Сб, 23.09.2017, 05:05
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 4 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Незалежна атестація вчителів?
Незалежна атестація вчителів?
Ketrin Дата: Чт, 18.12.2008, 16:23 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Нещодавно на колегії в МОН Вакарчук сказав, що будуть упроваджувати незалежну атестацію учителів (чи незалежне тестування), бо, мовляв, дуже багато листів приходить від учнів, в яких вони просять це зробити.
Як ви ставитеся до незалежної атестації вчителів? Чи готові ви до цього?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Чт, 18.12.2008, 18:06
salal Дата: Вт, 24.03.2009, 19:51 | Повідомлення № 46
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Це може призвести до того, що в багатьох сільських школах викладати інформатику взагалі буде нікому.
filnick Дата: Ср, 25.03.2009, 01:11 | Повідомлення № 47
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (salal)
Це може призвести до того, що в багатьох сільських школах викладати інформатику взагалі буде нікому

Шановний, Олександре Олексійовичу! На цьому форумі вже неодноразово наводилися приклади безпідставності розмов про "переваги" вчителів ліцеїв над вчителями сільських шкіл.
salal Дата: Ср, 25.03.2009, 21:32 | Повідомлення № 48
Прописаний назавжди
Quote (filnick)
Шановний, Олександре Олексійовичу! На цьому форумі вже неодноразово наводилися приклади безпідставності розмов про "переваги" вчителів ліцеїв над вчителями сільських шкіл.

Звісно, що взагалі "переваги" вчителів ліцеїв над вчителями сільських шкіл немає і це я добре знаю, бо працюю в школі райцентру. Аля в деяких сільських школах сьогодні і матеріально-технічна, і програмна бази покищо не відповідають сучасним вимогам. Відсутній доступ до Інтернет. Як правило кількість годин інформатики в них невелика (3 год. на тиждень) і довантажують нею вчителів інших предметів. Саме про них я і вів мову.

filnick Дата: Ср, 25.03.2009, 23:29 | Повідомлення № 49
Мудрий вчитель
Quote (salal)
Аля в деяких сільських школах сьогодні і матеріально-технічна, і програмна бази покищо не відповідають сучасним вимогам.

На превеликий жаль, це стосується близько 20% шкіл обласного центру (маю на увазі Дніпропетровськ)
mouse Дата: Чт, 09.04.2009, 20:10 | Повідомлення № 50
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Цікава тема.
На початку розмови був за нез. ат. вчителів. Дочитав до цього місця... сумніви.
Чому за?
Інколи дивишся і категорія вища і т.д., а рівень проведення занять бажає кращого.
Вчитель має бути професіоналом в своїй справі.
Чому проти?
Диплом ВУЗу - це документ!!! І він засвідчує певний рівень кваліфікації.
Воно незалежне... а як це реально зробити, як провірити креативність вчителя, результативність вчителя??? Олімпіадами??? Цікаво... А якщо це інтернат, клас ЗПР, діти з особливими фізичними потребами??? На мою думку не все можна виміряти цифрами та тестами. А то і правда, що зі шкіл виженуть вчителів що "не відповідають займаній посаді", а хто буде працювати?
Пропозиції
Варто внести до положення про атестацію пед. працівників:
1. Перевірка базових знань - спираючись на диплом, який має вчитель.
2. ....
Саме головне зробити рівні права вчителів для атестації та рівні права при викладанні предмету (кабінет, відносини вчитель - адміністрація, можливість виїхати на семінер, особливо зі шкіл сільської місцевості, бо семінари майже всі у містах).
Проблема не в незалежному оц. вчителя, а у самій системі освіти. І МОНу потрібно реформувати не вчителя, а на сам перед систему. Бо дивлюсь я на неї з кінця 90, і не бачу суттєвих відмінностей.
filnick Дата: Пт, 10.04.2009, 01:08 | Повідомлення № 51
Мудрий вчитель
Quote (mouse)
Бо дивлюсь я на неї з кінця 90, і не бачу суттєвих відмінностей.

Я "варюся" у цій системі з початку 80-х, і бачу постійне погіршення.
teruk Дата: Пн, 25.05.2009, 15:09 | Повідомлення № 52
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Я маю призера обласної олімпіади ( 1 місце) і учасника всеукраїнської олімпіади з програмування (4місце) 2 роки школа по інформатиці має 1 місце в районі, 2 перших місця в області по вебдизайне серед школяріві і т.д. і в цьому році під час чергової атестації мені адміністрація школи понизила категорію з вищої до перщої, районна комісія підтвердила вищу а обласна залишила в силі рішення шкільної комісії. Всі "непорозуміння" з адміністрацією я описував на 3 сторінці фото кабінетів інформатики. Тому я думаю тестування тут допоможе, бо так вчитель незахищений.
salal Дата: Пн, 25.05.2009, 16:50 | Повідомлення № 53
Прописаний назавжди
Quote (teruk)
Тому я думаю тестування тут допоможе, бо так вчитель незахищений.

А Ви впевнені, що у разі тестування будете захищені.
Чому б, скажімо МОНу не використовувати незалежну атестацію вчителів як регулятор бюджетних витрат? Створили складні тести - посипалися категорії - маємо економію фонду заробітної плати.

mouse Дата: Пн, 25.05.2009, 17:48 | Повідомлення № 54
Ветеран спілкування
Quote (salal)
Створили складні тести - посипалися категорії - маємо економію фонду заробітної плати

Гадаю, що до цього не дойде. Але буває так, що секретарка викладає, або бабуся 70 річна....
Quote (teruk)
адміністрація школи понизила категорію з вищої до перщої, районна комісія підтвердила вищу а обласна залишила в силі рішення шкільної комісії

А це повна зневага до вчителя!!!
Це просто сором!
Враховуючи:
Quote (teruk)
призера обласної олімпіади ( 1 місце) і учасника всеукраїнської олімпіади з програмування (4місце) 2 роки школа по інформатиці має 1 місце в районі, 2 перших місця в області по вебдизайне

Треба все робити, щоб у вчителя було навантаження і умови!
teruk, створює імідж школи! А адміністрація???

Особисто я за незалежну атестацію. Вона буде суб*єктивна, так. Але зараз вона ще більше суб*єктивна.
:?

salal Дата: Пн, 25.05.2009, 17:59 | Повідомлення № 55
Прописаний назавжди
Quote (mouse)
Цитата (salal )
Створили складні тести - посипалися категорії - маємо економію фонду заробітної плати

Гадаю, що до цього не дойде. Але буває так, що секретарка викладає, або бабуся 70 річна....

Вибачте, але Ви недооцінюєте серйозність таких обставин. Тести при бажанні можна створити таким чином, що "посипляться" навіть досвідчені та висококваліфіковані вчителі. І, при певних обставинах, до цього може дійти.

Відредаговано: salal - Пн, 25.05.2009, 20:34
mouse Дата: Пн, 25.05.2009, 18:37 | Повідомлення № 56
Ветеран спілкування
Quote (salal)
посипляться" навіть досвідчені та висококваліфіковані вчителі

Можливо, а викладати в школі буде хто? Ті хто тільки з ВУЗу?
Демографічна криза минає, зараз мало 9 класів. Але в перший набір є.
Потрібно цим, атестацією, підняти загальний рівень викладання.
Ktara Дата: Пн, 25.05.2009, 18:54 | Повідомлення № 57
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Прочитала и вот думаю, что нет у меня однозначного НЕТ или ДА. хотя думаю, не только у меня, как как все (почти) отвечая, добавляют ЕСЛИ.....
Попытаюсь аргументировать свое решение, сразу говорю это мое ИМХО
Итак: введение независимой аттестации. С одной стороны дело хорошее, а с другой стороны как-то не очень. Так как это может быть действительно рычагом управления, как сказал salal, и
Quote (mouse)
Можливо, а викладати в школі буде хто? Ті хто тільки з ВУЗу?
поверьте, над этим вопросом задумаются именно тогда, когда действительно преподавать будет некому.
Вот спросят какого были цвета глазу у ..... (кого-то там, благо выбор людей про кого спросить большой) К этому поодтолкунд вопрос ЗНО "Какой был платок у Наталки Полтавки в каком-то действии :) (могу ошибаться, преподаватели говорили)
И еще одно (говорю как экономист, дернул же черт иметь несколько образований) понятия НЕЗАВИСИМАЯ аттестация так же как и свободная экономическая зона просто не может существовать :)
Во-первых, если зона, то уже есть ограничения :)
А как может быть независимой аттестация, которую будет проводить организация, от которой мы зависим :)
мы и так уже независимы, не например от денег (у нас их просто нет)
Если мои высказывания слишком резки, еще раз напоминаю, что это только мои мысли, мое мнение
salal Дата: Пн, 25.05.2009, 20:49 | Повідомлення № 58
Прописаний назавжди
Quote (Ktara)
понятия НЕЗАВИСИМАЯ аттестация так же как и свободная экономическая зона просто не может существовать

Дуже точно сказано.
Ми звикли до термінів "незалежна Україна", "незалежне оцінювання", а тепер ще "незалежна атестація".
А незалежного не буває нічого. І все це певною мірою вводить людей в оману.

До того ж тестами можна перевірити тільки рівень знань, а професійні навички вчителя проявляються лише на уроці, вихователя - в позаурочний час. Тести - це дань моді. Не можна все зводити до тестів. А то завтра ми отримаємо цілу армію "висококваліфікованих" вчителів, які володіють лише теоретичними знаннями, а урок толком провести не зможуть. І це стане причиною того, що тести суттєво ускладнять, що в свою чергу приведе до того, про що я говорив раніше.

Відредаговано: salal - Пн, 25.05.2009, 20:57
mouse Дата: Пн, 25.05.2009, 20:57 | Повідомлення № 59
Ветеран спілкування
Quote (salal)
До того ж тестами можна перевірити тільки рівень знань

А хто заважає це зробити? Звичайно, що
Quote (salal)
професійні навички вчителя проявляються лише на уроці, вихователя - в позаурочний час

Так цього і не перевіриш тестами, для цього є відвідування і т.д.
salal Дата: Пн, 25.05.2009, 21:07 | Повідомлення № 60
Прописаний назавжди
Quote (mouse)
Так цього і не перевіриш тестами, для цього є відвідування і т.д.

Отже, ми знову повертаємося до традиційного способу атестування вчителів.

І для чого до цього додавати "незалежне тестування". Хіба вчитель математики, який пропрацював 10 або 20 років не знає теорему Піфагора, а досвідчений вчитель фізики не знає законів Ньютона? Якщо когось і перевіряти на знання, то хіба молодих спеціалістів при прийнятті на роботу.

Відредаговано: salal - Пн, 25.05.2009, 21:29
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Незалежна атестація вчителів?
Сторінка 4 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.