Пт, 30.09.2022, 11:48
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику? (Окрім відповідей пишіть аргументи.)
З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику?
З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику?
1.думаю, з 1-го класу[ 16 ][20.78%]
2.думаю, з 2-го класу[ 20 ][25.97%]
3.думаю, з 5-го класу[ 27 ][35.06%]
4.думаю, з 7-го класу[ 11 ][14.29%]
5.думаю, з 9-го класу[ 3 ][3.90%]
Усього відповідей: 77
kom_adm Дата: Нд, 19.08.2007, 01:44 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Будь ласка, дайте відповіді на питання, а також у повідомленні напишіть переконливі аргументи: чому ви дали саме таку відповідь.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 22:08
gromko Дата: Чт, 19.06.2008, 18:38 | Повідомлення № 61
Лінуксоїд
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Шановні колеги! При всій моїй повазі до усіх нас, хочу сказати - те, про що ми говоримо - вінегрет з інформаційних технологій, програмування та застосування ПЗ у навчальному процесі в школі. "Сходинки до інформатики", "Комп'ютерна азбука" - все це добре, але курс початкової школи вже і так перевантажений (кількість інформації збільшилась, але ступінь її спийняття дітьми не збільшується - мозок не процесор, "розігнати" його не можна. Крім того, ще треба віднайти години з варіативної частини навчального плану (тобто забрати у вчителів-початківців), а це вже проблема. Хай початківці застосовують ПК для навчання (розвиток логіки і т.п.) - і кози цілі, і вовки ситі (крім учителів інформатики, бо години - це ж гроші). П'ятий-шостий клас - пробувати можна, але систематичний курс - з 7-ого класу. Спочатку ІК-технології (7-8 клас), 9-10 - програмування, 11-12 - профільне навчання.
Шестопалов Дата: Чт, 19.06.2008, 18:56 | Повідомлення № 62
Видавець посібників
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Quote (gromko)
Крім того, ще треба віднайти години з варіативної частини навчального плану (тобто забрати у вчителів-початківців), а це вже проблема. Хай початківці застосовують ПК для навчання (розвиток логіки і т.п.) - і кози цілі, і вовки ситі

Про що і мова!
У початковій школі учні 30 хв знайомляться з основними поняттями інформатики, розвивають пам'ять, просторову уяву, логічне мислення та творчі здібності за допомогою виконання різних завдань БЕЗ КОМП’ЮТЕРА. Комп’ютер виступає як засіб педагогічної діяльності вчителя, а доступ учнів до комп’ютерної техніки є обмеженим. За комп’ютером 15 хв учні отримують навички практичної роботи для підтримки вивчення основних предметів шкільної програми (українська мова, англійська мова, природознавство, математика), а також робота з тренажерами, графічним і текстовим редакторами.
Принциповим моментом застосування комп’ютерів у початковій школі є те, що заняття повинен проводити певним чином підготовлений учитель початкових класів. У багатьох школах саме так робиться!
gromko Дата: Нд, 22.06.2008, 17:02 | Повідомлення № 63
Лінуксоїд
Quote (Шестопалов)
Принциповим моментом застосування комп’ютерів у початковій школі є те, що заняття повинен проводити певним чином підготовлений учитель початкових класів. У багатьох школах саме так робиться!

Цілкаом підтримую пана Шестопалова. Але потрібно проводити майстер-класи по тих же "Сходинках" (питання методики ніхто ще не відміняв)
Шестопалов Дата: Нд, 22.06.2008, 17:12 | Повідомлення № 64
Видавець посібників
Quote (gromko)
Але потрібно проводити майстер-класи по тих же "Сходинках"

Не одна корова на селі!!!
Сорока Білобока, м. Тернопіль, а/с 258, 46023 www.soroka-tm.com.ua Тел. +38 (067) 707 48 77, +38 (067) 700 37 64
Жила собі Лисичка-Сестричка
Разом з лисичкою-сестричкою дитина потрапляє у чарівний світ українських народних казок. Подорожуючи казками, дитина зможе розмальовувати малюнки, складати пазли, шукати відмінності, а також відгадувати загадки, слухати та вивчати віршики про героїв казок. Перше знайомство з комп'ютером варто починати саме з таких програм.
Петрик. Загадкові острови
Захоплююча інтерактивна гра для дітей віком від 8 до 11 років. Петрик подорожує морем разом з дідусем і потрапляє на загадкові острови. На островах Прямокутників, Трикутників і Кружечків він знайомиться з цікавими жителями, допомагає їм, застосовуючи знання з математики. Граючись з Петриком, дитина познайомиться з одиницями вимірювання довжини, ваги, часу; навчиться їх перетворювати. Дитина зможе проявити своє вміння розв’язувати цікаві текстові задачі та знання азів геометрії.
Петрик. Канікули у бабусі
Захоплююча гра для дітей віком від 7 до 9 років.Петрик приїжджає на канікули до бабусі, де його чекає багато цікавих пригод. Допомагаючи Петрику виконати завдання бабусі, Ваша дитина легко і невимушено навчиться додавати, віднімати, множити, ділити, засвоїть табличку множення, а також розвине логічне мислення. За правильно виконані завдання дитина отримує бали. А якщо завдання виконано успішно і вчасно, то ще й бонус – 50 балів. Завдання можна повторювати в будь-якому порядку, що дозволяє закріпити засвоєний матеріал.
Дитячий тренажер грамотності
Цікава навчальна гра для школярів початкових класів. Текстові, словникові та малюнкові тренажери допоможуть значно підвищити рівень знань дитини з української граматики. Комп’ютерна гра спрямована не лише на ознайомлення і навчання, а й на перевірку правильності виконаних вправ і завдань з української граматики. Пізнавальні тренажери розширять кругозір дитини, закріплять знання українського алфавіту, а також покращать граматичні навики дитини.
Петрик. Лісові пригоди
Комп'ютерна навчальна гра для дітей, віком 3-7 років. Подорожуючи з Петриком, Ваша дитина в ігровій формі познайомиться з математикою. Навчання проходить в процесі подорожі головного героя Петрика, якому потрібно пройти через ліс, щоб знайти дорогу додому. При цьому він потрапляє в різні ситуації, де потрібно застосувати математику. Навчальна комп'ютерна гра «Петрик. Лісові пригоди» навчить дітей розпізнавати кольори і фігури, співставляти розміри, висоту, відстань, виконувати прості логічні задачі і, звичайно ж, рахувати!
Увлекательные тетрадки
Если Вы хотите правильно говорить и грамотно писать – этот диск именно для Вас. С ним Вы отправитесь в мир русской грамматики. Программа поможет Вам закрепить знания, полученные на уроках русского языка. Вы научитесь правильно произносить и писать слова, соотносить данную картинку с соответствующим словом, повысите орфографическую зоркость и грамотность. Данная программа рассчитана на учеников 2-3 классов, которые изучают русский язык.
Аліса вивчає українську мову
Це цікава, пізнавальна, зручна в користуванні комп'ютерна програма із яскравими малюнками, цікавими текстами, яка допоможе значно підвищити рівень знань з української мови.
І багато чого іншого!

А ще є:
- Атлантік м.Київ, вул. А. Барбюса, 13 (4 пов.), 03150, http://www.atlantic-records.com.ua Тел: 380(44) 528-33-80, 380(44) 502-25-18Факс: 380(44) 529-20-73, E-Mail: music@atlantic-records.com.ua
- Руссобит-М, г. Москва, 127206, ул. Вучетича, 19тел. (495) 660-57-52, info@russobit-m.ru http://www.russobit-m.ru
- Бука. Москва, http://www.forkids.ru

І перелік цей далеко не повний!

Відредаговано: Шестопалов - Нд, 22.06.2008, 17:17
gromko Дата: Пт, 27.06.2008, 19:49 | Повідомлення № 65
Лінуксоїд
Quote (Шестопалов)
Не одна корова на селі!!!
Сорока Білобока, м. Тернопіль, а/с 258, 46023 www.soroka-tm.com.ua Тел. +38 (067) 707 48 77, +38 (067) 700 37 64

Дуже добре, дякую за цікавий інтернет-магазин, але ми говоримо про вивчення інформатики (інформаційні технології та програмування)
Шестопалов Дата: Сб, 28.06.2008, 07:35 | Повідомлення № 66
Видавець посібників
Quote (gromko)
ми говоримо про вивчення інформатики (інформаційні технології та програмування)

А я про що?! Я Вам назвав дешеве і якісне джерело НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ для молодшої школи для занять за комп’ютером. Для занять БЕЗ КОМП’ЮТЕРА, які розвивають пам'ять, просторову уяву, логічне мислення та творчі здібності за допомогою виконання різних завдань потрібен посібник з робочим зошитом. У видавництві "Аспект" днями виходить у світ така книга "Інформатика. Початковий курс. 4 клас". Готується до друку такий же посібник для 3-го класу. Тут на форумі знайшлася автор з Нової Каховки, яка прислала у видавництво симпатичну роботу для 2-го класу. Може хочете прийняти участь у їх підготовці до друку у якості редактора? У мене працюють за пристойну винагороду багато діючих вчителів України.
З повагою! Євген Шестопалов, "Аспект"

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 28.06.2008, 08:03
gromko Дата: Сб, 28.06.2008, 15:45 | Повідомлення № 67
Лінуксоїд
Quote (Шестопалов)
А я про що?! Я Вам назвав дешеве і якісне джерело НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ для молодшої школи для занять за комп’ютером. Для занять БЕЗ КОМП’ЮТЕРА, які розвивають пам'ять, просторову уяву, логічне мислення та творчі здібності за допомогою виконання різних завдань потрібен посібник з робочим зошитом. У видавництві "Аспект" днями виходить у світ така книга "Інформатика. Початковий курс. 4 клас". Готується до друку такий же посібник для 3-го класу. Тут на форумі знайшлася автор з Нової Каховки, яка прислала у видавництво симпатичну роботу для 2-го класу. Може хочете прийняти участь у їх підготовці до друку у якості редактора? У мене працюють за пристойну винагороду багато діючих вчителів України.
З повагою! Євген Шестопалов, "Аспект"

Євгене Анатолійовичу! Питань немає - хоча зайнятий у проекті EduMandriva, але віднайду час на таку хорошу справу
Шестопалов Дата: Сб, 28.06.2008, 20:55 | Повідомлення № 68
Видавець посібників
Quote (gromko)
Євгене Анатолійовичу! Питань немає - хоча зайнятий у проекті EduMandriva, але віднайду час на таку хорошу справу

Чекаю, звертайтесь aspekt@sh.km.ua Буду радий!
vasn1 Дата: Сб, 12.07.2008, 15:59 | Повідомлення № 69
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Шановні колеги! Про що ми говоримо? В країнах Європи малеча працює за компютерами вже більше 15 років, а ми тільки 5 років тому почали піднімати питання про необхідність введення інформатики в курс початкової школи. Особисто я працюю з учнями 2-4 класу вже 10 років. Результати чудові. Дитину навчити легше ніж дорослого.
W-w-W Дата: Сб, 12.07.2008, 18:32 | Повідомлення № 70

Quote (vasn1)
Шановні колеги! Про що ми говоримо? В країнах Європи малеча працює за компютерами вже більше 15 років, а ми тільки 5 років

Ми прекрасно це розумієм, бо ми колеги і працюєм в одній галузі!!! Знаємо проблеми нашого предмету, намагаємось пояснити і довести до вищого керівництва, але воно займається іншим і на освіту уваги не звертає.
Я в школі ледь добився, щоб інформатику викладали з 6 кл., а про менших учнів я мовчу, просто ігноруються інтереси батьків, учнів, щодо доцільності викладання інформатики в молодших класах, а вона ой як потрібна зараз в цих сучасних умовах!!!!
vasn1 Дата: Пн, 14.07.2008, 22:54 | Повідомлення № 71
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (WWW)
Я в школі ледь добився, щоб інформатику викладали з 6 кл.

Шановні колеги! Звичайно воювати з керівництвом важкувато. Це в першу чергу пов'язано з годинами та їх оплатою. Але, якщо вчителі початкових класів на уроках логіки будуть застосовувати окремі елементи програмування, то нам з вами потім буде легше. Маю де-які власні розробки інтеграції інформатики та логіки в 1-2 класах, написала робочі зошити, які вже використовувала на уроках інформатики в цих класах. Якщо когось зацікавить, можу поділитись ідеями. Не знаю, як у ваших школах, а в нашій вчителі-початківці вже пробують працювати в цьому напрямку. Де-які колеги з інших шкіл теж використовували мої зошитами на своїх уроках.
Шестопалов Дата: Вт, 15.07.2008, 08:09 | Повідомлення № 72
Видавець посібників
Quote (WWW)
Я в школі ледь добився, щоб інформатику викладали з 6 кл.

"Кстати, о птичках!"
Ця інформація зацікавить тих, хто в минулому навчальному році працював з посібником Ганни Пахомової "Вступ у програмування мовою ЛОГО. 5 клас". Готується до друку і має вийти у світ до початку навчального року посібник-продовження того же автора "Програмування мовою ЛОГО. 6 клас". Короткий зміст такий:
1. Алгоритм та виконавець (5 тем)
2. Змінна та її значення (3 теми)
3. Розгалужені алгоритми (4 теми)
4. Процедури з параметрами (7 тем)
5. Приклади творчих проектів
6. Робочі аркуші (18 тем)
Слідкуйте за рекламою!
TetyanaT Дата: Нд, 10.08.2008, 08:10 | Повідомлення № 73
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Приблизно у 1995-2002 в гімназії викладали інформатику з 2 класу.
На той час комп'ютерів вдома було мало у кого.
Зараз - з 5-го класу, година на тиждень.
dpi Дата: Нд, 10.08.2008, 12:43 | Повідомлення № 74
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
5-6 по часу
7 класс 2 часа
8-9 по 3 часа
10-12 по 4 часа
Работаем так в гимназии 9 лет
Anri Дата: Нд, 31.08.2008, 16:28 | Повідомлення № 75
Новий користувач
Рейтинг: 1
Враховуючи власний досвід викладання інформатики(7р), особливо на комп'ютерних курсах я переконаний, що в 5-му класі діти вже достатньо сформовані фізично, психологічно та морально для системного вивчення інформатики. (Це щодо обов'язкового курсу в школі)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику? (Окрім відповідей пишіть аргументи.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2022.