Пн, 11.12.2017, 15:14
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 7«1234567»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » СУБД Access за и против. (Для чего изучать СУБД MS Access)
СУБД Access за и против.
dpi Дата: Чт, 11.09.2008, 12:41 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Последние пару лет все меньше уделяю внимания этой теме. Не вижу практической пользы.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміт будуть видалятись без попередження.

Відредаговано: WWW - Нд, 12.10.2008, 01:27
Newbie Дата: Ср, 01.10.2008, 12:25 | Повідомлення № 61
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (fizikas)
в житті все значно складніше. отримав задачу, технічні умови - реалізовуй і то чим швидше і надійніше....а як і чим тобі не завжди підкажуть.

так, і при цьому бажано орієнтуватись хоч якими засобами то реалізовувати. причому НЕ програмісту, а зварювальнику чи кондитеру! програмістів потім в вузах довчать як задовольняти юзерів , в тому числі і зовсім нетямущих

Quote (fizikas)
Ви вважаєте, що навчите дітей вчитись, коли дасте завдання і вкажете конкретний інструмент для його розвязку? Діти ось вам завдання і обовязково його на Access розвязуйте? Стараюсь так не робити. Під актуальними задачами розуміються задачі, які цікаві дітям з точки зору практичного використання і які справді вигідніше розвязувати з використанням СУБД.

ми вивчаємо Access не тому, що ним всі користуються! а тому, що використовуємо його як приклад середовища СКБД. Не всі програмісти працюють на мові Рascal, але ми його вчимо як приклад мови програмування. Те саме стосується УСІХ програм і оболонок, які вивчає шкільна інформатика. це приклади того як вирішувати ту чи іншу задачу. відповідно для певних задач - зручним рішенням є БД, з певною оболонкою СКБД.
fizikas Дата: Ср, 01.10.2008, 13:52 | Повідомлення № 62
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (Newbie)
так, і при цьому бажано орієнтуватись хоч якими засобами то реалізовувати. причому НЕ програмісту, а зварювальнику чи кондитеру! програмістів потім в вузах довчать як задовольняти юзерів , в тому числі і зовсім нетямущих

А я ж хіба проти? Учень має чітко зрозуміти коли і для яких задач краще використовувати СУБД, а коли інші інструменти. Коли є чітке усвідомлення цього, можна пробувати і не говорити з допомогою чого розвязувати. Сподіваюсь Ви не думаєте, що я даю подібні завдання не давши поняття про СКБД і т.п.?

Quote (Newbie)
ми вивчаємо Access не тому, що ним всі користуються! а тому, що використовуємо його як приклад середовища СКБД. Не всі програмісти працюють на мові Рascal, але ми його вчимо як приклад мови програмування. Те саме стосується УСІХ програм і оболонок, які вивчає шкільна інформатика. це приклади того як вирішувати ту чи іншу задачу. відповідно для певних задач - зручним рішенням є БД, з певною оболонкою СКБД.

... на якому етапі я дав зрозуміти, що думаю інакше???
Anatoli Дата: Ср, 01.10.2008, 14:31 | Повідомлення № 63
Прописаний назавжди
Рейтинг: 15
Quote (dpi)
Там как раз то, о чем мечтают некоторые преподавать, а не учить.
Полная демократия.
У нас пока еще умеют научить.

Чудово аргументоване, конкретне і майже зрозуміло висловлене твердження.
Newbie Дата: Ср, 01.10.2008, 15:54 | Повідомлення № 64
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (fizikas)
на якому етапі я дав зрозуміти, що думаю інакше???

та я взагалі вже не знаю про що ми говоримо :) комунікативний провал повний
filnick Дата: Ср, 01.10.2008, 17:45 | Повідомлення № 65
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (fizikas)
Ризикну припустити, що такий аргумент можна дописати до не менше половини постів у форумі.

Про який аргумент Ви говорите? Наведену Вами тезу в житті все значно складніше можна писати до усіх постів форуму. Говоримо ж про СУБД Access як приклад роботи з БД, а не як універсальний комбайн розв'язання всіх завдань
Sasyk Дата: Чт, 02.10.2008, 08:44 | Повідомлення № 66
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Quote (Morpheuz)
мы должны дать только базис, большенству это не надо

згоден :$
Spirit Дата: Вт, 07.10.2008, 17:17 | Повідомлення № 67
Сис.адмін
Рейтинг: 25
Quote (filnick)
Говоримо ж про СУБД Access як приклад роботи з БД

Пример, да, но далеко не самый классический. С точки зрения веб-технологий отношение к БД уже другое.

filnick Дата: Вт, 07.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 68
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Spirit)
С точки зрения веб-технологий отношение к БД уже другое.

З точки зору Веб-технологій відношення буде змінюватися не тільки до баз даних. Я наводив приклад в контексті навчання шкільного курсу інформатики.

Відредаговано: filnick - Вт, 07.10.2008, 21:17
ceti Дата: Сб, 01.11.2008, 22:55 | Повідомлення № 69
Я тут недавно...
Рейтинг: 1
Добрий вечір!
Практична польза від СУБД є. Наприклад у нас завуч робила базу даних педагогічного колективу та учнів школи.
Та треба її замінити на більш практичніші програми, а СУБД вивчати додатково на факультативах, гуртках.
Як вам така пропозиція?
dpi Дата: Вт, 04.11.2008, 13:18 | Повідомлення № 70
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (ceti)
СУБД вивчати додатково на факультативах, гуртках.
Як вам така пропозиція?

Для чего?
Если время убить то можно.
Но его ве время не хватает.
Желательно на факультативах совмещать приятное с полезным (алгоритмизация, WEB).
NataliyG Дата: Пн, 11.05.2009, 12:42 | Повідомлення № 71
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (dpi)
Но его ве время не хватает.
Желательно на факультативах совмещать приятное с полезным (алгоритмизация

Цілком згодна! Все одно наперед не можна передбачити чим учень буде займатися в майбутньому.
Quote (Sasyk)
мы должны дать только базис, большенству это не надо

Дуже слушна думка!
swetikccc Дата: Пн, 11.05.2009, 14:15 | Повідомлення № 72
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Поставим питання так.
Чи потрібні бази данних? ;)
salal Дата: Пн, 11.05.2009, 15:53 | Повідомлення № 73
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Последние пару лет все меньше уделяю внимания этой теме. Не вижу практической пользы.

Сьогодні бази даних - є найбільш розповсюдженими інформаційними об'єктами. Вони використовуються всюди: в бухгалтерії, економіці, на транспорті, в довідкових системах тощо. А що стосується Access, то він є найбільш простим у вивченні та розумінні як будови баз даних так таких об’єктів, як запити, форми та звіти. Не складе, наприклад, особливої проблеми створити на Access каталог власних дисків, чи книг. Вилучати цю тему із шкільного курсу інформатики не можна. В житті вона може згодитися. Знаю із власного досвіду, бо крім школи, ще працюю в редакції, де широко використовую і Word, і Excel, і Access (для бухгалтерії та діловодства).
А що стосується сприйняття теми "Бази даних" учнями, то це залежить від володіння темою вчителем та його методичною підготовкою для її викладання.

Відредаговано: salal - Пн, 11.05.2009, 15:58
Ktara Дата: Пн, 11.05.2009, 16:11 | Повідомлення № 74
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 295
я считаю, что нужна. Почему, см. пост выше. как вариант можно разработать свою базу данных (а не пользоваться готовыми "Склад" и т.д.), которую ученики будут формировать на нескольких уроках. Практикую такое и нормально идет тема
mouse Дата: Вт, 12.05.2009, 10:22 | Повідомлення № 75
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Мої 5 копійок.
Тема СУБД потрібна і необхідна.
Quote (salal)
використовуються всюди: в бухгалтерії, економіці, на транспорті, в довідкових системах тощо.

Тобто багато професій пов*язіна з ними. Первинні уявлення та елементарні навички роботи має закласти школа. Тим більше, що там є велике місце для розвитку ЛОГІЧНОГО мислення. Згоден з
Quote (salal)
А що стосується сприйняття теми "Бази даних" учнями, то це залежить від володіння темою вчителем та його методичною підготовкою для її викладання.

Гадаю, що ця тема не так часто використовуєть у "побуті", як Ворд, тому і викликає труднощі.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » СУБД Access за и против. (Для чего изучать СУБД MS Access)
Сторінка 5 з 7«1234567»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.