Сб, 20.04.2019, 18:28
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

• Сторінка 1 з 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Сліпий метод друку
Сліпий метод друку
Чи володієте ви сліпим десятипальцевим методом друку?
1.Так володію і друкую зі швидкість 80-100 символів на хвилину.[ 8 ][10.39%]
2.Так володію і друкую зі швидкість 120-150 символів на хвилину.[ 13 ][16.88%]
3.Так володію і друкую зі швидкість 200-230 символів на хвилину.[ 9 ][11.69%]
4.Так володію і друкую зі швидкість 250-400 символів на хвилину.[ 6 ][7.79%]
5.Нажаль, не вододію, але планую освоїти цей метод друку.[ 29 ][37.66%]
6.Не володію і не жалкую про це.[ 12 ][15.58%]
Усього відповідей: 77
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 29.09.2007, 19:13 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Сучасній людині, працюючи за комп’ютером, бажано володіти сліпим методом друку для швидкого введення команд, набору текстів і т.д. Найкращою програмою, яка дає можливість за 100 вправ освоїти десятипальцевий сліпий метод набору тексту є, безперечно, "Соло на клавіатурі" Шахіджаняна В.В., яку ви можете скачати звідси http://ergosolo.ru/.

Особисто я пройшов даний тренажер понад два роки тому. Потратив на курс близько двох місяців часу та багато нервів. Після закінчення курсу я міг вільно друкувати десятьма пальцями, недивлячись на клавіатуру. Швидкість друку після закінчення курсу становила близько 70 символів/хвилину. Зараз друкую зі швидкість близько 200 символів/хвилину і дуже вдячний Володимиру Володимировичу Шахіджаняну і його команді за супер-програму "Соло на клавіатурі".

Чи володієте ви сліпим методом друку і якщо так, то які програми проходили. Діліться досвідом.

[admin]
Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
[/admin]

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 22:06
Ковшун Дата: Сб, 29.09.2007, 20:03 | Повідомлення № 2
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
На жаль, таким методом друку не володію.
Але обов’язково встановлю вказану програмку і почну тренуватись.
Учням також рекомендуватиму це.
takdiy Дата: Сб, 29.09.2007, 21:07 | Повідомлення № 3
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Quote (Ковальчук_Олександр)
Сучасна людина, працюючи за комп’ютером обов’язково повинна володіти сліпим методом друку для швидкого введення команд, набору текстів і т.д.

Безперечно, я розділяю цю тезу.
Чи володієте ви сліпим методом друку

Нажаль ні.
Sasyk Дата: Пн, 08.10.2007, 15:13 | Повідомлення № 4
знаток тестуючих систем
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Я почав вчити, використовував Стаміну, але вирішив, що я не являюсь людиною, якій цей метод край необхідний, друкую з нормальною швидкістю і це мене повністю влаштовує...
Ковшун Дата: Пн, 08.10.2007, 15:35 | Повідомлення № 5
Досвідчений учасник
Quote (Sasyk)
Я почав вчити, використовував Стаміну, але вирішив, що я не являюсь людиною, якій цей метод край необхідний, друкую з нормальною швидкістю і це мене повністю влаштовує...

Я теж дотримуюсь такої думки.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 08.10.2007, 17:11 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Я ціную вашу думку, але ви обоє помиляєтесь.
Тому що, кожен вчитель інформатики повинен володіти сліпим методом друку однозначно. З власного прикладу: я коли тільки прийшов працювати в школу, мав одного учня, який вмів друкувати всліпу. Тоді ще я не знав як це в нього виходить. Почав цим цікавитись, знайшов програму "Соло на клавіатурі", тоді ще 7-ї версії. Почав проходити і мені дуже сподобалось. Пройшовши 70 вправ, вже міг друкувати всліпу, але для закріплення потрібно було пройти ще 30. На весь курс (100 вправ) я потратив 2 місяці щоденної роботи по 1 годині. Зараз я настільки задоволений, що ви навіть не уявляєте. Друкую зі швидкістю 160-200 символів. Ніхто з учнів у школі швидше не друкує, оскільки серед нинішніх учнів ніхто не пройшов цю програму. Були особи, які проходили по 60-80 вправ і надалі їм не вистачало нервів.
Висновок: вчителю інформатики навіть солідно володіти сліпим методом друку, щоб учні не показали, що вони крутіші за вас. До того ж, при такому методі друку ви постійно будете збільшувати вашу швидкість набору, це виглядатиме значно солідніше.
Дуже рекомендую, завантажуйте програму вже зараз і вперед. http://ergosolo.ru/
Крек до програми у приєднаному файлі першого повідомлення.
Для того, щоб мати доступ до всіх 100 вправ програми, скористайтесь прикріпленим файлом.
Ковшун Дата: Пн, 08.10.2007, 17:31 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
...Тому що, кожен вчитель інформатики повинен володіти сліпим методом друку однозначно.

Згоден, але ж де взяти час?

Швидкість друкування більше потрібна в діловодстві.

Вчитель інформатики повинен вміти друкувати з швидкістю, приблизно, 100 символів за хвилину.
Але він повинен вміти працювати з програмами, з якими будуть працювати його учні під час уроків, на заняттях гуртка, факультативу. І причому бездоганно.

Це моя особиста думка!

І жоден нормальний учень не зможе дорікнути вчителя за те, що у нього швидкість друкування менша, ніж у нього.
Авторитет вчителя від цього не впаде.

mouse Дата: Пт, 09.11.2007, 00:09 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Стану на бік Олександра.
Соло дуже гарна програма в свому виді. Сам особисто її не проходив. Правила набору з неї взяв. Я така річ як допомога адміністрації і друга багато, багато курсових, дипломних робіт. І кишені приємно, і пальці отримують необхідне навантаження.
Можу точно сказати, що набирати текст з голови (наприклад, складання планів уроків) ця річ, набір 10 пальцевим методом, допомогає записувати свої думки практично в режимі реального часу. А скільки задоволення утримую, коли пишу листи знайомим, родичам!!!!! dry Бо стільки прочитати їм не так і легко. Бо практично швидкість читання в голос не така вже і велика. Сам набираю текст з листа біля 150. Якщо це власні думки на тему, що вільно виливається на папір біля 170. При цьому темпі помилок майже немає, є тільки те що називається опискою (те що не побачив). А так ще виправляти можна встигнути.
Все таки, ця навичка завжди дає змогу тримати певну компетентність, авторитет навіть серед студентів.
Але звичайно - це не робить людину гірше, якщо вона не володіє навичкою. surprised
Newbie Дата: Пт, 09.11.2007, 08:41 | Повідомлення № 9
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Теж проходила Соло. Пройшла трохи більше половини, а потім так склалось що не стало часу. Швидкістю друку я задоволена, в кількісних показниках не міряла, але друкую 10ма пальцями, час від часу поглядаючи на клавіатуру. За рахунок друку всіма пальцями наповал вражаю своїх учнів tongue Особливо малих wink Вони завжди питають як цьому навчитись. Крекнуте Соло в школі не ставлю, але є Стаміна (без звуків!). Проте терпіння навчатись не вистарчає ні у кого з учнів.
Поки займалась Соло практично не робила помилок, зараз трапляється. Планую ще раз спробувати повернутись до Соло, вже місяць тому звантажила собі на комп*ютер, але руки не доходять sad
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 09.11.2007, 17:16 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
І жоден нормальний учень не зможе дорікнути вчителя за те, що у нього швидкість друкування менша, ніж у нього.Авторитет вчителя від цього не впаде.

Якщо вчитель не володіє сліпим методом друку, а учень володіє і друкує зі швидкістю 140-160 сим./хв., то авторитет вчителя падає однозначно. Я взагалі не допускаю собі такого, щоб якийсь учень щось краще мене робив чи знав більше матеріалу по якійсь темі.
Часто друкую на перерві щось. І коли учні чи вчителі в цей час заходять і бачать як я швидко набираю текст і при цьому мій погляд спрямований на монітор, вони завжди дивуються і питають, як так можна. Я всім їм відповідаю, що потрібно пройти чудо-програму "Соло на клавіатурі" і ви будете так могти. Правда зараз вже мало хто дивується (хіба що хтось новий), так як майже всі знають, що я в селі друкую найшвидше.
На тренажері "Key" видавництва "Аспект" часто змагаюся з самими сильними учнями. Так я вижимаю максимум приблизно 230-240 сим./хв., а найкращі учні школи - 110.
Якщо пройти соло, то дійсно значно простіше друкувати і невтомлюються пальці і ще й коли друкуєш і дивишся на монітор, то зразу ж замічаєш граматичні помилки, яких допускаєшся. Набір виходить майже без помилок.

=====Додано 07.01.2010====
Тут користувач ЛЕВ-КОРОЛЬ знизив мені репутацію, прочитавши дане повідомлення. Погоджуюсь, що воно на перший погляд здається хвалебним, але насправді це зовсім не так. Ось що я мав на увазі:

Вітаю, ЛЕВ-КОРОЛЬ.
Щойно перечитав Ваше зауваження і своє повідомлення. Погоджуюсь з Вами, що не зовсім правильно, написав двозначно. От і зрозуміли Ви моє повідомлення не з тієї точки зору, що я намагався передати.
Метою мого повідомлення було дати зрозуміти, що кожен вчитель інформатики повинен бути максимум професійний в своїй справі, і освоїти сліпий метод друку не складає великих труднощів, потрібно перебороти свою лінь, викроїти час і досягнути поставленої мети. Від професійності вчителя залежить його авторитет. Так, деякі учні дивувалися, коли вперше бачили, що я друкую всліпу, але при цьому я не хизувався, а МУСИВ виконувати ті чи інші поручення адміністрації чи авторитетних вчителів школи. Це були перші 2 роки роботи, доки я не зрозумів, що не раб і повинен виконувати свої прямі обов’язки - навчати дітей, а не задовільняти потреби вчителів, тим більше на перерві, бо з таким підходом здоров’я на довго не вистачить. А ви говорите, хизуюсь... Хочу показатись розумним... Зовсім ні, я просто хочу щоб Ви зрозуміли, що володіти цим методом друку - престижно, це основна умова ефективної роботи, раціонального використання часу. І кому як не нам, інформатикам впершу чергу потрібно оволодіти сліпим десятипальцевим методом друку. Відкинути всі "але" і виділити щодня по півгодини часу на протязі двох місяців і потім все подальше життя ніразу не пожалкувати про це... Невже це так недосяжно? Ніяк не можу зрозуміти, так багато інформатиків скептично відносяться до цього, прямо говорячи "А воно мені треба?". Повірте, дуже потрібно. Переваг занадто багато, щоб їх перелічувати, включаючи тренування сили волі, психіки, витримки, уміння доводити розпочату справу до кінця. Тож подумайте, бажаєте залити все як є - справа Ваша, тільки будь ласка, не потрібно все розуміти в дусі "хизуюсь", "хвалько" і т.д. На відміну від нинішніх політиків і депутатів щиро бажаю допомогти колегам, ділюсь досвідом і сам переймаю в інших, за що і вдячний багатьом форумчанам. Щасти Вам.

Newbie Дата: Пт, 09.11.2007, 17:26 | Повідомлення № 11
Хелпер
Я взагалі не допускаю собі такого, щоб якийсь учень щось краще мене робив чи знав більше матеріалу по якійсь темі.

ні, це не принципово smile сьогодні он з учнем годину (!!!) сиділи, бо в команді while not eof(f) do пропустили not і з файлу нічого не читалось. що ми тільки не перепробували, зрештою знайшли, і разом посміялись smile але щось я не відчула, щоб авторитет кудись впав smile
швидко друкувати - це вміння, котре корисне самій людині. опановувати нові вміння варто для себе, а не для авторитету чи для оцінки smile
Ковшун Дата: Пт, 09.11.2007, 18:39 | Повідомлення № 12
Досвідчений учасник
Quote (Newbie)
ні, це не принципово сьогодні он з учнем годину (!!!) сиділи, бо в команді while not eof(f) do пропустили not і з файлу нічого не читалось. що ми тільки не перепробували, зрештою знайшли, і разом посміялись але щось я не відчула, щоб авторитет кудись впав
швидко друкувати - це вміння, котре корисне самій людині. опановувати нові вміння варто для себе, а не для авторитету чи для оцінки

Повністю згоден з Вами.
І не треба боятись того, що учень щось краще вміє, ніж вчитель!
Від цього авторитет вчителя не впаде!
Навпаки, авторитет учня підніметься. А це дуже важливо для самого учня!
Він цим дорожити буде. І завжди вчителю допомагатиме. Тобто, стане з ним співпрацювати.
А це ж чудово!
Newbie Дата: Чт, 17.01.2008, 13:08 | Повідомлення № 13
Хелпер
ото задумалась над тим, щоб учнів вчити друкувати "правильно". і проаналізувавши наявні програми навчання 10-пальцевому друку побачила, що практично для школи мало що підходить. Соло - надто доросле, Стаміна - кукурікає (абощо) не в тему, інші програми теж особливого захоплення не викликали...
і от натрапила на досить приємну програму для навчання дітей. називається Бомбіна, у приватному форумі розміщу файл. програма маленька за розміром, з удавчиками, бегемотиками, їжачками і т.д., щоправда - за хороший результат ставить 5 бегемотиків, а не 12 - але думаю, що це не принципово smile
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 18.01.2008, 17:53 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Quote (Newbie)
я мала на увазі не ціну, а стиль програми - він (як на мене) підходить дорослим людям, тим більше, що це не просто програма для навчання друку, а й певна філософія (автор же психолог). тому не бачу сенсу її використовувати в школі.Соло 9 - я поставила вдома, спробувала кілька вправ, може цього разу дійду до 100....

Ну що ж, допустив помилку, довитеться флудити. Вибачте, але я по неуважності прочитав вчора слово "доросле" як "дороге".
Щодо дорослого, то це дійсно так. Але для учнів 9-11 класів, воно цілком підходить. Я завжди рекомендую старшокласникам, в яких в дома є комп’ютери, проходити Соло. Проте в нашій школі Соло пройшли, нажаль 0 учнів і 1 вчитель. Багато учнів пройши по 50-70 вправ і здалися. Мій директор, продвинутий в знаннях інформаційних технологій (має в кабінеті комп’ютер, інтернет супутниковий), пройшов 80 вправ, а на всі сто вправ не вистачило нервів.
Ковшун Дата: Сб, 19.01.2008, 09:43 | Повідомлення № 15
Досвідчений учасник
...Мій директор, продвинутий в знаннях інформаційних технологій...

Вибачте, що не в тему!
А як тоді виходить, директор продвинутий в знаннях інформаційних технологій, і мало приділяє уваги предмету інформатики у власній школі???
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Сліпий метод друку
  • Сторінка 1 з 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • »
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.