11.2008, 17:09 | Повідомлення № 14
Тут живе...
Рейтинг: 25
Шановні учасники форуму! Яке Ваше ставлення щодо користування мобільним телефоном учнями у школі.?
Чи є в когось є досвід праці у класах де вчаться діти "крутих" батьків? Поділіться !!!
Який можна наказ видати щоб захищати власні права , і не сперечатись з батьками... Якщо в когось є--- скиньте...
Newbie Дата: Пт, 21.11.2008, 17:28 | Повідомлення № 15
Хелпер
Quote (Pentiume)
Який можна наказ видати щоб захищати власні права , і не сперечатись з батьками... Якщо в когось є--- скиньте...

наказ МОН
Форум інформатиків » АРХІВ » «Важкі» діти » Конфліктні ситуації між вчителями і учнями!
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.