Вт, 24.10.2017, 01:17
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Електробезпека (Групи доступу з електробезпеки)
Електробезпека
zalesnajaelena Дата: Сб, 05.12.2009, 18:34 | Повідомлення № 1
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Директор моєї школи вимагає в мене складання іспиту на ІІІ групу доступу з електробезпеки, моя відмова призведе до звільнення з посади вчителя інформатики і завкабінетом. На сьогодні я ознайомилась і отримала консультації фахівців по документам "ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК СПОЖИВАЧІВ" та "ПРАВИЛА ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК ", в яких жодного натяка на необхідність такої групи для вчителя. Звернувшись за допомогою у Міський відділ освіти, я поспілкувалась з інсектором головного управління освіти і науки з м.Полтава, який на словах стверджував, що вчитель фізики та інформатики повинен мати ІІІ групу з електронебезпеки, ала свої слова не підтвердив жодним документом. Директор моєї школи вже видав наказ про те, щоб з мене зняли оплату за кабінет з 01.09.09 і недопускали до ведення практичних робіт з інформатики. Але я користуюсь програмами з інформатики, за якими кожен урок діти працюють з комп'ютером по 20 хв., т.т шкільна програма не виконується. Будь-ласка, допоможіть розібратися з цим питанням.

[admin]Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
filnick Дата: Сб, 05.12.2009, 22:10 | Повідомлення № 2
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Згідно Типового Положення про навчання з питань охорони праці (Затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці України від 17 лютого 1999 р. № 27) в кожному навчальному закладі створюється і затверджується відповідне Положення з ОП навчального закладу. У ньому передбачений такий пункт

ДОПУСК ПЕРСОНАЛУ ДО КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ
До користування електрообладнанням школи допускаюься особи з числа персоналу школи, які пройшли навчання та атестацію з питань Правил користування електроенергією, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правил пожежної безпеки, Правил надання першої допомоги потерпілим. Навчання та атестацію на ІІ-ІІІ групу допуску з електробезпеки організовує комісія. яка призначена наказом директора школи. Інструктаж персоналу на І групу допуску з електробезпеки організовує та проводить відповідальний за електрогосподарство школи. Реєстрація перевірки знань з електробезпеки відбувається у журналі протоколів.

Ковшун Дата: Нд, 06.12.2009, 00:04 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (zalesnajaelena)
Звернувшись за допомогою у Міський відділ освіти, я поспілкувалась з інсектором головного управління освіти і науки з м.Полтава, який на словах стверджував, що вчитель фізики та інформатики повинен мати ІІІ групу з електронебезпеки, ала свої слова не підтвердив жодним документом.
Ось Вам і підтвердження!
Quote (filnick)
Згідно Типового Положення про навчання з питань охорони праці (Затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці України від 17 лютого 1999 р. № 27) в кожному навчальному закладі створюється і затверджується відповідне Положення з ОП навчального закладу. У ньому передбачений такий пункт
ДОПУСК ПЕРСОНАЛУ ДО КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ
До користування електрообладнанням школи допускаюься особи з числа персоналу школи, які пройшли навчання та атестацію з питань Правил користування електроенергією, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правил пожежної безпеки, Правил надання першої допомоги потерпілим. Навчання та атестацію на ІІ-ІІІ групу допуску з електробезпеки організовує комісія. яка призначена наказом директора школи. Інструктаж персоналу на І групу допуску з електробезпеки організовує та проводить відповідальний за електрогосподарство школи. Реєстрація перевірки знань з електробезпеки відбувається у журналі протоколів.

Quote (zalesnajaelena)
Директор моєї школи вже видав наказ про те, щоб з мене зняли оплату за кабінет з 01.09.09 і недопускали до ведення практичних робіт з інформатики.

Мабуть директор школи правий!
А чому Ви так боїтесь пройти навчання та атестацію на ІІ - ІІІ групу допуску?
Невже це так важко? ;)
zalesnajaelena Дата: Нд, 06.12.2009, 19:36 | Повідомлення № 4
Новий користувач
Вчитель - не електротехнічний, не електротехнологічний і не обслуговуючий персонал, він - користувач, тому йому проводять інструктаж на І групу допуску з електробезпеки .
Згідно Типового Положення про навчання з питань охорони праці (Затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці України від 17 лютого 1999 р. № 27) п.7.7 До робіт з обслуговування, налагодження та ремонту ЕОМ допускаються особи, що мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче III.
filnick Дата: Нд, 06.12.2009, 21:51 | Повідомлення № 5
Мудрий вчитель
Quote (zalesnajaelena)
Вчитель - не електротехнічний, не електротехнологічний і не обслуговуючий персонал, він - користувач, тому йому проводять інструктаж на І групу допуску з електробезпеки .

Це не стосується вчителя фізики, трудового навчання та інформатики. Всі інші вчителі, дійсно, прослуховують інструктаж тільки на І групу.
zalesnajaelena Дата: Вт, 08.12.2009, 18:10 | Повідомлення № 6
Новий користувач
Процетуйте, будбь-ласка, документ.
filnick Дата: Вт, 08.12.2009, 19:39 | Повідомлення № 7
Мудрий вчитель
Quote (zalesnajaelena)
Процетуйте, будбь-ласка, документ.

Положення з Охорони праці школи. Конкретно в нашому Положенні записано, що вчитель фізики, інформатики та трудового навчання, який працює (обслуговує) електропристрої, що живляться напругою 220 В повинні мати не нижчу ІІІ кваліфікаційну групу з електробезпеки. Оскільки я працюю вчителем фізики і інформатики, то періодично проходжу таку кваліфікаційну атестацію. Жодного разу проблем не виникало
zalesnajaelena Дата: Ср, 09.12.2009, 11:40 | Повідомлення № 8
Новий користувач
Я так розумію, що це положення стосується тільки Вашої конкретної школи, бо існує єдиний для всієї нашої держави З А К О Н У К Р А Ї Н И Про охорону праці, де жодного слова про такі норми не згадується. Немає таких вимог і в ТИПОВОМУ ПОЛОЖЕННЯ про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), і в ПРАВИЛАХ БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК СПОЖИВАЧІВ, і в ПОЛОЖЕННі
ПРО КАБІНЕТ ІНФОРМАТИКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, і в Посадовій інструкція для вчителя інформатики, і в ПРАВИЛАХ охорони електричних мереж, і в Правилах охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин , і в ПРАВИЛАХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОЗАХИСНИХ ЗАСОБІВ, і в ПРАВИЛАХ БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТи З ІНСТРУМЕНТОМ ... Якщо Ви проходите успішно кваліфікаційну атестацію на ІІІ групу, то мали б з цими документами ознайомитись?
filnick Дата: Ср, 09.12.2009, 12:22 | Повідомлення № 9
Мудрий вчитель
Quote (zalesnajaelena)
Я так розумію, що це положення стосується тільки Вашої конкретної школи

Правильно розумієте. Про це я писав у п.2 цієї гілки
zalesnajaelena Дата: Ср, 09.12.2009, 20:44 | Повідомлення № 10
Новий користувач
У Вашому п.2 записана не цитата, а ви посилаєтесь на документ, в якому жодного слова, пов'язаного з групами допуску вчителів інформатики чи фізики не має.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Електробезпека (Групи доступу з електробезпеки)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.