Вт, 12.12.2017, 18:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 8«125678»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Які розділи найважче викладати в школі? (Прохання проголосувати)
Які розділи найважче викладати в школі?
Які розділи шкільного курсу інформатики найважче викладати?
1.Операційні системи. Основи роботи з дисками.[ 5 ][6.67%]
2.Офісні програми.[ 4 ][5.33%]
3.Інтернет та веб-дизайн.[ 12 ][16.00%]
4.Основи алгоритмізації та програмування[ 59 ][78.67%]
5.Програми навчального призначення[ 13 ][17.33%]
Усього відповідей: 75
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 17.08.2008, 21:19 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Прохання проголосувати. В голосуванні можна вибирати 1 або декілька варіантів відповідей.
В повідомленнях дозволяється залишати коментарі.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 20.01.2013, 01:45
НІКОЛЯ Дата: Нд, 27.09.2009, 15:17 | Повідомлення № 91
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (mouse)
Тільки чи зможуть школи якісно вести профілі у сільській місцевості

Да ситуація направду жахливіша як свідчать офіційні джерела, бачив на власні очі.
Quote (mouse)
1. Не достатня кількість спеціалістів (педагог + фахові зання з курсу)
2. Нема методичної літератури (хтось своїми очими бачив друковане видання Методика Навчання Інформатики (розділ програмування?) з розділу. 99% літератури торкається Офісних програм і т.д.
3. Забезпечення технікою, особливо невеличкі міста.
4. Велика ротація учителів інформатики в школах

І це без виключення теж правда, довелось на днях побачити самому як виживає вчитель інформатики в сільські школі де 7 ПК а директору по баяну зп які кошти здійснюєця ремонт. Розмова коротка грошей нема просити в віддіді освіти не буду.

mouse Дата: Нд, 27.09.2009, 15:17 | Повідомлення № 92
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Ktara)
4 тома в шкафчику стоят

А чому в шкафчику, пані Ktara?
Ktara Дата: Нд, 27.09.2009, 16:03 | Повідомлення № 93
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 295
Потому что книжек полки 4, все на столе не умещаются :) К тому же все книги есть в электронной версии. Вот эта версия и записана и в компьютере, и в ноутбуке и в эл-буке. Вот только в смартфоне нету. Но там читать неудобно - экран маленький :)
W-w-W Дата: Нд, 27.09.2009, 17:37 | Повідомлення № 94

я в цьому році працюю в двох школах, у своєму селі, та сусідньому, так на другій роботі весело.
Там всі розділи інформатики важко викладати, бо до цього діти мультики на проекторі дивились та ігри грали!
Ось такі то справи!
pasichov Дата: Нд, 27.09.2009, 18:46 | Повідомлення № 95
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Тут порушено причинно-наслідкові зв'язки. ІМХО!!!!
Програмування важко дається дітям, тому що його важко викладати.
Погоджуюся з тими, хто вважає, що в нас практично відсутні методики вивчення цих тем. Ті, що є і описані дають саме той результат, що ми його маємо, тобто відштовхують учнів від вивчення прграмування.
Та й за цими методиками практично ніхто не працює...складно...

1. (с) "Методика викладання в старших класах зводиться до доброго володіння учителем своїм предметом"
(Ушинський).
2. Я б ще додав - зацікавленість учителя (з різних причин) отримати гарні знання учнів в цьому напрямку.

Той, хто поборов першу проблему і "захворів" другою - в того діти вчать програмування залюбки (звичайно, в силу своїх можливостей...)

Відредаговано: pasichov - Нд, 27.09.2009, 19:09
whiterose Дата: Пн, 26.10.2009, 18:52 | Повідомлення № 96
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (pasichov)

Дозволю собі додати, що важко ще й тому, що "нам цього в житті не треба" - улюблена відговірка учнів. І ще ситуація: "Як??? У мого сина 2 з інформатики??? Він же так добре друку є (грає...вибрати потрібне)" . Себто, відношення батьків до предмету теж треба переборювати, ІМХО.

piktor Дата: Вт, 27.10.2009, 09:05 | Повідомлення № 97
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (pasichov)
Той, хто поборов першу проблему і "захворів" другою - в того діти вчать програмування залюбки (звичайно, в силу своїх можливостей...)

Один єдиний раз, коли я ще працював у рідній школі, мені трапився клас (класний керівник та, що і у мене була), з ними взагалі було приємно працювати, переважна більшість була зацікавлена чи то в знаннях чи то в оцінці, я йшов до них дійсно як на свято.
Коли дійшло діло до алгоритмізації - справа застопорилася. Я мало не бився головою об дошку, приносив самі різні наочності - справа не йшла. потім мені це набридло, я плюнув і посадив їх за Pascal. Як не диво - почали робити. Зірок з неба не хватали, але нескладні програми писали самі з першого разу без помилок. От тільки часу втратив на алгоритми, тому багато не встиг.
SLKuty Дата: Вт, 27.10.2009, 21:43 | Повідомлення № 98
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Я найбільше люблю викладати програмуваня, але, як було сказано вище , воно нікому не потрібне і дається дуже важко.

Я давно від цього абстрагувався і займаюся Дельфі для самовдосконалення.

Я вважаю, що програмування - це мистецтво. його треба відчувати. Ним треба жити. Неможливо навчити людину писати картини, творити поезію і музику, це має бути в людині від природи.

А в наших дітіх від природи дуже мало доброго і то батьки в дитинстві вигнати і вчителі молодших класів довершили.
і маємо результат - дітей послухати - то їм взагалі нічого не потрібно з шкільного курсу.
Ім би в "контактах" посидіти і телефоном погратися і щоб ніхто не чіпав.

alex Дата: Вт, 27.10.2009, 21:58 | Повідомлення № 99
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (piktor)
От тільки часу втратив на алгоритми, тому багато не встиг.

Quote (piktor)
я плюнув і посадив їх за Pascal. Як не диво - почали робити.

Мова Паскаль - це те ж мова запису алгоритмів, як і навчальна алгоритмічна мова.
Напевно Паскаль Вам більше подобається ніж навчальна алгоритмічна мова. А отже і учням.
piktor Дата: Ср, 28.10.2009, 13:23 | Повідомлення № 100
Активний учасник
Quote (alex)
Мова Паскаль - це те ж мова запису алгоритмів, як і навчальна алгоритмічна мова.

Угу, тільки виконавці різні.
Quote (alex)
Напевно Паскаль Вам більше подобається ніж навчальна алгоритмічна мова. А отже і учням.

Ви праві. На першому курсі в університеті я дорвався до кафедри інформатики - там після пар можна було сидіти допізна. І я займався Pascal, Delphi. Хотів навіть цяцьку з тайловим рушієм написати, навіть щось виходило, але дискета підвела.
alex Дата: Ср, 28.10.2009, 13:48 | Повідомлення № 101
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (piktor)
І я займався Pascal, Delphi.

А тепер займіться вивченням методів алгоритмізації. Отримаєте, після того як вивчите хочаб деякі з них, ні з чим
не зрівняне задоволення.
piktor Дата: Ср, 28.10.2009, 14:06 | Повідомлення № 102
Активний учасник
Quote (alex)
А тепер займіться вивченням методів алгоритмізації.

Я-б з радістю, але я в тій школі вже не працюю, і зараз в мене голова зайнята іншим предметом.
gry Дата: Ср, 28.10.2009, 20:02 | Повідомлення № 103
Досвідчений учасник
Рейтинг: 120
Quote (piktor)
Я мало не бився головою об дошку, приносив самі різні наочності - справа не йшла. потім мені це набридло, я плюнув і посадив їх за Pascal. Як не диво - почали робити. Зірок з неба не хватали, але нескладні програми писали самі з першого разу без помилок.

Кожен рік - та ж сама ситуація. А в голову лізуть думки ..." КВН - кому воно потрібне це програмування?"( За другою освітою я програміст)
Quote (SLKuty)
Я вважаю, що програмування - це мистецтво. його треба відчувати. Ним треба жити. Неможливо навчити людину писати картини, творити поезію і музику, це має бути в людині від природи.

Ще один незаперечний фактор - мотивація. Був би мотив, а "поганеньку"(погану, жахливу, але свою!) музику, картину, поезію створив би.

Додано (28.10.2009, 20:02)
---------------------------------------------

Quote (pasichov)

І ніхто не задаєься запитанням, а чи потрібно їм це, чи їм це потрібно? Років зо 20 назад булв статя в "Учительской газете". Називалась "Зачем доярке косинус?" . Підніміть архів, прочитайте.
dpi Дата: Ср, 28.10.2009, 20:23 | Повідомлення № 104
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (SLKuty)

Поэтому у всех учеников разные оценки по программированию. (По рислванию то же)

Quote (gry)
"Зачем доярке косинус?"

Будем делить людей по цвету кожи или по росту? (У меня 185 см!)

Программирование дети учить не хотят, но надо. ^_^

Andrey123q Дата: Ср, 28.10.2009, 23:00 | Повідомлення № 105
Досвідчений учасник
Рейтинг: 84
Мы у нас в колледже для студентво 1х курсов (после 9и классов) даем MS-DOS и Norton Commander, выделяем на них 3и пары. Как вы думаете насколько это оправданно? Думаем их вообще убрать.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Які розділи найважче викладати в школі? (Прохання проголосувати)
Сторінка 7 з 8«125678»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.