Нд, 22.10.2017, 05:32
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 512345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи потрібно дітям знати команди MS DOS? (... і використання ком.стрічки в Windows)
Чи потрібно дітям знати команди MS DOS?
Чи потрібно дітям знати команди MS DOS і використання ком.стрічки в Windows?
1.Так[ 12 ][60.00%]
2.Ні[ 8 ][40.00%]
3.А що це таке команди MS DOS і командної стрічки?[ 0 ][0.00%]
Усього відповідей: 20
Spirit Дата: Пт, 14.03.2008, 12:23 | Повідомлення № 1
Сис.адмін
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Я постійно зустрічаюсь з тим, що потрібно написати якийсь .BAT файл і в ньому виконувати певні команди, а чи потрібні такі уміння дітям?
На форумі є тема, де ми описуємо цікаві можливості використання командної стрічки Тема про цікавості ком.стрічки

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Varkan Дата: Пт, 14.03.2008, 12:29 | Повідомлення № 2
Викладач ВУЗу
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
чи потрібно водію знати як працює карбюратор в машині?
звичайно ні (бажано знати якщо ти хочеш ремонтувати сам авто), хоча він і дає доступ до нових можливостей.
так само і з мс дос. знання не завадять але великого горя не буде без них.
zverok Дата: Пт, 14.03.2008, 12:57 | Повідомлення № 3
Креативний вчитель
Рейтинг: 8
В первую очередь и детям и учителю неплохо бы отличать "команды MS DOS" от "команд командной строки WIndows XP". О последних детям неплохо бы иметь хоть общее представление (точнее, о самой концепции командной строки и ее основных свойствах); а зачем кому-то изучать "команды MS DOS" -- ума не приложу.
dpi Дата: Пт, 14.03.2008, 15:08 | Повідомлення № 4
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (zverok)
В первую очередь и детям и учителю неплохо бы отличать "команды MS DOS" от "команд командной строки WIndows XP".

Так чем же олтличаются команды?
zverok Дата: Пт, 14.03.2008, 16:25 | Повідомлення № 5
Креативний вчитель
Рейтинг: 8
Набором команд, это как минимум.

Но я больше имел в виду самое понятие "командной строки Windows", которая давным давно никакого отношения к MS-DOS не имеет (cmd.exe -- это НЕ эмулятор DOS, как многим свойственно думать, а интерпретатор командной строки).

filnick Дата: Пт, 14.03.2008, 22:01 | Повідомлення № 6
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Роботі ОС ДОС було присвячено значний період вивчення інформатики (особливо для машин класу ІВМ). Наразі це питання, на мою думку, не актуальне для шкільного курсу.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 15.03.2008, 02:37 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (filnick)
Наразі це питання, на мою думку, не актуальне для шкільного курсу.

Згоден, тобто потрібно знати продвинутим користувачам, сисадмінам, майстрам по ремонту ПК.
Дітей в школі цим грузити мабуть не варто.
Але кілька основних команд командної стрічки, дітям було б не погано знати. Наприклад, format, msconfig... Мало не забув: основну також - help smile
Jokerz Дата: Сб, 15.03.2008, 10:38 | Повідомлення № 8
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 97
поправлю всех консоль винды (cmd.exe) это не оболочка доса, просто для удобства дядя Билл использовал много команд которые были в досс как такового доса уже нету (есть в винде но не юзается, как барахло висит)
знать команды или нет это вопрос сложный.
Тут про крбюратор говорили так вот я как человек в этом понимающий скажу что человек знать должен все но в разной спени необходимости.
команды даже сис админ знает только те которые использует в работе все знать невозможно.
к тому и я веду что детей познакомить с такой мулькой в винде как консоль необходимо, что бы знали. Кстати очень многие вещи делаются только из консоли!
вообще то я считаю в школьной программе не нужна консоль для глубокого изучения, но если ребенок хочет узнать больше то необходимо предоставить эту возможность. но для общего развития нуна показать что такой девайс существует.
P.S. а bat файлы реально помогают в нелегком труде сис админа
SLKuty Дата: Сб, 15.03.2008, 15:56 | Повідомлення № 9
Монтажер
Нагороди: 6
Рейтинг: 103
Чи потрібно знати будівельнику технологію виробництва цегли?
Нам би встигнути пояснити дітям Віндовс, Офіс і елементи програмування
особисто мені зараз Дос абсолютно не потрібний.
Колись при інсталяції Він95-98 ще трохи використовував гоманди дос, а зараз все встановлюється автоматично. Диски розбиваються розділи створюються без всякого досу. Навіть є Win Live Cd який вантажиться прямо з ДВД без вінчестера і дозволяє робити з компом все що хочеш навіть заходити на робочі столи захищених паролем користувачів і копіювати звідти файли.
Максимум msconfig, ping, regedit.
Для тих учнів хто хоче екзотики показую як працює dir i copy.
Jokerz Дата: Сб, 15.03.2008, 16:24 | Повідомлення № 10
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 97
я наверно думаю потому что сам консолью пользуюсь очень часто.
я могу навести кучу примеров помощи консоли в работе.
первый. как вы проверяете работу сетевой карты? Можно легко это совершить пингом. утилитой ping в консоли.
может я просто рассуждаю как админ dry
filnick Дата: Сб, 15.03.2008, 22:27 | Повідомлення № 11
Мудрий вчитель
Мені здається, що через років десять вивчати і ОС Віндовс буде не варто.
ssh Дата: Пн, 17.03.2008, 00:14 | Повідомлення № 12
Проф. освоїв фото-від. монтаж
Рейтинг: 3
Шкільна програма і так перенасичена всім чим треба і не треба. Згоден з filnick, що це не актуально для шкільного курсу. Школа не є кінцевим пунктом здобуття освіти. Якщо комусь із учнів це буде потрібно, то на здоров'я -хай вчиться далі. Якщо Вам Spirit, дуже хочеться навчити цього дітей, то створіть гурток і вперед!
Spirit Дата: Пн, 17.03.2008, 00:34 | Повідомлення № 13
Сис.адмін
Рейтинг: 25
Quote (ssh)
Якщо Вам Spirit, дуже хочеться навчити цього дітей, то створіть гурток і вперед!

Да, согласен, такие вещи, наверно, только на кружке... А я вообще не учитель... smile Но если организуем кружок в школе, то скорее всего буду там рассказывать чего-то smile

filnick Дата: Пн, 17.03.2008, 20:52 | Повідомлення № 14
Мудрий вчитель
На заняттях гуртка можна займатися набагато цікавішою та кориснішою роботою ніж вчити ДОС.
bochik Дата: Вт, 18.03.2008, 13:54 | Повідомлення № 15
Часто заходить...
Рейтинг: 5
МОжемо, до речі накидати тут ідея які ж основні команди командної стрічки має знати "продвинутий" учень, що йому знадобиться в майбутньому, було б цікаво почути ваші думки з цього приводу, перелік команд тощо
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.3 Опитування » Чи потрібно дітям знати команди MS DOS? (... і використання ком.стрічки в Windows)
Сторінка 1 з 512345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.