Mo, 23.05.2022, 05:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Допоможіть вирішити проблему
Допоможіть вирішити проблему
Jokerz Дата: Th, 08.11.2007, 20:24 | Повідомлення № 1
Хостер
Нагороди: 9
Рейтинг: 153

Ситуация такая, я администрирую компы в школе. У них всех стоит Windows XP Home Edition и с ним гемора очень много, нормлаьно настроять безопасность, политики доступа или по сети что либо вообще не могу потому что нету таких функций, хоме єдишен урезаная до невозможности со стороны администрирования.
На вопрос почему не поставить Windows XP Pro ответ:
А вдруг приедет КРУ и накладет штрафф, на мой вопрос Вы слышали хоть раз что бы когото наказали за это из школ?
Отвечают нет, но все равно бояться.

Вот у вас как преподавателей какая ОС стоит в школе, и вообще есть такое что штрафуют ???
просто много задуманого, а домашняя версия ОС не позволяет этореализовать

В даній темі розповідайте про свої проблеми.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Bandalak Дата: Fr, 10.12.2021, 20:37 | Повідомлення № 3136
Лідер форуму
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
У мене у класі 16 комп'ютерів, роутер, система спостереження і пару запасних кабелів для техніки гостей.
З класом давали один світч на 16 портів 1 Гб/сек. Сам докупив ще один на 8 портів.
frend Дата: Su, 12.12.2021, 22:18 | Повідомлення № 3137
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Дякую всім за поради! Дуже радий, що знайшов цей форум. Всі матеріали буде закупати школа. Мені залишилось" відкрутитися" від цього завдання. Але щось підказує, що це буде не так просто...
steep Дата: Mo, 13.12.2021, 08:04 | Повідомлення № 3138
Часто заходить...
Рейтинг: 21
Цитата draker ()
Декілька технічних зауважень. Якщо у Вас 12 учнівських ПК + ПК вчителя, то у Вас 13 ПК. Відповідно свіч повинен забеспечувати роздачу на 13 розеток (за 35 років роботи з ПК свіча на 13 лінків я не бачив, 12 або 24).
Все привязано до двійкової системи числення, а тому світч (Комутатор) може бути на 2, 4, 8, 16, 32, ... порти.

У мене інше питання. Здається тут вже запитував але ніхто не відповів.
Чи може бути клас відкинутий від дротів, кручена пара, та переведено на WI-FI, у мене вже лругий рік як певні, та сумнівні специ, проводять такий експеремент то я сиджу в класі без Internet та програми управління класом, з новим класом була classroom, у старому класі був WINDOWS XP то я як всановив програму NETOP 5.0 так і пропрацював до нового класу. Проводити уроки без програми управління класом, на даий час самі розумієте вже не можливо.
Допоможіть вирішити, та поділіться хто займався такою проблемою, тобто WI-FI у класі це реально чи ні? Дякую.

Відредаговано: steep - Mo, 13.12.2021, 19:31
draker Дата: Mo, 13.12.2021, 20:05 | Повідомлення № 3139
IT school admin
Нагороди: 3
Рейтинг: 165
Цитата steep ()
У мене інше питання. Здається тут вже запитував але ніхто не відповів.
Звісно. Тому що питання було поставлене не в цьому розділі про допомогу, безпосередньо у тілі поста, що до питання не мав ніякого відношення.
Ще порада. Намагайтесь не змішувати в одному питанні Internet, матеріальне середовище передачі інформації і систему управління класом (Classroom Management System, CMS). Структурування проблеми інколи призводить до вирішення самої проблеми.

Цитата steep ()
Чи може бути клас відкинуто від дротів, кручена пара, та переведено на WI-FI, у мене вже лругий рік
Та звісно, які питання.
1. Ставимо WI-FI роутер на визначену кількість ПК у класі (плюс 2-4 запасних лінки, на всякий випадок: для гостей, медійної дошки, відмови гнізда роутера і т.д.).
2. Підключаємось з ПК вчителя до роутера, в залежності від особливостей провайдера налаштовуєио роутер, налаштування захищаємо надійним паролем, встановлюємо пароль на підключення до роутера.
3. Якшо у класі ПК учнів:
- це ноутбуки, коннектимо їх до роутера, вводимо пароль, зберігаємо налаштування;
- це стаціонарні ПК, використовуємо мережні плати WI-FI, коннектимо ПК до роутера, вводимо пароль, зберігаємо налаштування;
4. PROFIT!

Мінуси:
1. Невисока швидкість підключення. Радіомережа (WI-FI) ніколи не перекриє дротову мережу ні за швидкістю трафіка, ні за швикістю розподілу трафіка (максимальною пропускною здатністю, нівелюванню коллізій), хай це буде будь-який WI-FI 802.11 а, b, c, n, g, ac etc.
2. При використанні CMS (Classroom Management System) можливе значне затримання трафіку ("заморожування" єкрану).
3. При одночасному заходженні учнів, наприклад, на вказаний вчителем сайт, це може бути сприйнято за DOS-атаку, відповідно вказаний сайт може бути тимчасово недосяжний.
4. Доволі високі ціни на професійний роутер (не побутовий ширпотреб, вироблений відомою фірмою "ноунейм і брати"), на мережні плати WI-FI для стаціонарних ПК.
5. Додатковий негативний вплив випромінення WI-FI роутера на організми учнів та вчителя.

Незначні плюси:
1. Швидкість підключення та налаштування (1-3 години).
2. Мобільність робочих місць, можливісь розсадити учнів колом, у шаховому порядку етс.

Щодо WI-FI. Ніколи не розгортав у компютерних класах мережу, побудовану на WI-FI середовищі. Навіть при відносно високій швидкості Internet (у нашому НЗ три провайдери, один - на початкову школу, два на основну) швидкість трафіку обмежується швидкістю стандарту Ethernet (до 100 Мбіт/с). Навіть при заявленій рекламній швидокості WI-FI 802.11 ac (багато-багато Гбайт/с) при одночасному підключенні великої кількості споживачів реальна швидкість Internet у кінцевого юзера буде, мяко кажучи, поганенькою.
Ну хіба що у виняткових випадках, для проведення нарад обмеженого кола обмежених людей з лептопами, або для проведення телемостів з використанням медійної дошки. Розгортається WI-FI  дуже швидко, на розгортання і перревірку витрачається 30-40 хв., не більше. Я не знаю, що у вас "фахівці" роблять 2 роки.

Щодо CMS. Намагаюсь використовувати тільки Open Source i Free Software, як завжди. Так, можливо використовувати і CMS Google Classroom, але у неї трохи інше цільове призначення. Тому для MS Windows 2000, XP, 7 - CMS iTalk, дуже проста, надійна і швидка CMS. Для Windows 10 - CMS Classroom Management від Intel Corporation, для лінгафонного класу - CMS Nibelung (пропрієтарна, є ліцензія).
Головні вимоги до CMS - можливості огляду активності учнів, блокування екранів учнівських ПК для залучення уваги учнів, виведення екрану вчителя (або одного з учнів) на усі учнівські екрани, обмін файлами (для одночасного роздавання файлів із загальним завданням, наприклад і т.д.).  Тому CMS - доволі обємна і ресурсомістка система, що генерує значний обєм трафіку і що інколи "підвисає" навіть на дротовому зєднанні, на витій парі. Про "вафлю" можна навіть не казати.

Відредаговано: draker - Mo, 13.12.2021, 21:49
steep Дата: Mo, 13.12.2021, 22:23 | Повідомлення № 3140
Часто заходить...
Цитата draker ()
1. Невисока швидкість підключення. Радіомережа (WI-FI) ніколи не перекриє дротову мережу ні за швидкістю трафіка, ні за швикістю розподілу трафіка (максимальною пропускною здатністю, нівелюванню коллізій), хай це буде будь-який WI-FI 802.11 а, b, c, n, g, ac etc.
Щиро дякую за таку гарну та змістовну відповідь. Я приблизно так собі і уявляв але хотів ще послухати чиюсь пораду та тлумачення.
Саме швидкість мене цікавила. До того як була розпочата ця реконструкція з WI-FI по дротах нормально передавалися відеоуроки та інше (Практичні роботи і.т.п.).
Зараз німе кіно. Боюся ще так продовжиться то можуть підключитися, мяко кажучи, з претензіями батьки. Як це клас без Інтернет та інше.
Ще раз дуже дякую.
draker Дата: Tu, 14.12.2021, 17:12 | Повідомлення № 3141
IT school admin
Цитата steep ()
по дротах нормально передавалися відеоуроки та інше
Чесно кажучи, роздавати відео (та і взагалі медіафайли) по мережі з одного на декілька ПК - ідея так собі. Особливо, якщо вони не супроводжені субтитрами, а озвучені  (що вимагає на кожному учнівському ПК засобів відтворення звуку - динамиків, навушників). Річ у тому, що цифрове відео - це не телевізійний сигнал, який видається постійним потоком, а набір фреймів, що у свою чергу інкапсулюються мережною платою ПК вчителя у пакети, що пересилаються через мережу на світч та декілька ПК учнів  одночасно, потім декапсулюються мережною платою учнівського ПК, потім декодуються відеокартою зворотньо у фрейми і відеоплеєром у зображення та звук, відповідь мережної плати учнівських ПК на мережну плату ПК вчителя про отримані та відкинуті пакети, готовність прийняти наступні. Додайте сюди помилки передачі пакетів, коллізії, і все це не напряму, а засобами CMS (Classroom Management System). Фрізи (заморожування) зображення та звуку невідворотні навіть при передачі трансляції по кабелю, не кажучи вже про WI-FI.

З власного досвіду можу сказати, що кращим способом подання матеріалу є презентації. MS PowerPoint, LibreOffice Impress, Moodle, сепціалізовані прикладні програми - вибір інструментів дуже великий. У презентацію ви можете вставити все що завгодно - малюнки, скріншоти, посилання на інтернет ресурси - можливості необмежені. У той же час презентації є більш придатними для редагування та значно "легшими" за відеофайли.
Якщо ж все-таки необхідне використання відеоуроків, то пораджу транслювання через проектор на "білу дошку" та озвучування через динаміки ПК вчителя всьому класу. Розміщення відеофайлів на YouTube - теж не рішення проблеми, одночасне звернення 10-12 ПК до одного відеофайлу за однією інтернет-адресою проблем з навантаженням на світч та мережу не вирішить.
Як варіант - завантаження файлу з відеоуроком на жорсткі диски учнівських ПК (засобами тієїж CMS) та його (файлу) переглядання кожним учнем особисто. Залишається лише вказати учням директорію розміщення файлу. Це зменшить навантаження на мережу, дасть можливість переглянути учнем незроумілий відрізок повторно, етс.
steep Дата: Tu, 14.12.2021, 23:12 | Повідомлення № 3142
Часто заходить...
Цитата draker ()
Чесно кажучи, роздавати відео (та і взагалі медіафайли) по мережі з одного на декілька ПК - ідея так собі
Повнітю з Вами згоден, я просто образно описав, що по дротах проходило у мене і відео. Звичайно я це не культивую, а все так як і Ви описуєте. Роздача практичних, демонстрація презентацій і таке інше.
А також проведення уроків при розгляді скажімо MS OFFICE EXCEL, СКБД (Культивую Visual Foxpro 9.0) чомусь дітям він більше подобається як Acces. Якщо у мене зараз із за цієї реконструкції у класі
немає Інтернет та не працює программа управління класом, був classroom, і уявіть як провести урок скажімо по Excel. Приходиться на пальцях. Вже навіть, а це смішно, пропонував у відділ освіти щоб перейти на безкомп'ютерний варіант.
А демонстрація відео то бувають такі смішні випадки. Забігає психолог школи і вимагає терміново продемонструвати на великий екран відео яке надіслали згори і терміново бо онлайн.
А у мене, не повірите, ніколи не було і немає проектора, то я відео по компах пустив, ще мережа працювала по дротах, пофотографували дітей за преглядом відео, як Ви пишете без звуку, прозвітувалися і розійшлись.
Щиро дякую за поради.

Відредаговано: steep - Tu, 14.12.2021, 23:22
swetikccc Дата: Th, 16.12.2021, 09:19 | Повідомлення № 3143
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата steep ()
У мене інше питання. Здається тут вже запитував, але ніхто не відповів.Чи може бути клас відкинутий від дротів, кручена пара, та переведено на WI-FI, у мене вже другий рік як певні, та сумнівні специ, проводять такий експеримент то я сиджу в класі без Internet та програми управління класом, з новим класом була classroom, у старому класі був WINDOWS XP то я як встановив програму NETOP 5.0, так і пропрацював до нового класу. Проводити уроки без програми управління класом, на даний час самі розумієте вже не можливо.
Допоможіть вирішити, та поділіться хто займався такою проблемою, тобто WI-FI у класі це реально чи ні? Дякую.
Різниці немає від дротів(крім швидкості звичайно) Навіть шифрування можна відключити. Для чого використати підключення по MAC адресам, або взагалі відключити автоматичну роздачу адрес і статично прописати все. Попервах у мене моноблоки так і працювали.

Відредаговано: swetikccc - Th, 16.12.2021, 09:25
steep Дата: Fr, 17.12.2021, 19:55 | Повідомлення № 3144
Часто заходить...
Цитата swetikccc ()
Різниці немає від дротів(крім швидкості звичайно) Навіть шифрування можна відключити.
Так, це так, але ж клас мертвий. У класі завжди знайдеться хтось крутий серед батьків, так от у одному з класів батьки вже категорично поставили умову перед класоводом викинути роутер, це шкідливо. Далі буде скандал.

Відредаговано: steep - Sa, 18.12.2021, 09:35
ALEKS Дата: Su, 06.02.2022, 16:16 | Повідомлення № 3145
Активний учасник
Нагороди: 5
Рейтинг: 94
Доброго дня, колеги.
Проблема зі звуком на ноутбуці у Zoom.  
Під час перегляду відеоконференції у Zoom виникають проблеми зі звуком - звук іде ривками. Коли вмикаю трансляцію цієї ж відеоконференції на YouTube - звук нормальний. Які можуть бути шляхи вирішення проблеми?
draker Дата: Mo, 07.02.2022, 14:26 | Повідомлення № 3146
IT school admin
Цитата ALEKS ()
Проблема зі звуком на ноутбуці у Zoom.

1. Під час ривків звуку у Zoom подивитись у завчасно відкритому диспетчері завдань, який процесс завантажив центральний процесор і/або виїв усю оперативну память.

2. Оновити драйвер на звукове обладнання із офсайту виробника.

3. Якщо ОС ноутбуку - Windows, видалити усі ліві кодеки інструментом - CCleaner Free, ним провести звичайну очистку диску (тільки не SSD) та реєстру, провести дефрагментацію диску (тільки не SSD), встановити сумісну версію K-Lite Codec Pack Mega.
ALEKS Дата: Mo, 07.02.2022, 15:16 | Повідомлення № 3147
Активний учасник
Дякую за пораду. Спробую.
ALEKS Дата: Su, 20.02.2022, 09:47 | Повідомлення № 3148
Активний учасник
Доброго ранку, шановні колеги.
Є шанс створити ще одну сучасну шкільну майстерню.
Просимо Вас підтримати наш проєкт #65 «Реконструкція і модернізація шкільноїмайстерні» у рейтинговому голосуванні.
Для цього потрібно виконати обов’язкові лише два кроки
1.  ЗаповнитиГугл-форму  (зайшовши в обліковийзапис Гугл) і проголосувати лише за ОДИН проект під #65  лише ОДИН раз!
2.  Підписатисяна сторінкудепутата (принаймні, тимчасово, на період підрахунку голосів).
Дякую
за розуміння.
Заздалегідь
вдячний за підтримку.
Актуально
до 20:00 21.02.2022.
gry Дата: Su, 20.02.2022, 20:44 | Повідомлення № 3149
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 134
Good !!!
steep Дата: Su, 27.02.2022, 07:20 | Повідомлення № 3150
Часто заходить...
Цитата ALEKS ()
Є шанс створити ще одну сучасну шкільну майстерню.
Нічого не второпав?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.2 Невідкладна допомога » Допоможіть вирішити проблему
Search:

© Форум інформатиків України, 2007-2022.