Сб, 18.11.2017, 10:22
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Незалежна атестація вчителів?
Незалежна атестація вчителів?
Ketrin Дата: Чт, 18.12.2008, 15:23 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Нещодавно на колегії в МОН Вакарчук сказав, що будуть упроваджувати незалежну атестацію учителів (чи незалежне тестування), бо, мовляв, дуже багато листів приходить від учнів, в яких вони просять це зробити.
Як ви ставитеся до незалежної атестації вчителів? Чи готові ви до цього?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Чт, 18.12.2008, 17:06
filnick Дата: Нд, 21.12.2008, 13:10 | Повідомлення № 31
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Newbie)
я зараз не можу претендувати на вищу категорію, бо стаж замалий. при цьому вважаю, що своєю роботою її заслуговую

Шановна, Newbie, я повністю підтримую, що давати вищу категорію слід не за відпрацьовані у школі роки, а за рельне та творче виконання своїх обов'язків, за істинний професіоналізм та майстернісіть, за дієву допомогу своїм колегам. Але у нашій освіті ієрархічна система склалася ще за радянських часів і тому чиновник вимагає спочатку пройди на другу категорію, потім на першу і лише тоді на вищу. Ввели часові рамки та інші обмеження. Доходить навіть до абсурду, коли деякі атестаційні комісії вимагають від вчителя цілий перелік різноманітних розробок та рукописів.
Newbie Дата: Нд, 21.12.2008, 14:46 | Повідомлення № 32
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
дякую за підтримку :)
Quote (gromko)
Як виняток цей стаж може бути скорочений до 5 років.

як я це упустила?! :) виправлю при першій же нагоді!
там здається ще якісь неувязки були - що атестація не частіше, ніж за два роки після попередньої, а попередня була в 2007, тобто зараз я і так позачергово атестуюсь (бачили б Ви очі завуча, яка заяву приймала.... директор правда не наважилась мене зупиняти :) )

і тим не менш, була в нас в школі ситуація, коли прийшла дівчинка після інституту, причому економічного (а більше ніхто й не прагнув в школу йти, то вона ще й пед.освіту здобула, за що їй звісно плюс!!), викладала з напрягом програму (зокрема програмування), і ні про яку творчість чи розробки мова не йшла. що дирекції було робити? залишати - якість незадовільна, а як звільнити - так нікому працювати!! дочекались поки сама пішла :) і взяли назад вчительку, яка має купу років стажу, розробок і всього іншого (вона тимчасово в вузі працювала, бо там платили більше, зараз вже ні). але тепер інша проблема - в неї пед.освіти нема (я про це писала в темі про атестацію в серпні).
і знову ж - в тої дівчинки все "грало" з освітою, і хоча з творчістю не склалось, в очах формальної атестації вона виглядала краще, ніж людина з 20-річним стажем викладання (!інформатики!) і купою наробок, але без пед.освіти...
хто не відповідає займаній посаді? :)

незалежна атестація в такому разі (в моєму баченні) має бути сукупністю критеріїв, скажімо балів, які нараховуються за різноманітні фактори: від стажу і освіти до публікацій і володіння мовами (в тому числі програмування :) ), так, щоб не маючи одних параметрів можна було їх "зрівноважити" іншими (хоча і тут можуть бути різночитання). і це був би бал вчителя, за яким і проводити відбір, приблизно як із ЗНО - хто має менше 124 в вуз не поступає (в школі не працює). а відповідно адміністрація школи може побачити рейтинг вчителя, і хвалитись батькам, що наприклад в школі працюють фахівці із середнім балом Х. але як подумаю, якого це набуде вигляду в нашій реалізації - моторошно стає

Ktara Дата: Нд, 21.12.2008, 14:54 | Повідомлення № 33
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (Newbie)
але як подумаю, якого це набуде вигляду в нашій реалізації - моторошно стає

от саме страшне в цьому всьому - якого вигляду в реалізації набуде ця незалежна атестація. З одного боку - начеб то і гарна справа, а з другого ніхто з нас не знає, як це реалізують. Зараз ми хочемо мати впевненність в тому, що там буде все враховано. як ми бажаємо. Але тут наші бажання навряд чи приймуть до уваги :( Чого варте тільки відношення до предмету "інформатика" :)
gromko Дата: Нд, 21.12.2008, 16:07 | Повідомлення № 34
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (Newbie)
як я це упустила?! виправлю при першій же нагоді! там здається ще якісь неувязки були - що атестація не частіше, ніж за два роки після попередньої, а попередня була в 2007, тобто зараз я і так позачергово атестуюсь (бачили б Ви очі завуча, яка заяву приймала.... директор правда не наважилась мене зупиняти )

От бачте - все вирішується при бажанні (читаємо документи)
filnick Дата: Нд, 21.12.2008, 19:18 | Повідомлення № 35
Мудрий вчитель
Quote (Ktara)
Чого варте тільки відношення до предмету "інформатика"

Про інформатику судять чиновники, які вивчили питання "А у вас Пентіум 3 чи Пентіум 4?". А терміни архівація, інсталяція чи дефрагментація для них вже страшні матюки.
Ketrin Дата: Вт, 23.12.2008, 09:12 | Повідомлення № 36
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (Newbie)
незалежна атестація в такому разі (в моєму баченні) має бути сукупністю критеріїв, скажімо балів, які нараховуються за різноманітні фактори: від стажу і освіти до публікацій і володіння мовами (в тому числі програмування :) ), так, щоб не маючи одних параметрів можна було їх "зрівноважити" іншими (хоча і тут можуть бути різночитання). і це був би бал вчителя, за яким і проводити відбір, приблизно як із ЗНО - хто має менше 124 в вуз не поступає (в школі не працює). а відповідно адміністрація школи може побачити рейтинг вчителя, і хвалитись батькам, що наприклад в школі працюють фахівці із середнім балом Х.

От людям із такими б думками працювати у міністерстві. А то щось невідомо чим вони у більшості випадків думають, проте... відомо... гаманцем.
Ось, здаєть, витоки того, про що ми тут розмовляємо
Нарада
проте про атестацію нічого немає

Відредаговано: Ketrin - Вт, 23.12.2008, 09:16
gry Дата: Ср, 24.12.2008, 07:11 | Повідомлення № 37
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Quote (filnick)
я повністю підтримую, що давати вищу категорію слід не за відпрацьовані у школі роки, а за рельне та творче виконання своїх обов'язків, за істинний професіоналізм та майстернісіть, за дієву допомогу своїм колегам

Погодьтеся, що атестаційна комісія складатиметься з людей ледь освоївших Word, які вважають , що комп’ютер це дуже дорога друкарська машинка+ігрова приставка.
dpi Дата: Ср, 24.12.2008, 08:26 | Повідомлення № 38
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Ketrin)
Ось, здаєть, витоки того, про що ми тут розмовляємо
Нарада

Ну,а меня с моим "русским", вообще не допустят к независимому оцениванию. (Основная идея Наради). %)
filnick Дата: Ср, 24.12.2008, 17:18 | Повідомлення № 39
Мудрий вчитель
Quote (gry)
Погодьтеся, що атестаційна комісія складатиметься з людей ледь освоївших Word, які вважають , що комп’ютер це дуже дорога друкарська машинка+ігрова приставка.

Ви явно переоцінюєте комп'ютерні можливості переважної частини членів атестаційної комісії.
gry Дата: Ср, 24.12.2008, 19:20 | Повідомлення № 40
Досвідчений учасник
Quote (filnick)
можливості переважної частини членів атестаційної комісії.

Я не пессиміст. Серед них буде 10% "світлих" голів. Але, на рівні району головне - ЧИМ БІЛЬША /ТОВЩА/ ПАПКА - ТИМ ТИ КРАЩЕ ПРАЦЮЄШ.
gromko Дата: Ср, 24.12.2008, 20:06 | Повідомлення № 41
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (gry)
Погодьтеся, що атестаційна комісія складатиметься з людей ледь освоївших Word

Незалежна атестація педагогічних працівників - це марення людей, які незнайомі зі специфікою учительської праціі. Яка може бути незалежна атестаційна комісія?. З кого вона складатиметься? Що вчителів будуть доправляти до центрів незалежного атестування при інститутах післядипломної освіти? І тут справа не в тому розуміє хтось роботу на ПК чи ні. Атестація вчителя може бути тільки в школі, де можна адекватно оцінити рівень фахової, в тому числі і методичної підготовки, його педагогічний хист, вміння працювати з дітьми.

Quote (dpi)
Ну,а меня с моим "русским", вообще не допустят к независимому оцениванию. (Основная идея Наради).

"Русский" здесь не причем - прошли те времена, когда людей делили по языку или национальности

Quote (gry)
ЧИМ БІЛЬША /ТОВЩА/ ПАПКА - ТИМ ТИ КРАЩЕ ПРАЦЮЄШ.

Це якраз свідчить про рівень професійної компетентності керівників освіти, коли папірці ставлять вище рівня знань та навичок учнів
filnick Дата: Ср, 24.12.2008, 21:35 | Повідомлення № 42
Мудрий вчитель
Quote (gry)
ЧИМ БІЛЬША /ТОВЩА/ ПАПКА - ТИМ ТИ КРАЩЕ ПРАЦЮЄШ.

А вимагання папки, взагалі кажучи, є порушенням Наказу МОНУ № 297 від 17 травня 2005р (п.1.5) "Про подолання проявів бюрократизму в освіті".
Прикріплення: MON_297.rar(7Kb)
NataliyG Дата: Чт, 25.12.2008, 11:16 | Повідомлення № 43
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Наша держава, ще до цього не готова. Може і ми ще до цього не готові.
Бо в наші державі сильно процвіфтає корупці. Якщо незалежне оцінювання обходять стороною то і це теж обійдуть.
Я говорю ми до цього не готові бо на мою думку держава починається з людей.
Будьмо реалістами, хто з нас не давав взятки бо так простіше. Якщо такі є то я вас сильно поважаю.
gry Дата: Чт, 25.12.2008, 18:38 | Повідомлення № 44
Досвідчений учасник
Quote (gromko)
Це якраз свідчить про рівень професійної компетентності керівників освіти, коли папірці ставлять вище рівня знань та навичок учнів

До речі, в школі вже два принтера "здохло" від оцих всіляких "папок" - то атестація нвічального закладу, то атестація взагалі.
filnick Дата: Пн, 29.12.2008, 22:25 | Повідомлення № 45
Мудрий вчитель
Quote (gry)
До речі, в школі вже два принтера "здохло" від оцих всіляких "папок" - то атестація нвічального закладу, то атестація взагалі.

Робіть як Newbie, - віддайте один принтер завучу чи директору, а свій використовуйте для інформатики.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Незалежна атестація вчителів?
Сторінка 3 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.