Національна комісія з регулювання в сфері зв'язку та інформатизації готується до реалізації національного проекту "Цифровий район". Він передбачає підключення до мережі українських сіл, з яких зараз доступ до Інтернету мають лише 4,2 %.
Нацкомісія планує залучити до реалізації проекту компанію «Датагруп». «Цифровий район» за три роки має підключити 10 тисяч сіл, що становить 40 % від кількості населених пунктів сільської місцевості, які не мають сьогодні доступу до Інтернету. Для підключення буде використаний супутниковий зв'язок у Ka-діапазоні, що забезпечує швидкість до 10 Мбіт/сек, а в межах населеного пункту Інтернет буде поширюватися по Wi-Fi-мережі, кінцевий споживач отримає швидкість до 1 Мбіт/сек. Розрахункова вартість підключення одного села становить 47 тисяч гривень, термін підключення - до 4 місяців. Загальна вартість проекту становить 465 млн. гривень, 80 % яких будуть інвестиціями держави, решту - вкладатиме "Датагруп". Згодом компанія буде отримувати з держбюджету по 400 гривень щомісячно за кожний населений пункт, підключений в рамках проекту "Цифровий район". Тобто, для "Датагруп" цей проект за два роки вже буде прибутковим.
Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, створює оператора, який займеться наданням послуг зв'язку в сільській місцевості. Комісія збирається провести інтернет у кожне село, пише "Комерсант-Україна". Про відповідний нацпроект "Цифровий район", який передбачає підключення до інтернету 10 тисяч населених пунктів за три роки виданню розповів голова комісії Петро Яцук. "В Україні майже 28 тисяч населених пунктів. Оптоволоконні лінії зв'язку, що дозволяють забезпечувати нормальний швидкісний доступ, підведені лише до 1,2 тисячі. Залишається велике поле для діяльності", - пояснив чиновник. Для підключення нових населених пунктів пропонується використовувати супутниковий зв'язок в Ka-діапазоні, що забезпечує швидкість до 10 Мбіт/сек. "У селі буде стояти одна супутникова базова станція, а по домівках сигнал буде поширюватися через Wi-Fi-мережу, що дасть споживачеві кінцеву швидкість до 1 Мбіт/сек", - каже Яцук. Орієнтовна вартість підключення одного населеного пункту - 47 тисяч гривень, термін - 4 місяці. Загальна вартість проекту - майже 465 мільйонів гривень, з яких держінвестиції становитимуть близько 370 мільйонів гривень. Останню частину вкладе компанія "Датагруп", яка буде займатися доставкою сигналу з супутника. Торік "Датагруп" анонсувала проект супутникового інтернет-доступу і отримала необхідний ресурс на супутнику Ka-Sat компанії Eutelsat. Згідно з документами "Цифрового району", "Датагруп" буде одержувати за свої послуги близько 400 гривень на місяць за кожен населений пункт, або близько 48 мільйонів гривень на рік - майже 10% виручки за 2011 рік. Як зазначає видання, реалізація проекту передбачає створення окремого державного оператора. Попит на інтернет в селах є. За оцінками дослідницької компанії GfK Ukraine, ступінь проникнення послуги в IV кварталі 2011 року становив лише 12%. Середньомісячні витрати домогосподарства на цю послугу становлять близько 84 гривень - це більше, ніж у містах, через більш високу ціну сервісу. У НКРСІ не розкривають, у скільки обійдеться кінцевому користувачу інтернет-доступ в рамках проекту, але вважають, що вартість буде визначати комісія. "Цифровий район" конкурує з ще одним нацпроектом - "Відкритий світ", який передбачає будівництво LTE-мережі для потреб шкільної освіти, створення нового програмно-методичного онлайн-комплексу і забезпечення всіх школярів нетбуками. Але його вартість набагато вища - 4,7 мільярда гривень, з яких 3,5 мільярда гривень - кошти приватних інвесторів. Учасники ринку критично ставляться і до нового проекту. У першу чергу через ідею створення нового держоператора. "Для реалізації подібних соціальних ініціатив державі все ж слід було б у першу чергу створити умови для бізнесу", - наголошує заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.
Цікава арифметика у них виходить. Підключать 10 Мбіт/сек на все село, а наприклад, у нашому селі є мінімум 500 потенційних абонентів, і кожен з них отримає по 1 Мбіт/сек Та як би й було 1 Мбіт/сек - це хіба швидкість по сьогоднішніх мірках? І сміх і гріх! Відчуваю, що гроші вони протранжирять і нічого толкового так і не зроблять! Буде щось типу GPRS, лише з гучною назвою "швидкісний інтернет"!
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
На все це вирішили виділити 200 000 грн.на всі 30 навчальних закладів не смішно?????????
Я відразу сказав, що це не інтернет буде високошвидкісний, а дурня, покупляють модеми ого від укртелекому і вся справа, відзвітують що є нет і все, от такі сумні справи.
Тому селам не скоро побачити нормальний нет, навіть 1 мбит/с це для села фантастика у більшості випадків
1. Більше 6000 грн. на заклад - не малі гроші! Можна робудувати нормальну інфраструктуру. В моєму випадку (повноцінна дротяна мережа на 120 портів+100% Wi-Fi, матеріали+обладнання, монтаж своїми силами) обійшлося в 4000 грн., правда кілька років тому. 2.1 Мб/с - не межа для 3G, зараз Інтертелеком до 14 надає (перевірено, працює). 3-5 Мб/с бездротяного Інтернту - реальність. Звичайно, торгувати home-video через Інтернет не вийде, а ось для серфінга, повноцінної організації навчального процесу, роботи з навчальними ресурсними центрами - по самі вуха. А якщо врахувати динаміку (почитайте пости на цю тему 2-3 річної давнини) ....
Звичайно, торгувати home-video через Інтернет не вийде, а ось для серфінга, повноцінної організації навчального процесу, роботи з навчальними ресурсними центрами - по самі вуха
Повноцінного навчального процесу так не вийде. Тут потрібно ще постійно скачувати навчальне та наукове відео, проводити конференції, відправляти власні файли і т.д. Тому вважаю мінімумом на 1 комп'ютерний клас - 10 Мбіт/сек.
Цікаво, а яка реальна швидкість на ОГО-ультра при заявлених 10/3 Мбіти/сек?
Суто з власного досвіду, моє ІМХО. От дуже цікаво. Коли нема взагалі інтернету в школі, ну, чи він дуже повільний, то ні про які відео матеріали, конференції і тому подібні речі не йде мова. Коли сторінки дуже довго дгузяться, чи навіть погуглити на кілької компах одночасно дуже важко. Тоді всі відказують що його нема.
А коли появляється можливість отримати тих самих кілька мегабіт на школу, щоб дітям на уроці інформатики показати як інтернет виглядає і взагалі урок провести... починаються розмови про відеофайли, і тому подібні "інтернет збочення", вибачаюся за таке вираження.
Знаю, я поки молодий, може до мене навіть прислуховуватися ніхто не стане..
Для прикладу:
Коли був студентом, роздавав інтернет на кілька кімнат в гуртожитку (до 10 користувачів), тривало це діло 4 роки. За цей час я побачив насправді "Українську натуру" наших людей.
Скільки б не говорили про те, що буде тільки інтернет серфінг, нічого качатися не буде, всеодно інтернет лінія час від часу накривалася. Приходилося злісних користувачів обмежувати в швидкості. Благо програма позволяла це робити.
Думаю так само і в школах буде. Тільки інтернет більш-менш нормальний появиться, всі почнуть качати "для себе" фільми, програми, музику, яка до навчального процесу ніякого відношення не має.
Це наш народ і тут нічого не поробиш.
І знову я зі своїм ІМХО, на 512 кбіт при бажанні можна без шкоди іншим користувачам витянути з інтернету довільну кількість інформації.
Модератори прошу не видаляти повідомлення ну і не блокувати мене, бо знаю що в вас це проходить без пояснень і навіть потім звернутися нідокого не можна бо всі права на переписку на сайті блокуються). Якщо щось напишіть краще попередження. [warning]Щоб не нарікати на блокування, раджу ще раз прочитати правила, і відмітити для себе з пізнавальною метою, які пункти Ви зараз порушили. також раджу читати шапку теми - там вказано, що повідомлення видаляються без будь-яких пояснень[/warning]
І знову я зі своїм ІМХО, на 512 кбіт при бажанні можна без шкоди іншим користувачам витянути з інтернету довільну кількість інформації.
Так само як і на 12 кбіт/с Обсяг інформації прямо пропорційний часу. А от для використання Інтернету на уроці, наприклад, географії (карти Google, веб-камери в різних країнах тощо), вистачить 512 кбіт/с для одночасної роботи хоча б з 10 комп'ютерів?
Я підключив Інтертелеком, користуюся вдома і антену поставив у школі, підключаю один модем і вдома, і в школі, зручність прадва сумнівна, але доводиться викручуватися, тим паче, що перевів систему навчально-виховного процесу на сервер Мудл, створив власне освітнє середовище КІКТ. Швидкість варіюється, але не фонтан, щодо вартості, то ціна користування послугами Інтертелекому теж захмарна, але вибирати поки що не доводиться.