Нд, 22.10.2017, 16:52
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 7«1234567»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів
NataliyG Дата: Нд, 06.09.2009, 15:54 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
В моєму районі мене запросили на конференцію по розробці програми розвитку освіти. Я запропонувала що потрібно вводити спеціаліфні уроки по навчанню учнів швидко друкува. І як експеримент мені дали добро.
Але щоб вводити такий курс ( Тобто щоб вчити учнів не інформатики а швидко друкувати) потрібно мати програму (календарне планування), може хтось знає де взяти хочаб шось подібне до прогрми, або якісь методичні рекомендації шоб були з грифом Міністерства. Буду вдячна за все.
Або ще питання якщо написати свою авторську програму хто її має затвердити і як.
Може хтось має вже досвід по введенні такого курс. Це є факультатив.
Дякую всім.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 10.07.2012, 17:41 | Повідомлення № 46
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Quote (swetikccc)
А як Вам такий підводний камінь, розумні діти напорядок відстають в навчанні сліпому друку(на перших порах і якщо не ходили в музичну).

Можливо, опанування сліпого друку вимагає якихось мозкових ресурсів, які у інтелектуально зайнятих дітей вже на щось задіяні?

А що там з музичною? Вона сприяє чи заважає швидкому опануванню клавіатури?
NataliyG Дата: Вт, 10.07.2012, 19:42 | Повідомлення № 47
Активний учасник
Рейтинг: 37
Деякі думки з приводу того чи варто викладати сліпий метод друку в школі:

[admin]Ви це посилання будете в кожному пості надавати? Не варто. Написали один раз - досить[/admin]

І ще авторитетна думка В.В. Шахіджаняна! http://pedsovet.su/publ/11-1-0-823
То що ви думаєте з цього приводу? Буду вдячна за будь-яку думку.

Відредаговано: NataliyG - Вт, 10.07.2012, 20:00
swetikccc Дата: Вт, 10.07.2012, 20:45 | Повідомлення № 48
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (Пилипчук_О_П)
Можливо, опанування сліпого друку вимагає якихось мозкових ресурсів, які у інтелектуально зайнятих дітей вже на щось задіяні?

Кожен рік сльози, тихенько приходиться розмовляти, наводити приклади з минулих років.
Мабуть спочатку не ту пам'ять задіюють.
Quote (Пилипчук_О_П)
А що там з музичною? Вона сприяє чи заважає швидкому опануванню клавіатури?

Гра на любому музичному інструменті дуже сприяє, а якщо це піаніно, то й говорити нічого.
Ktara Дата: Вт, 10.07.2012, 23:48 | Повідомлення № 49
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
ну Владимир Владимирович уже давно продает свой продукт. Поэтому он будет в любом случае говорить только хорошее (закон рекламы). Поэтому за долгие годы учебы стойкая аллергия, если мне советуют обратить внимание на хвалебные статьи продавца товара :)
Учить этому можно, но не в обязательном порядке. Научную (ну или аргументированную) базу можно подвести под любое действие и показать этим насколько это необходимо и жизненно важно. Еще раз говорю - сточки зрения лишних часов (и естественно оплаты. так как думаю что при всей нужности за бесплатно никто этот курс читать не будет) - вещь хорошая. Если не ошибаюсь. сегодня существует минимум 3 методики (одобрямс МОН). Одна из них у меня есть. Так вот никто не выдумывает велосипед (его давно придумали и успешно ездят) - практически старая добрая программа подготовки машинисток (только теперь не пишущие машинки. а компьютера). В свое время как раз я и ходила ради интереса на курсы машинисток - поэтому практически ничего нового не нашла. Но разве что сейчас не закрывают чехлом руки и клавиши :)
Mykola Дата: Ср, 11.07.2012, 02:07 | Повідомлення № 50
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (NataliyG)
І ще авторитетна думка В.В. Шахіджаняна!

З великою повагою ставлюся до В.В.Шахіджаняна та до його продукту. Але, як на мене, це не те чому потрібно вчити в школі. Курс "Соло", при бажанні, спроможний освоїти кожен (без надзусиль вчителя інформатики). Вистачить і одного вчителя - Шахіджаняна! Вчителю інформатики потрібно лише авторитетно порекомендувати певний курс. А решта - особиста справа кожного.

Відредаговано: Mykola - Ср, 11.07.2012, 02:08
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 11.07.2012, 04:00 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Quote (swetikccc)
Гра на любому музичному інструменті дуже сприяє

Я закінчив музичну школу за класом баяна. Граю на гітарі, на бас-гітарі. Сліпим друком не володію (правда, навчитись не намагався) - є психологічний бар'єр: здається, що це досить складно. Це - діагноз?

Скільки потрібно зусиль, щоб "вкласти" у сліпий друк всю клавіатуру (англійські\українські літери, цифри, спецсимволи)?
Ktara Дата: Ср, 11.07.2012, 11:06 | Повідомлення № 52
Перспективна вчителька
Я училась на пишущей машинке, то понадобилось месяца 3 (занималась не каждый день и дома повторять не было возможности. мы зарисовывали клавиши и так по нарисованным тренировались). Когда села за комп - вспомнились старые навыки :) Сейчас, конечно, проще. Да и не сложно оно. Просто отучить себя смотреть на клавиатуру. пусть будет медленно, но правильно
Шестопалов Дата: Ср, 11.07.2012, 12:08 | Повідомлення № 53
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
Quote (Пилипчук_О_П)
Сліпим друком не володію (правда, навчитись не намагався) - є психологічний бар'єр: здається, що це досить складно.

Чи не забагато уваги ми тут витрачаємо на сліпий друк? А може спитаємо себе: кому і для чого він потрібен? Користувач ІКТ багато інформації у комп’ютер не вводить! Він намагається якнайкраще використати можливості комп’ютера і не мордуватися за клавіатурою. Якщо потрібен якийсь текстовий масив, то намагатиметься його «сканувати-розпізнати», «копіювати-вставити», використати шаблони тощо. У всякому разі час, витрачений на введення тексту, незрівнянно менший за час, присвячений редагуванню і доведенню проекту до належного виду. Я написав масу навчальних посібників, робочих зошитів, програм, методик, тестів тощо і ні разу не відчував дискомфорту із-за того, що друкую двома пальцями. Не чув скарг і від численних авторів і співавторів, з якими працюю майже 20 років. Основна увага на зміст того, що набираю, на обдумування і шліфовку кожного слова, на виразність речення і всього введеного абзацу. Не кажу вже про складання програми, де кожний символ "имеет значение". Так кому ж потрібен швидкий друк? Крім секретарів-машиністок більше нікого не бачу, для професійної підготовки яких варто потратити 4-6 місяців наполегливого тренування, щоб вони після курсів мали змогу заробити собі шматок хліба, швидко набираючи текст, не заморочуючись його змістом. У школі під час навчального процесу витрачати обмежений навчальний час на сліпий друк на уроках інформатики - злочин! Тому що учні із насиченого і різноманітного курсу інформатики за навчальний рік крім швидкого клацання клавішами із введенням 200 символів із 20 помилками більше нічому навчити не встигнеш. Прикро вражений, що Наталія Глюз із впертою наполегливістю відволікає нас від власне інформатики, пропагує те, що шкідливе і непотрібне в школі. Друкуйте на здоров’я поза школою на професійних курсах секретарів-машиністок, до чого тут шкільна інформатика, де вивчення клавіатури займає кілька уроків? А далі масу цікавого і корисного відкриває учню вивчення науки інформатики! Не клавіатурою єдиною!!!
Ktara Дата: Ср, 11.07.2012, 14:12 | Повідомлення № 54
Перспективна вчителька
Когда я училась, то мне это было интересно. Точно так же я закончила Московскую школу скорочтения. Просто не успевала все читать, мне мало 24 часа в сутки. Скорочтение лишним не стало. Быстрый набор текста пригодился при подготовке к занятия в ВУЗах (за спиной 4 ВУЗа). Особенно когда училась зарубежом, там все сдается в электронных вариантах :) Ну курсовые, дипломную и магистерскую я набирала быстро (писать не люблю и текст сразу набираю в компьютере) Большую часть времени занимало именно обдумывание и формулировка того, что я собираюсь писать. думаю, что если бы я набирала текст, глядя на клавиатуру, 10 пальцами или 2-мя, то , в принципе, ничего бы не изменилось :) Если занимаешся набором курсовых, дипломных за деньги (как дополнительный заработок), то чем быстрее наберешь, тем быстрее выполнишь заказ, тем больше заработаешь :) (при условии если просто перенабираеш с готового рукописного текста)
vinohodov Дата: Ср, 11.07.2012, 14:40 | Повідомлення № 55
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Згоден з паном Шестопаловим і цілком розділяю його думку.
swetikccc Дата: Ср, 11.07.2012, 18:34 | Повідомлення № 56
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Всі учні які навчилися друкувати всліпу дуже вдячні, зверніть увагу всі.
І дякують не за професійне навчання Офісним програмам, чи азам програмування )), а за навчання сліпому друку.

Навчання проводилося на курсах і тривалість його максимум 2 місяці, під спокійну класичну музику.
Багато дітей навіть щоб заспокоїтися потім просто друкували в Стаміні(загнав туди програмні твори і не тільки).

Quote (Шестопалов)
Він намагається якнайкраще використати можливості комп’ютера і не мордуватися за клавіатурою. Якщо потрібен якийсь текстовий масив, то намагатиметься його «сканувати-розпізнати», «копіювати-вставити», використати шаблони тощо.

А якщо свої думки :)

Відредаговано: swetikccc - Ср, 11.07.2012, 18:36
mul44 Дата: Чт, 12.07.2012, 00:27 | Повідомлення № 57
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Правильно давайте изучать вот это это нам на олимпиадах пригодится, я конечно против того что бы ну очень много времени тратили на изучение слепого набора, но и без него тоже нельзя совсем, перефразирую "Говори дабы мог тебя я услышать" - надо что бы дети печатали так же быстро как пишут рукой, (ну стремиться всегда есть к чему). Когда есть мысль то не должно быть преград по ее написанию (я представляю как ученик очень медленно набирает программу, переписывается с иностранцем - например, иностранец подумает ну и тугудумы там в украшке, я 5 минут ждал пока он там ответит).
З.Ы.: Вот олимпиада прошла - по ИКТ в прошедшем так сказать году, был показан детям документ (pdf из ворда сделали), и вот там все стили, начертания, и т.д. и т.п, (ну и другие задания по офису) и ученики должны были за время сделать такой по картинкам, я после такого бреда не хочу быть в жюри на такой олимпиаде...
Глинський__Ярослав Дата: Чт, 12.07.2012, 11:40 | Повідомлення № 58
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (NataliyG)
То що ви думаєте з цього приводу? Буду вдячна за будь-яку думку.

Підтримую намагання навчати учнів методам якщо не сліпого, то хоча би швидкого друку. Оскільки інформатика переходить в молодшу школу, то це стає особливо актуально. Є теорія, яка повязує активність пальців у малюків зі швидкістю розумового розвитку. Не думаю також, що клавіатурне введення тексту відійде в минуле дуже швидко. Ось уже 100 років пройшло від винаходу електричної друкмашинки, а потреба вміння швидко друкувати залишається актуальною. В США і Канаді на це відводять багато годин (за моїми спостереженнями від 1995 року). Швидкий, точніше сліпий друк - це в них фах № 1 і це склалося історично. Коли в 60-х роках на уроках трудового навчання я годинами шліфував наждачним папером якісь деревяні заготовки, в їхніх школах (інформатики там також тоді ще не було) всі учні поголовно освоювали сліпий друк на друкарських машинках і це йшло від 20-х років). Студенти там сьогодні ручками практично не користуються. Лекції конспектують на наутбуках. Є галузь "Технології" і там, окрім інформатики, є ще трудове навчання. Ось тут і сам раз займатися освоєнням навиків швидкого друку. Є програма в технологіях, що стосується інформаційних технологій, так вона досить невдало перекривається з тим, що є в програмах з інформатики. ТОму на швидкий друк варто звертати увагу на уроках інформатики. Без фанатизму, але з наполегливістю.
Шестопалов Дата: Чт, 12.07.2012, 12:45 | Повідомлення № 59
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
Quote (Глинський__Ярослав)
ТОму на швидкий друк варто звертати увагу на уроках інформатики. Без фанатизму, але з наполегливістю.

Яким чином на сліпий друк "звертати увагу на уроках інформатики", маючи одну годину на тиждень і насичену програму для виконання? Можливий лише один шлях: сліпий друк за рахунок інших програмних знань та навичок з інформатики?
Дозволю сам себе процитувати:
"У школі під час навчального процесу витрачати обмежений навчальний час на сліпий друк на уроках інформатики - злочин! Тому що учні із насиченого і різноманітного курсу інформатики за навчальний рік крім швидкого клацання клавішами із введенням 200 символів із 20 помилками більше нічому навчити не встигнеш... Друкуйте на здоров’я поза школою на професійних курсах секретарів-машиністок, до чого тут шкільна інформатика, де вивчення клавіатури займає кілька уроків? "

Відредаговано: Шестопалов - Чт, 12.07.2012, 14:32
Глинський__Ярослав Дата: Чт, 12.07.2012, 15:18 | Повідомлення № 60
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Я говорю про швидкий друк, а не про сліпий. Для навчання сліпому друку потрібне спеціальне відкидне обладнання, яке закриває клавіатуру. Навряд чи це можна масово встановити у школах. Про необхідність вміти вводити швидко потрібно постійно говорити учням, багато мають комп'ютери вдома - хай вправляються. А щодо насиченої програми, який сенс її виконувати, якщо учень в клавіатуру не попадає.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Сторінка 4 з 7«1234567»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.