Вт, 24.10.2017, 01:22
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 41234»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
W-w-W Дата: Нд, 26.10.2008, 09:09 | Повідомлення № 1

Конспект уроку самого вчителя нікого не повинен хвилювати, окрім нього самого. Можливо, найкращий варіант – це, коли його на паперовому носії і зовсім немає. Може, за таких підходів і формуються найкращі умови для проявів головного в учителеві – творчості ? Тієї творчості, що заради дітей. Головне, щоб конспект був у голові вчителя. І такий, що не просто копіює підручник, а несе в собі ті ДОДАТКИ, що так життєво необхідні для успішної освіти! Це ті порухи небайдужої учительської душі, що здатні вдихнути живе життя в академічну НАУКОВІСТЬ, якою не може не дихати будь – який, навіть найкращий підручник.

Мається на увазі не саме намагання зробити предмет чи тему цікавою, що завжди є доречним. Головне, – включити за будь-якої абстрактної теми – роботу УЯВИ дитини, щоб не залишатись на позиції простих вимог: „ Це треба ЗАПАМ'ЯТАТИ!!!” Звичайно, що спочатку повного розуміння програмного матеріалу учнями нам не досягти без деякої роботи їхньої простої дзеркальної пам'яті. Але ми і не підемо далі формального навчання без нашого вміння подати життєву сутність предмету вивчення, користуючись лише стандартною науковою лексикою. Її вкрай важливо доповнити таким звучанням, котре здатне відкрити УЯВУ дитини, як істоти інтелектуальної.

Тож висловлюйте ваші думки стосовно чи обов'язково треба писати план-конспекти????

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[/admin]
Шестопалов Дата: Нд, 26.10.2008, 09:25 | Повідомлення № 2
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
Quote (WWW)
Тож висловлюйте ваші думки стосовно чи обов'язково треба писати план-конспекти????

Ніколи не писав план-конспекти!!! Це справа "інтимна" і стосується лише вчителя і його учнів.
Але ж "керівні тіточки" вимагають, щоб був конспект уроку і якомога товщим: "Не потрібна твоя робота, потрібно видіти, як ти мучився!". Є випадки, коли "методисти" вимагають, щоб конспект був написаний обов’язково від руки. "Я 30 років в освіті, завжди писала від руки і ти повинен писати від руки". Власне, це не методисти, які повинні помогти вчителю, а контролери (простіше, "вертухаї"), яким аби причепитись до вчителя. До речі, ніде немає директивного документу МОНУ щодо вимог до план-конспекту, його змісту і порядку затвердження і контролю. Я давно його шукаю і не можу знайти.
А може нам не воювати з цими бабами і зробити спільними зусиллями план-конспекти на друкованій основі?
Я б їх надрукував для загального користування. Наприклад, зробити план-коспекти для 9 класу з інформатики, яка вводиться як обов’язковий предмет в наступному навчальному році.

Відредаговано: Шестопалов - Нд, 26.10.2008, 09:30
Omudrik Дата: Нд, 26.10.2008, 12:44 | Повідомлення № 3
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Code
Це справа "інтимна" і стосується лише вчителя і його учнів.

Повністю підтримую. План-конспекти займають стільки дорогоцінного часу у вчителів. За потрачений час можна підготуватись до уроку на найвищому рівні знайти цікаві матеріали і т. д. Але ж ні ти цей час повин потратити на примітивне набирання чи написання. І коли у тебе завтра (наприклад) 7-8 уроків, чи реально розробити цікаві розгорнуті плани-конспекти, ще й підготуватися по них щоб не запинатися перед учнями і постійно підглядати?

Code
Але ж "керівні тіточки" вимагають, щоб був конспект уроку і якомога товщим: "Не потрібна твоя робота, потрібно видіти, як ти мучився!". Є випадки, коли "методисти" вимагають, щоб конспект був написаний обов’язково від руки.

На педраді нам нещодавно теж сказали, що вимагають план-конспекти тільки написані від руки. Нащо я почала звісно перечити, я ті конспекти, що набираю теж розробляю. В чому ж різниця надруковані вони на компютері чи написані вони від руки. Тим більш що надруковані вони мають кращий естетичний вигляд...
Це все тільки підтверджує слова:

Code
це не методисти, які повинні помогти вчителю, а контролери (простіше, "вертухаї"), яким аби причепитись до вчителя.

Вам особисто Євгеній Анатолійович висловлюю величезне спасибі за внесок у розвиток інформатики як шкільного предмету. Користуюся більшістю ваших книг і не знаю щоб робила якщо б їх не було.

Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 27.10.2008, 01:05 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Абсолютно несподівано, перший раз за 4 роки до мене на урок в п’ятницю завітав директор без попередження. У мене в 10-му класі була практична робота "Налаштування робочого столу. Робота з об’єктами на робочому столі. Робота з вікнами".
Вимагає план-конспект уроку. Я говорю, навіщо мені конспект уроку, якщо зараз практична робота. Даю йому листок із практичною роботою, в якому записана тема і мета (див. прикріплення). Але йому цього виявилося мало, почав читати мені нотації, що має обов’язково бути план-конспект кожного уроку, незалежно від того чи це практична робота, чи це урок вивчення нового матеріалу. Я сказав, що в мене є плани-конспекти для 10-11 класу в електронному вигляді, але я не встиг їх роздрукувати. Прийдеться роздрукувати конспекти Бройченка на весь курс, хай відчіпляться різні чиновнички. Для "отмазки". Хоча, звичайно, ніколи не користувався планами-конспектами для 10-11 класу, але зазначу, що це річ потрібна, при умові, якщо вони правильно складені. Для прикладу, я викладаю в 4-му класі "Вступ до інформатики" (саме так я назвав цей курс) і ретельно готую кожен урок. На підготовку одного уроку в мене витрачається близько 1 години. В деяких випадках і 2. Але настільки зручно проводити урок, коли практично кожна хвилина розписана. Правда один мінус, у мене не вистачає часу, щоб повністю запам’ятати послідовність дій, тому приходиться часто підглядати. Але, зрештою, таке право вчитель має. По-моєму, для цього план-конспект і пишеться.
Тому плани-конспекти стають по-справжньому цінними лише тоді, коли їх самостійно складає вчитель. Зробити "універсальні" плани - це чудова ідея. Адже кожен зможе скоригувати їх, адаптувавши до своїх умов, наявного програмного забезпечення, індивідуальних особливостей учнів тощо.
Я так і роблю у випадку з 4-ми класами. Використовую розроблені уроки, що знаходяться в приватному форумі, але при цьому досить сильно їх переробляю, добавляючи та відкидаючи матеріал. Врезультаті виходять такі плани-конспекти, які дозволяють провести урок з цікавістю і практично 100% засвоєнням матеріалу учнями.
Прикріплення: Rob_Stil.rar(178Kb)
Omudrik Дата: Пн, 03.11.2008, 00:29 | Повідомлення № 5
Новий користувач
Рейтинг: 1
Code
На підготовку одного уроку в мене витрачається близько 1 години. В деяких випадках і 2.

А на завтра наприклад потрібно підготувати 6 таких конспектів, а ще як наприклад у мене чоловік, 2-є діток: один в 2-й клас ходить і йому потрібно приділити увагу з уроками розібратись , а іншій взагалі 1рік і 3 місяці. Всі вони їсти хотять, а ще як в селі худоба, птиця, город...
Code
Правда один мінус, у мене не вистачає часу, щоб повністю запам’ятати послідовність дій, тому приходиться часто підглядати. Але, зрештою, таке право вчитель має. По-моєму, для цього план-конспект і пишеться.

Ви ніколи не спостерігали як воно збоку коли вчитель постійно підглядає у конспект? Можливо в початковій школі це проходить, а от старші діти цього просто так не пропустять...
Code
Тому плани-конспекти стають по-справжньому цінними лише тоді, коли їх самостійно складає вчитель.

Code
Врезультаті виходять такі плани-конспекти, які дозволяють провести урок з цікавістю і практично 100% засвоєнням матеріалу учнями.

Я повністю погоджуюсь ... Коли вчитель пережив той конспект то й урок пройде на ура. Але якщо він списаний, навіть якщо щось там трішки виправлене чи переправлене...НЕМА ТОГО ЕФЕКТУ!!!
Але знову ж таки, де взяти час підготувати так як потрібно всі 6 уроків???!!! Скільки часу витрачається на написання чи набирання.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 03.11.2008, 01:29 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Quote (Omudrik)
Ви ніколи не спостерігали як воно збоку коли вчитель постійно підглядає у конспект? Можливо в початковій школі це проходить, а от старші діти цього просто так не пропустять...

Я й за молодшу школу говорив. Маю на увазі, що веду інформатику в 4 класі перший рік, бракує досвіду, тому й підглядую, звичайно, не постійно.
А те що старшокласники цього так не пропустять - повністю погоджуюсь, тому в старших класах планами-конспектами не користуюсь.
Quote (Omudrik)
Але якщо він списаний, навіть якщо щось там трішки виправлене чи переправлене...НЕМА ТОГО ЕФЕКТУ!!! Але знову ж таки, де взяти час підготувати так як потрібно всі 6 уроків???!!! Скільки часу витрачається на написання чи набирання.

І я погоджуюсь. Тільки ви все прекрасно аргументували:
Quote (Omudrik)
у мене чоловік, 2-є діток: один в 2-й клас ходить і йому потрібно приділити увагу з уроками розібратись , а іншій взагалі 1рік і 3 місяці. Всі вони їсти хотять, а ще як в селі худоба, птиця, город...

В мене діток не має, але 32 години тижневе навантаження і ще купа обов’язків, тому часу на написання конспектів з нуля не має.

Висновок такий: писати план-конспект потрібно і вивчити послідовність дій, а на уроці ним практично не користуватись.
До того ж, якщо написати хороші конспекти, то на слідуючий рік їх не сильно прийдеться змінювати.

Шестопалов Дата: Пн, 03.11.2008, 08:50 | Повідомлення № 7
Видавець посібників
Quote (Ковальчук_Олександр)
До того ж, якщо написати хороші конспекти, то на слідуючий рік їх не сильно прийдеться змінювати.

Ну то що, знайдеться сміливий написати план-конспект для 9-го класу 12-річної школи? Зробити добру справу собі та іншим і ЗАРОБИТИ НА ЦЬОМУ? Чи тільки обмежитесь розмовами?
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 03.11.2008, 20:01 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Quote (Шестопалов)
Ну то що, знайдеться сміливий написати план-конспект для 9-го класу 12-річної школи? Зробити добру справу собі та іншим і ЗАРОБИТИ НА ЦЬОМУ? Чи тільки обмежитесь розмовами?

Я вже рік збираюся посібник по Фотошопі написати. Ніяк час не знаходиться. Відчуваю, що можу і таки колись напишу, якщо не по Фотошопі, то якийсь інший.
Написати плани-конспекти і видати їх в "Аспекті" - це чудова ідея. Багатьом вчителям інформатики це б дуже допомогло на наступний рік.
Я ще не встиг придбати вашу книгу для 9-го класу, але якби я їх писав, то теорію подавав би в скороченому вигляді і не тільки з вашої книги.
Знову дуже хочеться розпочати роботу, тільки є багато але...
Newbie Дата: Пн, 03.11.2008, 20:49 | Повідомлення № 9
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Шестопалов)

де програма для 9 класу?
GаrDArik Дата: Вт, 04.11.2008, 19:19 | Повідомлення № 10
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Абсолютно несподівано, перший раз за 4 роки до мене на урок в п’ятницю завітав директор без попередження
Повинні попереджувати за скількись там днів. Маєте право не пустити)
Шестопалов Дата: Вт, 04.11.2008, 20:08 | Повідомлення № 11
Видавець посібників
Quote (Newbie)
де програма для 9 класу?

Шукайте на сайті МОНУ. Або зверніться до мене і я Вам вишлю файл програм для 9 класу, а також для 10-12 класів стадартний і академічний рівень. Ці програми затверджені МОНУ і впроваджуються з наступного року для 12-річної школи.
Моя адреса: aspekt@sh.km.ua З повагою! Євген Шестопалов "Аспект"
filnick Дата: Вт, 04.11.2008, 23:51 | Повідомлення № 12
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (GаrDArik)
Повинні попереджувати за скількись там днів. Маєте право не пустити

Не повинні. Не маєте права.
Quote (Шестопалов)

Писав у інших гілках і залишаюсь при своїй думці. Як можна працювати за конспектом (точніше поурочним планом), написаним кимось іншим, розрахованим на віртуальних учнів. Про мене, краще не мати такого конспекту на папері, але обов'язково потрібно мати свій план-ідею на урок в голові.
W-w-W Дата: Ср, 05.11.2008, 01:16 | Повідомлення № 13

Quote (filnick)
Не повинні. Не маєте права.

Та справа в тому, що мається завчасно попереджати, про відвідування уроку. Але для наших керівників багатьох це не є нормою.

Quote (filnick)
Не маєте права.

В інструкції директора чітко сказано: "Бути присутнім на будь-яких заняттях, що проводяться з учнями школи (без права входити в клас після почату заняття без термінової необхідності і робити зауваження вчителеві під час заняття).", отже якщо урок почався, то можна нікого не пускати, але виникає інша проблема: Не попреш проти, бо будуть проблеми.
Висновок: Що хочем то і робим, і дотримуємось принципу:"Що положено попу, неположено дяку"

Стосовно план-конспектів:
та я їх не робив сам і за таку зарплату не збираюсь робити, як хочте так мене і розумійте.
Я до уроку прочитую різні підручники по даній темі, план-конспекти з різних джерел...А тратити час на складання не збираюсь. в голові частково представив як має пройти урок і все...Хай мене всі перевіряють, покажу в електронному вигляді і кінець......

Вже набридло, що вчителя так попускають нище плінтуса. Та дорваться можна і до стовпа, як захотіти і тому не одного зразкового вчителя не було, нема і небуде, ЯК ВИ МЕНЕ НЕПЕРЕКОНУЙТЕ!!!!!!!!!!!
Можна найти тисячі недоліків, і кожен оцінить по своєму.

Десь на форумі зустрів повідомлення, в якому пишеться, що зауч слідкував за планом-конспектом чи вчитель вкладається в час на кожний етап уроку і що, я дійшов висновку, що такі заучі і т.п. - це просто трішки

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 05.11.2008, 02:47 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Quote (WWW)
Десь на форумі зустрів повідомлення, в якому пишеться, що зауч слідкував за планом-конспектом чи вчитель вкладається в час на кожний етап уроку і що, я дійшов висновку, що такі заучі і т.п. - це просто трішки

В нас коли вчителі дають відкриті уроки, то мають точ в точ, практично секунда в секунду вкластися в урок. Минулого року атестувався вчитель фізкультури на вищу категорію і 20 сек. не вклався, за що отримав зауваження. При цьому ніхто не врахував фактор, що дзвінок міг прозвонити і на хвилину раніше.

WWW, я підтримую Ваші думки. Плани-конспекти краще мати роздруковані, щоб не було таких прикрих випадків як у мене, коли директор раптово навідався (хоча це навідування було цілком аргументованим, адже в тій групі одні хлопці і вони дуже "чемно" ведуть себе на уроках інформатики, так "чемно", що я написав на них доповідну). При вимозі подати плани-конспекти, я сказав також, що в мене вони в електронному вигляді є, але я їх не встиг роздрукувати. А директор відповів, що мають бути в друкованому або написані від руки (без різниці) і обов’язково. Ну я вже після роздрукував, але ними не користуюсь взагалі, так як я їх не складав і вони мені не підходять. Якби сісти і скласти самому, то може б і на пару років вистачило. Але справа в тому, що

Quote (WWW)
за таку зарплату не збираюсь робити

А для відмазки розрукувати хоча б того ж Бройченка потрібно однозначно.
Newbie Дата: Ср, 05.11.2008, 13:59 | Повідомлення № 15
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Якби сісти і скласти самому, то може б і на пару років вистачило.

не вистарчило б :) навіть в паралельних класах у мене не получається провести однакові уроки. тому писати один універсальний - це марна робота. я навіть для себе не можу написати конспект, який би підійшов
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи може любов до дітей виявити себе у конспекті уроку?
Сторінка 1 з 41234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.