Пн, 23.10.2017, 10:55
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІ: АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 6.5 Збірка і модернізація ПК » Переваги та недоліки придбання персональних комп’ютерів
Переваги та недоліки придбання персональних комп’ютерів
W-w-W Дата: Вт, 08.07.2008, 01:26 | Повідомлення № 1

Розповідайте про переваги та недоліки придбання готових персональних комп’ютерів, збору персонального комп’ютера на замовлення, купівлі комп’ютера з рук.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 08.07.2008, 02:35 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Для дому повністю зібрав комп’ютер з комплектуючих. Оскільки я деякий час підробляв дилером в комп’ютерній фірмі, то комплектуючі мені обійшлися досить дешево.
Купив я комп’ютер в 2005 році з такою конфігурацією - Celeron 2,26 GHz, материнська плата (Elite Groupe ECS Intel 865-PE), відеоадаптер (Ge Force FX 5200, 128 bit, 128 Mb), оперативна пам'ять (Sumsung DDR, PC 3200, 512 M), монітор (LG Flatron F720B), CD-RW (5232 Asus), HDD 80 Gb Sumsung. Обійшовся він мені 3150 грн. Рік назад оновив (старі деталі продав по вигідній ціні).
Нова конфігурація:
Athlon 3500+, 1,5 Gb RAM DDR2 Kingston, Motheboard Biohasard, Socet AM2 Express, videoadapter: ATI Radeon X1650 PRO (пам’ять DDR2, 512 M), монітор Sumsung TFT 940 BF, 4 вінти в сумі більше 600 Гіг. Але і на даний момент мені потужності комп’ютера стало не вистачати. Адже моє хобі - обробка відео, а для кодування готового проекту потрібен потужний двох ядерний (краще 4-х) процесор з великою кількістю кеш-пам’яті, потужна відеокарта та багато, багато оперативної пам’яті.
На даний момент для моїх потреб вистачило б:
Intel Core 2 Quad Q8000, 2,33 GHz, 2 Gb RAM, Nvidia Ge-force 8800, DDR3, 512 M.

Щодо готових ПК: то їх зручно купувати чайникам, які погано розбираються в будові ПК і не зможуть самі скласти з комплектюючих. Але в різних фірмах іде різна збірка, в одних краща, в інших - гірша, тому я особисто такий варіант не одобряю. Але знову ж таки, дивлячись в яка збірка.
Щодо купівлі ПК з рук, то це діло взагалі сумнівне, я противник всього Б/У і ніколи таких товарів не купую.

Ковшун Дата: Вт, 08.07.2008, 12:03 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ковальчук_Олександр)
Щодо готових ПК: то їх зручно купувати чайникам, які погано розбираються в будові ПК і не зможуть самі скласти з комплектюючих.

Не зовсім з цим погоджуюсь.
Зараз вибір ПК різноманітний і можна скомплектувати ПК прямо в магазині!

Щодо купівлі ПК з рук, то це діло взагалі сумнівне, я противник всього Б/У і ніколи таких товарів не купую.

Отут повністю погоджуюсь!
Купувати ПК з рук справа дуже сумнівна!!!
W-w-W Дата: Вт, 08.07.2008, 12:54 | Повідомлення № 4

Щодо готових ПК: то їх зручно купувати чайникам, які погано розбираються в будові ПК і не зможуть самі скласти з комплектюючих.

з цим погоджуюсь, адже багато магазинів просто намагаються спихнути товар покупцям. які недосвідчені, мова йшла про вже готові зібрані пк, які в багатьох магазинах не має можливості модернізувати

Quote (Ковшун)
Не зовсім з цим погоджуюсь.
Зараз вибір ПК різноманітний і можна скомплектувати ПК прямо в магазині!

так скомпонувати можна, але це не всі роблять. оскільки в цьому мало хто розуміється, переважно пк купляються дітям і батьки просто їдуть в магазин який їм подобається і вибирають пк який посовітує консультант, повірте, що таких випадків багато і невідомо якої якості такі пк, батьки подивились: робить то робить.

Дійсно, маючи певну суму в магазині спеціалізованому можна на місці скласти пк по своєму смаку, але знову повторюсь. це притаманно не багатьом, хоча в таких покупців техніка буде працювати нормально, оскільки зверталась увага як на якість, ціну, ефективність роботи.

Стосовно купівлі комп’ютера з рук. скажу так: якщо така ситуація склалась, то можна взяти пк в людини, яку ти добре знаєш і себе зарекомендувала і має добросовісне та бережливе ставлення до техніки, але це як виняток.

А в загальному на купівлю пк з рук дивлюсь негативно, оскільки можна купити "кота в мішку", не звертаю уваги на подібні пропозиції

Ковшун Дата: Вт, 08.07.2008, 13:02 | Повідомлення № 5
Досвідчений учасник
Quote (WWW)
... адже багато магазинів просто намагаються спихнути товар покупцям. які недосвідчені, мова йшла про вже готові зібрані пк, які в багатьох магазинах не має можливості модернізувати

У нас на Чернігівщині такого ще не зустрічав!
pashaandronatiy Дата: Нд, 13.07.2008, 13:36 | Повідомлення № 6
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Перші два мої компютера були БУ (Celeron900 i Atlon2000+). І нічого пережив, а потім ще й продав і до цього часу на них люди працюють і не нарікають:-) cool

Щодо купівлі ПК то погоджуюсь- Брати компютер потрібно там де можна вибрати конфігурації і з метою кращої бистродії і з фінансової сторони. Не один раз зустрічав випадки купівлі ПК у фуршетах і ельдорадо з наступним розчаруванням:-(
На мою думку найкраще визначитись з конфігурацією, апотім пройти по магазинах і знайти найкращу ціну, умови гарантії та інше. Раджу таку політику всім знайомим, а коли йде розмова про якість, то в більшості випадків ціна визначає якість: настроюю їх на те що материнська плата за 260 грн. мабуть не підійде для ігрового компютера:-)

Ковшун Дата: Нд, 13.07.2008, 15:43 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Quote (pashaandronatiy)
Щодо купівлі ПК то погоджуюсь- Брати компютер потрібно там де можна вибрати конфігурації і з метою кращої бистродії і з фінансової сторони. Не один раз зустрічав випадки купівлі ПК у фуршетах і ельдорадо з наступним розчаруванням:-(
На мою думку найкраще визначитись з конфігурацією, апотім пройти по магазинах і знайти найкращу ціну, умови гарантії та інше. Раджу таку політику всім знайомим, а коли йде розмова про якість, то в більшості випадків ціна визначає якість: настроюю їх на те що материнська плата за 260 грн. мабуть не підійде для ігрового компютера:-)

Повність з Вами погоджуюсь і підтримую!!!
W-w-W Дата: Нд, 13.07.2008, 15:47 | Повідомлення № 8

Quote (pashaandronatiy)
Не один раз зустрічав випадки купівлі ПК у фуршетах і ельдорадо з наступним розчаруванням:-(

підтримую, що в подібних магазинах таку техніку як пк не потрібно купувати, оскільки можна обпектись і дуже, адже зараз, щоб товар повернути треба дуже вагомі причини та факти. Тому при виборі пк треба орієнтуватись на чимало факторів: якість, ціну, ефективність, а також на фірму чи магазин, який продає.
Newbie Дата: Пн, 14.07.2008, 14:29 | Повідомлення № 9
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
а ще варто орієнтуватись на те, для чого комп*ютер. адже для дизайнера, геймера і домогосподині будуть різні вимоги до техніки. я раджу учням і колегам, які питають "який комп*ютер найкраще купити?" йти в магазин (бажано спеціалізований по комп.техніці) і не просити певну конфігурацію , а просити комп*ютер під свої потреби: офісні задачі, ігри, фільми, монтаж відео і т.д.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 14.07.2008, 21:16 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Quote (Newbie)
монтаж відео і т.д.

От саме для цього потрібно мати дуже потужний комп’ютер. Потужніший, ніж для ігор.
Я зараз роблю монтаж деякого фільму, тривалістю 1,5 год в програмі Adobe Premiere Pro 2.0. Так от, коли я пробую кодувати даний фільм в формат mpeg2 для того, щоб можна було вмістити ці 1,5 год на DVD 4,7 Гб, в мене всі кодери або вимикаються, дойшовши десь до 70% (я брав лише для проби невеличку двохвилинну частинку), або зависають чи видають помилку типу unknow error. Коли я в диспетчері задач прослідкував за об’ємом вільної фізичної пам’яті, то виявилось, що при старті кодування її об’єм становить близько 400 Мб (всього в мене 1,5 Гб), а при доходженні до 70-80% - трохи більше 100 Мб. От я і подумав, що кодери перестають кодувати саме із-за критично низького об’єму оперативної пам’яті.
Звідси я зробив для себе висновок, що для відеомонтажу потрібно мати достатній об’єм ОЗП, як на мене, то хоча б 2,5-3 Гб.
Також процесор грає вирішальну роль для швидкості кодування. В мене 64 бітний, але одне ядро - Athlon 64 3500+, тому він дуже повільно кодує, порою 1 годину відео кодує 5-6 годин, а то й більше (взалежності від кількості різноманітних відео-ефектів та самого кодера).
Тому для відеомонтажу вже не обійтися без двох або 4-х ядерного процесора. Благо, вони зараз сильно подешевіли і ціни продовжують повільно падати.
Приклади деяких потужних процесорів і їх ціни в комп’ютерному магазині, з яким я співпрацюю:

• Intel Core 2 Duo LGA 775 2.2G/2Mb/800 FSB BOX Conroe (E4500) - 830 грн.
  • Intel Core 2 Duo LGA 775 2.33G/4Mb/1333 FSB BOX Conroe (E6550) - 1164 грн.
  • Intel Core 2 Quad LGA 775 2.4G/8Mb/1066 FSB BOX Kentsfield (Q6600) - 1757 грн.
  • AMD ATHLON 64 X2 5200+ (AM2) BOX - 707 грн.
  • AMD PHENOM X4 9500 (AM2) BOX - 1264 грн.
  • AMD ATHLON 64 X2 6000+ (AM2) BOX - 1079 грн.

Я на мене, то досить потужний і найдешевший процесор із даного списку ATHLON 64 X2 5200, і його цілком достатньо для обробки відео (кодування) майже в реальному часі 1:1.
Але я в найближчому майбутньому буду купувати більш потужний, наприклад ATHLON 64 X2 6000+.
Ну також велику роль грає материнська плата і відеокарта, бажано, щоб вони також були потужними.

Для розваг (ігор) цілком достатньо процесора AMD ATHLON 64 X2 4800+ (510 грн.), нормального відеоадаптера - PCIeX: ATI HD2600XT SAPPHIRE 256MB/128bit/DDR4/TV/DualDVI/RTL (544 грн.) і 2 Гб ОЗП.
Для офісних задач, можна брати материнку з вбудованим адаптером, і процесор на рівні AMD Sempron LE-1150 (AM2) BOX (251 грн.) і 1 Гб оперативної пам’яті.

Newbie Дата: Пн, 14.07.2008, 21:59 | Повідомлення № 11
Хелпер
Приклади деяких потужних процесорів і їх ціни в комп’ютерному магазині, з яким я співпрацюю:

Intel Core 2 Duo LGA 775 2.2G/2Mb/800 FSB BOX Conroe (E4500) - 830 грн.
Intel Core 2 Duo LGA 775 2.33G/4Mb/1333 FSB BOX Conroe (E6550) - 1164 грн.
Intel Core 2 Quad LGA 775 2.4G/8Mb/1066 FSB BOX Kentsfield (Q6600) - 1757 грн.
AMD ATHLON 64 X2 5200+ (AM2) BOX - 707 грн.
AMD PHENOM X4 9500 (AM2) BOX - 1264 грн.
AMD ATHLON 64 X2 6000+ (AM2) BOX - 1079 грн.

Ви ж самі розумієте, що надати таку інформацію батькові, який хоче придбати комп*ютер для дитини - то марна трата цифр і букв smile Цим мають відати продавці у відповідних торгових точках, користувачеві не потрібно все це тримати в голові коли він купує комп. Звісно, бажано загалом орієнтуватись, але не думаю, що це критично необхідні знання.
Ну і монтаж відео - мабуть чи не найбільш ресурсноємкий процес (чи є ще щось, мені не відоме?), для цього треба потужний ком*ютер. Але навряд-чи "зелений ламер" потребує таких потужностей.
Якщо ж людина вже має певний досвід роботи з комп*ютерами, і програмами, що необхідні саме їй, то вона й сама може побачити чого саме їй бракує, і відповідно робити апгрейди.

Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 14.07.2008, 22:41 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Newbie, продвинуті батьки розуміються і на процесорах, і на материнках, і на всьому іншому, правда таких меншість.
Але надати інформацію батькові типу такої:
- Для яких цілей ви вирішили придбати компютер?
- Для навчання та ігор.
- Тоді вам підійде конфігурація на подобі такої:
1. Процесор AMD ATHLON 64 X2 4800 (510 грн.)
2. Оперативна пам’ять Sumsung DDR2, 2 Гб. - 320 грн.
3. ...
Разом...
Але перш за все варто запитати, на якою сумою вони оперують і вже під конкретну ціну маючи розширений прайс можна підібрати конфігурацію.
Quote (Newbie)
Якщо ж людина вже має певний досвід роботи з комп*ютерами, і програмами, що необхідні саме їй, то вона й сама може побачити чого саме їй бракує, і відповідно робити апгрейди.

Саме так, я, наприклад, постійно роблю апгрейди свого ПК, спочатку мав оперативки 512, потім докупив ще 1 Гб, вчора зрозумів, що мені її не вистачає і взавтра куплю ще 2 Гб.
А далі поміняю процесор. І мабуть такі потреби виникають в кожного, хто використовує ПК для обробки відео, ну і ігор також.
Quote (Newbie)
Ви ж самі розумієте, що надати таку інформацію батькові, який хоче придбати комп*ютер для дитини - то марна трата цифр і букв

Розумію, приклади я навів для форумчан, показати, що процесори з двома головами вже зовсім не дорогі, тому обробка відео та інша ресурсноємна робота з потужним процесором може бути швидкою і комфортною.
Newbie Дата: Вт, 15.07.2008, 12:33 | Повідомлення № 13
Хелпер
продвинуті батьки розуміються і на процесорах, і на материнках, і на всьому іншому, правда таких меншість.

такі батьки не питатимуть поради у вчителя інформатики wink
W-w-W Дата: Нд, 03.08.2008, 00:14 | Повідомлення № 14

Quote (Newbie)
я раджу учням і колегам, які питають "який комп*ютер найкраще купити?" йти в магазин (бажано спеціалізований по комп.техніці) і не просити певну конфігурацію , а просити комп*ютер під свої потреби: офісні задачі, ігри, фільми, монтаж відео і т.д.

радите правильно, але в багатьох випадках треба і попросити певну конфігурацію, це ж не дешева річ, що потім, хто його купив через півмісяця біг в цей же магазин наприклад добавити оперативи з 1 Гб до 2 Гб, На мою думку треба
просити комп'ютер під свої потреби і попросити певну конфігурацію, тоді сумнівів не буде.
Spirit Дата: Пн, 18.08.2008, 17:23 | Повідомлення № 15
Сис.адмін
Quote (WWW)
хто його купив через півмісяця біг в цей же магазин наприклад добавити оперативи з 1 Гб до 2 Гб

Это еще хорошо, если бежать за оперативкой... гораздо хуже если хард сыпаться начнет.

Мой взгляд на это:
Собранный брендовый комп. - это хорошо, но при покупке нужно узнавать не только цифры конфигурации, а и производителей комплектующих, т.е. конфигурация C2D 2,5GHz/2GB/320GB/DVD-RW+-/Video 512MB/SB/LAN ну очень о малом говорит! А на какой частоте работает память и кто производитель, а какой фирмы и какая скорость харда, какая битность у видео и какие выходы на видеокарте, какой именно звук (если интегрированный, то нужно точно узнавать какая материнская плата) и т.д.
А себе я всегда сам собираю компы. Когда-то с другом собирали, ему комп, так рекорд поставили от состояния лежащих коробок до состояния начала установки ВИнды 26 минут! :)))

Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІ: АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 6.5 Збірка і модернізація ПК » Переваги та недоліки придбання персональних комп’ютерів
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.