Пт, 27.01.2023, 23:33
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 4 з 4
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
W-w-W Дата: Нд, 26.10.2008, 08:09 | Повідомлення № 1

Конспект уроку самого вчителя нікого не повинен хвилювати, окрім нього самого. Можливо, найкращий варіант – це, коли його на паперовому носії і зовсім немає. Може, за таких підходів і формуються найкращі умови для проявів головного в учителеві – творчості ? Тієї творчості, що заради дітей. Головне, щоб конспект був у голові вчителя. І такий, що не просто копіює підручник, а несе в собі ті ДОДАТКИ, що так життєво необхідні для успішної освіти! Це ті порухи небайдужої учительської душі, що здатні вдихнути живе життя в академічну НАУКОВІСТЬ, якою не може не дихати будь – який, навіть найкращий підручник.

Мається на увазі не саме намагання зробити предмет чи тему цікавою, що завжди є доречним. Головне, – включити за будь-якої абстрактної теми – роботу УЯВИ дитини, щоб не залишатись на позиції простих вимог: „ Це треба ЗАПАМ'ЯТАТИ!!!” Звичайно, що спочатку повного розуміння програмного матеріалу учнями нам не досягти без деякої роботи їхньої простої дзеркальної пам'яті. Але ми і не підемо далі формального навчання без нашого вміння подати життєву сутність предмету вивчення, користуючись лише стандартною науковою лексикою. Її вкрай важливо доповнити таким звучанням, котре здатне відкрити УЯВУ дитини, як істоти інтелектуальної.

Тож висловлюйте ваші думки стосовно чи обов'язково треба писати план-конспекти????


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[/admin]
zdorjeva Дата: Пн, 16.11.2009, 23:32 | Повідомлення № 46
Я тут недавно...
Повідомлень: 25
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Все пам*ятати не можна. А конспект - запис плану уроку та своїх думок під час підготовки. Його потім можна вдосконалювати - явище зростання вчителя. Конспект на то і названо конспектом - містить основне.
Цілком згодна. Але ніяк неможу зрозуміти обов'язковість написання в конспекті мети: навчальної (ще зрозуміло), а ось "розвивальна" та ще і виховна, а ще обов'язкова структура написання конспекту уроку?! Тому маю роздруковані конспекти Бройченка, презентації для викладання нового матеріалу (які коректую для різних класів), а ще комплекти папок практичних завдань з різних тем, які містять практичні вправи, практичні роботи, різні матеріали. Папки готую в кількості робочих місць, комплекти з кожної теми різняться кольором (наприклад Word - папки синього кольору і тд.), папки постійно оновлюються. Для підведення підсумків уроку (рефлексії) на робочому столі знаходиться слайд, який завжди можна використати. Про рефлексію докладніше можна ознайомитися на моєму сайті [url=http://innazdor.ucoz.ua/load/informatika/3]
zava Дата: Вт, 17.11.2009, 09:30 | Повідомлення № 47
Тут живе...
Повідомлень: 120
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (Махновець_Ігор)
Можливо, найкращий варіант – це, коли його на паперовому носії і зовсім немає. Може, за таких підходів і формуються найкращі умови для проявів головного в учителеві – творчості ?

Quote (Махновець_Ігор)
Все пам*ятати не можна. А конспект - запис плану уроку та своїх думок під час підготовки. Його потім можна вдосконалювати - явище зростання вчителя.

Є ІТ-технологія, яка підходить для складання конспектів якнайкраще. Це - вікі. Вона дає можливість вдосконалювати конспекти, причому не тільки автору, а всім вчителям, що ними користуються. На ресурсі Вікі-освіта (http://itosvita.ucoz.ua, розділ 9 клас, підрозділ Wiki) регулярно публікуються плани-конспектів уроків для 9 класу за діючою програмою. Кожен учитель може як обговорити їх, так і внести удосконалення.

Відредаговано: zava - Вт, 17.11.2009, 09:37
Scorpion Дата: Пн, 04.01.2010, 10:48 | Повідомлення № 48
Часто заходить...
Повідомлень: 76
Нагороди: 0
Рейтинг: 16
Якщо поважаєш дітей, то й конспектик в тебе буде......))))))))
SV Дата: Пт, 30.04.2010, 00:24 | Повідомлення № 49
Новий користувач
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Конспект однозначно потрібен, але в якій формі? Це вже інше питання.
verataran Дата: Ср, 02.05.2012, 15:36 | Повідомлення № 50
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Погоджуюся з тим, що конспект уроку необхідний. Кожному вчителю, незалежно від категорії та предмету який він викладає. Але необхідний саме вчителю, але не перевіряючому. Конспект - це тільки невелика частина підготовки до уроку. І як той конспект вчитель складе - в паперовому чи електронному вигляді - вибір вчителя. Наскільки детально розпише кожен етап уроку, чи просто напише план уроку і підготує необхідний матеріал для роботи учнів. А перевіряючі нехай перевіряють ПРОВЕДЕННЯ уроку, а не наявність конспекту. Адже на кожному уроці велика доля творчості та імпровізації. Я двічі брала участь у конкурсі "Вчитель-року". Відкриті уроки проводила на обласному етапі конкурсу, у незнайомій школі, з чужими учнями. І конспект для таких уроків готувала для себе - у вигляді плану, окремо матеріали для учнів, інформацію до уроку, презентацію. І ніхто на таких уроках у мене не питав і НЕ ПЕРЕВІРЯВ конспект - оцінювали тільки проведення уроку. То чому ж такі вимоги до поурочних планів у адміністрації школи?
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 02.05.2012, 16:52 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (verataran)
І ніхто на таких уроках у мене не питав і НЕ ПЕРЕВІРЯВ конспект - оцінювали тільки проведення уроку.

+100500 :)
Тільки у мене не 2, а 4 обласних етапи за плечима (1 перемога+3 лауреатства). <_<
verataran Дата: Ср, 02.05.2012, 21:32 | Повідомлення № 52
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Пилипчук_О_П, 4 обласних етапи - це круто. Я більше на такий екстрим не зважусь.В останньому конкурсі на обласному етапі була 3. Вистачило, хоча зовсім не проти професійних конкурсів.
Olja Дата: Чт, 03.05.2012, 15:43 | Повідомлення № 53
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
На мою думку конспект уроку потрібно писати. Адже кожний вчитель повинен виконувати свою роботу добре. Коли проводиш урок і маєш конспект (незалежно в якій формі) то почуваєш себе впевнено, зручно і до будь-яких перевірок завжди готовий.
Lesja Дата: Чт, 03.05.2012, 23:29 | Повідомлення № 54
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Конспект однозначно потрібен, але радше у формі план уроку, а ось мету і все другорядне можна опустити. Звісно коли у твоєму конспекті завуч чи директор окрім мети нічого не може розібрати, тоді він буде її вимагати у конспекті. Те ж з досвіду участі у конкурсі "Вчитель року" та проведення відкритих уроків хочу сказати що при вдало проведеному уроці ніхто конспекту не вимагає. На мою думку, краще щоб вчитель готував презентацію на весь урок, яка і буде його електронним конспектом. Я за конспект, але форму в час ІТ треба міняти.
inform6 Дата: Пт, 04.05.2012, 23:23 | Повідомлення № 55
Часто заходить...
Повідомлень: 79
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Не люблю писати взагалі...А тим більше конспект уроку, якщо тема уроку не нова, добре продуманий хід уроку, підібрана наочність, складені слайди, переглянутий підручник - то конспект потрібний лиш для галочки.

Але відчуваєш такий прилив адреналіну, коли в школу прийшов хтось із УО, а в тебе немає конспекту, ^_^ не треба навіть з мосту вниз стрибати, а ще краще, коли в тебе ніхто його не питає. B)

[blink]Вчитель сам повинен відчувати, коли йому потрібний запис.[/blink] Тим більше в мене найкраще проходять уроки без конспектів. Інколи користуюсь маленькими непомітними карточками, на яких записаний хід уроку. Такими навіть на відкритому уроці легко користуватися, або коли план уроку на слайдах, а як немає можливості, то на аркушах паперу на дошці, почергово знімаєш собі й дітям все ясно... %)
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 05.05.2012, 02:48 | Повідомлення № 56
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Шановні колеги! Той, хто започаткував дискусію, зробив підміну понять, а всі інші повелись. Правильне формулювання проблеми звучить так: "Чи потрібно готуватись до уроків?". Тоді все стає на місця. Відповідь однозначна: так. :)
Olja Дата: Сб, 05.05.2012, 16:47 | Повідомлення № 57
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
[admin]не порушуйте правил форуму :) [/admin]
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
 • Сторінка 4 з 4
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.