Пт, 22.03.2019, 10:49
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 5 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома? (Про Лінукс та інші ОС.)
Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома?
Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома?
1.Linux[ 25 ][73.53%]
2.MacOS[ 3 ][8.82%]
3.OS/2[ 0 ][0.00%]
4.BSD[ 1 ][2.94%]
5.Іншу (написати в повідомленні)[ 5 ][14.71%]
Усього відповідей: 34
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 03.11.2007, 20:25 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Шановні форумчани!
Прохання проголосувати, а також в даній темі говорити про те, чому саме ви використовуєте ту чи іншу альтернативну ОС. Також коротко описуйте основні переваги вашої ОС над Windows та ін.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 20.01.2013, 01:46
gromko Дата: Ср, 24.12.2008, 20:31 | Повідомлення № 61
Лінуксоїд
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (piktor)
Треба до пана Громка направити навчених Windows студентів-практикантів. І подивитися, що буде

До чого люблю прямі питання! Направляли і не раз. По-перше, студенти Кіровоградського держпедуніверситету (фізмат.факультет) знайомі з Linux (ціла лабораторія з Ubuntu). Тож суттєвих проблем немає, тим більше, з власного досвіду знаю - чим молодше користувач, тим легше проходить міграція на Linux. У випадку школи (10-11 клас) міграція пройшла слідуючим чином - зайшли в клас, ввімкнули ПК, а там Linux. Для ефективного освоєння як нової ОС чи нових програмних засобів необхідна потреба в цьому особи яка навчається, в іншому випадку навчання буде безрезультатним.

Quote (piktor)
Між іншим, а чому ви не з'явилися на OSDN 2008 в Києві?

Виробничий фактор - школа все-таки, тим більше і так часто по відрядженнях (до речі жалію, що не був)

Quote (piktor)
Прийдеш в школу - туди приходять спеціалісти, навчені Windows у ВУЗі. Прийдеш у ВУЗ - там навчають Windows, бо він у всіх школах. Треба хоч якийсь факультатив для наших студентів-інформатиків, тільки от хто години дасть.

По-перше слід зважати на об'єктивні реалії - значний сектор настільних систем займає Windows, тож його (чи її) вчили і будуть вчити. Щодо ВПЗ, то тут проблема не в міністрі чи керівництві ВУЗів, а у викладачах, які, в більшості, не знають нічого другого

Quote (piktor)
Так ось з кого треба починати! Яка ОС встановлена на робочому та домашньому комп'ютерах пана міністра?

Windows, але що це вирішує - у 90% "ретивых линуксоидов" на домашніх ПК теж встановлений Windows (хоча б як паралельна система). Для довідки - немає в мене вдома Windows - користуюсь тільки Linux (вже який рік), навіть розділів під FAT чи NTFS немає. Запускаю необхідні "некошерні" програми під WINE 1.1.7. Я не є противником Windows - просто подобається мені Linux
piktor Дата: Ср, 24.12.2008, 21:47 | Повідомлення № 62
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
Виробничий фактор - школа все-таки, тим більше і так часто по відрядженнях (до речі жалію, що не був)

Відео хоч качали? Давайте наступного року ви приїдете в Київ замість Одеси - я там точно буду.
Quote (gromko)
Windows, але що це вирішує - у 90% "ретивых линуксоидов" на домашніх ПК теж встановлений Windows (хоча б як паралельна система). Для довідки - немає в мене вдома Windows - користуюсь тільки Linux (вже який рік), навіть розділів під FAT чи NTFS немає. Запускаю необхідні "некошерні" програми під WINE 1.1.7. Я не є противником Windows - просто подобається мені Linux

Ну, в мене Windows стоїть паралельно. Для ігор - грішу інколи цим, та-й не тільки я вдома у них граю.
dub@h Дата: Ср, 24.12.2008, 22:41 | Повідомлення № 63
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Дома стоїть паралельно Mandriva Linux 2007. В школі Windows. Впевнений що і в школі необхідно встановлюювати Linux. По перше встановлювати легко і все є зразу. По-друге Linux більш стійкий до вірусів. По-третє учні з флешок не засмічують комп"ютери. І остання перевага в тому, що працівникам по боротьбі з авторським правом не буде що робити в школі.
piktor Дата: Чт, 25.12.2008, 11:26 | Повідомлення № 64
Активний учасник
Quote (dub@h)
По-друге Linux більш стійкий до вірусів.

Проти Piktor.Linux.mounted-root-fsck він не встоїть... Шуткую, немає такого віруса. Попри всі старання, не зміг знайти інофрмацію про більш-менш шкідливий вірус для Linux - єдиний ефективний шлях їх поширення - "Ухти, дай подивитися!".
Quote (dub@h)
По-третє учні з флешок не засмічують комп"ютери. І остання перевага в тому, що працівникам по боротьбі з авторським правом не буде що робити в школі.

Мммм. В питаннях обмежити учнівські "шаловливі" ручки в Linux набагато легше. Якщо для ефективного керування правами доступу треба мати WinXP Pro, яка дорожча за Home, або-й взагалі будувати домен з Win2003 (яка ще дорожча), то в будь-якому Linux, чи то безкоштовний Ubuntu, чи enterptise монстр Red Hat команда chmod працює однаково.
Та-й написати bash-скрипт, що поновлює домашню теку до первісного вигляду із резервної копії дуже просто - два рядочки. Ну і поставити його в автостарт X-сесії. Тепер нехай міняють шпалери, теми оформлення, видяляють іконки потрібних програм та засмічують стільницю скільки завгодно. ctrl+alt+bs - і всі "художества" зникли за мить. От тільки окрему теку для документів слід таки залишати.

Відредаговано: piktor - Чт, 25.12.2008, 16:41
Ketrin Дата: Чт, 25.12.2008, 11:32 | Повідомлення № 65
Часто заходить...
Рейтинг: 3
Quote (dub@h)
Дома стоїть паралельно Mandriva Linux 2007. В школі Windows. Впевнений що і в школі необхідно встановлюювати Linux. По перше встановлювати легко і все є зразу. По-друге Linux більш стійкий до вірусів. По-третє учні з флешок не засмічують комп"ютери. І остання перевага в тому, що працівникам по боротьбі з авторським правом не буде що робити в школі.

це точно
Я взагалі вважаю, що потрібно вчити альтернативні речі, якщо можливо. Тобто і вільне і платне, хоч оглядово, хоч слайдами. Це сприяє підвищенню ІК компетентності як учня так і вчителя.
gromko Дата: Чт, 25.12.2008, 12:00 | Повідомлення № 66
Лінуксоїд
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Ketrin)
Я взагалі вважаю, що потрібно вчити альтернативні речі, якщо можливо. Тобто і вільне і платне, хоч оглядово, хоч слайдами. Це сприяє підвищенню ІК компетентності як учня так і вчителя.

У дуже далекі часи, коли комп'ютери (і дерева для більшості дописувачів) були великими, оди з моїх викладчів (педагогіку читав, до речі), говорив, що вчитель повинен знати в декілька раз більше, ніж учень. Оцим все сказано - поганий той вчитель, який у своєму розвитку обмежується університетським курсом та шкільним підручником. Оглядово вивчати користі не дасть - на рівні користувача (мінімум). А чим Linux э альтернативною системою ( невже через те, що курсор чорний - жартую)?

piktor Дата: Чт, 25.12.2008, 16:45 | Повідомлення № 67
Активний учасник
Quote (dub@h)
І остання перевага в тому, що працівникам по боротьбі з авторським правом не буде що робити в школі.

Працівникам по боротьбі з авторським правом... у боротьбі за авторське ліво.
Якщо їм не буде чого робити в школі, то вони закидають листами про порушення авторських прав ваш прінтер (випадки були).
НІКОЛЯ Дата: Вт, 03.03.2009, 22:59 | Повідомлення № 68
Знавець вірусів
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Лінукс + 3 пак наче вистачає ;)
piktor Дата: Пт, 20.03.2009, 20:02 | Повідомлення № 69
Активний учасник
Вирішив потрогати FreeBSD 7.1. Вивільнив розділ на жорсткому диску, запустив інсталятор. не відразу в'їхав у програму розмітки дисків, побоявся, що ненароком затру всі розділи, тому закинув це брудне діло і шукаю маленького HDD для експериментів.
А на вивільнений розділ стала CentOS 5.2, для експериментів із Самбою.
Між іншим, ніхто не мав справу з SWAT? Задача - налаштувати запаролені самба-шари за допомогою нього. Реєструю юзера в системі, реєструю його-ж через SWAT, додаю шару на цього юзера - не впускає. Під Debian якось налаштував дві шари, а от CentOS не слухається.
Рівень безпеки - user, пробував і share. Системні користувачі мають права доступу до тек, які я на них розшарюю, власне то їх домашні директорії.
oksanka120 Дата: Пт, 22.05.2009, 08:37 | Повідомлення № 70
Неординарна вчителька
Нагороди: 5
Рейтинг: 29
Linux
Bizon Дата: Нд, 13.09.2009, 21:42 | Повідомлення № 71
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Альтернативную не использую, с ноутбуком шла лицензионная версия самой распространенной ос
RaY Дата: Пн, 21.09.2009, 15:41 | Повідомлення № 72
Новий користувач
Рейтинг: 7
Використовую Linux Ubuntu графічне середовище Gnome, та Ubuntu server на окремому ПК для доступу до мережі Internet та для безболісного завантаження файлів в нічний час (вдома 3 ПК малого, мій ноутбук і сервер).

Перепробував дуже багато дистрибутивів, чомусь все одно повертаюсь до Ubuntu, KDE чомусь також недолюблюю.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома? (Про Лінукс та інші ОС.)
  • Сторінка 5 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.