Нд, 22.10.2017, 07:31
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 6 з 7«124567»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів
NataliyG Дата: Нд, 06.09.2009, 15:54 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
В моєму районі мене запросили на конференцію по розробці програми розвитку освіти. Я запропонувала що потрібно вводити спеціаліфні уроки по навчанню учнів швидко друкува. І як експеримент мені дали добро.
Але щоб вводити такий курс ( Тобто щоб вчити учнів не інформатики а швидко друкувати) потрібно мати програму (календарне планування), може хтось знає де взяти хочаб шось подібне до прогрми, або якісь методичні рекомендації шоб були з грифом Міністерства. Буду вдячна за все.
Або ще питання якщо написати свою авторську програму хто її має затвердити і як.
Може хтось має вже досвід по введенні такого курс. Це є факультатив.
Дякую всім.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
swetikccc Дата: Нд, 22.07.2012, 13:49 | Повідомлення № 76
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (mouse)
Жодних курсів з набору, жодних занять...

Текст по словарю "Мини-марафон, 800 знаков" набран с 35 ошибками за 03:24. :)
mouse Дата: Нд, 22.07.2012, 23:54 | Повідомлення № 77
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
swetikccc, хоч із помилками, але швидкість 237 зн/хв. Ще й помилки встигав виправляти.
Далі, я не тренуюсь спеціально, не набираю курсові зараз, тільки те, що по роботі, а його не так багато.
Ну і хоч прозвучить як виправдання, Ви ж не знаете за яких умов відбувався набір. Тому для мене це звична швидкість.
Мова йшла про те, що навчився я це робити без курсів, і вже років з 9 назад.
Тому вважаю, що в шкільній програмі акцентувати на цьому як на найголовнішому не варто, є інші речі.
Але, звичайно, це корисні навички. Я точно знаю, що набираю швидше ніж пишу на папері. Тому при нагоді замінюю конспект на нетбук.
Знаю людей, які легко тримають швидкість 600-700, та й ще можуть слівцем перекинутись. Але в них і робота цього вимагає.
NataliyG Дата: Ср, 01.08.2012, 13:06 | Повідомлення № 78
Активний учасник
Quote (bgd)
але вона не зовсім досконала!!

А що є досконале. Я працюю над своєю навчальною програмою! Коли закінчу напишу. Дякую!

Додано (01.08.2012, 12:06)
---------------------------------------------

Quote (mouse)
Жодних курсів з набору, жодних занять...

Поясніть? Що з тим мають робити учні? Коли і як?
Ktara Дата: Ср, 01.08.2012, 13:44 | Повідомлення № 79
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
NataliyG, mouse сказал про свое отношение и рассказал свой опыт. Так почему ученики что-то должны делать с его личным опытом? :) Уже не раз отмечалось - что скорость приходит с опытом. Если один раз научится и потом этим не пользоваться, то толку не будет :) Поэтому все надо делать в комплексе. Слепой метод набора вещь хорошая, но есть много людей, которые и без него набирают значительно быстрее чем со слепым методом. А чем больше будет набираться текстов- тем больше будет скорость набора. Низкая скорость от того, что не знаем где и какой символ находится. Пока найдем, пока тыцнем, вот время и уходит. А ели уже пальцы автоматически находят клавиши, то и скорость естественно выше :)
NataliyG Дата: Вт, 07.08.2012, 12:03 | Повідомлення № 80
Активний учасник
Quote (Ktara)
Поэтому все надо делать в комплексе.

Однозначно! Саме тому я пропоную після вивчення сліпого методу друку в класі 5 підтримувати цю навику протягом усього навчання в школі, наприклад під час вивчення текстового редактора.
Quote (Ktara)
mouse сказал про свое отношение и рассказал свой опыт.

Тема звучить: "Курс "Сліпий метод друку" для учнів" про свій досвід є інша тема.
Quote (Ktara)
А ели уже пальцы автоматически находят клавиши, то и скорость естественно выше

Саме тому я пропоную в 5 класі звертати увагу лише на техніку введення а не на швидкість, швидкість прийде з часом.
Не розумію чим я заслужила таке негативне відношення від вас?

Додано (07.08.2012, 11:03)
Quote (bgd)
Скинув, дивися, але вона не зовсім досконала!!

Розробник: Цаль-Цалько Р.Й., старший викладач. - А хто цей розробник навчальної програми. Я хотіла б з ним поспілкуватися?
Богдан Ващук! ТУК!ТУК!
[admin]Бажано помічати порушення не тільки за іншими, але й за собою[/admin]
Ktara Дата: Вт, 07.08.2012, 14:21 | Повідомлення № 81
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Руслана сейчас на форуме нет и уже давненько нет
Шестопалов Дата: Вт, 07.08.2012, 16:11 | Повідомлення № 82
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
Quote (mouse)
Тому вважаю, що в шкільній програмі акцентувати на цьому як на найголовнішому не варто, є інші речі

У нашому підручнику для 5-го класу за новою програмою є одна сторінка про "сліпий" друк і цього досить.
Див.
Прикріплення: -5.rar(30Kb)
Эмилия Дата: Вт, 07.08.2012, 19:03 | Повідомлення № 83
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Quote (Шестопалов)
У нашому підручнику для 5-го класу за новою програмою є одна сторінка про "сліпий" друк і цього досить.

А наскільки природнішою є вихідна позиція "івам-толд"! І фізіологічно, і в сенсі вживання символів, що беруться п'ятим пальцем!
Це - як "формула Шопена" при постановці рук на фортепіано. А, все одно, перевага чомусь надається наведеному...
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 08.08.2012, 17:31 | Повідомлення № 84
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Quote (Эмилия)
А наскільки природнішою є вихідна позиція "івам-толд"

Справді. Вперше побачив таку у довідці до Стаміни.
NataliyG Дата: Сб, 18.08.2012, 22:33 | Повідомлення № 85
Активний учасник
Quote (Эмилия)
А наскільки природнішою є вихідна позиція "івам-толд"!

Це напевно не для всіх! І взагалі зміщення невелике. Але для тих хто вже освоїв сліпий метод в звичайному варіанті напевно перебудуватися важко. Може це дійсно якість фізіологічні властивості певних рук. Я наприклад не відчуваю ніякого дискомфорту під час введення клавіші "н", хоча у мене досить малі руки.
Эмилия Дата: Нд, 19.08.2012, 01:52 | Повідомлення № 86
Я тут недавно...
Quote (NataliyG)
Може це дійсно якість фізіологічні властивості певних рук

B) На будь-яких руках третій палець значно довший за другий (чи може в когось вони однакові? :) )

Quote (Пилипчук_О_П)
Вперше побачив таку у довідці до Стаміни.

А я саме на ній навчалася і весь час дивуюся, що більше ніде не зустрічаю подібного варіанта, адже він справді є ергономічним.

Quote (NataliyG)
Але для тих хто вже освоїв сліпий метод в звичайному варіанті напевно перебудуватися важко

Звичайно, та й немає потреби. Але для тих, хто починає, на мій погляд, треба пропонувати обидва, на вибір.
swetikccc Дата: Нд, 19.08.2012, 10:10 | Повідомлення № 87
Ветеран спілкування
Quote (Эмилия)
На будь-яких руках третій палець значно довший за другий (чи може в когось вони однакові? )

А от палець тут грає маленьку роль.
Візьміть і ненапрягаючись поставте руки, вони ляжуть у Вас під кутом, і для друку в класичній позиції потрібно вигинати іх в кістях, частковий вихід ергономічна клавіатура, але чи зможете Ви потім дррукувати на звичайній :)
Ще один камінь це заставляти тримати руки без опори.
Вигинати і тримати, на перших заняттях у дітей дуже болять руки.
Эмилия Дата: Пн, 20.08.2012, 02:34 | Повідомлення № 88
Я тут недавно...
Quote (swetikccc)
А от палець тут грає маленьку роль.

Quote (swetikccc)
Візьміть і ненапрягаючись поставте руки, вони ляжуть у Вас під кутом

.. і при цьому різні за довжиною пальці (2 і 3) ляжуть на різні ряди клавіатури. А необхідність вигинати кисті якраз і виникає від розташування різних за довжиною пальців у один ряд.
Коротше: все взаємопов`язано ;) Фізіологія!
NataliyG Дата: Нд, 17.03.2013, 14:30 | Повідомлення № 89
Активний учасник
Quote (Эмилия)
Але для тих, хто починає, на мій погляд, треба пропонувати обидва, на вибір.

Це ідея! Напевне треба давати вибір!

Додано (17.03.2013, 12:30)
Я знайшла так званий стандарт освіти (певно по нашому навчальну програму) із США. Назва предмету COMPUTER KEYBOARDING. Курс передбачено на півроку, по 5 годин у тиждень. Тижнів - 18. тобто 90 годин. Протягом яких вивчається сліпий десятипальцевий метод друку, редагування та форматування тексту.
Що цікаво:
по перше теми розраховані не на навчальні години, а навчальні тижні, кожен тиждень закінчується обов'язковим мінімумом який має засвоїти учень. Є чіткі критерії оцінювання. А ще дуже цікаво мені є те, що крім суто практичних навик формування впевненого користувача там передбачено вироблення також таких понять, як формування вміння виконувати завдання-проекту в зазначений термін; навчання працювати в колективі, очолювати його і брати на себе відповідальність за виконання певного завдання; формування розуміння того, що програмне забезпечення постійно змінюється і людина повинна постійно вчитися.
Зараз проводжу рейд просторами інтернету і дійшла до такого висновну:
1 дуже бракує знання англійської мови, електронні перекладачі до кінця проблему не вирішуюють. 
2. Міф про те, що наша освіта так багато дає нашим учням, що вони "затмарюють" усіх своїми знаннями остаточно розбити.
Може комусь цікаво то буду ділитися ще...

swetikccc Дата: Нд, 17.03.2013, 16:16 | Повідомлення № 90
Ветеран спілкування
Цитата (NataliyG)
2. Міф про те, що наша освіта так багато дає нашим учням, що вони "затмарюють" усіх своїми знаннями остаточно розбити.
По-перше давала.
По- друге ох і показник Ві вибрали засвоення моторних функцій.

Ну приїжжала до нас американка яка пройшла цей курс.
Ну вміє трохи друкувати в сліпу.
Ну і що?
Все потрібно дати на блюдичку.
А от мізками трохи пошевелити....)))
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Сторінка 6 з 7«124567»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.