Нд, 16.12.2018, 08:12
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Допомога колегам-початківцям (Ця тема допоможе тим, хто працює 1-2 рік.)
Допомога колегам-початківцям
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 28.09.2008, 01:47 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Прохання описувати всі проблеми, з якими ви зіткнулися на першому році роботи.

[admin]Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Нд, 28.09.2008, 22:46
Black_Natali Дата: Нд, 28.09.2008, 01:47 | Повідомлення № 2
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Доброї ночі всім інформатикам. Я новенька і на форумі і в інформатиці (тобто у викладанні). Уявіть собі ситуацію, дівчина перший рік працює в школі. В кабінеті - голі стіни. Інформатика викладалась на рівні "Ви щось поробіть, поки я полазю в інтернеті". Колишня вчителька пішла в декрет. І ось у мене питання. Чи можу я, маючи із методичного забезпечення тільки програми курсів, із підручників - тільки Зарецьку ( в кількості 20 на 100 учнів) витрачати час на писання 20 повідомлень і, чекаючи дозволу на приват, переривати сотні сайтів в пошуках хоч якихось посібників по алгоритмізації, програмуванню тощо? Я для себе вже замовила і Караванову і інші посібники "Аспект". А діти - відмовляються. Провінційні школи не забезпечують матеріалами. Які можуть бути в мене корисні розробки, коли я ночами складаю задачі, щоб дати мінімальне уявлення про алгоритми і програмування? Я потребую допомоги, а ви, вибачте за різкізть, погонами міряєтесь... До речі, "ліками" до програм обмінюєтесь не зважаючи на те, що ці програми - теж приватні розробки, а посібником поділитись не можна - моє!
Отак і виходить - комп'ютери дали, інтернет дали, а в результаті вчитель витрачає час тільки на те, щоб вигнати дітей з однокласників, тому що їм не цікаво, допомогти нікому, підручників поки не має....
Не має в мене розробок, да і часу на них не має поки, молодих педагогів не хтять бачити поважні метри-полковники... Тому, мабуть, вибачте

Додано (27.09.2008, 01:00)
---------------------------------------------
Я не хочу когось скривдити, але ось в такій ситуації я опинилась. Директор школи вважає, що кабінет інформатики - великий кабінет секретаря. Доступ туди вільний в мою відсутність. Нові ПК за 2 попередніх роки хворі на всі віруси які тільки можливо. В інтернеті сидить завхоз, а матеріальна відповідальність - на мені... Таке мені дісталось перше місце роботи. Працювати хочу, дисципліну змінити -зараз ще не можу. Керівник методоб'єднання тільки руками розводить. Крім рекомендацій дати нічого не може. Я навіть жодного уроку ще не провела, щоб до мене хтось не зайшов приказати! набрати табличку чи текст оголошення, скачати музику для конкурсу тощо. Нерви вже на грані. Схудла за вересень на вісім кіло. А кругом те саме вимагають - розробки, методики... Це особливості національного викладання інформатики в маленьких містечках!

W-w-W Дата: Нд, 28.09.2008, 01:47 | Повідомлення № 3

Quote (Black_Natali)
Інформатика викладалась на рівні "Ви щось поробіть, поки я полазю в інтернеті".

Шановна Black_Natali, така ситуація по всій Україні, не тільки у вас, на це є багато причин!!!!!!!

Quote (Black_Natali)
Які можуть бути в мене корисні розробки, коли я ночами складаю задачі, щоб дати мінімальне уявлення про алгоритми і програмування?

А ніхто і не просить вас розробити електронний підручник чи програму, ви просто відправте на емейл адміна пару ваших задач і цього достатньо буде, а також напишіть корисні повідомлення.

Quote (Black_Natali)
Я потребую допомоги, а ви, вибачте за різкізть, погонами міряєтесь...

Black_Natali, Для цього і форум вчителів інформатики створений. Не подумайте, що тут якась дика ієрархія і ніхто не допоможе, на форумі багато досвідчених вчителів, які нададуть серйозну допомогу, як у викладанні предмету інформатики так і в інших питаннях!!! Стосовно погонів, то діло ніяк не в них, як мені, що вони є, що їх нема.

Quote (Black_Natali)
Отак і виходить - комп'ютери дали, інтернет дали, а в результаті вчитель витрачає час тільки на те, щоб вигнати дітей з однокласників, тому що їм не цікаво

Ну для цього є програми якими можна тихо заблокувати вхід на подібні сайти і все!!!

Quote (Black_Natali)
Не має в мене розробок, да і часу на них не має поки, молодих педагогів не хтять бачити поважні метри-полковники... Тому, мабуть, вибачте

Ми вас теж розуміємо, накипіло воно все вам на душі, але це така робота педагогічна і мало що зміниш.
Чому ви так вважаєте???? ви попрацюйте на форумі і відношення зміниться! А щоб дістати хороший матеріал пречитайте 9.2 Розсилка дисків, обмін дисками

Quote (Black_Natali)
Я не хочу когось скривдити, але ось в такій ситуації я опинилась. Директор школи вважає, що кабінет інформатики - великий кабінет секретаря. Доступ туди вільний в мою відсутність.

я думаю, що ми спільними зусиллями вам допоможемо, порядок зробите і все буде нормально!!!!!!!!!!!!!!
Newbie Дата: Нд, 28.09.2008, 01:47 | Повідомлення № 4
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Black_Natali)
Нерви вже на грані.

оце даремно! робота така, що нерви треба берегти, інакше надовго не вистарчить! наразі думаю вам треба не методику радити, а методи релаксації хоча я сама останні 2 тижні реально криком (і навіть іноді з нецензурними словами ) спілкувалась із колегами і адміністрацією, бо вже дістали.
порада - не намагайтесь "объять необъятное", є в вівторок урок в 10А, тема "Файли і папки" (абстрактно) от до нього і готуйтесь! а що буде потім, то буде потім. і ще, якщо ви хочете щось змінити - у вас точно получиться! але без нервів!!!
filnick Дата: Нд, 28.09.2008, 01:47 | Повідомлення № 5
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Шановна, Black_Natali, перш за все не слід прибігати до крайнощів та нервуватися. Поговоріть спокійно з дирекцією, щоб в урочний час не зверталися в кабінет для виконання секретарських робіт. Виділіть якийсь ОДИН ПК для секретеря, якщо немає можливості віддати цей комп з кабінету. Поки отримаєте підручники чи посібники - працюйте з короткими конспектами. Для практичних робіт роздрукуйте короткі інструкції. Навіть після того, як дістанете з сайту розробки уроків, планів, тестів, практичних - Ви все рівно будете їх переробляти під своїх учнів та свою методику. Досвід - справа наживна.
Для швидкої допомоги - дайте свій Е-mail і вкажіть скільки годин у яких класах ви читаєте.

Відредаговано: filnick - Сб, 27.09.2008, 13:56
Black_Natali Дата: Нд, 28.09.2008, 01:48 | Повідомлення № 6
Новий користувач
Quote (filnick)
Поговоріть спокійно з дирекцією, щоб в урочний час не зверталися в кабінет для виконання секретарських робіт. Виділіть якийсь ОДИН ПК для секретеря, якщо немає можливості віддати цей комп з кабінету.

Доброго дня всім інформатикам. Я дякую за всі Ваші поради, просто я коли сплю - теж конспекти складаю, дуже нервуюсь, а в кінці тижня - пік був.
filnick, а в школі є комп секретаря, а секретарів аж 2. Просто справа в їх компетентності. Мене ж просять не учня посадити надрукувати, а самій, тому, що я "досконало" володію офісними програмами. А директор відповідає, що не мені ці правила змінювати. "Ми всі працюємо на благо школи, а не на своє чи учнів!!"
Newbie Дата: Нд, 28.09.2008, 01:48 | Повідомлення № 7
Хелпер
Quote (Black_Natali)
Мене ж просять не учня посадити надрукувати, а самій, тому, що я "досконало" володію офісними програмами.

тяжко :( нехай хтось (учень чи секретар) виконує чорнову і підготовчу роботу (сам текст набрати, це найдовше), а ви будете зберігати/друкувати/сканувати чи ще щось, більш "віртуозне". принаймні для початку. крім того - все це не на уроці, бо ви на уроці зайняті
Black_Natali Дата: Нд, 28.09.2008, 01:48 | Повідомлення № 8
Новий користувач
Стосовно погонів - це я погарячкувала, але в мене чоловік військовий, от в їх товаристві погонами щей як міряються

Quote (Newbie)
хоча я сама останні 2 тижні реально криком (і навіть іноді з нецензурними словами ) спілкувалась із колегами і адміністрацією, бо вже дістали.

Для цього, вибачте, треба мати стаж і репутацію. Моя вчителька інформатики каже:"Я не зупиняюсь, я давлю - і йду далі". А я навіть ще половини вчителів не знаю...

Відредаговано: Black_Natali - Сб, 27.09.2008, 15:25
Newbie Дата: Нд, 28.09.2008, 01:48 | Повідомлення № 9
Хелпер
Quote (Black_Natali)
А я навіть ще половини вчителів не знаю...

а це значить, що ви їм нічим не зобов*язані! мені на свою власну класну керівничку теж якось кричати не випадає . але... тільки ви не подумайте, що це вихід із ситуації, просто ІНОДІ буває таке, що нерви не побережеш, але то рідко! :)
але при цьому, якщо ви з самого початку будете робити чужу роботу, то потім від неї відмовитись - ой як нелегко буде! я наприклад з жахом думаю про наступний серпень, коли я не робитиму розклад... може то вже валеріанкою запасатись

вчитель-початківець не зобов*язаний мати свою власну методику в перший же місяць роботи. навіть є школа молодого вчителя, всі колись такі були (а деякі - зовсім недавно ;))

Black_Natali Дата: Нд, 28.09.2008, 01:48 | Повідомлення № 10
Новий користувач
Quote (Шестопалов)
Повідомте своє прізвище, ім’я, по-батькові, повну адресу (не забудьте поштовий індекс)

Дякую Вам, Євген Анатолійович, адже Ваші підручники - це перше, що мені порекомендували для навчання.
filnick Дата: Нд, 28.09.2008, 01:48 | Повідомлення № 11
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Newbie)
вчитель-початківець не зобов*язаний мати свою власну методику в перший же місяць роботи.

Це чиста правда. Досвід приходить з кожним проведеним уроком.
Quote (Black_Natali)
А директор відповідає, що не мені ці правила змінювати. "Ми всі працюємо на благо школи, а не на своє чи учнів!!"

Що стосується правил - то вони чітко обумовлені Законом України про освіту, Кодексрм законів про працю, Статутом навчального закладу та Посадових обов'язків учасників навчально-виховного процесу.
"Відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, непов'язаних з процесом навчання забороняється" (ст.52 Закону про освіту)
"Відволікання педагогічних та науково-педагогічнихпрацівників від виконання професійних обов'язків не допускається"(ст.55 Закону про освіту)
А школа - це не віртуальне поняття, вона існує в першу чергу для учнів, які як і вчителі є учасниками навчально-виховного процесу.
Black_Natali Дата: Нд, 28.09.2008, 01:49 | Повідомлення № 12
Новий користувач
Quote (Newbie)
якщо ви з самого початку будете робити чужу роботу, то потім від неї відмовитись - ой як нелегко буде!

Під час навчання працювала лаборантом-секретарем на кафедрі. Побачивши, що я безвідмовна, на мене навалили і роботу завідуючого , і викладачів і мою. На 0,5 ставки працювала цілий день за 150 гривень, потім ночами допрацьовувала дома. А коли відмовилась - попередили, що мені ще екзамени здавати. Тому зараз всі вважають, що я відмовляюсь виконувати чужу роботу бо не хочу "перепрацювати", тобто - молода-ледаща. А я знаю, що варто тільки почати - не відіб*юсь потім. Я хочу працювати за фахом. Чомусь ніхто не розуміє, що секретарем я могла в іншій організації робити, за більші кошти, ніж неповне робоче навантаження педагога-інформатика.
argun Дата: Нд, 28.09.2008, 01:49 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Quote (Black_Natali)
А я знаю, що варто тільки почати - не відіб*юсь потім. Я хочу працювати за фахом.

Ви правильно робите.
І хоч Вам буде важко втримати свої позиції - тримайтесь.
У мене теж був такий перід. Довелось витримати багато конфліктів, перевірок, але тепер відстали.
Зрозуміли, що краще мати вчителя у якого клас чітко працює, за 3 роки існування класу адміністрація
не мала клопоту з жодним комп'ютером(про мої клопоти я мовчу), чим вчителя, який для них все робитиме. але в класі
працюватиме 1-2 комп'ютера.
Боріться.

Відредаговано: argun - Сб, 27.09.2008, 19:19
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 28.09.2008, 01:49 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
У мене перших два роки було теж саме. Діставали до межі. Приблизно як вас Black_Natali. Робив роботу всім: вчителям, адміністрації, повністю всю роботу завуча.
Тільки минулого року, попрацювавши 4 роки, я почав кардинально міняти політику і все завдяки цьому форуму.
Я почав дуже коректно "фільтрувати" прохання вчителів. Брався лише за ту роботу, яка вкладалася в графік. Жодну роботу для вчителів я не виконував безкоштовно на протязі цих 4-х років, інакше б вони взагалі на голову вилізли.
Хто такі вчителі? Вони в такому ж статусі, як і ви і якщо ви хоч комусь з них відмовите, це для вас не буде мати абсолютно ніяких наслідків. Тому перше, що ви повинні зробити - відмовлятись від будь-яких їхніх "завдань". Або ж братись за їх виконання за конкретні гроші.
Наприклад, набір 1 сторінки з роздруковуванням - 7-8 грн. Якщо сторінки містить таблиці, схеми - 10 грн.
Відмовлятись цілком коректно, наприклад, вибачте, у мене вийшов з ладу картрідж або не працює сканер. Або просто говоріть, що не має часу.
Будьте сміливіші.
Прохання адміністрації не відхиляйте. Виконуйте все, що вони скажуть. Але по можливості робіть роботу як умога повільніше.
Наприклад, коли мені завуч дає якусь роботу, то я говорю скільки днів це займе. Навіть якщо робота не величка, яку я зроблю за годину вдома, я беру запас 2-3 дні.
На уроці ніколи не виконуйте інших робіт, окрім проведення уроку.
Якщо заходить хтось із вчителів, говоріть в суворій формі, вибачте, у мене урок і більше нічого.
До мене безліч разів підходив завуч на уроці і питав, чи маю я час, щось зробити, на що я завжди відповідав, що часу не маю, бо веду урок і мушу контролювати кожну хвилину. Він відчіплювався і говорив зайти після уроків.
Цього року я взагалі дуже красиво "відмазався". У мене зломався принтер і я всім говорю постійно, що в мене не працює техніка, купувати нову за свої гроші я не намірений і все просто чудово. Чужої роботи майже не виконую. Навчив секретаря та педагога-організатора працювати в word, Excel, Publisher, Fine Reader, друкувати фотки в Picasa. І тепер вони молодці, всю роботу виконують, до мене звертаються тільки, якщо щось не виходить (а це все рідше). Тому я задоволений, бо займаюсь виколючно своїм предметом і цього року відчув, що методичний рівень викладання значно зріс, учні отримують системні знання.
Я вірю, у вас все вийде, головне не нервуйтесь. Майже кожен через це пройшов. По можливості читайте теми форуму, задавайте питання, які вас цікавлять. На форумі майже всі учасники дуже доброзичливі і не залишають без розгляду жодного питання.
P.S. Відсилати розробки мені не потрібно. Ми всі вам допоможимо. Наберіть ще 5 повідомлень і отримаєте доступ до приватного форуму. Хай вам щастить!
Шестопалов Дата: Нд, 28.09.2008, 08:31 | Повідомлення № 15
Видавець посібників
Нагороди: 15
Рейтинг: 220
Цитата (Black_Natali )
допомогти нікому, підручників поки не має....

Повідомте своє прізвище, ім’я, по-батькові, повну адресу (не забудьте поштовий індекс) на aspekt@sh.km.ua
Я Вам вишлю безкоштовно комплект посібників для 10-11 класів, планування уроків, методичні поради вчителю інформатики. "Жить станет лучше, жить станет веселей!".
З повагою! Євген Шестопалов, "Аспект"

Одержав Ваші дані, чекайте посилку з навчальними посібниками і тестуючою системою Test-W2.
Рад буду вам помочь. Ждите посылку с книгами, которые помогут Вам организовать учебный процес.
Но ... ни в коем случае не диктуйте с них конспекты. Ученики должны овладевать компьютерными технологиями, а не царапать ручками бумагу. Мои учебники расчитаны на то, чтобы КАЖДЫЙ УЧЕНИК МОГ САМОСТОЯТЕЛЬНО РАБОТАТЬ!!! А потому учебник ДОЛЖЕН БЫТЬ У КАЖДОГО! Если школяр не находит нужным купить учебник - не заставляйте. Поступайте, как другие учителя: у кого есть книга - садись за компьютер и делай упраженение из неё; у кого нет книги - вынимай тетрадь и ручку, переписывай из учебника текст, как работать с компьютером. После такой "профилактики" сразу найдутся деньги! На уроке учитель не должен "плясать" шоу-меном перед классом, ему нужно постоянно передвигаться по классу: то к одному подойти помочь, то у другого принять работу, то у третьего компьютер наладить... А ВСЕ ученики ДОЛЖНЫ РАБОТАТЬ!!!

Відредаговано: Шестопалов - Нд, 28.09.2008, 08:38
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Допомога колегам-початківцям (Ця тема допоможе тим, хто працює 1-2 рік.)
  • Сторінка 1 з 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.