Ср, 27.05.2020, 18:02
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Сліпий метод друку
Сліпий метод друку
Чи володієте ви сліпим десятипальцевим методом друку?
1.Так володію і друкую зі швидкість 80-100 символів на хвилину.[ 8 ][10.26%]
2.Так володію і друкую зі швидкість 120-150 символів на хвилину.[ 13 ][16.67%]
3.Так володію і друкую зі швидкість 200-230 символів на хвилину.[ 9 ][11.54%]
4.Так володію і друкую зі швидкість 250-400 символів на хвилину.[ 6 ][7.69%]
5.Нажаль, не вододію, але планую освоїти цей метод друку.[ 29 ][37.18%]
6.Не володію і не жалкую про це.[ 13 ][16.67%]
Усього відповідей: 78
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 29.09.2007, 19:13 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Сучасній людині, працюючи за комп’ютером, бажано володіти сліпим методом друку для швидкого введення команд, набору текстів і т.д. Найкращою програмою, яка дає можливість за 100 вправ освоїти десятипальцевий сліпий метод набору тексту є, безперечно, "Соло на клавіатурі" Шахіджаняна В.В., яку ви можете скачати звідси http://ergosolo.ru/.

Особисто я пройшов даний тренажер понад два роки тому. Потратив на курс близько двох місяців часу та багато нервів. Після закінчення курсу я міг вільно друкувати десятьма пальцями, недивлячись на клавіатуру. Швидкість друку після закінчення курсу становила близько 70 символів/хвилину. Зараз друкую зі швидкість близько 200 символів/хвилину і дуже вдячний Володимиру Володимировичу Шахіджаняну і його команді за супер-програму "Соло на клавіатурі".

Чи володієте ви сліпим методом друку і якщо так, то які програми проходили. Діліться досвідом.

[admin]
Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[/admin]

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 22:06
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 03.02.2011, 19:35 | Повідомлення № 121
Ветеран спілкування
Моя реальна швидкість в районі 300 сим./хв. і мені вистачає. А мій результат вище, то просто прикол, оскільки більше 600 сиволів можуть вижати тільки кращі друкарі, які беруть участь у відповідних чемпіонатах. Якщо вже пішла мова про вірю-не вірю, то я дуже сумніваюсь, що учні шановного valkolgym друкують зі швидкість 300 символів на хвилину сліпим 10-пальцевим методом. Я ледве досягаю такого результату після 5 років друку тільки всліпу. При цьому інколи займаюсь набором тексту, не говорячи вже про написані повідомлення на 10-ках форумів і щоденне спілкування в квіпі.
Щоб досягти швидкості більше 600 символів (при цьому беруться і спеціальні знаки "!"№;%:?*() тощо), потрібно роками інтенсивно тренуватися.
valkolgym Дата: Чт, 03.02.2011, 23:04 | Повідомлення № 122
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Ковальчук_Олександр)
я дуже сумніваюсь, що учні шановного valkolgym друкують зі швидкість 300 символів на хвилину сліпим 10-пальцевим методом

Ви вважаєте, що 300 зн/хв можна набрати двома пальцями?
Так, є частина учнів, які друкують під диктовку не сліпим методом, але за це я знижую оцінки. Ті учні, про яких йде мова використовують саме сліпий 10-пальцевий метод.
Сучасні діти значно раніше нас починають працювати з комп’ютером, а деякі з них сидять за комп’ютером більше ніж ми. Інакше як пояснити, що діти 8-го класу, а саме в цьому класі ми починаємо вивчення інформатики, друкують до 200 зн/хв.
Хочу також зауважити, що швидкість друку залежить також від природних даних людини. Я друкую всліпу з 1987 року (тоді ще на електричній друкарській машинці), але більшість дітей друкують швидше за мене.
pet Дата: Чт, 03.02.2011, 23:19 | Повідомлення № 123
Патріот
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
ага, а тут ще пальчики не так працюють як в молодості- вже й гітару до рук не беру- не слухаються пальчики.....(((
Багато травм рук було, хоч дрібні, зате часті- ось ще одна сторона сільського життя, а не тільки корова B)
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 03.02.2011, 23:53 | Повідомлення № 124
Ветеран спілкування
Quote (valkolgym)
Ви вважаєте, що 300 зн/хв можна набрати двома пальцями?

Запросто. Я зробив на Вашому тренажері близько 10 спроб і збільшив швидкість з 230 до 300 символів. Справа в тому, що тексти час від часу повторюються і коли дитина вдома натренується друкувати одне й те саме, може вижати до 300 символів. Інша справа, якщо дати якийсь невідомий текст. Тут треба розрізняти швидкість 300 символів, коли ти текст бачиш вперше, і - коли в десяте.
P.S. У вільний час пройду Ваш тренажер ще разів десять, цікаво, наскільки "збільшиться" моя швидкість.
NataliyG Дата: Пт, 04.02.2011, 09:35 | Повідомлення № 125
Активний учасник
Рейтинг: 37
Quote (valkolgym)
Так, є частина учнів, які друкують під диктовку не сліпим методом, але за це я знижую оцінки.

як взагалі заставити дитину самостійно вивчити сліпий метод набору. Вибачте за песимізм але з моєї практики є одиниці які самостійно в дома будуть вивчати сліпий метод набору. Я залишаюся при своїй думці сліпий меод набору повинен вивчатися в загальному курсі і обовязково для всіх в школі. Тільки так можна хочаб 50% учнів навчити друкувати сліпим методом набору.
valkolgym Дата: Пт, 04.02.2011, 15:27 | Повідомлення № 126
Новий користувач
У вільний час пройду Ваш тренажер ще разів десять, цікаво, наскільки "збільшиться" моя швидкість.

Цілком з Вами згідний.
Тренажер просто доповнюється текстом завдань. Якщо його об'єм збільшити, то повторювань буде менше, отже тест буде більш об'єктивним. Проблема у відсутності часу для знаходження мудрого тексту. Якщо є такий текст пропонуйте - додам.
Тільки що дописав латинь в тренажер. Щоправда з гугл-перекладом. Пізніше проконсультуюсь з нашими англійцями, неточності перекладу виправлю.
Буду дуже вдячний, за повідомлення про глюки.

Додано (04.02.2011, 15:27)
---------------------------------------------

Quote (NataliyG)
як взагалі заставити дитину самостійно вивчити сліпий метод набору

1. Запропонуйте своїм учням будь який тренажер, який навчає сліпому методу вводу (Baby Type, Solo тощо).
2. Дайте їм лінк: http://www.kolgym.if.ua/klava/index.php
3. Повідомте, що будете оцінювати їхні навички раз на місяць саме за цим посиланням і результати будете враховувати в тематичні атестації.
4. Раз на місяць перевіряйте (Це займає не більше 10 хв. Можна навіть на перерві).
Критерій оцінювання обирайте в залежності від ситуації.
Ktara Дата: Пт, 04.02.2011, 16:38 | Повідомлення № 127
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 376
valkolgym, не везде есть интернет, чтоб можно было заходить и работать :)
mouse Дата: Пт, 04.02.2011, 17:00 | Повідомлення № 128
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Тут ще є один аспект. Одна справа набивати тексти у тренажерах, інша - у реальних ситуаціях: курсові роботи, дипломні. В них дуже часто дуже специфічна лексика. А ще набирати 3-4 години поспіль - спина болить і руки. Тому є вимушені перерви, наприклад, потягнутись і так далі. Тому я заміряю це за кілька годин. І результат тоді значно меньший. Наприклад, тренажер - 230 сим/хв, а набір курсовика за три години лише 155 сим/хв.
:?
Ktara Дата: Пт, 04.02.2011, 17:09 | Повідомлення № 129
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 376
mouse, согласна это все равно что в спорте -спринтер и стайер. Один собирается и выкладывается максимально на короткой дистанции, а второму сложнее - надо распределить так, чтоб хватило на всю дистанцию и конечно у второго скорость за определенный момент времени будет меньше :)
swetikccc Дата: Пт, 04.02.2011, 19:24 | Повідомлення № 130
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Була у мене програмка, яка пдраховувала швидкість друку в Ворді, користувався нею, але потім переставляв компи і забув подивитися її назву.
Тепер хочу знайти її, можливо у когогсь вона є?
mouse Дата: Сб, 05.02.2011, 10:08 | Повідомлення № 131
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Кращий спосіб: секундомір та підрахувати кількість символів у документів :)
valkolgym Дата: Сб, 05.02.2011, 11:01 | Повідомлення № 132
Новий користувач
Quote (Ktara)
согласна это все равно что в сопрет -спринтер и стайер

Всі бігають на короткі і довгі дистанції. Але, як колишній легкоатлет, запевняю Вас, що спортсмени бігають не так як всі. Є техніка бігу. Починаючи від старту і до фінішу кожен рух має бути оптимальним. Звісно думати та згадувати про ті рухи під час бігу нікому в голову не прийде. Вони виробляються протягом тривалих тренувань під час яких, виробляється м'язова пам'ять. До прикладу, ніхто не дивиться в дзеркало, щоб ложку піднести до рота.
Так і з введенням тексту. Під час тренування за допомогою тренажерів виробляється м'язова пам'ять і згодом замість букви "п" буква "о" не натискається. І як наслідок: більша продуктивність, менша дратівливість, більша тривалість роботи без втоми тощо.
Sergeich Дата: Сб, 05.02.2011, 19:33 | Повідомлення № 133
Я тут недавно...
Рейтинг: 5
Так, чисто до теми (якщо вже в нас є тема про лінукс в школі) для лінукс можу порадити Ktouch - програма відносно проста і підтримує велику кількість мов. Окрім того вона підтримує ще й різні розкладки клавіатури ( не знаю на скільки це актуально для продуктів Microsoft, але в лінукс тільки для української мови у мене наявні вісім варіантів розкладок).

P.S. Сліпий метод засвоїв дуже давно (колись ще на початку 90-х у мене був викладач-американець і володів цим методом, показав просто розстановку пальців, далі вже я сам намагався набирати тексти). Англійською набираю до 260-270 символів на хвилину, російською і українською - до 230, німецькою - до 190.

shuper_v Дата: Пт, 07.10.2011, 14:04 | Повідомлення № 134
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Метод сліпого набору, на мою думку, не є обов'язковий чи потрібний учителю інформатики. Він потрібен мовникам (філологам). Їм потрібно багацько писати.
NataliyG Дата: Ср, 04.01.2012, 20:46 | Повідомлення № 135
Активний учасник
Рейтинг: 37
Quote (shuper_v)
Метод сліпого набору, на мою думку, не є обов'язковий чи потрібний учителю інформатики.

Ви помиляєтеся на 100%. На мою думку методом сліпого друку повинні володіти не лише вчителі інформатика, якщо бути точною то не лише вчителі. Ось почетайте на цю тему статтю. http://pedsovet.su/publ/11-1-0-823
Потратив на курс близько двох місяців часу та багато нервів

Я нарешті пройшла курс Соло до 100 завдання. Напевно з 3 спроби перші дві закінчилися приблизно на завдання 20-30 тобто середній лінії.
Не приховаю я чекала більшого, просто до цього часу я швидко друкувала зрячим методом, от і тепер сліпим моя швидкість впала. Повертатися до старого не хочеться, а сліпим друкую поки не дуже
Швидкість друку після закінчення курсу становила близько 70 символів/хвилину.
напевно така швидкість і є. Зрячим методом було швидше. І в цьому біда - вчитися завжди легше як переучуватися. Саме тому вважаю, що даний курс повинен вивчатися в школі причому в загальноосвітній програмі.
Давайте про це поговоримо : в якому класі?
скільки годин? тощо
А може створити нове опитування - пане Олександр Ковальчук ви як вважаєте?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Сліпий метод друку
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2020.