Вт, 24.10.2017, 01:35
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 7«1234567»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів
NataliyG Дата: Нд, 06.09.2009, 15:54 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
В моєму районі мене запросили на конференцію по розробці програми розвитку освіти. Я запропонувала що потрібно вводити спеціаліфні уроки по навчанню учнів швидко друкува. І як експеримент мені дали добро.
Але щоб вводити такий курс ( Тобто щоб вчити учнів не інформатики а швидко друкувати) потрібно мати програму (календарне планування), може хтось знає де взяти хочаб шось подібне до прогрми, або якісь методичні рекомендації шоб були з грифом Міністерства. Буду вдячна за все.
Або ще питання якщо написати свою авторську програму хто її має затвердити і як.
Може хтось має вже досвід по введенні такого курс. Це є факультатив.
Дякую всім.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
mouse Дата: Сб, 17.12.2011, 13:55 | Повідомлення № 31
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Не буду заперечувати. Просто думка.
Люди, які працюють постійно за ПК, апріорі повинні цим володіти. Сам особисто не вчився, але набираю "наосліп".
А чи був би такий результат, якщо б не працював інформатиком? Невідомо.
Тому вчити і навчити різні слова, хоч і корінь спільний.
Є таке як "міра". І вона повинна бути.

Які Ви пропонуєте норми набору? 200 зн/хв, 300 зн/хв?
Цікаво почути думки.
NataliyG Дата: Вт, 10.01.2012, 18:08 | Повідомлення № 32
Активний учасник
Quote (mouse)
Люди, які працюють постійно за ПК, апріорі повинні цим володіти.

Сучасні учні у майбутньому житті будуть більше друкувати ніж писати тому таке вміння є більш важливе як вміння каліграфічно писати. Навіть при тому, що наша система освіти виділяє багато годин на каліграфічне письмо наші учні все одно не пишуть каліграфічно, а дорослі люди (особливо лікарі) пишуть "як курка лапкою". То може доцільніше в школі вчити швидко і граматно друкувати, а писати просто грамотно?!
Quote (mouse)
Які Ви пропонуєте норми набору? 200 зн/хв, 300 зн/хв?

Я пропоную норми збільшувати протягом навчання в школі:
- сліпий метод набору вивчати в класі 5, починаючи з 6 підтримувати (під час вивчення текстового редактора і не тільки)
Так от норма для 5 може бути 100-120, а для 11 - 200-300.

Додано (10.01.2012, 16:08)
---------------------------------------------
Шановні колеги! Прошу Вас дати відповідь на питання:
Як на Вашу думку має виглядати шкільний курс: "Сліпий метод набору".
1. Це має бути факультатив чи основний предмет?
2. В якому класі?
3. Скільки тижневих годин?
4. Що ще крім клавіатурного тринажера учні повинні робити на таких уроках?

Ось моя теорія:
1. Обовязковий предмет. сучасна людина багато друкує - листи, форуми, блоги - можливо навіть більше як пише вручну. Тай взагалі грамотна робота на коспютері починається з правильного введення інформації і правильної постави. За даними сайту Job така навика є однією з найбільш потрібних на сьогодні.
2. 5 або 6. в іншому випадку прийдеться переучувати, а навчати завжди легше.
3.Як мінімум 2. це є практичний курс тому чим частіше тим краще.
4. Деякі навики введення тексту в текстовому редакторі. При цьому памятаючи про правила введення інформації всліпу.
Наприклад, 20-25 хв. клавіатурний тринажер решта часу вправи в текстовому редакторі, або теоретично про клавіатуру.
І накінець - таке вміння потрібно підтри протягом всьго навчання в школі: періодично перевіряти швидкість, постійно нагадцвати про правильну поставу.
Усім буду вдячна за відгуки.

swetikccc Дата: Вт, 10.01.2012, 18:55 | Повідомлення № 33
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Шановна пані NataliyG
Нікого Ви так не навчите.
Перевірено 100%.
Місяць кожного дня в 10 чи 9 класі і відсотків 50 друкує більше 120 знаків, а далі Віртуоз з його ритмом і недільки через дві більше 200-250 знаків.
Все це перевірено на практиці.
А розтягування дає 0 результат
NataliyG Дата: Вт, 10.01.2012, 19:42 | Повідомлення № 34
Активний учасник
Quote (swetikccc)
Перевірено 100%.

Взагалі я теж перевіряла не скажу що 100% успіху. Але успіх є . А 100% немає у будь якого предмету.
Quote (swetikccc)
Місяць кожного дня в 10 чи 9 класі і відсотків 50 друкує більше 120 знаків

Як ви це уявляєт який відділ затвердить прогрму в якій кожного дня буде урок інформатики? Вибачте за песимізм але я невірю що якщо це не буде предметом, а так ви їм розкажете і вони..., що вдома будуть вчитися?! 90% учнів не виконують домашнього завдання а в 10 класі більше.
dpi Дата: Вт, 10.01.2012, 21:41 | Повідомлення № 35
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
У нас лет 19 нормы:
5-6 кл. - 100
7 - 150
8 - 200
9 - 250
10 - 11кл - 300
На все 10 ру с 5-го по 11-й
Особо одаренные печатают за 400
mouse Дата: Вт, 10.01.2012, 23:19 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Не треба окремого предмету. Використовуйте ПК на різних уроках та вдома, спонукайте їх до набирання текстів.
NataliyG Дата: Вт, 17.01.2012, 18:26 | Повідомлення № 37
Активний учасник
Quote (dpi)
У нас лет 19 нормы:
5-6 кл. - 100
7 - 150
8 - 200
9 - 250
10 - 11кл - 300
На все 10 ру с 5-го по 11-й
Особо одаренные печатают за 400

А де ці норми діють і як їх використовувати, для виставлення теми?
Quote (mouse)
Не треба окремого предмету. Використовуйте ПК на різних уроках та вдома, спонукайте їх до набирання текстів.

А як їх заставити вдома пройти курс? Як їх контролювати ? Загальнодержавних вимог нема? Значить і за тематичну не поставиш.
dpi Дата: Вт, 17.01.2012, 20:21 | Повідомлення № 38
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
В сентябре довести: "6 уроков, на скорости 150", а при выставлении семестровой:
- отличные результаты - плюс 1 к оценке (не жадничать)
- так себе - не влияет на оценку
- плохо - минус один и не жалеть.
swetikccc Дата: Вт, 17.01.2012, 20:30 | Повідомлення № 39
Ветеран спілкування
Quote (dpi)
У нас лет 19 нормы:

Люблю доколупуваться до цифр :)
Quote (NataliyG)
Так от норма для 5 може бути 100-120, а для 11 - 200-300.

Quote (NataliyG)
Я нарешті пройшла курс Соло до 100 завдання. Напевно з 3 спроби перші дві закінчилися приблизно на завдання 20-30 тобто середній лінії.
Не приховаю я чекала більшого, просто до цього часу я швидко друкувала зрячим методом, от і тепер сліпим моя швидкість впала. Повертатися до старого не хочеться, а сліпим друкую поки не дуже

:) Вчимо тому, що самі......... :)
NataliyG Дата: Сб, 21.01.2012, 13:41 | Повідомлення № 40
Активний учасник
Quote (dpi)
В сентябре довести: "6 уроков, на скорости 150", а при выставлении семестровой:
- отличные результаты - плюс 1 к оценке (не жадничать)

+1, -1 те на це ніхто і уваги не зверне, вибачте мене, але я думаю, що сліпим методом не буде друкувати жоден учень, може частина будк друкувати швидше зрячим методом. На моє тверде (перевірене на собі) переконання для того, щоб друкувати саме сліпим методом друку, а не просто швидко друкувати треба час і зусилля!
Quote (swetikccc)
Вчимо тому, що самі.........

А скільки років ви володієте сліпим методом друку? :$
NataliyG Дата: Пн, 09.07.2012, 13:55 | Повідомлення № 41
Активний учасник
Деякий час працюю над даною темою. Вважаю це надзвичайно актуальним на сьогоднішній день.
Деякі свої думки сформувала у таку невелику статтю: http://schooldvirtsi.at.ua/index....-27
Також я написала свою авторську програму для викладання даного курсу у 5 класі. У своїй школі я вже протягом 2 років викладаю такий курс. Навчити мажна 90% учнів, якщо не ставити за мету швидкість, а правильність введення інформації. Також я розробила свої методичні рекомендації для викладання даного курсу, тепер намагаюся надрукувати їх у педагогічних виданнях.
Ще авторитетні думки з цього приводу: http://pedsovet.su/publ/11-1-0-823
Вважаю що така тема має право на життя.
Буду вдячна за будь-яку думку.

[warning]Тему об'єднано. На наступний раз буду просто видаляти. Я розумію, що правила форуму не настількі корисні, як сліпий метод друку, але порушувати їх, створюючи дублі тем, не варто :) [/warning]
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 09.07.2012, 17:41 | Повідомлення № 42
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
А яке ПЗ взяли за основу для навчання?
swetikccc Дата: Пн, 09.07.2012, 18:21 | Повідомлення № 43
Ветеран спілкування
Да шановні, як бачу навчаємо поки в теорії.
А як Вам такий підводний камінь, розумні діти напорядок відстають в навчанні сліпому друку(на перших порах і якщо не ходили в музичну).
Як його обійти? ))))
Кому що пояснювати ))))
Quote (Ковальчук_Олександр)
А яке ПЗ взяли за основу для навчання?

Соло, а потім програма що виробляє темп, наприклад старий Віртуоз

Додано (09.07.2012, 17:21)
---------------------------------------------

Quote (NataliyG)
Також я розробила свої методичні рекомендації для викладання даного курсу, тепер намагаюся надрукувати їх у педагогічних виданнях.

Ось і біда наша, методичні розробляють кому не лінь.
vinohodov Дата: Пн, 09.07.2012, 22:09 | Повідомлення № 44
Прописаний назавжди
Рейтинг: 29
Quote (NataliyG)
Можливо не варто цьому приділяти цілий урок а наприклад хвилин 20. Але добре булоб два рази в тиждень.
Я з Вами не згідна. Ми наших дітей вчимо всякої всячини. (Ну не буду уточняти) А навик які їм дійсно стануть у приргоді не даємо. Скільки учнів Вашої школи самостійно наберають собі реферати? Чи просто швидко друкують. Насправді одиниці навіть ті хто має вдома компютер шукає одним пальцем букву а на клавіатурі.

Ми наших дітей вчимо не всякій всячині, а інформатиці. Щось не розумію я вас, як вчителя і фахівця. Як це друкують одним пальцем? А що ви не викладаєте їм те, що входить у програму? Клавіатурний тренажер, текстовий редактор, ел. таблиці? Як друкуючи одним пальцем вони у вас виконують обов'язкові практичні роботи?
До речі слово комп'ютер пишеться через апостроф.
Ktara Дата: Вт, 10.07.2012, 00:37 | Повідомлення № 45
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
NataliyG, исправьте ошибки на сайте, а то пропагандируете грамотное введение информации и сами же наделали грамматических ошибок :) Антиреклама получилась :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Сторінка 3 з 7«1234567»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.