Нд, 19.11.2017, 18:00
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 3«123»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Спілкування в мережі Інтернет (Проблеми методики викладання інформатики чи інші...)
Спілкування в мережі Інтернет
filnick Дата: Чт, 14.05.2009, 22:49 | Повідомлення № 1
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Після вивчення теми "Засоби спілкування в Інтернеті" запропонував восьмикласникам поспілкуватися через шкільний форум (чат). Переглянувши результати, був вражений:
1. Діти практично не володіють основами спілкування.
2. Не розуміють змісту теми форуму і пишуть будь-що.
3. Переважна більшість не дружить з елементарною граматикою.
4. Вживають сленг, не розуміючи його значення.
Виникає питання. Чи потрібно вчити культурі спілкування в Інтернеті наших учнів? Як і коли на уроках інформатики цим займатися? Чи залишити все на вчителів-філологів й не морочити собі голову?
Дуже важливо почути Вашу думку.

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 17.05.2009, 21:14
Ktara Дата: Нд, 17.05.2009, 20:39 | Повідомлення № 16
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
ну мне, как модератору, странно слышать, что человек, регистрируясь на форуме, сразу думает о том, что все равно нарушит правила, ибо они созданы для этого :)
AAN Дата: Нд, 17.05.2009, 21:12 | Повідомлення № 17
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
:) И если уж честно, то я вообще против общения на таких сайтах. Еще неизвестно кто и для чего их придумал. О том, что детям запрещать ни в коем случае нельзя часто говорилось, так что не буду поднимать эту тему.
Я сторонница того, что ничего не заменит реального обущения. И лучше уж тогда обучать деловому общению (писать электронные письма, приветствие, кратко и доступно излагать суть вопроса ну и так далее). То что может понадобиться не для развлечения, а в будущем обучении и работе.

Додано (17.05.2009, 21:00)
---------------------------------------------
Уважаемая Ktara! Не будте голословной. Если я нарушила правила - напишите. Пока этого не произошло, не надо зря меня в чем-то уличать. Я сама являюсь модератором форума, но считаю, что есть незыблемые правила, которые я стараюсь не нарушать и они шире правил, описанных этим форумом.

Шановна AAN прошу не порушувати правила форуму і не переходити на особистість!!!

Додано (17.05.2009, 21:12)
И ещё добавлю из личного опыта. Не считаю, что фотография учителя информатики в купальнике и в пункте О себе замечания очень личного характера (в контакте, где основная масса друзей - ученики) этичны и способствуют лучшему усвоению предмета. Жалко, что на это ещё не придумали правила.

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 17.05.2009, 22:02
Ktara Дата: Нд, 17.05.2009, 21:49 | Повідомлення № 18
Перспективна вчителька
Извините, но разве я упоминала чей-то ник? Я говорила обобщенно. Почему вы приняли на свой счет?
Я же не принимаю на свой вышесказанное.
А правила существовали еще с сети Фидонет, с которой я и начинала свою работу
ИМХО. Я считаю, что правила (как и законі) созданы не для того, что бы их нарушать, а для того чтобы их соблюдать ибо это есть одним из основных показателей информационной культуры и основной составляющей информационной компетентности
filnick Дата: Нд, 17.05.2009, 22:41 | Повідомлення № 19
Мудрий вчитель
Quote (AAN)
это беда образования и воспитания вцелом.

Це біда суспільства. А освіта і виховання загалом є продуктом суспільним.
AAN Дата: Нд, 17.05.2009, 22:52 | Повідомлення № 20
Тут підглядає ...
Прочитала правила форума. Не увидела что я нарушила, формулировки переходить на личности нет. За то что неправильно поняла
Quote (Ktara)
ну мне, как модератору, странно слышать, что человек, регистрируясь на форуме, сразу думает о том, что все равно нарушит правила, ибо они созданы для этого
и приняла на свой счет прошу прощение - сработала эмоциональность.
К правилам отношусь неоднозначно, потому что иногда их трактуют и используют как удобно одной из сторон. Не всегда правила однозначны.
Вот даже вернемся к нашей теме. Кто-то считает правильно отрезать школу от контактов и одноклассников, кто-то считает - неправильно (видите ли дети всё равно найдут возможность там общаться). Считаю, что правильно отрезать, кстати в большинстве фирм так и делают. Ограничивают использование интернета в нерабочиш целях. Чем школа хуже? В конце концов пусть привыкают к взрослой жизни, где не всё доступно ;) А если это якобы мешает их учебному процессу - ну извините. Нужно учиться делать выбор или учеба или развлечение. :)

Додано (17.05.2009, 22:52)
:) Предлагаю внести в правила не придираться к словам и выражениям

W-w-W Дата: Нд, 17.05.2009, 22:55 | Повідомлення № 21

Quote (AAN)
К правилам отношусь неоднозначно, потому что иногда их трактуют и используют как удобно одной из сторон. Не всегда правила однозначны

Давайте не будем виясняти хто і як сприймає правила! Раз ви тут, то ви маєте зобов'язуватись їх виконувати.

Quote (AAN)
Считаю, что правильно отрезать, кстати в большинстве фирм так и делают. Ограничивают использование интернета в нерабочиш целях. Чем школа хуже? В конце концов пусть привыкают к взрослой жизни, где не всё доступно А если это якобы мешает их учебному процессу - ну извините.

Ви правильно пишите, але на школу вже декілька десятиліть дивляться якось по іншому і нікого її проблеми не цікавлять, дітей треба привчати до культури та дотримання правил поведінки під час перебування на вебпросторах!
Newbie Дата: Нд, 17.05.2009, 23:00 | Повідомлення № 22
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (AAN)
Кто-то считает правильно отрезать школу от контактов и одноклассников, кто-то считает - неправильно (видите ли дети всё равно найдут возможность там общаться)

лише заборонити доступ - неправильно. відрізати і пояснити правила користування - правильно. адже я так розумію претензія не до самого сайту, а до того ЯК там спілкуються.

і власне кажучи як інакше показати правила спілкування, крім як на власному прикладі? якнайширше залучати форуми, чати, аськи, вконтакте і т.д. до навчального процесу, показувати, що це засоби не лише розваги, але й навчання (в глобальному сенсі, пізнання), то і культура інформаційна формуватиметься, і технологічні навики теж

AAN Дата: Нд, 17.05.2009, 23:22 | Повідомлення № 23
Тут підглядає ...
А почему не обучать на внутришкольных чатах?
Quote (Махновець_Ігор)
Раз ви тут, то ви маєте зобов'язуватись їх виконувати.

Обязуюсь.
Quote (Newbie)
лише заборонити доступ - неправильно. відрізати і пояснити правила користування - правильно.

Однозначно.
Ktara Дата: Пн, 18.05.2009, 00:02 | Повідомлення № 24
Перспективна вчителька
Quote (Newbie)
і власне кажучи як інакше показати правила спілкування, крім як на власному прикладі? якнайширше залучати форуми, чати, аськи, вконтакте і т.д. до навчального процесу, показувати, що це засоби не лише розваги, але й навчання (в глобальному сенсі, пізнання), то і культура інформаційна формуватиметься, і технологічні навики теж

Согласна на все 100%. Воспитание личным примером еще никто не отменял

Quote (AAN)
Прочитала правила форума. Не увидела что я нарушила, формулировки переходить на личности нет. За то что неправильно поняла

зато там есть примерно пункта 3, которые об этом говорят.

Зато одно правило, которое записано дословно, все же проигнорировали:
3.18. Забороняється цитувати, обговорювати і просто відповідати на попередження модераторів і адміністраторів, будь-які інші зауваження, що стосуються порушень правил, особливо виділені червоним кольором або включені в блок "Попередження". (Вам модератор этой ветки прописал замечание красным цветом)

mouse Дата: Пн, 18.05.2009, 09:18 | Повідомлення № 25
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Є поняття інформаційної культури. Воно є складової загальної культури. І все що якось випинає - там на форумах, чатах і вспливає.
Я особисто забороняю всі сторонні ресурси під час занять. А далі цього нема. Намагаюсь "підсовувати" потрібні сайти, приклади. Розповідаю про те, до чого може довести те чи інше.
Хай краще під наглядом в кабінете, ніж в клубі як завгодно.
VicS13 Дата: Пн, 18.05.2009, 12:09 | Повідомлення № 26
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Хочу сказать о себе.

На форумах, в аське, чатах стараюсь максимально соблюдать культуру речи, насколько это возможно. Всякие там преведы и медведы использую как матерное слово: ну уж если никак нельзя без этого, то приходится..... И возможно по реже.
И детей приучаю к тому же.
Их немного ломает по-началу. Но ничего, привыкают и в жизни разговаривают культурнее......
у меня кружок а не школа..... И общение воспитанников намного более свободное на занятии, чем в школе на уроке....
И поэтому им приходится очень быстро уяснять, что никаких кликух, слэнга и т.д. УПОТРЕБЛЯТЬ НЕЛЬЗЯ.
Единственное что позволяется - чисто компьютерный слэнг, без него никак..... :)

Додано (18.05.2009, 12:09)
А про фильтрацию трафика и говорить нечего. Цензура, можно так сказать, похлеще царской.... :)

NatVovk Дата: Пн, 18.05.2009, 19:25 | Повідомлення № 27
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Quote (AAN)
А где можно прочитать об основах общения в Интернете

Можна прочитати в газеті ІНФОРМАТИКА (вже здали у друк серпневі номери, тому зараз не пам’ятаю це №№29-30 або №№31-32). Я нещодавно зробила інтерв’ю з провідним інтернет-провайдером (добре що старі зв’язки ще є).
Вони самі були ініціаторами такого матеріалу, адже соціальні мережі їх дістали! Про це саме час писати багато й різнопланово.
Nicola Дата: Пн, 18.05.2009, 22:43 | Повідомлення № 28
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (filnick)
1. Діти практично не володіють основами спілкування.

Аналогічна ситуація. Це мабуть наша загальна проблема. І щоб вирішити її потрібно працювати не тільки нам учителям.
shef100 Дата: Пн, 18.05.2009, 23:54 | Повідомлення № 29
Тут живе...
Рейтинг: 6
Анекдот в тему:
Quote (Nicola)
Цитата (filnick )1. Діти практично не володіють основами спілкування.

Підходить до дівчини хлопець і питає:
- Скажи, будь-ласка, а у ти в Контакті зареєстрована.
- Ні, - відповідає дівчина
- Ах, шкода! Хотів з тобою познайомитись - жаліє хлопець. ;)

Анекдот в тему, а повідомлення ні!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Вт, 19.05.2009, 00:21
filnick Дата: Вт, 19.05.2009, 18:40 | Повідомлення № 30
Мудрий вчитель
Quote (shef100)
Анекдот в тему

А мені здається, що це не анекдот, а реальність. Сьогодні восьмикласниці розмовляють між собою в класі: "Я тобі вконтактах на стіні таке прислала - зайдеш прочитаєш!" - Питаю: "А що так не можеш сказати?" - "Та ви що? Так - це не стильно".
Тобто виходить, з точки зору молоді, - спілкування в Інеті це вже окремий стиль? Можливо спосіб самовираження? Як писала AAN,- У них там своя тусовка, свой сленг и манера общения, который отличен от взрослого.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Спілкування в мережі Інтернет (Проблеми методики викладання інформатики чи інші...)
Сторінка 2 з 3«123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.