Пт, 24.11.2017, 09:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 4«1234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
W-w-W Дата: Нд, 26.10.2008, 08:09 | Повідомлення № 1

Конспект уроку самого вчителя нікого не повинен хвилювати, окрім нього самого. Можливо, найкращий варіант – це, коли його на паперовому носії і зовсім немає. Може, за таких підходів і формуються найкращі умови для проявів головного в учителеві – творчості ? Тієї творчості, що заради дітей. Головне, щоб конспект був у голові вчителя. І такий, що не просто копіює підручник, а несе в собі ті ДОДАТКИ, що так життєво необхідні для успішної освіти! Це ті порухи небайдужої учительської душі, що здатні вдихнути живе життя в академічну НАУКОВІСТЬ, якою не може не дихати будь – який, навіть найкращий підручник.

Мається на увазі не саме намагання зробити предмет чи тему цікавою, що завжди є доречним. Головне, – включити за будь-якої абстрактної теми – роботу УЯВИ дитини, щоб не залишатись на позиції простих вимог: „ Це треба ЗАПАМ'ЯТАТИ!!!” Звичайно, що спочатку повного розуміння програмного матеріалу учнями нам не досягти без деякої роботи їхньої простої дзеркальної пам'яті. Але ми і не підемо далі формального навчання без нашого вміння подати життєву сутність предмету вивчення, користуючись лише стандартною науковою лексикою. Її вкрай важливо доповнити таким звучанням, котре здатне відкрити УЯВУ дитини, як істоти інтелектуальної.

Тож висловлюйте ваші думки стосовно чи обов'язково треба писати план-конспекти????

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[/admin]
Шестопалов Дата: Ср, 05.11.2008, 14:39 | Повідомлення № 16
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Newbie)
писати один універсальний - це марна робота. я навіть для себе не можу написати конспект, який би підійшов

Дивіться, вам видніше. Але мова ведеться не про це! Чи варто зробити універсальний план-конспект для того, щоб було що показати при перевірках? Що б ми не говорили, ці план-конспекти вимагають і нічого їм не докажеш. А уроки ведіть, як вам зручніше.
Запитую вдруге: хто береться створити план-конспект для 9-го класу 12-річної школи?
Звертайтесь aspekt@sh,km.ua Євген Шестопалов

Відредаговано: Шестопалов - Ср, 05.11.2008, 14:42
filnick Дата: Ср, 05.11.2008, 18:55 | Повідомлення № 17
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (WWW)
справа в тому, що мається завчасно попереджати, про відвідування уроку.

Термін "завчасно" досить відносний - це може бути за тиждень, за день, за годину, за 5 хвилин до початку уроку.
Quote (WWW)
якщо урок почався, то можна нікого не пускати

З точки зору формальної логіки - абсолютна правда.
З точки зору адміністратора школи - якщо я запізнився на початок уроку (не зайшов у клас до другого дзвінка), то я на урок до вчителя вже не зайду.
Quote (WWW)
Стосовно план-конспектів: я їх не робив сам і за таку зарплату не збираюсь робити

Якщо поурочний план для перевіряючого, то поступаєте раціонально. Якщо такий план потрібен Вам, то краще написати самому, а не з чужого букваря.
W-w-W Дата: Ср, 05.11.2008, 21:55 | Повідомлення № 18

Quote (filnick)
З точки зору адміністратора школи - якщо я запізнився на початок уроку (не зайшов у клас до другого дзвінка), то я на урок до вчителя вже не зайду.

filnick, добре, що є такі люди, з чистою совістю, аж на душі приємно, коли таке чуєш
Але в нас ситуація не така, що хоче той і робить!!!!!

Quote (Шестопалов)
Запитую вдруге: хто береться створити план-конспект для 9-го класу 12-річної школи? Звертайтесь aspekt@sh,km.ua Євген Шестопалов

Трішки пізніше спробую, але в мене з часом КАТАСТРОФІЧНО.........

Pentiume Дата: Ср, 19.11.2008, 17:42 | Повідомлення № 19
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Шестопалов)
До речі, ніде немає директивного документу МОНУ щодо вимог до план-конспекту, його змісту і порядку затвердження і контролю. Я давно його шукаю і не можу знайти.

Є. Інформаційний збірник міністерства освіти і науки України за 2000 №17 вересень с.13
filnick Дата: Ср, 19.11.2008, 18:35 | Повідомлення № 20
Мудрий вчитель
Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів
(Наказ МОНУ N 240 від 23.06.2000)

На основі календарних планів вчителі розробляють поурочні плани, структура і форма яких визначається ними самостійно. Поурочний план може бути складений у вигляді конспекту, тез, таблиці тощо.
Karl Дата: Ср, 19.11.2008, 19:02 | Повідомлення № 21
АнтиЛінукс
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (WWW)
ож висловлюйте ваші думки стосовно чи обов'язково треба писати план-конспекти????

Quote (filnick)
На основі календарних планів вчителі розробляють поурочні плани, структура і форма яких визначається ними самостійно. Поурочний план може бути складений у вигляді конспекту, тез, таблиці тощо.

Більше сказати не можна - причому тут любов до дітей у паперовому вимірі?
filnick Дата: Ср, 19.11.2008, 19:30 | Повідомлення № 22
Мудрий вчитель
Quote (Karl)

Читайте цитату та відповідь до повідомлення №19.
Шестопалов Дата: Ср, 19.11.2008, 19:49 | Повідомлення № 23
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Більш повна цитата з наказу №240 від 23.06.2000:
"Календарне планування навчального матеріалу здійснюється вчителем безпосередньо у навчальних програмах. На основі календарних вчителі розробляють поурочні плани, структура і форма яких визначається ними самостійно.
Поурочний план може бути складений у вигляді конспекту, тез, таблиці тощо."

І більше ніяких вимог! Тобто, немає ніяких підстав у чиновників від освіти вимагати у вчителя наявності план-коспекту і тим більше чиплятися до його змісту.

Відредаговано: Шестопалов - Ср, 19.11.2008, 19:51
W-w-W Дата: Ср, 19.11.2008, 21:49 | Повідомлення № 24

Quote (Karl)

Прочитайте тему, я думаю там все ясно написано!!!!!!!!!
swetikccc Дата: Чт, 20.11.2008, 11:09 | Повідомлення № 25
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Конспекти є у тих хто погано знае предмет
Провести б такі дослідження ;)

Пишу тільки короткий план щоб не залізти в дебрі

Відредаговано: swetikccc - Чт, 20.11.2008, 11:16
W-w-W Дата: Чт, 20.11.2008, 15:21 | Повідомлення № 26

Quote (swetikccc)
Провести б такі дослідження
Пишу тільки короткий план щоб не залізти в дебрі

Я б так не сказав. Я в нього не дивився і дивитись на уроці не збираюсь. Вчитель на уроці господар і він сам розпоряджеється скільки часу і нащо виділити, навіть якщо не вдастя розповісти тему всю, в звязку з тим, що більше вчитель витратив для учня часу ну й нічого страшного, головне, що матеріал дітям доступно пояснено.

Я вважаю план-конспект лише для того потрібен, щоб узагальнити та систематизувати знання перед уроком.

filnick Дата: Чт, 20.11.2008, 16:49 | Повідомлення № 27
Мудрий вчитель
Quote (swetikccc)

Висловлення хибне.
Точніше було б так: Конспекти є в дисциплінованого вчителя.
bochik Дата: Пт, 21.11.2008, 20:41 | Повідомлення № 28
Часто заходить...
Рейтинг: 5
У Позитивній психотерапії є поняття балансу ЗНАТИ і ЛЮБИТИ.
Знати, мабуть, визначається в конспекті уроку, а ось ЛЮБИТИ - це вже від вчителя, від його уміння реагувати на учнів, давати їм зворотній зв’язок .
Ще одним проявом ЛЮБИТИ є використання тренінгових і неформальних методів навчання, а ось вони вже можуть бути відображені в конспекті уроку.
TanaT Дата: Чт, 14.05.2009, 22:05 | Повідомлення № 29
Я тут недавно...
Рейтинг: 8
Я не думаю, що конспект на декілька сторінок з прописаним кожним кроком допоможе провести урок "на ура" і є проявом любові до учнів
Дуже часто заплановане доводиться змінювати по ходу, підлаштовуватись під клас. В кінці кінців, настрій у учнів теж буває різний (дощова погода - і вони сплять :) )
Я надрукувала конспектів для перевіряючих та адміністрації (тема, мета, план уроку, література, ДЗ і т.д.)
А для себе заготовляю у зручному мені вигляді задачі, додаткові індивідуальні завдання, якісь теоретичні відомості, презентації. Часто ці матеріали потім віддаю студентам та учням (на ксерокс або в електронному вигляді)
shef100 Дата: Чт, 14.05.2009, 22:52 | Повідомлення № 30
Тут живе...
Рейтинг: 6
Quote (TanaT)
Дуже часто заплановане доводиться змінювати по ходу, підлаштовуватись під клас. В кінці кінців, настрій у учнів теж буває різний (дощова погода - і вони сплять )

Цілком підтримую.
Конспект впорядковує урок, але якщо він стає законом - то це вже БІДА.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
Сторінка 2 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.