Вт, 21.11.2017, 21:04
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Як обрати тему спецкурсу?
Як обрати тему спецкурсу?
Анна Дата: Вт, 21.09.2010, 18:39 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В мене 10 клас, інформатика 2 години на тиждень. Я взяла звичайну програму"ІНФОРМАТИКА
НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
ДЛЯ УЧНІВ 10-11 КЛАСІВ
ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
РІВЕНЬ СТАНДАРТУ
"
але мені необхідно доповнити її спецкурсом.

В програмі перелік такий

ДОДАТОК 1.
Перелік курсів за вибором, що доповнюють зміст навчальної програми
№ Назва курсу Теми, які курс розширює
1 Основи Інтернету 3
2 Основи створення комп’ютерних презентацій 1.1, 1.2
3 Основи візуального програмування 5
4 Microsoft Excel у профільному навчанні 6
5 Основи веб-дизайну 8

Чи можна обрати тему Основи веб дизайну? Але вона доповнює тему програми 11 класу?
Допоможіть, як в 10 класі правильно обрати тему спецкурсу?
Інтернету в школі в нас не м
ає, на жаль.

[admin]Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
swetikccc Дата: Ср, 22.09.2010, 00:55 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Я б вибрав ту яку найкраще знаю. ;)
Анна Дата: Ср, 22.09.2010, 19:25 | Повідомлення № 3
Новий користувач
Дякую :) Я найкраще знаю "Основи веб-дизайну", та чи можна її взяти в 10 класі?
serbor Дата: Ср, 22.09.2010, 19:58 | Повідомлення № 4
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (swetikccc)
Я б вибрав ту яку найкраще знаю
И это правильно!

Quote (Анна)
Я найкраще знаю "Основи веб-дизайну", та чи можна її взяти в 10 класі?

Можно.
У нас в Донецкой области областной методический кабинет рекомендует брать любой из новых курсов по выбору уже в 7-9 классах, при условии, если информатика в этих классах уже изучалась в предыдущих классах.

Відредаговано: serbor - Ср, 22.09.2010, 20:00
serbor Дата: Ср, 22.09.2010, 22:17 | Повідомлення № 5
Наполегливий учасник
Этот вопрос обсуждался вчера на областном семинаре в Донецке в присутствии Завадского. Говорили, что можно и нужно, в том числе и в 9 классе, и он одобрительно кивал.
Есть два способа реализации курса по выбору:
1. Если второй час выделили из инварианта, то курсы по выбору добавляем вместо тем в предмет "Информатика", и только те, которые записаны в программе, соответственно классам.
2. Если второй час выделили из вариативки, то курсы по выбору проводятся отдельным предметом с отдельной страницей в журнале, и тогда это может быть любой курс и в любом классе.
vdya4enko Дата: Чт, 23.09.2010, 15:22 | Повідомлення № 6
Новий користувач
Не будь-які курси за вибором можна обирати. На право викладання деяких з них (наприклад "Комп’ютерна графіка") повинен бути відповідний сертифікат (сьогодні мені методист так пояснила)
Ковшун Дата: Чт, 23.09.2010, 15:33 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (vdya4enko)
На право викладання деяких з них (наприклад "Комп’ютерна графіка") повинен бути відповідний сертифікат (сьогодні мені методист так пояснила)

Скоро методисти будуть вимагати сертифікат на викладання окремих розділів з інформатики, а потім окремих уроків ;)
Якийсь бред ;)
Ktara Дата: Чт, 23.09.2010, 16:16 | Повідомлення № 8
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
serbor, я имею юридическое образование и потому, если бумажка выдана не МОН. а каким то управлением образования отдельно взятой области - она не имеет юридической силы. При желании проверка МОН может крупно наказать :)
Если мне скажут что надо занимать очередь к дереву за толпой людей с веревками и собственным мылом, то мне тож туда идти?

А если без прикола, то каждый документ должен ссылаться на другой документ. Есть методические рекомендации по изучению информатики. Если в области делают детальные разъяснения или толкование того или иного распоряжения, то они ОБЯЗАНЫ указать нормативный документ, согласно которому они отдают это распоряжение. Если Вам это сказали на словах - типа "Делай так", то как говорится, слово к делу не подошьешь. Устное указание не имеет юридической силы. будет крайним тот, кто решил выполнить устное наказание :)
Если у вас будет копия документа с разъяснением, что рекомендуют делать так-то и так-то, но Вы всего лишь выполняли указание "сверху". Хотя, как показывает практика, большинство методистов раздают устные ЦУ. В этом случае очень легко сказать что вы их неправильно поняли :)

Ktara Дата: Чт, 23.09.2010, 16:22 | Повідомлення № 9
Перспективна вчителька
serbor, и кстати не я Вас спрашивала где это написано, а vladim, который не имеет юридического образования. Кстати юрист - это узкоспециализированная профессия. На третьем курсе надо выбрать специализацию - уголовное право, административное и т.д. И детально учат тому, что ты выбрал. Не существует юриста широкого профиля. Юриста в делах образования не существует. Надо уметь читать приказы между строк. Там иногда написано много интересного :) При чем этот текст легко поворачивается в разные стороны. Поэтому при отстаивании собственных прав побеждает тот, кто точнее повернет текст в свою сторону :) Как писать такой текст тоже учат на юридическом :) Во поэтому если надо написать какой-то документ, то проще обратится к юристу, он может его составить так. что не подкопаешься ни с одной стороны, а может написать так - что документ будет противоречить сам себе
serbor Дата: Чт, 23.09.2010, 17:46 | Повідомлення № 10
Наполегливий учасник
Quote (vdya4enko)
На право викладання деяких з них (наприклад "Комп’ютерна графіка") повинен бути відповідний сертифікат (сьогодні мені методист так пояснила)

А нам на областном семинаре пояснили, что хотелось бы, чтобы так было, но не получается, поэтому пока читайте без сертификата.

Додано (23.09.2010, 17:46)
---------------------------------------------

Quote (Ktara)
Если Вам это сказали на словах - типа "Делай так", то как говорится, слово к делу не подошьешь.

Нас областной метод кабинет пытается заставить делать как положено, но когда кто-нибудь, что-нибудь не понял, пытаются помочь, разъяснить. Вот в последний раз возник вопрос и последовало разъяснение (в присутствии Завадского) и вся область его восприняла, не подвергая сомнению.

Відредаговано: serbor - Чт, 23.09.2010, 17:48
Ktara Дата: Чт, 23.09.2010, 18:09 | Повідомлення № 11
Перспективна вчителька
serbor, та область может принимать,. Я просто говорю о том,что есть де юро и де факто
Так вот устное распоряжение -не имеет юридической силы
swetikccc Дата: Чт, 23.09.2010, 20:29 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Хто і для чого?
Вот в чём вопрос. :)
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 23.09.2010, 21:50 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Допоможіть розібратись, оскільки занадто запутано все в 10-класі і я не розумію, для чого путатись серед спецкурсів, ломаючи голову як вийти з положення, невже не простіше було б створити 2 варіанти програм для 10-го класу: 34 та 68 годинну?
Отже, маємо 5 курсів
Quote (Анна)

1 Основи Інтернету 3
2 Основи створення комп’ютерних презентацій 1.1, 1.2
3 Основи візуального програмування 5
4 Microsoft Excel у профільному навчанні 6
5 Основи веб-дизайну 8

Припустимо, беремо курс "снови створення комп’ютерних презентацій" - 17 годин. Вичитавши 34 години основної програми, переходимо до 17-годинного курсу, якого не достатньо для вичитання 68 годин. Отже, прийдеться брати ще один курс (тільки "Основи Інтернету" і як наслідок - ще одна сторінка в журналі). І було б все майже зрозуміло, якби не дублювання тем програми. Наприклад, в "снови створення комп’ютерних презентацій" входять теми, що повторюють програму в 10 класі. Аналогічно в "Основи Інтернету" повторення тем програм 9-10 класів. Для мене не підходить.
Взяв би курс "Основи візуального програмування", але він повторить теми програми 11 класу.
Взяв би курс "Основи комп’ютерної графіки" - повторення тем 9-го класу, прив’язка до Photoshop, Corel.
Взяв би курс "Основи веб-дизайну" - знову повторення тем 11 класу?
Як здійснити правильний вибір?
Ktara Дата: Чт, 23.09.2010, 22:06 | Повідомлення № 14
Перспективна вчителька
Ковальчук_Олександр, в програмі "Онови створення комп’ютерних презентацій" 33 години
serbor Дата: Чт, 23.09.2010, 22:12 | Повідомлення № 15
Наполегливий учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
невже не простіше було б створити 2 варіанти програм для 10-го класу: 34 та 68 годинну?

Изначально было задумано, что базовую программу нельзя расширять или сужать, потому Завадский лет 5 назад разработал набор спецкурсов (только не спрашивайте, где это написано, не знаю).

Додано (23.09.2010, 22:12)
---------------------------------------------
Знаю от него лично, бывал на областных мероприятиях, где был лично он или его представители не раз.

Відредаговано: serbor - Чт, 23.09.2010, 22:13
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Як обрати тему спецкурсу?
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.