Пн, 20.11.2017, 11:31
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Методика вивчення глобальної мережі Інтернет
Методика вивчення глобальної мережі Інтернет
W-w-W Дата: Нд, 31.08.2008, 00:31 | Повідомлення № 1

Прошу в даній рубриці ділитись досвідом щодо викладання теми
«Глобальна мережа Інтернет»
Для теми характерні такі поняття:
1. Комп’ютерні мережі. Види, основні характеристики та принципи використання комп’ютерних мереж.
2. Сервер і робоча станція.
3. Технологія клієнт-сервер.
4. Глобальна мережа Інтернет. Інформаційний зв’язок у мережі Інтернет. Апаратні, програмні та інформаційні ресурси сучасних мереж.
5. Ідентифікація комп’ютерів у мережі.
6. Адресація в мережі Інтернет.
7. Провайдери та інформація, необхідна для підключення до мережі Інтернет. Різні способи підключення комп’ютерів до глобальної мережі.
8. Основні послуги глобальної мережі Інтернет: гіпертекстові сторінки, електронна пошта, форуми, інтерактивне спілкування.
9. Принципи роботи з гіпертекстом.
10. Створення та перегляд. Організація інформації, принципи навігації. Адреса веб-сторінки. Програми-броузери.
11. Види кодування веб-сторінок.
12. Пошук інформації в мережі Інтернет. Пошукові системи.
13. Електронна пошта в глобальній мережі.
14. Принципи функціонування. Поштові стандарти.
15. Електронна адреса

На що і на які саме моменти Ви звертаєте увагу при поясненні даної теми?

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

NataliyG Дата: Пт, 24.10.2008, 13:09 | Повідомлення № 2
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
На мою думку Інтернет як правило вивчають без підключення до самої мережі Інтернет. В основному в школах підключення лише до одного компютера і то швидкість дуже мала. В такому випадку цю тему вивчають теоретично. Практичні завдання можуть бути лише по
Quote (WWW)
Електронна пошта в глобальній мережі.
і то штучними методами.

Але я поряд із цими темами вивчаю ще і Web- дизайн засобами Ms Office і трохи HTML.
В моєму селі Інтернет мають одиниці. І діти дійсно не знають як працювати в глобальній мережі. В школі підключення Укр.телеком швидкість максимальна 31,2 Кбіт/с так, що повноцінних знань про Інтернет я їм дати не можу.

W-w-W Дата: Пт, 24.10.2008, 21:06 | Повідомлення № 3

Quote (NataliyG)
На мою думку Інтернет як правило вивчають без підключення до самої мережі Інтернет. В основному в школах підключення лише до одного компютера і то швидкість дуже мала.

Впринципі воно так і є, що зробиш, коли в різних регіонах по різному?
Quote (NataliyG)
Практичні завдання можуть бути лише по
Цитата (WWW )
Електронна пошта в глобальній мережі.
і то штучними методами.

Ось я на цю тему звертаю увагу і стараюсь їм дати практично навички у реєстрації та використанні електронної пошти, Укртелеком не використовую, бо мала швидкість, роблю це за допомогою мобільного
vasmaz Дата: Пт, 24.10.2008, 21:14 | Повідомлення № 4
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 11
Quote (NataliyG)
На мою думку Інтернет як правило вивчають без підключення до самої мережі Інтернет. В основному в школах підключення лише до одного компютера і то швидкість дуже мала. В такому випадку цю тему вивчають теоретично.

В мене в школі швидкість Інтернету ще нижча. Але я вивчаю цю тему практично, створивши в класі мережу Інтранет, яка може замінити роботу в Інтернеті. Як це зробити я писав у вітці форуму "Мережеве адміністрування та інтернет засобами LAN" (повідомлення 30). На жаль програма eserv не безкоштовна (працює 30 днів), але порившись в операційній системі, можна зробити її вічною.
Nicola Дата: Пт, 24.10.2008, 22:12 | Повідомлення № 5
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (vasmaz)
Але я вивчаю цю тему практично, створивши в класі мережу Інтранет, яка може замінити роботу в Інтернеті.

Аналогічно вивчаю. Поставте TopServer + для пошти ESMTP і всі проблеми вирішено. Тим більше мабуть eServ не підтримує php. (Я 2 роки назад з неї починав).
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 25.10.2008, 00:28 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
При вивченні теми "Інтернет" минулого року використав свій мобільний телефон (Sumsung D820), що має підтримку EDGE. За допомогою простого і зрозумілого проксі-сервера UserGate 4 "роздав" інтернет по локальній мережі на всі ПК класу. Результатом був задоволений, учні змогли здобути практичні навички роботи в Інтернеті. Заставив всіх зареєструватися на шкільному форумі і написати там по кілька повідомлень, кожен учень зареєстрував поштову скриньку в ukr.net або mail.ru. Для пошти я також використав простенький сервер пошти CourierMS. Його можливостей для школи цілком вистачає.
Зробити в класі Інтранет ідея хороша, але для цього потрібно мати пристойну базу сайтів та емулятор пошукової системи.
Якщо у вас є мобільний і покриття Київстар чи МТС, рекомендую не пошкодувати грошей і підключити комп’ютерний клас до більш-менш нормального інтернету. З послугою Інтернет ХЛ чи МТС Гіпернет витрати будуть становити приблизно 5.3 абонплата + близько 3 грн. за розхід трафіка. Отже, 8 грн. вистачить на два уроки. А для вивчення всієї теми я тратив близько 25 грн./клас. (2 групи). На 4 класи пішло біля 100 грн.
Все це робив за свої кровно зароблені. Проте можна й зібрати з учнів. Але для мене простіше покласти зі свого карману, ніж ходити з капелюхом і говорити "Подайте на капличку". :)
fizikas Дата: Сб, 25.10.2008, 11:05 | Повідомлення № 7
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (Ковальчук_Олександр)
Заставив всіх зареєструватися на шкільному форумі і написати там по кілька повідомлень, кожен учень зареєстрував поштову скриньку в ukr.net або mail.ru.

Це реалізується і в офлайні. Єдине що робота з вебінтерфейсом буде вестися не на ukr.net або mail.ru, а на підготовлених вами.
але для цього потрібно мати пристойну базу сайтів

По моєму необовязково. Але якщо хочеться можна замовити файловою поштою. У мене кілька ДВД таких є, з часів, коли ще дайлапом користувались. Ми у межах однієї області, можу поділитись.
та емулятор пошукової системи

згоден. у свій час я це питання не встиг вирішити, а потім і потреба у ньому відпала. Це єдина позиція для якої справді потрібен був Інтернет.
Все це робив за свої кровно зароблені.

Батьківщина вас не забуде....і не згадає...
Nicola Дата: Нд, 26.10.2008, 20:09 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
емулятор пошукової системи.
Поставив php cрипт - от Вам і пошукова система.

З послугою Інтернет ХЛ чи МТС Гіпернет
Не знаю як у вас - а у нас на 8 машин швидкість при роздачі маленька. Та і багато за 2-3 уроки не зробиш у інтернеті.
Я використовую Інтранет для вироблення початкових навиків роботи в мережі, формування та відправка пошти, пошук по сайту, створення html сторінок та завантаження їх через FTP на сервер в Інтранеті, тестування сторінок сайту перед завантаженням на сайт в Інтернеті. Є плани по використанню для виконання психологічних опитувань та тестування і ідей багато - та часу не вистачає...

Додано (26.10.2008, 20:09)
---------------------------------------------

Для пошти я також використав простенький сервер пошти CourierMS.
Нажаль, говорить мій антивірусник. що по цьому посиланню файл заражено.!? Можливо він і помиляється?
vasmaz Дата: Нд, 26.10.2008, 21:01 | Повідомлення № 9
Часто заходить...
Рейтинг: 11
Quote (Nicola)
Поставте TopServer + для пошти ESMTP і всі проблеми вирішено. Тим більше мабуть eServ не підтримує php.

Дякую за TopServer. Попробую поставити. Eserv дійсно не підтримує php, але зручно те, що майже все необхідне знаходиться в одній програмі. Вдома користувався сервером Denwer, а в класі не пробував встановити.
Quote (Nicola)
Є плани по використанню для виконання психологічних опитувань та тестування і ідей багато - та часу не вистачає...

Такі ж проблеми з часом. Є бажання переробити "ППЗ Інформатика" таким чином, щоб учень сам вибирав тему для опрацювання, а не вчитель. Це дало б змогу учням, що вже опрацювали матеріал, не чекати поки опрацюють всі. Чи можна це зробити в TopServer? Можливо хтось таке вже робив?
VicS13 Дата: Нд, 26.10.2008, 23:58 | Повідомлення № 10
Тут живе...
Рейтинг: 6
До того, как сделал себе в классе укртелеком на 512 кбит/с пользовался интернетом через тел сони-ериксон К750.
Так вот при раздаче нета ЮзерГадом при включенном кэшировании файлов и ДНС запросов даже на ЖПРС выходило нормально 5-6 машин гонять.
Ведь на занятии дети не лазают кто где попало, а посещают одни и те-же сайты. А в таком случае процент попадания в кэш доходит до 70-80. майкрософт.ком на первой машине грузился минут 5, на остальных -2-3 секунды.

При 512 кбит 10 ученических машин работают на ура. Одно но, мой старый учительский пенек 3 750 Мгц с 320 метров оперативы под нагрузкой юзергада 2.х версии (старшие юзергады уж очень сильно тормознутые) и каспера 7.0.125 с включенной проверкой HТТP-траффика с кэшированием полностью ложится. временами система перестает вообще реагировать. Проклятая Винда! (((((

Советик тем кто этим юзергадом. . На официальном сайте юзергада есть файлик с фильтром рекламы и ХХХ контента. скачайте и установите.
заметно снижается трафик, ну и тетенек дети разглядывать на уроках меньше будут. ))))))))))))))))

Я все время детский траффик контролирую и фильтр пополняю вручную. Сейчас в моем локальном фильтре уже около 3000 записей.......
Цензура однако жестокая........

fizikas Дата: Пн, 27.10.2008, 01:25 | Повідомлення № 11
Тут живе...
Рейтинг: 3
Quote (VicS13)
При 512 кбит 10 ученических машин работают на ура

а під 1024 кбіт ще краще
Quote (VicS13)
Одно но, мой старый учительский пенек 3 750 Мгц с 320 метров оперативы под нагрузкой юзергада 2.х версии (старшие юзергады уж очень сильно тормознутые) и каспера 7.0.125 с включенной проверкой HТТP-траффика с кэшированием полностью ложится. временами система перестает вообще реагировать. Проклятая Винда! (((((

Тому у мене в якості проксі аналогічна машина але під Лінуксом працює. А вчительский і без проксі тормозе...
vitert Дата: Ср, 29.10.2008, 23:50 | Повідомлення № 12
Тут живе...
Рейтинг: 22
TopServer звагалі класна штука, я ще півроку назад поставив за порадою Jokerz, все автоматично php, apache, ftp, MySql, все нормально працює зручна адмін панель, до цього все ставив та налаштовував вручну окремо, але з базами даних так нічого і не вийшло. Тепер тему інтернет, веб-дизайн локально майже повноцінно викладаю, бо gprs, та і edge трафіка на всіх не вистачає, та і взагалі більш зрозуміло як це все організовано в інеті.
Тиждень назад поставив форум phpbb2, получився класний локальний форум для учнів та вчителів.
Nicola Дата: Чт, 30.10.2008, 21:14 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Quote (vitert)
TopServer звагалі класна штука, я ще півроку назад поставив за порадою Jokerz
Зайдіть на сайт www.wr-script.ru там є багато цікавих скриптів і що саме головне вони всі працюють під TopServer без проблем. Їх можна редагувати(я, наприклад зробив з українським інтерфейсом, додав графіку). На myscript.ru php скрипти застарілі, я вже перепробував велику кількість і тільки даремно втратив час!

Quote (vitert)
але з базами даних так нічого і не вийшло.
Аналогічно. Мабуть ума ще не хватає!! :p

Відредаговано: Nicola - Чт, 30.10.2008, 21:20
Ktara Дата: Чт, 30.10.2008, 21:19 | Повідомлення № 14
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Ну, мабуть, я в кращому становищі. Так як обмежень на Інтернет не маю, і при використанні цієї теми учні багато часу перебувають в інтернеті. До того ж ми надаємо інтернет у позанавчальний час для пошуку інформації, потрібної для навчання :)
Jokerz Дата: Пт, 31.10.2008, 06:35 | Повідомлення № 15
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Quote (Nicola)
Зайдіть на сайт www.wr-script.ru там є багато цікавих скриптів і що саме головне вони всі працюють під TopServer без проблем

товарищи все что работает на хостингах в интернете будет прекрастно работать на топ сервере:)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Методика вивчення глобальної мережі Інтернет
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.