Вт, 26.09.2017, 10:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 7«123467»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів
NataliyG Дата: Нд, 06.09.2009, 15:54 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
В моєму районі мене запросили на конференцію по розробці програми розвитку освіти. Я запропонувала що потрібно вводити спеціаліфні уроки по навчанню учнів швидко друкува. І як експеримент мені дали добро.
Але щоб вводити такий курс ( Тобто щоб вчити учнів не інформатики а швидко друкувати) потрібно мати програму (календарне планування), може хтось знає де взяти хочаб шось подібне до прогрми, або якісь методичні рекомендації шоб були з грифом Міністерства. Буду вдячна за все.
Або ще питання якщо написати свою авторську програму хто її має затвердити і як.
Може хтось має вже досвід по введенні такого курс. Це є факультатив.
Дякую всім.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
NataliyG Дата: Вт, 22.09.2009, 20:23 | Повідомлення № 16
Активний учасник
Quote (AAN)
Ну конечно если есть время - почему бы не развить такой навык...

А я про що говорю, це 5 клас. І в них факультатив, то чуму б хочаб частину уроків не присвятити тому, щоб навчити їх швидше друкувати однозначно воно їм пригодиться в старших класах.
Quote (AAN)
У нас компьютеры имеют многие, даже большинство. Уже с лет с 12 висят в аськах и вконтактах.

У нас теж багато мають компбтери, хоча Інтернет одиниці. але все одно учні старшокласники дуже кволо друкують, справді шікають клавіші одним пальцем.
AAN Дата: Вт, 22.09.2009, 20:33 | Повідомлення № 17
Тут підглядає ...
Рейтинг: 30
Прошу прощение, может я резко высказывалась против. Это действительно полезный навык. Авторскую программу можно утвердить сначала в Районному відділі освіти, думаю Вам там расскажут, что делать дальше. А так искать хорошие программы и давать набирать текст различного содержания, стихотворения, математический текс или по другим предметам с различными формулами (чтобы привыкали к формульному редактору так же). Может дать им пообщатся в школьном чате. Как мне кажется тут обширная область для творчества. Уверена у Вас всё получится.
Viktoriya Дата: Ср, 23.09.2009, 00:59 | Повідомлення № 18
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
NataliyG, дуже актуальна тема. Сама зараз таким займаюсь.
Є програма і методички для ліцеїв, як тільки відсканую, обовязково викладу.

Відредаговано: Viktoriya - Ср, 23.09.2009, 09:03
Roksolana Дата: Ср, 23.09.2009, 04:56 | Повідомлення № 19
Новий користувач
Рейтинг: 1
Спробуйте клавіатурний тренажер Клавіша - аналог Соло на клавіатурі. Класна україномовна програмка з розробленими детальними уроками до 50 шт. Скачати можна тут :Q http://klavisha.net/
mouse Дата: Ср, 23.09.2009, 16:06 | Повідомлення № 20
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Клавіша - не погана програма. Цікава. Але ці програми єднає один факт: треба сідати і працювати. Тут важливо: систематичність, наполегливість і багато, багато роботи.
Особистоя не займався з тренажерами. Просто набирав тексту. І певен, що чим більше і частіше набирати - буде толк. Хоча про правила набору знаю, звісно. Не завжди виконую. Звичка бере своє.
:?
PTetyana Дата: Пт, 25.09.2009, 13:55 | Повідомлення № 21
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 40
Можу порадити таке, якщо у вас є міжшкільний навчально-виробничий комбінат у місті чи районі, то як правило там є курс машинопису або навчають професії секретар-керівника. У них повинна бути програма затверджена МОіН. Я знаю точно, що метод сліпого друку вони вивчають і досить довго. Також кілька місяців виконують вправи із швидким набором слів, речень і т.д.
swetikccc Дата: Пт, 25.09.2009, 15:58 | Повідомлення № 22
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 346
Quote (Roksolana)
Спробуйте клавіатурний тренажер Клавіша - аналог Соло на клавіатурі. Класна україномовна програмка з розробленими детальними уроками до 50 шт. Скачати можна тут http://klavisha.net/

Навіть блідою копією Соло не можна назвати.
Була така програма Виртуоз, от вона дійсто навчить друкувати за 300, але проходити її потрібно якщо опануете уже сліпий метод

Додано (25.09.2009, 14:58)
---------------------------------------------

Quote (PTetyana)
Можу порадити таке, якщо у вас є міжшкільний навчально-виробничий комбінат у місті чи районі, то як правило там є курс машинопису або навчають професії секретар-керівника. У них повинна бути програма затверджена МОіН

В операторі ком. набору, якщо не помиляюсь програма на 90 годин
PTetyana Дата: Пн, 28.09.2009, 13:01 | Повідомлення № 23
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 40
Так вам же не потрібно брати її всю. Візьміть лише частину про сл. метод і складіть свою програму. Окремої програми мабуть немає, тим більше, що зараз це не актуально. Я знаю багато людей, які друкують двома пальцями швидше як окремі професійні секретарі десятьма.
NataliyG Дата: Пн, 28.09.2009, 15:46 | Повідомлення № 24
Активний учасник
Дякую Вам шановні колеги за влучні поради. Ми напевно будемо користуватися як раз програмаю Klavisha для початку. Бо про неї є згадка в переліку програм які можна використовувати в шкільному курсі навчання.
Взагалі я думаю так весь урок працювати в клавіатурному тринажері важко напевно хвилин 20 в клавіатурному тринажері інші 20 друкувати якісь вправи, чи займатися теоретично.
програму вже узгодз методистами віділу освіти.
sgrecords Дата: Пн, 28.09.2009, 17:39 | Повідомлення № 25
Активний учасник
Рейтинг: 59
Написав я колись для себе і як виявилось для своїх майбутніх студентів програмку клавіатурного тренажеру. Так як часу на вивчення саме сліпого методу в навчальному закладі не було, упор в програмі був на те, щоб людина взагалі знайомилась з клавіатурою, та отримували деякі знання не пов'язані з комп'ютерами. Може буде цікаво і вам http://sgrecords.narod.ru/Klava.html
На дизайн сайту не зважати, там його нема (десь я це вже чув :) )
P.S.
По собі скажу, що сліпий десятипальцевий метод друку освоїв за дві неділі праці з ранку до вечора на тренажері (тоді ще Stamina).
Але на той момент швидкість (не десятипальцева) була близбко 300 зн/хв.
Ktara Дата: Пн, 19.10.2009, 22:12 | Повідомлення № 26
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Газета "Інформатика" №№37-38 "Методика навчання техніки швидкісного набору на клавіатурі персонального комп'ютера"
Закінчення цієї методики ще немає. №37 - початок, № 38 - продовження.
Автор публікації - Олена Костюкова, викладач-консультант Інституту економіки, права та систем управління Песоцьких, м. Київ

Із анатоції:
"...Ця методика допомагає засвоїти комп'ютерний набір за короткий термін, протягом 3-5 занять по 1,5 астрономічні години (або 2 академічні години по 45 хвилин) у режимі "кирилиця". Для засвоєння набору на клавіатурі ПК в режимі "латиниця" достатньо 2-3 занять. Але при вивченні клавіш у режимі "латиниця" необхідно враховувати ааптаційний період, протягом якого учні можуть плутати літери кирилиці з літерами латиниці, якщо вони розміщені на тій самій клавіші. Адаптаційний період иоже тривати від одного дня до двох тижнів залежно від індивідуальних особливостей учнів..."

bambuchia Дата: Сб, 31.10.2009, 14:00 | Повідомлення № 27
Тут живе...
Рейтинг: 1
нерозумію, чому всі говорять тільки про аналоги Соло? Чим саме Соло невгодило, знаю двох людей, які опанували сліпий метод набору саме цією методикою. Вони не жаліються, хіба кажуть, що нерви треба мати крепкі... :)
PanPete Дата: Сб, 31.10.2009, 15:02 | Повідомлення № 28
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (Ktara)
Газета "Інформатика" №№37-38 "Методика навчання техніки швидкісного набору на клавіатурі персонального комп'ютера"

Цікаво чи апробована ця методика. Дуже вже неймовірно короткі строки на опанування швидкісного набору, адже швидкісний набір - це перш за все вироблення рефлексорної памяті пальців працюючого за клавіатурою, перід для закріплення рефлексорної памяті в середньостатистичної людини для тієї кількості клавіш, що містить клавіатура, значно більший, аніж задекларовано (протягом 3-5 занять по 1,5 астрономічні години у режимі "кирилиця" + "латиниця" - 2-3 занять + незрозумілий адапційний період на розкладки)
Ktara Дата: Сб, 31.10.2009, 15:19 | Повідомлення № 29
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
По поводу апробации не спрашивала :) Люди искали программу, я выложила где ее можно взять. На себе эту методику не пробовала. :)
NataliyG Дата: Сб, 17.12.2011, 01:11 | Повідомлення № 30
Активний учасник
Quote (Ktara)
Люди искали программу

Дякую програму я вже написала сама бо дійсно такої нігде немає.
Я продовджую вважати що такий курс в школі конче необхідний
Ось стаття В. Шахіджанняна на цю тему почетайте дуже цікаво я з ним згодна:
http://pedsovet.su/publ/11-1-0-823
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Сторінка 2 з 7«123467»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.