Сб, 23.09.2017, 15:55
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 712367»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів
NataliyG Дата: Нд, 06.09.2009, 15:54 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
В моєму районі мене запросили на конференцію по розробці програми розвитку освіти. Я запропонувала що потрібно вводити спеціаліфні уроки по навчанню учнів швидко друкува. І як експеримент мені дали добро.
Але щоб вводити такий курс ( Тобто щоб вчити учнів не інформатики а швидко друкувати) потрібно мати програму (календарне планування), може хтось знає де взяти хочаб шось подібне до прогрми, або якісь методичні рекомендації шоб були з грифом Міністерства. Буду вдячна за все.
Або ще питання якщо написати свою авторську програму хто її має затвердити і як.
Може хтось має вже досвід по введенні такого курс. Це є факультатив.
Дякую всім.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
dpi Дата: Нд, 06.09.2009, 17:11 | Повідомлення № 2
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Изучаем без бумаг, 10-15 минут, на каждом занятии в конце пары.
NataliyG Дата: Ср, 09.09.2009, 18:23 | Повідомлення № 3
Активний учасник
Quote (dpi)
10-15 минут, на каждом занятии в конце пары.

То воно все добре. Але питання скільки годин в тиждень ви маєте з тими учнями? І чи дійсно вони можуть друкувати сліпим методом чи просто друкують трохи швидше.
Я хочу сказати, що друкувати швидко і якісно треба навчити всіх (на рівні як читати і рахувати до 10). І якщо ставити перед собою саме це завдання. Треба одних тих учнів вчити мінімум два рази на тиждень. Наприклад 20 хвилин тренажер 20 хвилин друкувати не дивлячись на клавіатуру. Взагалі корисно булоб якби були для цього компютерні столи в яких можна сховати клавіатуру і не витягнути її. Так щоб навіть спокуси не було подивитися на клавіатуру. (а пара тощо два уроки.?)
Я пропоную навчати учнів 5 класу.
Newbie Дата: Ср, 09.09.2009, 18:39 | Повідомлення № 4
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
NataliyG, буквально тільки сьогодні згадала про цей курс. Є в Росії, називається "Руки соліста", шкільний аналог "Соло на клавіатурі". Тут їхня методичка http://collection.edu.yar.ru/dlrstor....tod.pdf , курс обсягом 36 годин (там різні траекторії вписування його в курс інформатики, цікаві варіанти)
звідси http://collection.edu.yar.ru/catalog....? можна завантажити інші матеріали
успіхів :)
NataliyG Дата: Ср, 09.09.2009, 21:43 | Повідомлення № 5
Активний учасник
Дуже дякую, Оксано! Я взагалі читала американську методику. Вони пропонують для дітей 10-12 років.
В них там в США таке роками (а може і десятиліттями практикується). Є спеціальні столи де нижня дошка не рухається. І учень мусить вивчити клавіатуру бо він її на протязі всього навчального року не бачить. Взагалі я напевно більше згідна з американцями (бо Росіяни пропонують 7-9 клас це 13-15 років). Це ж не важко це всього навсього вироблення навичок. напевно можна викладати в класі 5-6.
Але в мене проблема в іншому а як то його провести, щоб можна було календарне плануваня написати. Чи є шось таке більш-менш рекомендоване МінОсвіти. Може якась така програма?
А чи можу я взагалі написати авторське календарне планування? А хто його тоді має затвердити?
Відгукніться хто знає!
Ktara Дата: Ср, 09.09.2009, 21:46 | Повідомлення № 6
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Утвердить авторскую программу можно в институте последипломного образования. Я так утверждала 2 программы. Пишите, подаете, потом Вас вызывают на заседание, задают кучу вопросов и принимают решение
mouse Дата: Ср, 09.09.2009, 22:04 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Для того, щоб плавати - потрібно зайти у воду і спробувати.
А для того, щоб набирати всліпу - потрібно набирати. Сам навчився за півроку. Набирав курсові. Скільки їх набрав - перерахувати важко. Але тепер дивую студентів. Дрібничка, але приємно.
Щодо окремого курсу, як на мене це занадто. Хіба факультатив для тих хто зацікавлений.
LeoLine Дата: Чт, 10.09.2009, 02:56 | Повідомлення № 8
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Колись, коли ще не було ПК, навчився за 2 (два) тижні... По вельми цікавій методиці... Її можна реалізувати на ПК... Чомусь ніхто досі не зробив такого...
Інформатики зациклились на інформатиці та власних "паперових" проблемах... Мені самотужки - ліньки і ніколи... Але у співпраці із зацікавленою особою... Можна спробувати... :?

Відредаговано: LeoLine - Чт, 10.09.2009, 02:57
НІКОЛЯ Дата: Чт, 10.09.2009, 08:00 | Повідомлення № 9
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Quote (LeoLine)
Колись, коли ще не було ПК, навчився за 2 (два) тижні... По вельми цікавій методиці... Її можна реалізувати на ПК...

Сергію аргументуйте , бо щось не зрозуміло коли ще не було ПК ви що на пральні дощці освоїли метод за дві неділі. Чи на пичатній машинці "Вогник" ;)
Вам тепер 41 рік, а коли ще в Камянець-Подільському не було компютерів це ж стільки вам років було чотири?
Quote (LeoLine)
Мені самотужки - ліньки і ніколи... Але у співпраці із зацікавленою особою... Можна спробувати...

Просвітіть! зациклених на інформатиці та власних "паперових" проблемах що жто за метод такий нарєзаний. ;)
Вірші мені ваші сподобались скажемо, написані від душі а от що до інформатики то це не ваше.
NataliyG Дата: Сб, 12.09.2009, 18:44 | Повідомлення № 10
Активний учасник
Quote (mouse)
Для того, щоб плавати - потрібно зайти у воду і спробувати.

Я особисто не вмію. На жаль.
Вважаю, що таке знання є надзвичайно цінним і напевно цього навчитися не важко, якщо захотіти і мати час.
От я думаю, що такі зання повинні даватися в школі на обовязковому рівні (як читати і писати). Наприклад в класі 5 чи 6.
Quote (mouse)
Щодо окремого курсу, як на мене це занадто

Так обовязково факультатив але не для тих хто зхацікавився, а для всіх. І то поки діти ще не попоробували друкувати і дивитися на клавіатуру. Писати і рахувати до десять ми ж вчимо не тих хто зацікавився, а це на сьогодні є не менш важливі навики.

Відредаговано: NataliyG - Сб, 12.09.2009, 18:47
AAN Дата: Сб, 12.09.2009, 23:19 | Повідомлення № 11
Тут підглядає ...
Рейтинг: 30
У меня в школе вместо трудового обучения был курс машинописи. Там нас учили печатать вслепую, на печатных машинках. Зазубривали расположение буковок на клавиатуре. Даже корочку получила. Ничего путного из этого не получилось, застявляли на глаза повязку надевать, все чуть косоглазие не заработали, а печатать вслепую так никто и не научился.
Быстро научилась печатать уже на работе и, когда появилась аська :) . Нужен навык, и он приходит с необходимостью. Может не стоит так уделять этому внимание. Нужно будет - научаться. Набирать, набирать и ещё раз набирать ... вот и все обучение. Когда движения будут на уровне рефлексов - смотреть на клавиатуру уже не будет необходимости.
А загружать детей набором при школьной загрузке и ограничении времени работы за компьютером как-то ... не очень по здоровому. Ещё будет возможность попортить глазки.
NataliyG Дата: Вт, 15.09.2009, 18:45 | Повідомлення № 12
Активний учасник
Quote (AAN)
Может не стоит так уделять этому внимание

Можливо не варто цьому приділяти цілий урок а наприклад хвилин 20. Але добре булоб два рази в тиждень.
Я з Вами не згідна. Ми наших дітей вчимо всякої всячини. (Ну не буду уточняти) А навик які їм дійсно стануть у приргоді не даємо. Скільки учнів Вашої школи самостійно наберають собі реферати? Чи просто швидко друкують. Насправді одиниці навіть ті хто має вдома компютер шукає одним пальцем букву а на клавіатурі.
Quote (AAN)
Ещё будет возможность попортить глазки.

Не думаю що вони при цьому очі зіпсують вдома вони сидять за компютерами як мінімум три години в день.
swetikccc Дата: Вт, 15.09.2009, 20:28 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 346
Quote (NataliyG)
Можливо не варто цьому приділяти цілий урок а наприклад хвилин 20. Але добре булоб два рази в тиждень.

..деньги на ветер.
Потрібно кожен день, тоді за місяць результат.
У нас з випуску чоловік пять гонять більше 300.
Спешу Соло(беру сьоме його непотрібно інсталювати), потім заганяю в стаміну Кайдашеву сім'ю.
Років шість тому відкрив чати і аськи для тих хто друкував більше 200, результат був вражаючий, але зараз майже у половини свій інет (((

Відредаговано: swetikccc - Вт, 15.09.2009, 20:30
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 15.09.2009, 20:33 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (swetikccc)
У нас з випуску чоловік пять гонять більше 300

Говорити про швидкість набору можна лише відносно. Бо вона напряму залежить від тексту, що набирається.
Хай спробують з такою швидістю набирати текст типу: [(2+4)-(8-5)]=3; 2@3#4$5% 2^3=8; Delete, Page Down, Page Up - сторінка назад. ;)
Якщо звичайний український текст, з мінімумом знаків типу:%:?*();№"!, то схильний вірити.

Але я особисто бачу такий недолік сліпого методу друку, що не можу вже друкувати, дивлячись на клавіатуру, тобто постійно дивлюсь на монітор, звідси й втома очей страшенна.

AAN Дата: Вт, 15.09.2009, 21:32 | Повідомлення № 15
Тут підглядає ...
Рейтинг: 30
Ну самим себе реферат набирать можно и двумя пальцами. Быстрее научаться набирать. У нас компьютеры имеют многие, даже большинство. Уже с лет с 12 висят в аськах и вконтактах. Когда нужно, кнопочки находят. И рефераты они не набирают, а просто качают из инета (скопировать, вставить). Ну конечно если есть время - почему бы не развить такой навык...
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Курс навчання "Сліпий метод друку" для учнів (Як навчити масово учнів швидко друкувати?)
Сторінка 1 з 712367»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.