Пн, 25.09.2017, 23:34
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 7«1234567»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » СУБД Access за и против. (Для чего изучать СУБД MS Access)
СУБД Access за и против.
dpi Дата: Чт, 11.09.2008, 13:41 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Последние пару лет все меньше уделяю внимания этой теме. Не вижу практической пользы.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміт будуть видалятись без попередження.

Відредаговано: WWW - Нд, 12.10.2008, 02:27
filnick Дата: Сб, 27.09.2008, 21:59 | Повідомлення № 46
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (zverok)
я бы предпочел давать по теме "Основы организации и упорядочивания данных" софт вроде MS OneNote, вики, MyBase -- где пользователь сосредотачивается именно на "сборе и организации", а не технических моментах вроде отношений между таблицами

Дозволю собі залишитися при власній думці, що реляційна таблиця залишається зручним засобом для організації великих об'ємів даних, хоча й не ідеальним. Правий був той засновник нумерології, який припустив, що все навколо можна подати у вигляді набору чисел. Так само й базу будь-яких даних певним чином можна подати й організувати реляційно. В цьому, мабудь, і є ідея творчого процесу в структуруванні БД
Цілком припускаю, що в майбутньому з'явиться більш досконала, з точки зору актуальності для пересічного користувача, програма обробки великих масивів інформації. Але той же MS OneNote потребує певних саме технічних прийомів, ніж логічно більш значимий принцип пов'зування таблиць.
NataliyG Дата: Нд, 28.09.2008, 14:57 | Повідомлення № 47
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (filnick)
Якщо лише давати актуальні задачки, не вказуючи інструменту її реалізації, то матимемо голу теорію. СУБД Ассеss - це реальний засіб для школяра показати реалізацію рішення практично.

Цілком згідна, а то з таким успіхом можна переглянути усі теми та й всі шкільні предмети і сказати, що все треба вчити по іншому і за іншими програмами а можливо й інші предмети. Школа в пинципі не може передбачити що конкретно учневі буде потрібно в майбутньому. Школа може дати тільки загальні поняття і навчити вчитися.
InformGRU Дата: Пн, 29.09.2008, 11:45 | Повідомлення № 48
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Теми СУБД Access потрібно вивчати ОДНОЗНАЧНО!
В ПОВНОМУ, ДЕТАЛЬНОМУ ОБСЯЗІ
Задам таке питання: Хто пробував, колеги, проводити гурток з Веб-програмування на PHP i MySQL, без початкових навичків створення баз даних в Access там дуже важко.(Це всерівно, що вивчати паскаль перед Delphi).
1С Бухгалтерію в майбутньому вивчати буде важко без початкових навичків створення баз даних в Access.

Відредаговано: InformGRU - Пн, 29.09.2008, 11:46
zverok Дата: Пн, 29.09.2008, 12:26 | Повідомлення № 49
Креативний вчитель
Рейтинг: 8
Quote (InformGRU)
Теми СУБД Access потрібно вивчати ОДНОЗНАЧНО! В ПОВНОМУ, ДЕТАЛЬНОМУ ОБСЯЗІ Задам таке питання: Хто пробував, колеги, проводити гурток з Веб-програмування на PHP i MySQL, без початкових навичків створення баз даних в Access там дуже важко.(Це всерівно, що вивчати паскаль перед Delphi). 1С Бухгалтерію в майбутньому вивчати буде важко без початкових навичків створення баз даних в Access.

Отлично. Пришел самый умный человек и всех рассудил. Осталось обосновать необходимость изучения PHP+MySQL и 1C, и мы все преклонимся перед Вашей мудростью.

Varkan Дата: Пн, 29.09.2008, 14:14 | Повідомлення № 50
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Quote (zverok)
2. Но! Сегодняшний "гражданин информационного общества" с организацие больших объемов информации сталкивается скорее в форме электронного документооборота. Будь то менеджер выше среднего звена, ученый-исследователь, программист, журналист, консультант, аналитик... короче, любая современная информационная профессия -- чаще ему приходится сталкиваться именно с "документами", большими кусками неструктурированного текста, чем с таблицами типа "название-цена-клиент".

а я з практики скажу, що будь-який менеджер зіштовхується саме з таблицями "типа "название-цена-клиент"", да не тільки менеджер.
і ще з практики - дуже тяжко пояснити людині як користуватись тим же самим 1с чи "парусом" і дати відповідь на питання "чого не можна для вводу всіх даних зробити одне вікно або одну таблицю так як в ексель."

до речі хтось пропонував на основі ексель розказувати про БД, я скажу так не треба путати інструменти, адже ви не використовуєте чайну ложку замість столової?

Quote (zverok)
Отлично. Пришел самый умный человек и всех рассудил...

трішечки грубо.
dpi Дата: Пн, 29.09.2008, 17:39 | Повідомлення № 51
Досвідчений вчитель
Quote (InformGRU)
Задам таке питання: Хто пробував, колеги, проводити гурток з Веб-програмування на PHP i MySQL

Пробовали и пробуем. Знать таблицы и запросы (расширенный фильтр) можно и после Excel. Да и без последнего можно все объяснить. Хотя Excel надо изучать глубже.
zverok Дата: Пн, 29.09.2008, 17:53 | Повідомлення № 52
Креативний вчитель
Quote (Varkan)
а я з практики скажу, що будь-який менеджер зіштовхується саме з таблицями "типа "название-цена-клиент"", да не тільки менеджер.

Я же сказал "менеджер выше среднего звена". То есть не кассир/главный кассир (те ВООБЩЕ не работают с информацией, а выполняют в основном механические действия), а человек, который анализирует и планирует. Да, он работает и с табличными данными, но далеко не только с ними.

Quote (Varkan)
і ще з практики - дуже тяжко пояснити людині як користуватись тим же самим 1с чи "парусом" і дати відповідь на питання "чого не можна для вводу всіх даних зробити одне вікно або одну таблицю так як в ексель."

"я з практики скажу", как специалист по юзабилити и информационной архитектуре, что это вопрос вполне осмысленный. Интерфейс информационной системы должен выглядеть так, как понятно и удобно пользователю, а не повторять структуру базы данных. С точки зрения организации информации -- реляционная БД лишь один из возможных способов организации, далеко не самый простой, очевидный и необходимый.

Quote (Varkan)
трішечки грубо.

Это специально. Я всегда так общаюсь с людьми, которые считают более важным безапеляционно донести свое мнение, чем обдумать аргументы других участников дискуссии.

Anatoli Дата: Пн, 29.09.2008, 20:32 | Повідомлення № 53
Прописаний назавжди
Рейтинг: 15
Цікаво ¿а що вивчають на інформатиці в USA?
dpi Дата: Вт, 30.09.2008, 15:51 | Повідомлення № 54
Досвідчений вчитель
Там как раз то, о чем мечтают некоторые преподавать, а не учить.
Полная демократия.
У нас пока еще умеют научить.
fizikas Дата: Вт, 30.09.2008, 16:58 | Повідомлення № 55
Тут живе...
Quote (filnick)
Якщо лише давати актуальні задачки, не вказуючи інструменту її реалізації, то матимемо голу теорію. СУБД Ассеss - це реальний засіб для школяра показати реалізацію рішення практично.

ги...
в житті все значно складніше. отримав задачу, технічні умови - реалізовуй і то чим швидше і надійніше....а як і чим тобі не завжди підкажуть.
...звичайно роль вчителя щоб показати правильний напрям і причини його вибору я не заперечував...

Додано (30.09.2008, 15:58)
---------------------------------------------

Quote (zverok)
PS. А что касается примера, приведенного fizikas, то он в куда большей степени говорит о непрофессионализме программиста, чем о чем-либо другом.

я би так не сказав, хоча з іншого боку я не вимірювач професійності програмістів :-)
просто існує ряд задач в яких значно складніше написати Дано: , ніж Розвязування.
З подібних прикладів. Знайомого, який програміст "такий собі", але фахівець в області зварнювання взяли в Єгипет програмувати установку елетронно-променевого зварювання. На зауваження, чому не взяли профі програміста отримали відповідь, шо намагались, не можуть пояснити що їм потрібно бо для цього треба розбиратись у технологічних процесах установки. Навіть не ризикну припускати хто там був більш непрофесійний - ті хто ставили завдання, чи ті кому його ставили. Знайомий все виконав за 2 тиждні.
Думаю у вашій практиці безумовно ставлись випадки, коли клієнт не може адекватно пояснити чтого він хоче, навіть коли ставиш йому правильні запитання :-)
InformGRU Дата: Вт, 30.09.2008, 17:02 | Повідомлення № 56
Часто заходить...
Quote (zverok)
Отлично. Пришел самый умный человек и всех рассудил. Осталось обосновать необходимость изучения PHP+MySQL и 1C, и мы все преклонимся перед Вашей мудростью.
ПО ВНИМАТЕЛЬНЕЙ ЧИТАТЬ НАДО МОИ СООБЩЕНИЯ!!!

А якщо серйозно, СУБД Access може читати не кожен вчитель от і ту виникають питання "філософські" чи потрібно вести чи не потрібно..? Я вважаю, що кожен вчитель зможе знайти "кучу" причин щоб обійти той матеріал, який передбачено в програмі.

kiss_oli_ Дата: Вт, 30.09.2008, 17:30 | Повідомлення № 57
Новий користувач
Рейтинг: 0
А мені наприклад Excel i Access викладати подобається. Можна сказати одна з моїх найулюбленіших тем.
І якщо по програмуванню є невстигаючі, то по цих темах, встигають майже всі. Тут можна придумати стільки цікавих завдань. Чи потрібна ця тема буде в подальшому навчанні.. То краще вже БД і ЕТ ніж програмування. Цікавіше для учнів. Для тих, хто не буде навчатися по цій спеціальності - це просто покращення навичоки роботи з компютером. ;)
zverok Дата: Вт, 30.09.2008, 17:43 | Повідомлення № 58
Креативний вчитель
Quote (InformGRU)
А якщо серйозно, СУБД Access може читати не кожен вчитель от і ту виникають питання "філософські" чи потрібно вести чи не потрібно..? Я вважаю, що кожен вчитель зможе знайти "кучу" причин щоб обійти той матеріал, який передбачено в програмі.

Я же говорю, что преклоняюсь перед Вашей мудростью. Чем вдуматься в суть обсуждения, проще всех участников обсуждения обвинить в непрофессионализме.

filnick Дата: Вт, 30.09.2008, 19:56 | Повідомлення № 59
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (fizikas)
в житті все значно складніше.

Якби система освіти могла передбачити все, що може бути в житті, то давно стала б на звичайний конвеєр.
fizikas Дата: Ср, 01.10.2008, 12:02 | Повідомлення № 60
Тут живе...
Quote (NataliyG)
Цілком згідна, а то з таким успіхом можна переглянути усі теми та й всі шкільні предмети і сказати, що все треба вчити по іншому і за іншими програмами а можливо й інші предмети. Школа в пинципі не може передбачити що конкретно учневі буде потрібно в майбутньому. Школа може дати тільки загальні поняття і навчити вчитися.

Кожен вчитель вносить в свою роботу елементи "чогось іншого" опираючись при тому на однаковий для всіх державний стандарт. Нас поки не клонують :)
Щодо інших програм і предметів - ...і не тільки можна ввести, а й вводять...питання непросте
Ви вважаєте, що навчите дітей вчитись, коли дасте завдання і вкажете конкретний інструмент для його розвязку? Діти ось вам завдання і обовязково його на Access розвязуйте? Стараюсь так не робити. Під актуальними задачами розуміються задачі, які цікаві дітям з точки зору практичного використання і які справді вигідніше розвязувати з використанням СУБД.

Додано (01.10.2008, 11:02)
---------------------------------------------

Quote (filnick)
Якби система освіти могла передбачити все, що може бути в житті, то давно стала б на звичайний конвеєр.

Я і не мав на увазі передбачити ВСЕ, що має бути в житті. Інша справа частково підготувати до реалій життя.
Ризикну припустити, що такий аргумент можна дописати до не менше половини постів у форумі.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » СУБД Access за и против. (Для чего изучать СУБД MS Access)
Сторінка 4 з 7«1234567»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.