Вт, 26.09.2017, 03:14
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІ: АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 6.3 Носії і приводи » HDD - Допомога з проблемами при роботі, поради, прошивки (Формат обговорення вільний)
HDD - Допомога з проблемами при роботі, поради, прошивки
НІКОЛЯ Дата: Нд, 18.10.2009, 10:11 | Повідомлення № 1
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Шановні колеги всі ми колись мали проблеми з вінчестирами, це втрачена інфа, глюки тормозіння або зовсім унеможливлена загрузка ОС.
В дані темі прошу обмінюватись досвідом та порадами про всі негаразди, проблеми, та їх вирішення що до роботи вінчестерів.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

НІКОЛЯ Дата: Нд, 18.10.2009, 10:23 | Повідомлення № 2
Знавець вірусів
У всих хто користується HDD кантори Seagate та має моделі вінта серії 7200.11 дефектними є всі моделі з прошивками SD15, SD16, SD17, SD18, SD19 і AD14
Це значить що оного чудового дня коли ви ввімкнете свій комп він просто не бачитиме вінта (В біосі теж).
Для попередження таких нюансів, та збереження дорогоцінної інфи раджу вам його перешити а саме :
Дивитесь по цьому посиланню, чи є нова прошивка для вашої моделі і прошиваєте.
http://seagate.custkb.com/seagate....=207951
Ось спосіб прошивки

1. Викачуємо прошивку (посилання вище).
2. Получений образ записуємо на диск.
3. Відключаємо інші HDD.
4. Завантажуємося з приводу.
5. З'являється текстовий read me, читаємо, натискаємо esc.
6. Далі з'являється на екрані на зразок "вибрати пристрій для прошивки". Напроти потрібного пристрою значиться буква, як правило, "A".
7. Натискаємо її і чекаємо закінчення прошивки.
!!! УВАГААА !!! Комп повинен ВИМКНУТИСЯ САМОСТІЙНО!!! У жодному випадку не натискаємо reset.
8. Після самостійного виключення компу включаємо його.
Користуємось.

gu2in Дата: Ср, 21.10.2009, 18:29 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Нагороди: 7
Рейтинг: 230
Більшість програм для роботи з HDD йде у складі різноманітних Live-дисків та реаніматорів, а от як ними користуватися доводиться шукати в Гуглі.
Ознайомлення з програмами можна почати з цього сайту HDD
Тут ви знайдете:
- документацію;
- самі програми;
- образи загруздискет та дисків.
На жаль не всі програми там є, як то програма "HDD Regenerator" - так як вона платна, але її можна знайти з ліцензією та русифіковану, а користуватися нею досить просто.
Для початківців можна використати такі портативні програми, що дають хоч якусь інформацію про стан жорсткого диску:
- Everest_Ultimate
- CrystalDiskInfo
- HDInspector
за допомогою них можна дізнатися і назву фірми, тип підключення та SMART-характеристики дисків.
НІКОЛЯ Дата: Ср, 21.10.2009, 18:43 | Повідомлення № 4
Знавець вірусів
Quote (gu2in)
На жаль не всі програми там є, як то програма "HDD Regenerator" - так як вона платна, але її можна знайти з ліцензією та русифіковану, а користуватися нею досить просто.

Будь - ласка ТУТ вона є, а також багато чого іншого для відновлення. Зліцензією теж проблема вирішена ;)
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 21.10.2009, 20:18 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Рейтинг: 192
Quote (НІКОЛЯ)
У всих хто користується HDD кантори Seagate та має моделі вінта серії 7200.11 дефектними є всі моделі з прошивками SD15, SD16, SD17, SD18, SD19 і AD14
Це значить що оного чудового дня коли ви ввімкнете свій комп він просто не бачитиме вінта (В біосі теж).

Кілька днів тому якарз ця біда застала в розполох і мене. Дивно, але я раніше не чув про цю проблему, і навіть не підозрював, що таке може статися. У мене вінт Seagate 7200.11 з прошивкою SD15. Ще ввечері все працювало, а на другий день, включивши після роботи комп’ютер, вінта в БІОСІ не було. Проробив вінчестер рівно рік. Спочатку трішки панікував, думав інфі капут, але дякую НІКОЛЯ, і Ігорю Махновцю за моральну і інформаційну підтримкую. Зокрема, НІКОЛЯ, порадив мені фірму RDM в Києві, яка займається відновленням даних з різних носіїв. Позвонив їм, мені сказали, що проблема типова, всі дані збережуться, ціна питання 630 грн. Щоправда, пізніше я дізнався, що ця фірма співпрацює з вінницькою ГРІОЛ і звернувся в Вінницю. Фірма хороша, відремонтували за 3 дні. Обійшовся ремонт в 600 грн. Вінт і зараз працює, перепрошив його новою прошивкою SD1A, надіюсь, що ще прослужить довго. Звісно, зберігаю на ньому робочу неважливу інфу (в основному футажі для відео, музика, фільми тощо). В разі ще одного зльоту вінта, все є на двд дисках. Гадаю, ця проблема дуже сильно підмочила репутацію Сігейта і багато хто їх буде обходити десятою дорогою.
Усім, в кого вінти Seagate від 250 Гб до 1.5 Тб серії 7200.11 раджу пошвидше прошитися, оскільки вінт в будь-який момент може вийти з ладу.
sgrecords Дата: Чт, 22.10.2009, 10:25 | Повідомлення № 6
Активний учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 59
Допоміг всетаки ГРІОЛ. Мої вітання.
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 22:53 | Повідомлення № 7
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (Ковальчук_Олександр)
Усім, в кого вінти Seagate від 250 Гб до 1.5 Тб серії 7200.11 раджу пошвидше прошитися, оскільки вінт в будь-який момент може вийти з ладу.

А як узнати, що у мене саме такий вінт? На ньому не написано!
НІКОЛЯ Дата: Ср, 28.10.2009, 23:27 | Повідомлення № 8
Знавець вірусів
Quote (Bandalak)

Анатолію! Завше на вінтах пишуть Seagate якшо це їх бренд а сам вінт може бути Баракуда або Медіаліст тощо, логотип Seagate завжди присутній як і
модель, тип вказується наприклад: АТА якшо вінт аташний це напис Мodel ST32520A.

Ну а найкраще це в диспечері устройств дивитесь вінчестери наприклад один є написано Hitahi а другий просто має маркування наприклад отаке
ST31200827AS 120Gb. Для того щоб якнайшвидше взнати що маєте за вінт і хто його виробник кидаєте це відображення в пошук в гугле і маєте повні дані що до чого хто виробник прошиву та інше ;)
Якщо точніш то приблизно отаку інфу

Накопитель HDD 120Gb Seagate Barracuda 7200.7 (ST31200827AS) S-ATA 7200rpm 8Mb with NCQ

Серия Barracuda 7200.7
Актуальная емкость 120 Гб
Среднее время доступа 8.5 мс - чтение, 9.5 мс - запись, 9 мс - поиск
Время перехода с дорожки на дорожку 1 мс - чтение, 1.2 мс - запись
Питание От SATA коннектора. Разъем питания нестандартный и требует сответствующего разъема на блоке питания компьютера или переходника с артикулом 17815.
Скорость обмена между носителем и контроллером до 683 Мбит/сек
Скорость вращения плоскостей 7200 оборотов/мин.
Установившаяся скорость передачи данных 32 - 58 Мб/сек
MTBF 600 тыс. часов
SMART Поддерживается
Потребление энергии 12,5 Вт при поиске, 12 ватт при чтении/записи, 7,5 ватт в режиме Idle, 0,7 ватта в режиме Standby
Буфер 8 Мб
Интерфейс Serial ATA/150 с поддержкой NCQ.
Головки/ Число дисков 3 GMR/2
Пропускная способность интерфейса 150 Мб/сек
Уровень шума 25 дБ (2,5 Бел) в режиме Idle, 28 дБ (2,8 Бел) - максимальный в режиме наименьшего шума, 34 дБ (3,4 Бел) - максимальный в режиме наибольшей производительности
Максимальные перегрузки 63 G длительностью 2 мс при работе; 350 G длительностью 2 мс в выключенном состоянии
Уровень шума 25 дБ (2,5 Бел) в режиме Idle, 28 дБ (2,8 Бел) - максимальный в режиме наименьшего шума, 34 дБ (3,4 Бел) - максимальный в режиме наибольшей производительности
Размеры (ширина х высота х глубина) 101.6 x 26.04 x 146.9 мм ;)

Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 29.10.2009, 00:00 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)

На вінту самому написано назва і якщо у Вас Seagate 7200.11, то це вже має насторожити, оскільки глючна прошивка в 11-й серії.
Далі на самому вінті написана версія прошивки, якщо SD15, SD16, SD17, SD18, SD19 чи AD14, то перепрошивайте, не гаючи часу. У мене була прошивка SD15, тому вінт злетів. Зараз перепошився до SD1A, вроді вінт поки працює. Також інфу про вінт надає прога HDD tune.
Bandalak Дата: Чт, 29.10.2009, 00:02 | Повідомлення № 10
Лідер форуму
Quote (НІКОЛЯ)
Завше на вінтах пишуть Seagate

Що вінти у мене Seagate я і так знаю, це ж на них написано! Я ж не геть тупий... ;)
Я мав на увазі, чи преречені мої вінти вище згаданій помилці, яка у них прошивка?

Виходить нормальних вінтів взагалі не існує? WD - дуже скоро з'являються збійні кластери, Samsung - тупі до краю. Я завжди надавав перевагу Seagate. А тепер що?
============= ДОДАНО ===========================
Ковальчук_Олександр, дякую за інфу!
Мені важко виймати вінти з корпуса СБ, бо він вже дуже напічканий всячиною, а не можна узнати цю інфу не робираючи системний блок?

Відредаговано: Bandalak - Чт, 29.10.2009, 00:06
W-w-W Дата: Чт, 29.10.2009, 00:18 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 206
Quote (Ковальчук_Олександр)

та навіть невеликих обємів вінчестери фірми Seagate мають такі проблеми, на днях полетів жосткий на 20 Гб, всі ознаки як описав Ковальчук_Олександр, тому це може з будь яким жостким статись
НІКОЛЯ Дата: Чт, 29.10.2009, 13:23 | Повідомлення № 12
Знавець вірусів
Quote (Bandalak)
Мені важко виймати вінти з корпуса СБ, бо він вже дуже напічканий всячиною, а не можна узнати цю інфу не робираючи системний блок?

Прога для пергляду по HD не витягуючи його з системника HD tune pro 3.50 Скачати можна ТУТ
Bandalak Дата: Чт, 29.10.2009, 22:26 | Повідомлення № 13
Лідер форуму
Quote (НІКОЛЯ)
Прога для пергляду по HD не витягуючи його з системника HD tune pro 3.50 Скачати можна ТУТ

Ну скачав програму (5 годин грузилася), поставив. А потрібної інфи вона не дає. Де там номер прошивки, чи взагалі де там пише, що вінт серії 7200.11?
Може я не там дивлюся?

Прикріплення: 7744680.jpg(47Kb)
НІКОЛЯ Дата: Чт, 29.10.2009, 23:53 | Повідомлення № 14
Знавець вірусів
Quote (Bandalak)
Може я не там дивлюся?

Добре підемо інншим шляхом ;) Тут опис проги і пряма силка на скачування інших версій
А знизу в прикріпленні маєте саму програму. Вона чотко і зрозуміло пише яка серія модель та іншу інфу про ваш вінт.

Прикріплення: HDDScan_v2.7.rar(373Kb)
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 30.10.2009, 01:43 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
А потрібної інфи вона не дає.

Чому ж? Дає. Вона показує версію прошивки 3.AA, а це значить, що у Вас вінт 10-ї серії, тому можете спати спокійно.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VІ: АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 6.3 Носії і приводи » HDD - Допомога з проблемами при роботі, поради, прошивки (Формат обговорення вільний)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.