Сб, 20.01.2018, 19:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 4«1234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Збірник методичних завдань для вчителя інформатики. (створення збірника методзавдань для вчителя інформатики)
Збірник методичних завдань для вчителя інформатики.
Ktara Дата: Вт, 08.06.2010, 12:08 | Повідомлення № 1
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 303
Виникла необхідність створити окрему тему - збірник методичних завдань для вчителя інформатики.

Почалося все зі звичайних робочих зошитів та он-лайн зошитів. Було сказано про їх "плюси" та "мінуси". В результаті обговорення дійшли висновку, що вчителю хотілося б мати книжечку (або електронний варіант) з методичними завданнями!

Пропонуйте свої ідеї, висловлюйте думки. Давайте спробуємо створити спільними зусиллями збірник методичних завдань для вчителя інформатики, те, що допоможе нам, вчителям, в роботі!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

pasichov Дата: Вт, 08.06.2010, 17:54 | Повідомлення № 16
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
По суті питання.

Quote (PanPete)
А чи не доцільніше проект реалізувати з застосуванням wiki ? Інакше - "hiTech у школі" (хороший ресурс, але дещо дорогий як на вчтельську зарплату, тому не доступний для багатьох наших колег) отримає матеріали для публікацій, а сам проект заглохне на стадії кількох розрізнених статей.

Повністю підтримую. ПРОПОНУЮ
Адміністратору створити новий розділ в структурі форуму. Назва (як варіант) -

МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКМ ОЧИМА УЧАСНИКІВ ФОРУМУ
(я колись пропонував щось подібне, пропозиція не врахована)
Підрозділи:
1.Ідеологія курсу - Якою повинна бути сучасна інформатика.
2. Методика "учитель-учителю". Все, що повинно напвнити колективно створений методичний посібник для учителя.

Одна з тем - це тема, в якій реєструються бажаючі працювати. Модератор повинен періодично в шапці теми поповнювати список тих, хто виголосився.

Відредаговано: pasichov - Вт, 08.06.2010, 17:55
Andrey123q Дата: Вт, 08.06.2010, 18:12 | Повідомлення № 17
Досвідчений учасник
Рейтинг: 84
Может определимся со структурой сборника?
Andrey123q Дата: Вт, 08.06.2010, 18:36 | Повідомлення № 18
Досвідчений учасник
Что должен содержать этот сборник? Инструкции к практическим работам, лекции, рекомендации учителю по осблуживанию компьютерных сетей ? Это будут отдельные мини проекты в формате pdf или один сборник ?
Можно наподобие российского сборника методических материалов и проектов учебных курсов по ПСПО: ftp://ftp.linux.kiev.ua/pub....vd5.iso .Как по мне именно так и нужно было бы - диск который мог бы скачать любой учитель.
Хорошо в этот сборник было бы включить часть методических материалов именно по СПО.

Начальные вопросы по проекту: формат и структура?

Додано (08.06.2010, 18:36)
---------------------------------------------
Естественно проекту нужен был бы сайт.

PanPete Дата: Вт, 08.06.2010, 18:37 | Повідомлення № 19
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Думаю, досить тут філософствувати, час братися за діло

Ідею проекту я розумів в тому ж трактуванні, що і pasichov. Скорочення завдання до простого оприлюднення привату та поповнення цих матеріалів подібними вважаю кастрацією ідеї.
Andrey123q Дата: Вт, 08.06.2010, 18:42 | Повідомлення № 20
Досвідчений учасник
Мое предложения по формату: сделать аналогично как в ftp://ftp.linux.kiev.ua/pub....vd5.iso
Просьба ознакомится (1,83 ГБ). Естественно не говорю просто передарать, а именно в таком формате.
pasichov Дата: Вт, 08.06.2010, 18:48 | Повідомлення № 21
Наполегливий учасник
Quote (dpi)
Методика преподавания информатики (не методика преподавания вообще, что мне кажется не менее важно, а может и более) - как можно о ней говорить, если наверняка будет меняться парадигма всего курса, в лучшем случае, а если не будет меняться, то кому она нужна в настоящем виде.

Меняться будет! Это точно! Уж больно много протестов. Другое дело, как меняться... Было бы здорово к этому времени (чем раньше, тем луше) иметь КОНКРЕТНЫЕ учительские предложения, ГРАМОТНО сформулированые. Тогда нам с вами не надо будет искать лазейки....
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Вт, 08.06.2010, 18:52 | Повідомлення № 22
Експерт по тестах
Рейтинг: 7
PanPete,
Запитання:
назвіть збірник, або підручник, в якому ідеально зібрані різнорівневі диференційовані завдання з багатьох розділів інформатики.
Можливо, ідея створення такого збірника, який міг би використовувати і вчитель сільської школи, і вчитель міста-гімназії-вузу дещо наполеонська, але ж можна спробувати.

А потім реалізувати ідею пана pasichov.

Хоча я розумію, що я пропоную розпочати не з першочергового. Але актуальніший, і більш "вострєбований" 1-й продукт
(тільки не влаштовуємо суперечки стосовно цього! Хочете - будь-ласка "нова тема", і вперед філософствувати!!!) Чому я такий категоричний? Та тому що в незалежності від методики викладання інформатики, знати всі тонкощі і кваліфіковано використовувати основні пз, і мови програмування потрібно ж!.

Підтримую ідею про диск. Висловлюємо думки щодо структури збірника!

Відредаговано: ЛЕВ-КОРОЛЬ - Вт, 08.06.2010, 19:56
Andrey123q Дата: Вт, 08.06.2010, 19:21 | Повідомлення № 23
Досвідчений учасник
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Підтримую ідею про диск.

Это то что я предложил? а то высказался и как-то никто и внимания не обратил))
Кто еще за диск? ;)
В Росси хороший конкурс был организован "Код свободы" - работы призеров которого находятся на том же диске.

Додано (08.06.2010, 19:21)

Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Висловлюємо думки щодо структури збірника!

Приблизительное содержание: инструкции к практическим по темам, лекции, полезные материалы по обслуживанию компьютеров и сетей, книги, методички.
Хорошо было бы такой проект организовать под СПО и Linux.
pasichov Дата: Вт, 08.06.2010, 19:23 | Повідомлення № 24
Наполегливий учасник
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Ні, я пропонував створити саме збірник методичних завдань із інформатики для вчителя. В електронному варіанті(наприклад, скомпільований html-файл), з можливістю роздрукувати, який би поширювався вільно. Чому потрібно почати саме із збірника, а не із методики?

Перепрошую, якщо я зрозумів вас невірно. Але моє трактування ні в якій мірі не протирічить вашому! Якщо робити ЩОСЬ, то треба знати ЩО, і головне, ДЛЯ ЧОГО. Але якщо ви наполягаєте саме на такій моделі співробітництва, то скажу чесно - вона мене ціквить менше. "Часткових" (рос. частных) методик користувацького курсу інформатики є безліч, захищено сотні кандидатських на тему "як краще викласти тему "Форматування тексту в середовищі Word", видано дестки книжок, орієнтованих саме на учителя. Так що робота наша НОУ-ХАУ не буде...
Але ЦЕ МОЖЕ БУТИ СКЛАДОВОЮ ЧАСТИНОЮ (і дуже важливою) більш широкого проекту, який би дав відповіді на питання
1. ЧОМУ ТРЕБА ВЧИТИ?
2. ЯК ТРЕБА ВЧИТИ?
А так як користувацькому курсу ВЧИТИ ТРЕБА - ось тут і виходить на перше місце ваша пропозиція...Якщо жє цим обмежуватися...просто нецікаво. Я дійсно зрозумів вас в більш широкому сенсі, і розуміючи, що вам можливо незручно ставити питання в такому розрізі, сформулював його саме так, як сформулював. Та й п. Завадський слушно з цього приводу висловився...
Ще раз приношу свої вибачення, але залишаюсь при своїй думці - ВАША ПРПОЗИЦІЯ БІЛЬШ СЛУШНА, ніж ви самі вважаєте...

Відредаговано: pasichov - Вт, 08.06.2010, 19:33
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Вт, 08.06.2010, 19:34 | Повідомлення № 25
Експерт по тестах
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Хоча я розумію, що я пропоную розпочати не з першочергового

вибачте, виправляю - "базового"!

+ додаю ще такі тези :
1)
Назвіть хоча б одну причину, по якій 1-й продукт не потрібно реалізовувати?
(Спробую сам назвати: відпаде необхідність в робочих зошитах!)

2) Ще навесні була ідея реорганізції привату для користувачів. 1-й продукт - це якісна реалізація цієї ідеї. Щоб не було такого "ну пользователь залил в приват материал, а это уже ваше дело использовать его или нет, хороший он или плохой...".

3) Не маю нічого проти щодо початку робіт по реалізації 2-го продукту.
Адміністратори, створіть будь-ласка

Quote (pasichov)
Адміністратору створити новий розділ в структурі форуму. Назва (як варіант) -

МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКМ ОЧИМА УЧАСНИКІВ ФОРУМУ
(я колись пропонував щось подібне, пропозиція не врахована)
Підрозділи:
1.Ідеологія курсу - Якою повинна бути сучасна інформатика.
2. Методика "учитель-учителю". Все, що повинно напвнити колективно створений методичний посібник для учителя

_ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _

Quote (Andrey123q)
а то высказался и как-то никто и внимания не обратил

ну я вже завантажую :)
pasichov Дата: Вт, 08.06.2010, 19:35 | Повідомлення № 26
Наполегливий учасник
Quote (Andrey123q)
Приблизительное содержание: инструкции к практическим по темам, лекции, полезные материалы по обслуживанию компьютеров и сетей, книги, методички.
Хорошо было бы такой проект организовать под СПО и Linux.

У меня есть для такой работы ГОТОВАЯ ПЛАТФОРМА!

Andrey123q Дата: Вт, 08.06.2010, 19:39 | Повідомлення № 27
Досвідчений учасник
Quote (pasichov)
методик користувацького курсу інформатики є безліч, захищено сотні кандидатських на тему "як краще викласти тему "Форматування тексту в середовищі Word", видано дестки книжок, орієнтованих саме на учителя. Так що робота наша НОУ-ХАУ не буде...

под Windows действительно ничего особо нового мы бы не сделали. Под Linux это действительно было бы полезно, нужно, актуально и главное свободная идея проекта соответствовала бы идее ПО.

Додано (08.06.2010, 19:39)

Quote (pasichov)
У меня есть для такой работы ГОТОВАЯ ПЛАТФОРМА!

конкретизируйте.
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Вт, 08.06.2010, 19:51 | Повідомлення № 28
Експерт по тестах
Quote (pasichov)
Часткових" (рос. частных) методик користувацького курсу інформатики є безліч, захищено сотні кандидатських на тему "як краще викласти тему "Форматування тексту в середовищі Word", видано дестки книжок, орієнтованих саме на учителя. Так що робота наша НОУ-ХАУ не буде

в тому то й справа, що їх 100 і 10... але НЕ ВСІ мають до них доступ, і наша мета - ОБ’ЄДНАТИ все це в 1 єдиний збірник, врахувавши наш досвід. Досвід ВСЬОГО ФОРУМУ, а не 1-4 авторів тих методик. НОУ-ХАУ саме в цьому, в тому, що авторів у такого збірника буде >100.

+ моя ідея - це

Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
створення такого збірника, який міг би використовувати і вчитель сільської школи, і вчитель міста-гімназії-вузу дещо наполеонська, але ж можна спробувати
volevikt Дата: Вт, 08.06.2010, 21:50 | Повідомлення № 29
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 225
Quote (pasichov)
навідь ви

Оце вже цікаво...
Думаю, що правильно зрозуміла пропозицію ЛЕВа-КОРОЛя
Готова до співробітництва лише у випадку, якщо побачу конкретні дії інших учасників форму.
Спочатку теж намагалися ділитися (позакласна робота, уроки по Гімпу тощо), а що отримала у відповідь?
Quote (swetikccc)
Пані volevikt жду слідуючих ваших уроків

Повірте, дуже стомлена. Маю проблеми з часом і комп'ютером; але уроки обов'язково будуть!
Найкраще вирішення проблеми, на мій погляд, не виходячи за рамки форуму:
Кожен активний учасник форуму вибирає собі тему, яку зможе активно підтримувати і де будуть дидактичні матеріали, розробки тощо.
(РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ)
Справа лише в тому, чи захочуть учасники ділитися, чи й надалі будуть одні розмови.
VanessaV Дата: Вт, 08.06.2010, 23:15 | Повідомлення № 30
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
1) пані Ktara, вам не здається, що це вже ЗАНАДТО???
Знаю про вашу неприязнь до мене, але вона ж не повинна виливатися в таке!!! Ви з мене дурня зробили, або лінивого/несерйозного хлопця. Хоча ні тим, ні тим я не є.

Леве а яким це боком стосується проблеми теми? Ви що на форумі знайомств?
Quote (ЛЕВ-КОРОЛЬ)
Подивіться скільки тем я створив за місяць. Завжди намагаюсь, щоб вони були актуальні, але обговорення цих тем мене засмучує.

Ого, бачила, є чим гордиться B)
ЛЕВ-КОРОЛЬ, от давайте поміркуєм навіть про цю тему, що ви створили? Що це за тема "Перше дитя" форуму? Звідки така бурна фантазія? всетаки це освітянський ресурс, а не якихось клоунів. Можна запропонувати: Сучасна методика інформатики-проблеми та реалії сьогодення.

Quote (volevikt)
Готова до співробітництва лише у випадку, якщо побачу конкретні дії інших учасників форму.
Спочатку теж намагалися ділитися (позакласна робота, уроки по Гімпу тощо), а що отримала у відповідь?

volevikt, не напрягайтесь сильно, тут просто багато "лікарів" та "вчителів", просто все хочуть і відразу, а самі нічого не хочуть робити.

Quote (volevikt)
Кожен активний учасник форуму вибирає собі тему, яку зможе активно підтримувати і де будуть дидактичні матеріали, розробки тощо.

ой нічого з цієї петрушки не буде, тут деякі з себе показують, куди там нам простим, одна з учасниць якось зайшла і в рубриці допоможіть написала проблему, відповідь одного з активних учасників - шукайте в неті, там все таке є. Бачу ця користувач вже не заходить. Про що ще можна говорити?

З цього проекту діола не буде, потрібно чітка позиція більшочті користувачів, а не ось демагогія на декілька сторінок
Сам засновник теми таке городить, що й ну, а який проект ми побачим? Напевно всі від сміху попадають

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.6 Методика викладання інформатики згідно програми » Збірник методичних завдань для вчителя інформатики. (створення збірника методзавдань для вчителя інформатики)
Сторінка 2 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.