Нд, 26.03.2017, 21:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво
Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер

Сторінка 1 з 712367»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІХ: ІНТЕРНЕТ, МЕРЕЖІ, ХОСТІНГ » 9.4 Системи управління сайтами (CMS) » Joomla (Посилання, опис, допомога....)
Joomla
Анна Дата: Ср, 01.09.2010, 00:06 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Пишіть все, що ви думаєте з цієї теми. Цікаво буде послухати.

Інформація від користувача Spirit

Офіційний сайт Joomla
http://www.joomla.org/

Каталог розширень на офіційному сайті
http://extensions.joomla.org/

Документація на офіційному сайті
http://docs.joomla.org/

Joomla Українською
http://www.joomla-ua.org/
http://joomla.org.ua/

Joomla Російською
http://joom.ru/
http://joomlaportal.ru/

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Ktara - Чт, 21.10.2010, 13:54
piktor Дата: Чт, 14.10.2010, 21:48 | Повідомлення № 2
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Минулої осені, під час карантину, начальство попросило зробити сайт закладу. Почав роздумувати, що і як, спочатку зробив заготовку в юкозі. Також взяв халявний хостинг byethost.com, спробував поставити туди спочатку Drupal - чомусь не встановився, тоді спробував Joomla - стала. Зробив паралельно заготовку на Joomla. При повторній розмові з начальством вирішили, що сайт буде на недорогому платному хостингу, щоб не було реклами. Оскільки, до того часу з Joomla розібрався, залишив її та переселив на hosting.ua. І тут побачив різницю між платним та халявним - швидкість роботи. Сторінки завантажувалися моментально. Була проблема, також, з вибором теми оформлення - в більшість не влазило головне меню, так як адміністрація захотіла чимало розділів.
Що мені не подобається в Joomla:

• Редактор статей вважає себе розумнішим за користувачв і змінює теги, навіть прописані вручну, часто псуючи вигляд.
  • Розташування елементів (footer, breadcrumbs, інше) визначається темою, в різних темах можуть бути різними, тому при зміні слід переконатися, що жоден елемент не переїхав куди не слід.
  • При створенні статті, обов'язково слід обирати розділ та категорію, в якій вона має знаходитися, навіть якщо ти туди попередньо зайшов. Інакше, доведеться шукати через пошук чи менеджер статей.

З іншого боку, CMS популярна, має багато модулів. Зокрема, для головного багаторівневого меню я використав suckerfish. Розібрався з CSS, хотів написати своє меню з преферансом та поетесами, але його довелося-б редагувати вручну при зміні пунктів меню. Хотів ще дочепити бічну слайд-менюшку, але в строгий дизайн сайту вона не вписалася.

Одного разу, влітку, Joomla раз упала. Чи хтось поклав...

fizikas Дата: Чт, 14.10.2010, 22:05 | Повідомлення № 3
Тут живе...
Рейтинг: 3
Із Джумлою працюю років 3. Ще із версії 1.0. Число проектів перевалило за 20. Від візитівок до магазинів. Переваги-недоліки давно описані. Движок вирізняється універсальністю...За універсальність платимо продуктивністю. Хоча якщо не ставити надто "важких" додатків, відключити все лишнє, та правильно налаштувати - все літає. Зараз закінчую проект на Джумлі де значна функціональна частина самописна, усе відмінно оптимізовано, навантаження на сервер не перевищує 0,5%. Варто ставити лише ті додатки - які справді потрібні.
Quote (piktor)
Одного разу, влітку, Joomla раз упала. Чи хтось поклав...

подивитись логи сервера потрібно
piktor Дата: Чт, 14.10.2010, 22:20 | Повідомлення № 4
Активний учасник
Дивився, але полінувався всі вичитувати. Поставив, оновив, перевірив та залишив.

Додано (14.10.2010, 21:20)
---------------------------------------------
Тобто, видивився, що був пошкоджений якийсь файл (який не виявив, сильно довга ланка інклудів), при виконанні інтерпретатор зупинявся, казав, що з вашими скриптами не все гаразд. На PHP не програмую.

Spirit Дата: Чт, 14.10.2010, 23:50 | Повідомлення № 5
Сис.адмін
Рейтинг: 25
Работал с TYPO3 потом перешел на Joomla.
Очень доволен системой.
Хорошая интеграция плагинов между собой.
На нормальном хостинге работает шустро, если настроить кеш, то будет еще быстрее.

Сейчас профессионально разрабатываю сайты на Joomla. Умею создавать шаблоны для системы, модули и плагины давно научился писать, сейчас уже пишу компоненты для системы с использованием Joomla API (Framework)

Портфолио: kaliberda.org.ua

Quote (piktor)
Редактор статей вважає себе розумнішим за користувачв і змінює теги, навіть прописані вручну, часто псуючи вигляд

Есть такой редактор как JCE - работает корректно.

Quote (piktor)
Розташування елементів (footer, breadcrumbs, інше) визначається темою, в різних темах можуть бути різними, тому при зміні слід переконатися, що жоден елемент не переїхав куди не слід.

Это касается только модулей. Возможность создания разных позиций для модулей в шаблоне - это гибкость системы, так что точно не к минусам. Да и темы (шаблоны) сайта очень редко меняют, обычно если делаешь сайт, то для него и дизайн делается.

Quote (piktor)
При створенні статті, обов'язково слід обирати розділ та категорію, в якій вона має знаходитися, навіть якщо ти туди попередньо зайшов. Інакше, доведеться шукати через пошук чи менеджер статей.

Ничего подобного. Фильтр если в менеджере статей установить на соответствующий раздел и категорию, то при создании статьи они автоматически выбираются.

Версия 1.5.17(точно) и выше

Если у кого-то есть вопросы по Joomla, с удовольствием отвечу. Смело пишите.

volodschool2 Дата: Пт, 15.10.2010, 00:05 | Повідомлення № 6
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 232
Quote (piktor)
І тут побачив різницю між платним та халявним - швидкість роботи

Я сьогодні також в цьому переконався. Пробував і джумлу і DLE на різних безкоштовних хостингах і на всіх сторінки відкривались з помітними гальмами. Думав, що це важкі CMS. Перейшов на WishHost.net - сайт літає.
Spirit Дата: Пт, 15.10.2010, 00:10 | Повідомлення № 7
Сис.адмін
У бесплатных хостингов помимо ограничений на загрузку памяти, процессора и канала связи есть еще одна неприятная вещь - кэш. Т.е. когда вы обновили что-то на сайте, а оно не отображается... и лишь через 2-5 мин. кэш обновляется.
После этого я не работаю с бесплатными хостингами.
Сейчас купил свой в Британии :) доволен. И дешевле чем в Украине
piktor Дата: Пт, 15.10.2010, 00:21 | Повідомлення № 8
Активний учасник
Quote (Spirit)
Работал с TYPO3 потом перешел на Joomla.

А я хотів навпаки. Але поки не буду.
Quote (Spirit)
Есть такой редактор как JCE - работает корректно.

Спасибі. Поставив, поганяю, оціню.
Quote (Spirit)
Это касается только модулей. Возможность создания разных позиций для модулей в шаблоне - это гибкость системы, так что точно не к минусам. Да и темы (шаблоны) сайта очень редко меняют, обычно если делаешь сайт, то для него и дизайн делается.

Не буду сперечатися. Я, в останній час, зупинився на одному шаблоні і трішки підпилюю його, в разі потреби.
Quote (Spirit)
Ничего подобного. Фильтр если в менеджере статей установить на соответствующий раздел и категорию, то при создании статьи они автоматически выбираются.

А якщо статті пишуться через front-end?
Spirit Дата: Пт, 15.10.2010, 13:29 | Повідомлення № 9
Сис.адмін
Quote (piktor)
А якщо статті пишуться через front-end?

Вот тут не знаю. Не работаю через Форнт-Энд.
Для организации нормальной работы пользователей, добавления контента и т.п. жду выхода релиза Joomla 1.6 где будут рзграничения прав доступа.

Для TYPO3 довольно сложно делать шаблоны, там даже чтоб сделать графическое меню нужно знать внутренний язык скриптов. Джумла пошла по другому пути - свой Framework.
Но логика построения сайта у TYPO3 лучше. Она очень логичная!

piktor Дата: Пт, 15.10.2010, 21:19 | Повідомлення № 10
Активний учасник
Quote (Spirit)
Для организации нормальной работы пользователей, добавления контента и т.п. жду выхода релиза Joomla 1.6 где будут рзграничения прав доступа.

Ну, в моєму випадку розмежовувати права не треба, бо користувачам дав доступ я і ті користувачі - адміністрація закладу + мої колеги-інформатики.
Quote (Spirit)
Но логика построения сайта у TYPO3 лучше. Она очень логичная!

Тобто, все-ж варто спробувати? Хоча, навряд, що я неодмінно це спробую - мене товариш все намагається запросити в світ Python - на фреймворк Django.

Додано (15.10.2010, 20:19)
---------------------------------------------
А, до речі, з приводу розмежування прав, так, ніби, бачив додаток для Джумли, що дозволяє це робити. Хоча, не пробував.

offside Дата: Пт, 15.10.2010, 22:04 | Повідомлення № 11
Тут живе...
Рейтинг: 9
Використовую джумла.
Версія українізована.

Прожкою Artisteer зробив шаблон. Добавив пару модулів і сайт готовий.
Замінив редактор на JCE.
Хостинг платний prosto.1gb.ua підходить, дешевше не знайшов. Та і підтримка там хороша. Завжди на все дають хороші і змістовні відповіді.

http://gumnasia.inf.ua/

Потрібен модуль для збільшення картинок при натисненні. JThumbs був би незамінним але глючний. Інші перепробував але з ними багато мороки.
Хто що може порекомендувати, може в когось є?
Буду дуже вдячний. Гуглом по всьому інету шукав ну нічого для себе не знайшов. Хотілося б аналогічний JThumbs

fizikas Дата: Пт, 15.10.2010, 23:24 | Повідомлення № 12
Тут живе...
Рейтинг: 3
Quote (offside)
углом по всьому інету шукав ну нічого для себе не знайшов.

не модуль, а плагін...спробуйте гуглити хоча б так "лайтбокс для Джумла" маса результатів
mvThumbnails я використовував..
piktor Дата: Вт, 19.10.2010, 22:45 | Повідомлення № 13
Активний учасник
Хтось мав справу з модулем для звітів:
http://joomlacode.org/gf/project/joom-reports/wiki/
Кажуть, годиться для класних журналів.
Spirit Дата: Ср, 20.10.2010, 00:33 | Повідомлення № 14
Сис.адмін
Quote (piktor)
А, до речі, з приводу розмежування прав, так, ніби, бачив додаток для Джумли, що дозволяє це робити. Хоча, не пробував.

Есть, но это хак ядра, а это небезопасно

Quote (offside)
Потрібен модуль для збільшення картинок при натисненні.

Тут давайте разберемся в формулировке. Модуль или плагин? Модуль - позиционируется в соответствующие места шаблона, плагин используется в статьях.
Если модуль ищите на оф сайте:
http://extensions.joomla.org
Если плагин:
http://www.yootheme.com/tools/free-stuff/yooeffects
Ktara Дата: Ср, 20.10.2010, 12:24 | Повідомлення № 15
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 254
Spirit, ответила на письмо. Лови. Все, что вышлеш, размещу в шапке!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІХ: ІНТЕРНЕТ, МЕРЕЖІ, ХОСТІНГ » 9.4 Системи управління сайтами (CMS) » Joomla (Посилання, опис, допомога....)
Сторінка 1 з 712367»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.