Доброго дня! Я, вчитель інформатики, фізики та математики, працюю другій рік після закінчення університету в сільській школі (також працював рік на 5 курсі навчання в міській школі з навантаженням 8 год). В минулому році дирекція школи говорила, що вцьому році буде атестація школи, але потім сказали що вона перенесена на 2013-2014 н.р. Але місяць назад все ж таки сказали, що атестація буде в січні 2013 року. У мене виникло питання, будь-ласка дайте відповідь: 1. Яку інформацію чи документацію вчитель (класний керівник) повинен надавати членам атестаційної комісіЇ?
[admin]Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Атестація школи і атестація вчителя - різні речі. Під час атестації вчителя, він членам атестаційної комісії не надає ніяких документів. При атестації школи, на мою думку, тим більше.
Щодо окремих питань організації проведення атестації педагогічних працівників
Міністерство освіти і науки України (МОН) Лист № 1/9-482 від 04.11.2002
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.11.2002 N 1/9-482
Міністру освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
На запити з місць щодо окремих питань організації проведення атестації педагогічних працівників Міністерство освіти і науки України роз'яснює.
Атестація педагогічних працівників України проводиться відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 20.08.93 N 310 ( z0176-93 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.12.93 р. за N 176, із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства освіти України від 01.12.98 р. N 419 ( z0792-98 ) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 15.12.98 за N 792/3232.
При проведенні атестації необхідно неухильно дотримуватися вимог зазначеного Положення ( z0176-93 ) та керуватися кваліфікаційними характеристиками педагогічних працівників, для яких встановлені кваліфікаційні категорії.
Звертаємо увагу на те, що вивчення досвіду роботи педагогічних працівників, його узагальнення та оформлення відповідних узагальнюючих документів проводиться членами атестаційних комісій і працівниками методичних кабінетів відділів освіти районних державних адміністрацій та виконкомів міських рад. Оформлення узагальнюючих документів педагогічними працівниками, які проходять атестацію, не передбачено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України ( z0176-93 ).
Наголошуємо, що відповідно до розділу 5 вищезазначеного Положення ( z0176-93 ) тільки педагогічні працівники, які претендують на звання вчителя-методиста, повинні мати власні методичні розробки, що пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами відповідного рівня. Обсяг, зміст, тематика методичних розробок визначається безпосередньо автором.
Вчителі моєї школи неодноразово говорили, що необхідно мати в наявності поурочні плани на весь поточний рік, включаючи розробки самостійних та контрольних робіт. З однієї сторони поурочні плани мають право вимагати тільки на урок або ж на робочий день,(чи вірно я думаю?), а з іншої говорять протилежне. Всі конспекти зроблені але не збережені,отже все робити знову,чи можливо це взагалі нікому не потрібно, окрім самого вчителя?!.
Додано (04.12.2012, 21:27) --------------------------------------------- А ще головне питання ,яке мене турбує: з чого починати? Чого чекати від атестаційної комісії? З чим "зустрічати" гостей з району? Допоможіть,колеги, хто можливо знає або ж недавно проходив атестацію ШКОЛИ! Буду вельми вдячний!
Чого чекати від атестаційної комісії? З чим "зустрічати" гостей з району?
Шановний, maxw, перш за все зверніть увагу на повідомлення Пилипчука_О_П "Атестація школи і атестація вчителя - різні речі". Атестація щколи проходить раз на десять років і своєю метою ставить виявити відповідність діяльності закладу чинному законодавству, освітнім завданням, статусу навчального закладу. Перевіряються такі аспекти як діяльність адміністрації школи, навчальна, методична, виховна робота усього педагогічного колективу в цілому. Зокрема, як окремий пункт може вивчатися питання про ведення шкільної документації та робота з молодими спеціалістами (саме ці моменти можуть стосуватися конкретно Вас). Ну і, звичайно, ще можна очікувати контрольні роботи з базових предметів - укр.мови, математики, історії. Атестація вчителя проходить раз у 5 років. Вам, як молодому спеціалісту, її доведеться проходити через три роки. За наслідками вчительської атестації Ви матимете змогу підвищити свою категорію, що дозволить отримувати вищу зарплату. Про атестацію вчителя існує спеціальна гілка на цьому форумі http://informatic.org.ua/forum/91-240-1
Атестація школи стосується Вас такою ж мірою, як і вчителя передпенсійного віку. У нього й спитайте, чого чекати. Він краще знає, що прийнято у Вашому регіоні