Ср, 21.02.2018, 03:34
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома? (Про Лінукс та інші ОС.)
Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома?
Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома?
1.Linux[ 25 ][73.53%]
2.MacOS[ 3 ][8.82%]
3.OS/2[ 0 ][0.00%]
4.BSD[ 1 ][2.94%]
5.Іншу (написати в повідомленні)[ 5 ][14.71%]
Усього відповідей: 34
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 03.11.2007, 20:25 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Шановні форумчани!
Прохання проголосувати, а також в даній темі говорити про те, чому саме ви використовуєте ту чи іншу альтернативну ОС. Також коротко описуйте основні переваги вашої ОС над Windows та ін.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 20.01.2013, 01:46
gromko Дата: Сб, 20.12.2008, 09:02 | Повідомлення № 46
Лінуксоїд
Нагороди: 29
Рейтинг: 357
Quote (piktor)
Під Linux такої якісної та доступної рядовому вчителю документіції на жаль не бачив.

А хто напише? За майкрософтівське видання (у мене э майже вся україномовна серія) було заплачено при купівлі ПЗ. Безкоштовно ж писати майже ніхто не хоче. В Росії появилось багато методичних розробок по вільному ПЗ, які були написані в рамках акції "Код свободи" - причина в тому, що є державна ініціатива по ВПЗ, а переможці конкурсу поїхали до Єгипту. В Україні, в більшості випадків, справа з просуванням ВПЗ далі розмов на форумах не йде. Деякі свідомі вчителі використовують ВПЗ, але це скоріше виняток ніж правило - і справа не в тому, що пропрієтарне ПЗ краще чи гірше, - справа в нашій ментальності. Якщо завтра Міністерство освіти публічно оголосить про застосування ВПЗ в школах, а місцеві відділи освіти "доведуть" цю ініціативу на "місця", то вже через день всі наввипередки будуть рохвалювати ВПЗ і масово продукувати методичні матеріали (і розробки уроків і цілі книги) по ВПЗ. Наша держава є цікавим гібридом народу, який все життя жив в умовах тотального контролю контролю за свідомістю і тепер живе в умовах демократії. Чи може людина, якою все її життя керували, тепер бути керованою самою? Вона знову чекає вказівки - куди йти, як ступити. Оскільки держава полишила контроль над суспільством то ми й бачимо анархію, яка є суспільним укладом сьогодення

Ktara Дата: Сб, 20.12.2008, 10:01 | Повідомлення № 47
Перспективна вчителька
Нагороди: 37
Рейтинг: 303
Quote (piktor)
Вдома я використовую альтернативну систему Windows XP. :) На роботі вона, на жаль, основна. Хоча, якщо Ktara не відступить від своєї готовності освоїти...

В мене є програма міністерська, там якраз вказана операційна система :) Освоїти можу для себе.... поки що :)
gromko Дата: Сб, 20.12.2008, 14:59 | Повідомлення № 48
Лінуксоїд
Quote (Ktara)
В мене є програма міністерська, там якраз вказана операційна система Освоїти можу для себе.... поки що

Шановна Ktara, прочитайте уважніше чинну програму (Жалдак,... "Прем'єр) Збірник. Слово Windows зустрічається 13 раз, Linux (UNIX) 9 раз. У пояснювальній записці і тексті, де перераховується програмовий матеріал немає жодної вказівки на конкретну ОС (лише в переліку необхідного ПЗ). Виключення - курс користувача Н.В.Морзе (саме цим пояснюється різниця в кількості посилань - тут їх 4, і не згадується Linux). Але ж ми користуємось програмою Жалдака! Висновок - Мирослав Іванович Жалдак при укладанні програми виявився розумнішим за нас всіх, що не конкретизував ОС та необхідне ПЗ! Читайте програму уважніше

piktor Дата: Нд, 21.12.2008, 13:38 | Повідомлення № 49
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (Ktara)
Освоїти можу для себе.... поки що

Консультую тільки у разі впровадження "у виробництво". "Для себе" є Інтренет та купа документації (більшість - англомовної) по Linux.
P. S. Хоча, викинути Photoshop з Corel та поставити GIMP з Inkscape - мені ніщо не заважатиме.

Відредаговано: piktor - Нд, 21.12.2008, 13:41
Ktara Дата: Нд, 21.12.2008, 14:12 | Повідомлення № 50
Перспективна вчителька
Quote (gromko)
Шановна Ktara, прочитайте уважніше чинну програму (Жалдак,... "Прем'єр)

Я керуюсь не цими програмами :) Я говорю про ВУЗ :) Тому там є чітко вказана операційна система

Quote (piktor)
Консультую тільки у разі впровадження "у виробництво".

Ось типовий приклад, захотіла освоїти для себе, є людина яка це добре знає.... але далі йде шантаж - якщо для себе, то сама, а якщо для "виробництва" - то будь ласка :)
Вибачай Саша, але шантаж не пройде. Для того щоб впрвадити у виробництво, я сама спочатку повинна знати цю ОС на 100%, щоб змогла допомогти дітям. Так що я буду працювати за програмою, яку мені надсилає Міністерство. У вільний час, освою для себе. Вже писали що гарний спосіб "встановив і все, когось я ще питати буду" Я так зрозуміла что це характерна риса більшості чоловіків по типу "я в домі хазяїн" :) Це саме таким чином пропонується впроваджуати ВПЗ? Гарний спосіб

Додано (21.12.2008, 14:12)
---------------------------------------------

Quote (piktor)
Для себе" є Інтренет та купа документації (більшість - англомовної) по Linux.

Все форум закриваємо, є ж інтернет та купа документації :) А навіщо ж тут реєструватися, так за командою piktor всі швиденько в інтернет і читати, читати, читати :)

Відредаговано: Ktara - Нд, 21.12.2008, 14:37
gromko Дата: Нд, 21.12.2008, 16:05 | Повідомлення № 51
Лінуксоїд
Quote (Ktara)
Я керуюсь не цими програмами Я говорю про ВУЗ Тому там є чітко вказана операційна система

У цьому випадку самодіяльність "есть наказуема"

Quote (Ktara)
Ось типовий приклад, захотіла освоїти для себе, є людина яка це добре знає.... але далі йде шантаж - якщо для себе, то сама, а якщо для "виробництва" - то будь ласка

Ну не одним piktor'ом земля багата. У будь-якому випадку якщо ти щось знаєш і не поділився цими знаннями з оточуючими, то це означає, що ти не знаєш нічого". Підтримую будь-які "порухи" в сторону ВПЗ. І не тому, що ВПЗ краще чи гірше - слід знати більше чинної програми, щоб знати, що є вибір. До речі - працюємо над Всеукраїнською ініціативою по впровадженню ВПЗ (не тільки для Linux'а) і пишемо Вікі-підручник з інформатики
piktor Дата: Нд, 21.12.2008, 23:20 | Повідомлення № 52
Активний учасник
Quote (Ktara)
Вибачай Саша, але шантаж не пройде.

Це не шантаж. Це - умова. if - then - else.
Я використовую Linux лише на домашній машині, лише для домашніх задач. Для того, щоб використовувати ВПЗ на роботі, а тим більше, навчити цьому своїх колег, мені треба попрацювати з тою документацією самому: підібрати список програм, необхідних для викладання курсу, освоїтися у всих них, написати якісь методичні матеріали і, нарешті, провести час з колегами, навчаючи їх. І це все заради того, щоб "у вільний час для себе"?
gromko Дата: Пн, 22.12.2008, 18:33 | Повідомлення № 53
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Я використовую Linux лише на домашній машині, лише для домашніх задач. Для того, щоб використовувати ВПЗ на роботі, а тим більше, навчити цьому своїх колег, мені треба попрацювати з тою документацією самому: підібрати список програм, необхідних для викладання курсу, освоїтися у всих них, написати якісь методичні матеріали і, нарешті, провести час з колегами, навчаючи їх. І це все заради того, щоб "у вільний час для себе"?

Знайома ситуація, а як же ідея?

piktor Дата: Пн, 22.12.2008, 19:45 | Повідомлення № 54
Активний учасник
Quote (gromko)
Знайома ситуація, а як же ідея?

Ситуція наступна: Ktara викладає основи інформатики, після неї студенти потрапляють до мене, навчені Windows. Тому перехід на ВПЗ можливий тільки спільним бажанням та зусиллями. Єдине, що я можу зробити сам - викинути Photoshop та Corel, замість них поставити Inkscape та GIMP, оскільки комп'ютерна графіка моя.
Далі - методика викдладання. Іще одна наша колега мусить використовувати те програмне забезпечення, яке використовується в базових школах. Тобто, треба переводити на ВПЗ і школи. Боюся, що я сам цього організувати не потягну.
Ktara Дата: Пн, 22.12.2008, 20:04 | Повідомлення № 55
Перспективна вчителька
Quote (piktor)
Далі - методика викдладання. Іще одна наша колега мусить використовувати те програмне забезпечення, яке використовується в базових школах. Тобто, треба переводити на ВПЗ і школи. Боюся, що я сам цього організувати не потягну.

дісно, ми повинні давати те, що буде у школах. А там Windows, ми не можемо дати іншого. так що починати потрібно не з нас. Ми співпрацюємо зі школами
gromko Дата: Пн, 22.12.2008, 20:16 | Повідомлення № 56
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Єдине, що я можу зробити сам - викинути Photoshop та Corel, замість них поставити Inkscape та GIMP, оскільки комп'ютерна графіка моя.

Як різниця для вашого студента? Як на мене - практично ніякої (основи роботи ті ж самі, навіть підручники можна використовувати)

Quote (piktor)
Тобто, треба переводити на ВПЗ і школи.

29 вересня І.Вакарчук вже сказав, що проводяться кроки по впровадженню ВПЗ в освіті

Quote (Ktara)
дісно, ми повинні давати те, що буде у школах. А там Windows, ми не можемо дати іншого. так що починати потрібно не з нас. Ми співпрацюємо зі школами

Співпрацюйте. на здоров'я. Але для України криза весною 2009 року не закінчиться, економити в першу чергу будуть на бюджетниках - альтернативи ВПЗ у цьому випадку немає
Ktara Дата: Пн, 22.12.2008, 20:57 | Повідомлення № 57
Перспективна вчителька
А як же підписання угоди між МОН і Інтелом щодо використання сучасних ІКТ за програмою "1 учень - 1 комп"?
Цитата "В рамках цієї ініціативи передбачається безоплатна передача компанією двох тисяч персональних мобільних коп'ютерів (500 в 2008 році, 1500 - подальшому) Насамкінець заступник міністра П. Полянський, в.о. диретора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН УКраїни Ю. Завалевський та генменеджер Інтел в Україні В.Шаров підписали Угоду про наміри щодо проведення експериментуз використання сучасних ІКТ в умовах навчального середовища "1 учень - 1 коп'ютер" у рамках всесвітньої ініціативи Intel "WORLD AHEAD"
gromko Дата: Пн, 22.12.2008, 21:26 | Повідомлення № 58
Лінуксоїд
Quote (Ktara)
А як же підписання угоди між МОН і Інтелом щодо використання сучасних ІКТ за програмою "1 учень - 1 комп"? Цитата "В рамках цієї ініціативи передбачається безоплатна передача компанією двох тисяч персональних мобільних коп'ютерів (500 в 2008 році, 1500 - подальшому) Насамкінець заступник міністра П. Полянський, в.о. диретора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН УКраїни Ю. Завалевський та генменеджер Інтел в Україні В.Шаров підписали Угоду про наміри щодо проведення експериментуз використання сучасних ІКТ в умовах навчального середовища "1 учень - 1 коп'ютер" у рамках всесвітньої ініціативи Intel "WORLD AHEAD"

Одне другому не заважає. 500 нетбуків ClassMate PC передали в цьому році. Один комп'ютер - одному учню це добре, але це маленькі ноутбуки з екраном, що менший листака А4. На урок їх привозять на візку роздали, попрацювали і назад. Проблема в дотриманні санітарно-гігієнічних вимог (там про такі комп'ютери ні слова), плюс необхідно тримати сервери (за рахунок школи) з бездротовим Wi-Fi -доступом (це єобов'язковою умовою участі в проекті)

Ktara Дата: Пн, 22.12.2008, 22:03 | Повідомлення № 59
Перспективна вчителька
А мене самої нетбук. І нічого працювати можна :) Мені він зручний

Відредаговано: Ktara - Пн, 22.12.2008, 22:03
piktor Дата: Вт, 23.12.2008, 21:41 | Повідомлення № 60
Активний учасник
Треба до пана Громка направити навчених Windows студентів-практикантів. І подивитися, що буде :) Між іншим, а чому ви не з'явилися на OSDN 2008 в Києві?
Quote (Ktara)
так що починати потрібно не з нас.

Ммм. Питання курки та яйця. Прийдеш в школу - туди приходять спеціалісти, навчені Windows у ВУЗі. Прийдеш у ВУЗ - там навчають Windows, бо він у всіх школах. Треба хоч якийсь факультатив для наших студентів-інформатиків, тільки от хто години дасть.
Quote (gromko)
29 вересня І.Вакарчук вже сказав, що проводяться кроки по впровадженню ВПЗ в освіті

Так ось з кого треба починати! Яка ОС встановлена на робочому та домашньому комп'ютерах пана міністра? %)
Quote (Ktara)
А мене самої нетбук. І нічого працювати можна :) Мені він зручний

Можна, в дорозі. Вдома, чи на робочому місці все-таки краще великий екран.

Відредаговано: piktor - Вт, 23.12.2008, 21:43
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Яку альтернативну ОС ви використовуєте в школі або в дома? (Про Лінукс та інші ОС.)
Сторінка 4 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.