Пт, 15.12.2017, 23:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Увага! На нас хочуть зекономити! (Поділ на групи предмету "Сходинок до інформатики".)
Увага! На нас хочуть зекономити!
NataliyG Дата: Нд, 12.05.2013, 10:14 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Предмет "Сходинки до інформатики" є предметом який починаючи з 2013-14 н.р. викладатиметься у початковій школі як предмет інваріантної складової тобто в принципі не повинно виникати питання про поділ на групи. Однак при попередньому схваленні навчального плану на 2013-14н.р. завідувач РМК сказала, що не відомо чи буде поділ на групи і послалася на текст з навчального плану початкової школи:
"Поділ класів на групи при вивченні предметівздійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від
20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних
навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних
загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп
загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на
групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах»"
Однак у Навчальній програмі "Сходинок до інформатики" є текст:
 "При вивченні курсу «Сходинки доінформатики» кожний урок проводиться із використанням комп’ютерів. Тому на
кожному уроці класи діляться на підгрупи так, щоб кожен учень був забезпечений
індивідуальним робочим місцем за комп‘ютером, але не менше 8 учнів у підгрупі."
Тобто, що Навчальна програма у нас не документ чи що?
Крім цього в тій вітці велося обговорення про те, що мій район не єдиний http://informatic.org.ua/forum/25-1885-1.
тобто еокономити намагаються різними шляхами!
Пропоную у цій вітці об'єднатися усіх небайдужих, знайти максимум нормативних документів, та шляхи вирішення цього питання!
Пам'ятайте: сьогодні неділитимуть інформатику в початковій школі - завта її перестануть ділити в основній!!!

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
vinohodov Дата: Чт, 22.08.2013, 20:54 | Повідомлення № 16
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Місто Нікополь, сьогодні на мо сказали що все ділять.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 22.08.2013, 21:45 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Цитата (Ковальчук_Олександр)
Інша справа, що 2 класи віддали вчителям молодших класів, а ми якоби маємо бути присутніми на їхніх уроках з "Сходинок до інформатики" і допомагати колегам
А що це за такі колеги безпомічні? Хоча, якщо розклад дозволяє, можна й посидіти в куточку :)
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 22.08.2013, 22:39 | Повідомлення № 18
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Ну ви знаєте, які по Україні комп’ютери. Банальне зависання і вони будуть в розпачі.
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 23.08.2013, 00:35 | Повідомлення № 19
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Про такі речі вони мають знати і бути готовими відреагувати (наприклад, дати дітям якесь "некомп'ютерне" завдання).
swetikccc Дата: Пт, 23.08.2013, 09:37 | Повідомлення № 20
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Ну вот что, ребята. Пулемет я вам не дам. ;)
Методика, говоришь?.. Сейчас мы поглядим, какая это Методика. ;)

Верещагин

Відредаговано: swetikccc - Пт, 23.08.2013, 09:39
Newbie Дата: Ср, 28.08.2013, 19:17 | Повідомлення № 21
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
не зовсім про поділ, але про "економію" при викладанні сходинок до інформатики: курси підготовки до цього предмету пройшла вчитель початкових класів, яка тепер відмовляється від цих годин (ну або теоретично - людина і звільнитись може, і декрет, і море інших причин). якщо ці години візьме вчитель інформатики - то в нього оплата як спеціаліста за ці години, бо це інший предмет навчального плану? чи можна до чергової атестації отримувати по своїй категорії?
reka Дата: Чт, 29.08.2013, 19:27 | Повідомлення № 22
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Цитата (Newbie)
курси підготовки до цього предмету пройшла вчитель початкових класів
Бо навіть не факт, що у неї у дипломі є такий предмет "інформатика", наприклад у мене -нема. Тому тут все правильно і логічно.

Додано (29.08.2013, 19:14)
---------------------------------------------

Цитата (Newbie)
ці години візьме вчитель інформатики - то в нього оплата як спеціаліста за ці години, бо це інший предмет навчального плану?
Предмети навчального плану можуть називатись по-різному. Хто знає як ще назвуть через рік, чи два. Але всі знають, що це інформатика. Чи наші інститути випускають вчителів Сходинок до інформатики? Вам повинні платити за вашою категорією на яку ви проатестовані.

Додано (29.08.2013, 19:27)
---------------------------------------------

Цитата (Ковальчук_Олександр)
Інша справа, що 2 класи віддали вчителям молодших класів, а ми якоби маємо бути присутніми на їхніх уроках з "Сходинок до інформатики" і допомагати колегам під час практичної частини уроку. Отакі то справи
А вони(початківці) вам з чим допомагати будуть? :) Тоді я буду ще й музику вести. Тільки хай вчитель музики за мене грає.

Відредаговано: reka - Чт, 29.08.2013, 19:05
Ktara Дата: Чт, 29.08.2013, 19:41 | Повідомлення № 23
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 303
ну у меня информация такая - чтобы читать часы информатики в начальной школы, в дипломе должна быть запись Методика информатики в начальной школе - столько-то часов.
Именно эту запись получают на курсах повышения квалификации учителя начальной школы и вместе с записью получают право преподавания информатики
У учителя информатики в дипломе записано "Методика преподавания информатики", и так как нет уточнения что в начальной школе - то считают что преподавать не может. Но если некому - то на эту запись не обращают внимания. главное чтоб ы был диплом информатика и оплата идет как по предмету информатика
NataliyG Дата: Пт, 30.08.2013, 20:53 | Повідомлення № 24
Активний учасник
Цитата (reka)
Тоді я буду ще й музику вести. Тільки хай вчитель музики за мене грає.
:o Супер! Було б у соціальній мережі я б лайкнула.
Цитата (Ktara)
Методика информатики в начальной школе - столько-то часов.
Однак, в положенні про атестацію жодним словом не йдеться про методику. Таким сами чином можна вважати, що ми і в старших класах маємо мати  (в чому в дипломі?) А що справді є такі спеціалісти в кого в дипломі таке написано? В додатку можливо, але його при атестації не вимагають. А в дипломі - "Інформатик викладач" чи "Викладач інформатики". А зрештою може дійсно є Вузи які дають такий запис в дипломі то певно нам у кого такого запису нема треба курси і по старших класах, щоб таке написали.

Одним словом висновок: при бажанні придертися можна чіплятися до будь чого, але якщо такого бажання нема то все гаразд.
lenbo Дата: Сб, 31.08.2013, 08:39 | Повідомлення № 25
Новий користувач
А в нас таки не ділять ні другі, на п'яті класи. Я в шоці. 26 учнів за 8 комп'ютерів. А в другому класі ще більша наповнюваність. Це при тому, що в методичних рекомендація наголошують на практиці і т.д. Підкажіть, що робити, як вести урок?
Newbie Дата: Сб, 31.08.2013, 09:33 | Повідомлення № 26
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Цитата (lenbo)
А в нас таки не ділять ні другі, на п'яті класи
цікавтесь - на підставі якого документа. в методичних рекомендаціях вказано, що згідно із нормативними документами (і вказано якими) здійснюється поділ на групи.

проте існує трактування фрази "При проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп'ютерів клас ділиться на 2 групи, але не менше 8 учнів у групі" (цитата з Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, наказ N 128 від 20.02.2002), як фрази  "При проведенні практичних робіт з інформатики з використанням комп'ютерів клас ділиться на 2 групи, але не менше 8 учнів у групі". таке трактування - вигадка бухгалтерії, і підстав не здійснювати поділ вони не мають
NataliyG Дата: Сб, 31.08.2013, 11:07 | Повідомлення № 27
Активний учасник
Цитата (lenbo)
Підкажіть, що робити, як вести урок?
Ще дуже добре послатися на Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2-х класах загальноосвітніх навчальних закладах тут
У якому є ось такий текст:

"Кожний урок при вивченні «Сходинок до інформатики» проводиться із використанням комп’ютерів, тому клас ділитьсяна підгрупи так, щоб кожен учень був забезпечений індивідуальним робочиммісцем за комп’ютером, але не менше 8 учнів упідгрупі, відповідно до наказуМіністерства від 20.02.2002 № 128"
Тут вже навіть про практичні роботи не йдеться.
У нас теж говорилося про те, що другий клас не повинен ділитися, так ми до навчального плану долучили цей нормативний документ, все вийшло класи ділять.
lenbo Дата: Сб, 31.08.2013, 12:22 | Повідомлення № 28
Новий користувач
Цитата (NataliyG)
до навчального плану долучили цей нормативний документ,
Ми теж долучали. У відповідь - немає коштів у бюджеті.
Цитата (Newbie)
цікавтесь - на підставі якого документа
Дякую, потрібно вияснити.

А можна тарифікацію змінювати після 1-го вересня?
reka Дата: Сб, 31.08.2013, 17:57 | Повідомлення № 29
Я тут недавно...
Цитата (lenbo)
А можна тарифікацію змінювати після 1-го вересня?
До 1 вересня у Вас була попередня тарифікація. А після уточнень буде затверджуватись діюча на поточний навчальний рік (у якій Ви, обов"язково, розпишетесь)
gry Дата: Сб, 31.08.2013, 19:57 | Повідомлення № 30
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Цитата (NataliyG)
долучили цей нормативний документ, все вийшло класи ділять.
І хоч три документи, а всерівно 5-й клас не ділять.  Лобом об стінку. А у класі - 21 учень/на 7 машин/. Що з ними робити - не знаю....
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Увага! На нас хочуть зекономити! (Поділ на групи предмету "Сходинок до інформатики".)
Сторінка 2 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.