Пн, 23.10.2017, 10:57
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Спілкування в мережі Інтернет (Проблеми методики викладання інформатики чи інші...)
Спілкування в мережі Інтернет
filnick Дата: Чт, 14.05.2009, 23:49 | Повідомлення № 1
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Після вивчення теми "Засоби спілкування в Інтернеті" запропонував восьмикласникам поспілкуватися через шкільний форум (чат). Переглянувши результати, був вражений:
1. Діти практично не володіють основами спілкування.
2. Не розуміють змісту теми форуму і пишуть будь-що.
3. Переважна більшість не дружить з елементарною граматикою.
4. Вживають сленг, не розуміючи його значення.
Виникає питання. Чи потрібно вчити культурі спілкування в Інтернеті наших учнів? Як і коли на уроках інформатики цим займатися? Чи залишити все на вчителів-філологів й не морочити собі голову?
Дуже важливо почути Вашу думку.

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 17.05.2009, 22:14
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 15.05.2009, 00:12 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Правила інтернет-етики при користуванні електронною поштою (прикріплення)

filnick, у мене прослідковується така ж ситуація. Все дуже запущено. Намагаюсь уділяти багато часу основам спілкування на форумах, чатах, icq.

Quote (filnick)
Виникає питання. Чи потрібно вчити культурі спілкування в Інтернеті наших учнів?

Потрібно. Перед тим, як перейти до спілкування на шкільному форумі, трачу 10-15 хвилин на пояснення правил спілкування, мети форумів, правил цитування і т.і.
Quote (filnick)
і коли на уроках інформатики цим займатися?

Кількість годин, відведена на тему, дозволяє це зробити. Наприклад, пройшовши тему "Телеконференціїї" оглядово, більше часу можна приділити форумам, чатам тощо.
Прикріплення: i-etika.rar(8Kb)
Newbie Дата: Пт, 15.05.2009, 00:30 | Повідомлення № 3
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
так, звісно - цьому треба вчити. і саме на інформатиці, не чекаючи, що вони це вивчать на уроках мови чи етики.
якраз зараз мала цю тему з 6 класом. вони майже поголовно в вконтакте, мають свої скриньки, половина користується скайпом і аською, тобто досить активно вже спілкуються в Інтернеті.
зі здивуванням слухали, що варто тему повідомлення вказувати, не флудити, не спамити, і т.д. плюс, в тому ж напрямку - правила безпеки в Інтернеті, теж ДУЖЕ важливо (важливіше, за граматику). я не планувала так, але всі 45 хвилин ми обговорювали ці нюанси, з прикладами з життя, їхнього досвіду.
mouse Дата: Пт, 15.05.2009, 11:30 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Newbie)
вони майже поголовно в вконтакте

Погоджуюсь. Це факт. Маю досвід учні 7-8 класів просто живуть "контактом", проводять в на сайте по кілька годин, і це їм здається миттю! Є дуже цікаве спостереження: час проведений за ПК здається в 3-4 рази менший ніж насправді.
Гадаю, що ця розмова не для одного уроку.
Є досвід проведення батьківських зборів з питань інформаційної культури. Батьки навіть і не знають на які сайти заходять діти - погодьтеся, це дуже небезпечно для дітей.
В правовому полі ці питання не вирішуються.
:?
НІКОЛЯ Дата: Пт, 15.05.2009, 11:38 | Повідомлення № 5
Знавець вірусів
Рейтинг: 201
Quote (mouse)
Маю досвід учні 7-8 класів просто живуть "контактом", проводять в на сайте по кілька годин, і це їм здається миттю!

Мої теж проводили поки я доступ не закрив їм до контакту . Деякі навдь батькам жалілись а ті директору , ну і побрізав завантаження на учнівські ПК в кучі з завантаженням такіх сайтів як с100 ,тату , порн , та інші , Довелось пів дная попрацювати зато тепер повний порядок за моральну сторону своїх учнів я спокійний .

Відредаговано: НІКОЛЯ - Пт, 15.05.2009, 11:39
Newbie Дата: Пт, 15.05.2009, 11:45 | Повідомлення № 6
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
не заборонами це вирішувати треба, адже заборонений плід такий солодкий! вони ж вдома, чи в комп.клубі "відірвуться" по повній. краще пояснювати, як себе треба поводити, бо їм в цьому інформаційному просторі ще жити і жити :)
при цьому не варто забувати, що бувають абсолютно природні моменти, коли не думається про граматику, правопис, хочеться написати "все, що думаєш" про вчителів і інших :) але у всьому має бути межа і відповідальність, і саме про це треба говорити.
PanPete Дата: Пт, 15.05.2009, 11:54 | Повідомлення № 7
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Підтримую Newbie, адже блокування шкільної мережі - лише засіб, який дозволяє обмежити можловості учня відволікатися від навчального процесу, блокування дома (батьками) може й не спрацювати, адже що мішає "чаду" в час, коли відсутні батьки зняти блокування? Лише формування культури особистості може вирішити цю проблему
НІКОЛЯ Дата: Пт, 15.05.2009, 12:04 | Повідомлення № 8
Знавець вірусів
Рейтинг: 201
Quote (PanPete)
Лише формування культури особистості може вирішити цю проблему

В цьому питанні я з вами повністтю згодний, беззаперечно.
NatVovk Дата: Пт, 15.05.2009, 13:15 | Повідомлення № 9
Гол. ред. "Інформатики"
Нагороди: 0
Рейтинг: 10
Таку саму картину бачу й серед своїх студентів. Сисадмін заблокував для них контакт, однокласників та подібні сайти. Вважаю, що це правильно, адже для навчального процесу ці сайти не потрібні.
А формувати інформаційну культуру (а спілкування в інтернеті це також елемент такої культури) повинні насамперед інформатики. Для цього, на мою думку, може й не потрібно окремих годин у курсі, адже не відводиться окремих годин на вміння привітатися, побажати успіхів один одному, поздоровити з днем народження, підтримати друга у скруті, тощо.
filnick Дата: Сб, 16.05.2009, 00:23 | Повідомлення № 10
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (NatVovk)
адже не відводиться окремих годин на вміння привітатися, побажати успіхів один одному, поздоровити з днем народження, підтримати друга у скруті, тощо.

Здається, вже три роки, як ввели в 5-6 класах курс етики (у інваріантну частину). Але переглянувши шкільну програму курсу та підручники, ніде не зустрів термін "інформаційна культура".
Ktara Дата: Сб, 16.05.2009, 17:09 | Повідомлення № 11
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
В России этот курс преподается с 2005 г, причем отдельным предметом. Если попаду летом в Питер. постараюсь привезти
AAN Дата: Нд, 17.05.2009, 17:10 | Повідомлення № 12
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
А где можно прочитать об основах общения в Интернете (форумах, isq, чатах)? Меня нигде этому не учили. На мой взгляд, их надо учить общаться в реальном мире, а уже в инете у них всё сложиться. А когда сталкиваешься с людьми и детьми, которые не могут выразить свою мысль словами, то они тем более не выскажут ее письменно. Помогут только чтение литературы (школьная программа подойдет), сочинения, устные выступления на уроках истории, литературы да и других предметах.

Quote (filnick)
2. Не розуміють змісту теми форуму і пишуть будь-що.

Интересно как можно этому обучить? Все же темы не охватишь. На эту тему надо отвечать так, а на другую - иначе.

С какого возраста вы предлагаете этому обучать? Мне кажется, дети до 12-14 лет ещё неосознанно лезут на сайты типа Вконтакте (мода сейчас такая, но это не значит что это необходимость). Просто балуются, играют, поэтому им не важна тема или смысл вопросов. Просто пишут что хотят. Девочки уже с 12 лет пишут статус «В поиске» и записывают ник Света *** Ласковая Кошечка (что-то в этом роде). У них там своя тусовка, свой сленг и манера общения, который отличен от взрослого.
Думаю с возрастом у них прийдет и осознаность и потребность правильного информационного общения.
Не думаю что стоит уделять этому много времени. Тем более у каждого взрослого своя культура информационного общения. Я например в ISQ люблю употреблять слова (Превед, щаз, пАка, хАрашо, красавчеГ (за что меня муж ругает)). Употребляю это осознанно и по теме. Стоит ли этому тоже учить?
Не знаю, может где-то есть конкретные правила? Всегда искренне думала, что интернет - это общение без правил, ограниченное воспитанием.
В ISQ уже 10 лет.

Ktara Дата: Нд, 17.05.2009, 20:42 | Повідомлення № 13
Перспективна вчителька
Quote (AAN)
Не знаю, может где-то есть конкретные правила? Всегда искренне думала, что интернет - это общение без правил, ограниченное воспитанием.

Правила существовали всегда. Жаль, что ученики тоже воспринимают общение в интернете как вседозволенность и что правил не существует. На том же Вконтакте прежде чем зарегистрироваться, надо подтвердить, что согласны с правилами. Так вот и получилось правило №1 - читать правило.
№ 2 соблюдать правила
и т.д.
Воспитание, к сожалению у всех разное, и если будет каждый придерживаться своих норм воспитания, то представьте, что будет в интернете.
Вот, здесь на форуме, не скажеш что все подростки, и то разное бывает :)

Забиваем в Гугл поиск "Правила мережевого етикету" как результат 275 страниц, первая из них http://etyket.org.ua/merezeve.htm
вторая - http://www.osvita.org.ua/distance/articles/02/
Опять же правило: № *надцать - пользуемся поиском :)

Відредаговано: Ktara - Нд, 17.05.2009, 20:45
Ktara Дата: Нд, 17.05.2009, 20:47 | Повідомлення № 14
Перспективна вчителька
Quote (AAN)
Интересно как можно этому обучить? Все же темы не охватишь. На эту тему надо отвечать так, а на другую - иначе.

ну мы же не дрессировщики, мы учим не что конкретно надо писать, а как надо писать. Мы не можем рассказать про все случаи, так как случаи редко когда совпадают на 100%, всегда существуют варианты

Когда учим ребенка застегивать пуговички, то какая разница где они: на брючках, на рубашке, на курточке и т.д.
Когда учим ребенка писать буквы, то учим и слогам, а слова он научится из них составлять.

Бич сегодняшнего времени, что они то и в реальной жизни не умеют общаться, что ж говорить про интернет. В реале у них мат служит вместо связки для слов, и как ни странно, для многих это норма воспитания.

я рассказываю на примерах, на том же Вконтакте, что они нарушили, не прочитав правил, а потом рассказываю какие есть нормативные акты. Слушают разинув рот, и потом говорят фразу "А мы ж не думали, что все так бывает"
Радостно, когда они Вконтакте чистят свои страницы и стены, когда они со мой в аське общаются нормально, не употребляя слов-паразитов

Возможно мне проще, есть юридическое образование, но я думаю на примере все же рассказать можно

Відредаговано: Ktara - Нд, 17.05.2009, 20:55
AAN Дата: Нд, 17.05.2009, 21:32 | Повідомлення № 15
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
Quote (Ktara)
Бич сегодняшнего времени, что они то и в реальной жизни не умеют общаться, что ж говорить про интернет. В реале у них мат служит вместо связки для слов, и как ни странно, для многих это норма воспитания.

С этим полностью согласна. Наверное это беда образования и воспитания вцелом.
Quote (Ktara)
Опять же правило: № *надцать - пользуемся поиском

Спасибо, учту.
Прочитала правила. Скорее эти правила надо рассказывать на этике, а не информатики. Не заметила особых различий, которыми мы пользуемся в повседненой жизни.
Ни в коем случае не подумайте, что я отговариваю кого-то от того, чтобы объяснять и помогать детям общаться в сети. Просто высказываю субъективное мнение, что вопрос не только в том будут они знать правила или нет. Тут тогда нужно смотреть шире. Изначально воспитывать личности, которым не нужно будет устанавливать правила поведение где-либо. Конечно я идиализирую, но хотелось бы к этому стремиться.
Я например, честно признаюсь, не читала правла этого форума. Ну может первое предложение. Начинаю читать, понимаю, что вроде как я и так всё знаю, начинаю скучать и бросаю это дело. Хуже всего если некоторые люди считают, что правила созданы для того, чтобы их нарушать. И если бы все придерживались правил этики наверное у нас бы было идеальное общество.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Спілкування в мережі Інтернет (Проблеми методики викладання інформатики чи інші...)
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.