Нд, 19.08.2018, 13:03
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику? (Окрім відповідей пишіть аргументи.)
З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику?
З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику?
1.думаю, з 1-го класу[ 16 ][20.78%]
2.думаю, з 2-го класу[ 20 ][25.97%]
3.думаю, з 5-го класу[ 27 ][35.06%]
4.думаю, з 7-го класу[ 11 ][14.29%]
5.думаю, з 9-го класу[ 3 ][3.90%]
Усього відповідей: 77
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 19.08.2007, 02:44 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 18
Рейтинг: 204
Будь ласка, дайте відповіді на питання, а також у повідомленні напишіть переконливі аргументи: чому ви дали саме таку відповідь.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 23:08
Ковшун Дата: Пт, 09.11.2007, 10:29 | Повідомлення № 31
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (mouse)
...Хотілось би почути зауваження у свій бік.

Я дотримуюсь такої ж думки!
Чим раніше починати викладати інформатику, тим краще!
1 - 4 класи - ознайомлення з комп’ютером. Для цього є чудове програмне забезпечення "Сходинки до інформатики".
5-6 класи - рання пропедевтика. Тут є кілька програмних забезпечень.
7-8 класи - пропедевтичний курс.
Систематичний курс починається з 9 класу.
mouse Дата: Пт, 09.11.2007, 10:59 | Повідомлення № 32
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Ковшун,
Quote (Ковшун)
Я дотримуюсь такої ж думки!
Чим раніше починати викладати інформатику, тим краще!
1 - 4 класи - ознайомлення з комп’ютером. Для цього є чудове програмне забезпечення "Сходинки до інформатики".
5-6 класи - рання пропедевтика. Тут є кілька програмних забезпечень.
7-8 класи - пропедевтичний курс.
Систематичний курс починається з 9 класу.

Звичайно!
Хотілось би щоб цю думку поділяли ще й люди які займають державні посади!!! Бо як це не прикро - все вирішу конкретна людина там, наверху!!!! А ми лише можемо особисто на прикладі власному показувати як це прекрасно.
А держава (люди які забезпечують це все) надзвичайно інертні.
Якщо це питання в початковій школі вирішувалось так як організовують програму "Інтел. Навчання для майбутнього". Ми б вже мали всі необхідні умови праці!!!! Які має забезпечувати держава...
Хоча відкривати велосипед, також приємно!
Sasyk Дата: Пн, 12.11.2007, 18:38 | Повідомлення № 33
знаток тестуючих систем
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Quote (Ковшун)
У мене в минулому навчальному році заняття гуртка з інформатики відвідували учні 3 класу.Це більше, ніж 50% всіх учнів 3 класу. Роботою дітей задоволений. Вони швидко адаптувались.
Поки що у нас в районі вивчення інформатики розпочинається з 5 класу.
В цьому навчальному році до гурткової роботи планую залучити учнів 2 класу.

А що ви вивчали на гуртку?
Я маю на увазі те, що з такими дітьми працювати треба дуже повільно і дуже ВЕСЕЛО, тільки тоді буде результат... Будь-яку тему потрібно розглядати спокійно, привчаючи дітвору до скептичного виконання завдянь, тільки тоді вони будуть говорити:"В мене щось там не виходить, як його зробити?", тільки тоді буде результат, а так вважаю, що вивчення ПК повинно проводитися з 1-го класу...
Ковшун Дата: Вт, 13.11.2007, 09:46 | Повідомлення № 34
Досвідчений учасник
Quote (Sasyk)
А що ви вивчали на гуртку?
Я маю на увазі те, що з такими дітьми працювати треба дуже повільно і дуже ВЕСЕЛО, тільки тоді буде результат... Будь-яку тему потрібно розглядати спокійно, привчаючи дітвору до скептичного виконання завдянь, тільки тоді вони будуть говорити:"В мене щось там не виходить, як його зробити?", тільки тоді буде результат, а так вважаю, що вивчення ПК повинно проводитися з 1-го класу...

На занятті гуртка працювали з "Сходинками".
Далі почали працювати в графічному редакторі Paint, адже діти люблять малювати.
Не забуваємо про роботу в текстовому редакторі Блокнот.
І на кінець навчального року знайомимось з ТР Word.
Sasyk Дата: Вт, 13.11.2007, 09:52 | Повідомлення № 35
знаток тестуючих систем
Quote (Ковшун)
І на кінець навчального року знайомимось з ТР Word.

Нормально... Але мені здається, що не потрібно було починати вивчати Ворд, для 3-го класу - це занадто розумна арихметика...
Працювати потрібно було б з WordPad, він простійший за Ворд і складніший за Блокнот
Ковшун Дата: Вт, 13.11.2007, 10:34 | Повідомлення № 36
Досвідчений учасник
Quote (Sasyk)
...Працювати потрібно було б з WordPad, він простійший за Ворд і складніший за Блокнот

Це був просто ризик.
Проте, це гурток.
І знаючи можливості своїх гуртківців я вирішив ризикнути.
І не помилився.
Учні непогано його засвоюють.
ihor_hontar Дата: Пн, 03.12.2007, 23:32 | Повідомлення № 37
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 13
Я до цього навчального року вже 12 рокув вів з 5 класу інформатику. Це дуже давало мені велике задоволення, а цього року експерементую вести зайняття гуртка у 1 класі. Чим менші діти тим менше вони бояться комп'ютера, чого не скажеш про вчителів-предметників. І більшість дітей вже дуже добре працюють з машинами для свого віку. Оскільки в більшості компютери стоять дома. І я думаю, що потрібно робити вивченя інформатики десь з 1-го класу. Навіть є вже в дошкільних закладах комп'ютери. Доречі в нашому місті є "Школа-радості", де вже 7 років вчать комп'ютерну азбуку. І дальше вони продовжують навчатися в економічному ліцеї.
Ковшун Дата: Вт, 04.12.2007, 09:41 | Повідомлення № 38
Досвідчений учасник
Quote (ihor_hontar)
Я до цього навчального року вже 12 рокув вів з 5 класу інформатику. Це дуже давало мені велике задоволення, а цього року експерементую вести зайняття гуртка у 1 класі. Чим менші діти тим менше вони бояться комп'ютера, чого не скажеш про вчителів-предметників. І більшість дітей вже дуже добре працюють з машинами для свого віку. Оскільки в більшості компютери стоять дома. І я думаю, що потрібно робити вивченя інформатики десь з 1-го класу. Навіть є вже в дошкільних закладах комп'ютери. Доречі в нашому місті є "Школа-радості", де вже 7 років вчать комп'ютерну азбуку. І дальше вони продовжують навчатися в економічному ліцеї.

Повністю поділяю Вашу точку зору!!!
sergey Дата: Ср, 05.12.2007, 20:24 | Повідомлення № 39
Знаток мови С
Quote (Ковальчук_Олександр)
Не знаю, мабуть у мене застаріла версія Сходинок для 2-4 класів. Справа в тому, що саме Сходинки для 2 класу збивають параметри монітору, тобто частоту оновлення до 60 Гц. І при такій частоті дітям приходиться працювати і портити зір. Мабуть, це недоробка вітчизняних програмістів. Не знаю чи вона зараз усунена в новіших версіях. Як ви скажете?

У Вас застаріла версія "Сходинок". На диску, Є.А.Шестопалова є новіша версія, де ці проблеми виправлені.

Добавлено (05.12.2007, 19:24)
---------------------------------------------
З 5-го класу можна вивчати "Лого". Підручник є.
6-й можливо освоїти Флєш (ГРАФІКА з анімаціями, не тяжко вивчається, цікаво для дітей). Підручника немає.
З 7-го вивчати "Базовий курс", також елементи графіки (Корел). Підручники є.
10-12 профільне навчання - програмування, графіка, ВЕБ...

Сходинки та інше, час від часу можуть викладати вчителі молодшої школи. Їх цьому зараз навчають у вузах.

Kasana Дата: Ср, 05.12.2007, 21:04 | Повідомлення № 40
Часто заходить...
Рейтинг: 1
В початковій школі дитина має навчитися читати, писати і рахувати. На мою думку, комп'ютери в початковій школі доцільно використовувати лише для підтримки навчання інших предметів. А от з 5 класу можна починати вивчати інформатику як предмет.

Добавлено (05.12.2007, 20:04)
---------------------------------------------
Я повністю погоджуюсь з своїм колегою ihor_hontar що маленькі діти менше бояться комп'ютера ніж учні старших класів і тому вчити їх легше ніж старших. Я можу це сказати з власного досвіду. Минулого року навчала дітей 5 класу і 10 темі "Текстовий редактор" так молодші це засвоїли набагато краще і швидше ніж старші.

Вчитель-з-Києва Дата: Сб, 22.12.2007, 22:44 | Повідомлення № 41
Прописаний назавжди
Рейтинг: 7
Починати потрібно з 2-го класу! В 1-му класі діти ще адаптуються до вимог школи: як сісти, як попроситися в туалет і багато чого ніби очевидного...
Концепція вивчення інформатики в 12-річній школі давно і досить розумно прописана:
2-4 класи - компьютер як інструмент навчання, "Сходинки" поза конкуренцією;
5-6 класи - ЛогоМиры і перші проекти; НІ В ЯКОМУ РАЗІ WORD, WORD PAD, DELPHI і т.д.
7-9 класи - базовий курс (Windows + додатки);
10-12 класи - спецкурси у 2-х напрямках: програмування або інформаційні технології.

І кошка не ходи!

Ковшун Дата: Нд, 23.12.2007, 21:51 | Повідомлення № 42
Досвідчений учасник
Quote (Вчитель-з-Києва)
Концепція вивчення інформатики в 12-річній школі давно і досить розумно прописана:
2-4 класи - компьютер як інструмент навчання, "Сходинки" поза конкуренцією;
5-6 класи - ЛогоМиры і перші проекти; НІ В ЯКОМУ РАЗІ WORD, WORD PAD, DELPHI і т.д.
7-9 класи - базовий курс (Windows + додатки);
10-12 класи - спецкурси у 2-х напрямках: програмування або інформаційні технології.

Повністю погоджуюсь!!!
І не вірю в те, що у 2-4 класах можна вивчити "Сходинки" за короткий проміжок часу!
Не вірю в те, що у середній ланці, на самому початку вже все повивчали і більш нічим зайнятись, тому пропонують вивчати різні програми.
Просто треба детально вивчити програму викладання курсу інформатики в тому чи іншому класі і повністю її виконувати.
ядолов Дата: Ср, 09.01.2008, 22:47 | Повідомлення № 43
Новий користувач
Рейтинг: 0
Запитання звучить так: З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику? На мою думку обовязкового не раніше ніж з 6! У мене є син і я згоден з тими думками тих вчителів, які висловлюють думки про те , що є в 1-5 класах про що подумати-вкінці кінців мяч поганяти! Треба бути фанотом свого діла, але не перебільшувати-памятати, що крім нашого предмету є ще інші предмети в школі! Я памятаю, коли ми були учнями, то саме більше не любили вчителів, які були занадто фанатами своєї справи-лише їх предмет треба вчити, лише їх предмет повинні всі зрозуміти.... Тому давайте не "наганяти" на учнів, а дати гуртки, факультативи хоч з 0 класу. а обовязкове введення достатнньо з 6 класу-коли вже більш-менш розвинена сітчатка ока і вже є якісь початкові знання з математики та природознавства.
nadya_hontar Дата: Нд, 20.01.2008, 16:43 | Повідомлення № 44
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Quote (ядолов)
З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику? На мою думку обовязкового не раніше ніж з 6! У мене є син і я згоден з тими думками тих вчителів, які висловлюють думки про те , що є в 1-5 класах

Я також з вами згідна, що інформатику обов'язково на державному рівні вивчати з 6 класу, а факультативно підготовляти дітей керувати, писати, букви вчити з першого класу. Практично зараз на державному рівні вивчається з 10 класу, починаючи з 1986 року. А технічний розвиток комп'ютерів, як зріс, а години практично ті самі. Ось тут ми і учнів перегружаємо в старших класах. Їм потрібно усилено готуватися до вступу, а не починати інформатику вчити!!! Я в попередній школі вчила з 5 класу. Досить нормально діти засвоювали, а потім переходити на профільне навчання в 10-11 класах. Експерементувала в початкових класах, але там діти сприймають 10-15 свили, а потім їм не інтересно, то я використовувала навчальні мултики доброї поведінки "Тітоньки Софи" на початку уроку, потім свою розповідь, тоді практичні сходинки, і словесне закріплення уроку. І Ви знаєте діти 1-2 класів не чим не відрізнялися від 5-6 класнинів. Особливо в текстовому редакторі, Спочатку букви, які вивчали, потвм простенькі речення, приклади, розмалювати букви різними кольорами і т. д.
W-w-W Дата: Сб, 02.02.2008, 02:48 | Повідомлення № 45

Quote (Ковшун)
Опа, ЦЕ ДУЖЕ ЦІКАВО!!!
А якже державна програма???
А чи існує у Вашій школі контроль з боку адміністрації за виконанням державних програм?

А як може дирекція проконтролювати за виконанням державних програм по інформатиці, якщо більшість з неї не знають, яка методика, як викладати предмет, тож деякі вчителі симулюють, користуючись нагодою?

На мою думку обовязкового потрібно вивчати інформатикуне раніше ніж з 7 кл., як обовязковий предмет, а факультатив можна проводити і з 5 кл.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » З якого класу потрібно обов’язково вивчати інформатику? (Окрім відповідей пишіть аргументи.)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.