Пн, 20.11.2017, 05:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 6 з 9«12456789»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
контороль ПО
JKMZ Дата: Ср, 08.04.2009, 14:11 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
у меня мало опыта работы в школе (1,5 г.). назрел вопрос - каким образом проверяется ПО в сельских школах? что проверяется? как? пока никаких проверок не было, а вдруг?
не знаю, как создатели сайта относятся к теме о нелицензионом ПО, но вопрос созрел - что мне бояться, если обнаружат в школьном компе нелицензионное ПО? или ничего?

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 08.04.2009, 20:40
mudrak Дата: Вт, 10.11.2009, 12:23 | Повідомлення № 76
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 36
Що до неліцензійного ПО, багато хто використовує дуже гарну програмку Shadow Defender (або User), а вона ж то теж захищена авторськими правами. А без неї дуже сумно, як не паси дітей, а такого понаклацують, що до наступного уроку розгребти не встигаю! Чи знає хтось якусь альтернативу Shadow, але щоб за неї нічого не було!.
W-w-W Дата: Вт, 10.11.2009, 15:05 | Повідомлення № 77

Quote (mudrak)
Чи знає хтось якусь альтернативу Shadow, але щоб за неї нічого не було!.

ну якщо щось і є, то це ж нічого не вирішує, до ОС треба ще дуже багато прикладного програмного забезпечення, тож вирішення з шандов не врятує від решти відповідальності!
я багато програм портатебл використовую, а на останок все беру під замок шандов, ляпота! :$
mudrak Дата: Вт, 10.11.2009, 16:26 | Повідомлення № 78
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 36
Я все прикладне вигріб від гріха подалі, раз нікому не треба, то мені теж лишні пояснення давати (пояснення - це на "комісійному" жаргоні значить хабар) не хочеться. Але без чогось Shadowoбразного справді важко, роботи втричі більше, дурної до того ж.
Quote (Махновець_Ігор)
а на останок все беру під замок шандов

І не страшно, чи Shadow у вас ліцензійний, чи, може, portable?
W-w-W Дата: Вт, 10.11.2009, 16:33 | Повідомлення № 79

Quote (mudrak)
Я все прикладне вигріб від гріха подалі, раз нікому не треба, то мені теж лишні пояснення давати (пояснення - це на "комісійному" жаргоні значить хабар) не хочеться. Але без чогось Shadowoбразного справді важко, роботи втричі більше, дурної до того ж.

розумію вас, сам хочу лишнє видалити, але перейшов майже на все портатебл!

Quote (mudrak)
І не страшно, чи Shadow у вас ліцензійний, чи, може, portable?

ні не страшно, за 1 програму нічого серйозного не буде, в мене не ліцензійний, портатебл ще не дістав!
igor_ Дата: Ср, 11.11.2009, 00:27 | Повідомлення № 80
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 18
Quote (mudrak)
Чи знає хтось якусь альтернативу Shadow, але щоб за неї нічого не було

Десь тут на форумі вже згадувалася Windows SteadyState, судячи з опису, могла б замінити Shadow

http://www.microsoft.com/rus....lt.mspx

Newbie Дата: Чт, 12.11.2009, 14:48 | Повідомлення № 81
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
сьодні КРУ цікавилось програмним забезпеченням. їх вдовольнила відповідь, що на частину є ліцензія, решта - вільне ПЗ. правда на другу частину вони уточнили - "це з чайками?" я сказала, що да, з чайками (про пінгвінів з рудими котами і бобрами вирішила змовчати :) ) якщо врахувати, що показуючи пальцем на проектор, вони питали "а це шо, скайп?" , я вирішила не травмувати детальними поясненнями. вони ж побачили, що руки в мене не починають труситись, коліна не підгинаються, і взагалі в обморок від їхніх питань не падаю, стало нецікаво та й лишили мене в спокої
НІКОЛЯ Дата: Чт, 12.11.2009, 18:34 | Повідомлення № 82
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Шановне панство хто може мені відповісти. Чи може скажем мені КРУ придявити притензії що я використовую неліцензійне програмне забезпечення, якщо це програмне забезпечення скажем Офіс 2007, але встановлений він не на фізичну ОС тоість не на фізичний ПК або фізичний вінчестер а на віртуальний компютер і решта софту теж знаходяться на віртуальному ПК. В той час як на Фізичному ПК знаходиться тільки хоме едішен та ліцензійний офіс на який є документація. А також інші продукти які не мають ліцензії на даному фізичному ПК ніде не присутні ні в одному фізичному розділі вінта.
gromko Дата: Чт, 12.11.2009, 20:39 | Повідомлення № 83
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (НІКОЛЯ)
Чи може скажем мені КРУ придявити притензії що я використовую неліцензійне програмне забезпечення, якщо це програмне забезпечення скажем Офіс 2007, але встановлений він не на фізичну ОС тоість не на фізичний ПК або фізичний вінчестер а на віртуальний компютер і решта софту теж знаходяться на віртуальному ПК. В той час як на Фізичному ПК знаходиться тільки хоме едішен та ліцензійний офіс на який є документація. А також інші продукти які не мають ліцензії на даному фізичному ПК ніде не присутні ні в одному фізичному розділі вінта.

Все залежить від кількості ліцензій (1 ПК - 1 ліцензія, корпоративних ліцензій ми не маємо), якщо у Вашій ліцензійній угоді вказано, для прикладу, 5 копій Windows + 5 копій Office, а у вас встановлено на 4 "фізичних" машинах + 1 "віртуальна", то порушень немає. Якщо кількість інстальованих копій програмних продуктів перевищує кількість ліцензій, то це вже порушення ліцензійної угоди.

Читати - http://www.microsoft.com/Ukraine....ies.zip

Так само порушенням є і використання Portable-варіантів комерційного програмного забезпечення - порушенням є навіть його наявність на жорсткому диску користувача (якщо у вас знайшли контрафактний музичний чи відео диск, то це вже є порушенням - ви його придбали, порушивши норми законодавства, хоча може ще не встигли прослухати чи переглянути фільм)

Також є порушенням факт передачі ліцензованого для вас програмного забезпечення - більшість пропрієтарних ліцензій забороняє передачу програмних продуктів третім особам. Власники програмних продуктів (ви є тільки користувачами, тобто ви не купляєте програмний продукт, а лише купуєте право використання) можуть відстежувати через інтернет процес активізації ПЗ і хто зна чим скінчиться коли ПЗ з ключем для вашої школи буде встановлено на багатьох ПК.

Про правило 1 диск-1 ПК часто забувають - придбали один диск з програмою, ліцензію не читали (там про це написано) і встановили "Хімію 9" на 12 ПК. Потім прийшов розумний дядько і вказав нам на це. Деякі виробники дозволяють встановлювати своє ПЗ і на більшу кількість ПК - відповідно до угоди чи ліцензії.

W-w-W Дата: Чт, 12.11.2009, 20:44 | Повідомлення № 84

Quote (gromko)
Так само порушенням є і використання Portable-варіантів комерційного програмного забезпечення - порушенням є навіть його наявність на жорсткому диску користувача (якщо у вас знайшли контрафактний музичний чи відео диск, то це вже є порушенням - ви його придбали, порушивши норми законодавства, хоча може ще не встигли прослухати чи переглянути філь

А де можна ознайомитись про заборону портатебл? я чесно кажучи ніде заборон на це не бачив, підкажіть будь ласка!
Bandalak Дата: Чт, 12.11.2009, 21:31 | Повідомлення № 85
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (НІКОЛЯ)
але встановлений він не на фізичну ОС тоість не на фізичний ПК або фізичний вінчестер а на віртуальний

У такому разі КРУ Вам пред'явить не фізичні претензії, а віртуальні. ;)
Якщо серйозно, то все залежить від Вашого професіоналізму та їхньої дибільності. Але пояснювати їм, що таке віртуальна ОС я би не радив. Якщо не тикнути пальцем - вони її і не помітять.
Головне казати, що у мене все путьом і пішли всі на 3 веселих літери! B)

Quote (Махновець_Ігор)
А де можна ознайомитись про заборону портатебл?

Сам портатебл по своїй природі створений піратами. Ліцензійних портатейблів не буває.
Якщо прийде КРУ - флешку у кишеню і ...... Те що пише вище, останній абзац.
Головне казати, що у мене все путьом і пішли всі на 3 веселих літери! B)
НІКОЛЯ Дата: Чт, 12.11.2009, 21:31 | Повідомлення № 86
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (gromko)
а у вас встановлено на 4 "фізичних" машинах + 1 "віртуальна", то порушень немає.

Quote (gromko)
порушенням є навіть його наявність на жорсткому диску користувача

Справа в тому що віртуальнаі ОС та софт взагалі відсутні на жорсткому дискі. І зявляця тільки під час використанння програми віртуалізатора а в іншипадках вони неприсутні.
Ви мене не зрозуміли! Що до фактичної ліцензії на фізичні ПК мені все зрозуміло не перший рік працюю. А от що до віртуальних ОС які факично присутні на ПК тільки образно і розвертаюця та функціонують тільки з програми віртуалізатора яка не потребує ліцензії їх може бути 2 або більше на одному ПК чи є якісь правові документи які забороняють використовувати такі ОС та софт адже вони фізично відсутні на вінчестері і не лижать ні в одному з його розділів. Аточніш відсутні на ПК. Виходить що коли даже програма Джейт віртуал розвертає віртуальну мережу з 9 ПК зу сим софтом що є в цій віртуальній мрежі а софт теж теж присутній тільки віртуально То причипитись КРУ може тільки під час роботи такої мережі і то не маючи правових документів які регулюють роботу в такому плані. Що до інктелектуальної власності я теж все розумію але тут дуже багато нюансів потрібно буде дослідити дану сторону справи та виснити чи порушуються в такому раз права виробника продукту.
gromko Дата: Чт, 12.11.2009, 22:40 | Повідомлення № 87
Лінуксоїд
Quote (НІКОЛЯ)
Справа в тому що віртуальнаі ОС та софт взагалі відсутні на жорсткому дискі. І зявляця тільки під час використанння програми віртуалізатора а в іншипадках вони неприсутні.

Для власника програмного продукту немає різниці - реальна машина чи віртуальна (у попередньому пості я дав посилання з роз’ясненням від Microsoft) - у віртуальній системі всеодно треба встановлювати ПЗ.

GarryPotter Дата: Чт, 12.11.2009, 22:40 | Повідомлення № 88
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Сьогодні проводили інвентаризацію програмного забезпечення. Підстава - наказ 903 МОНУ (ще користувались якимсь листом ДКУ).
Перевірили наявність дисків з придбаним та встановленим ПЗ (особлива увага на контрольні марки та ліцензійні договори), наявність ПЗ, що не використовується в навчальному процесі, наявність аудіо та відео файлів, що не використовуються на уроках та такі, які порушують авторські права (тобто без диску з контрольною маркою). В акті писали які засоби встановлені та серію і номер правовстановллючого документу). Дали по шапці за музику та ігри, а так начеб то все добре.
pet Дата: Пт, 27.11.2009, 20:15 | Повідомлення № 89
Патріот
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
мдя....не хочу платити штрафи-завтра пишу заяву на звільнення.... :'(
gromko Дата: Пт, 27.11.2009, 20:59 | Повідомлення № 90
Лінуксоїд
Quote (pet)
мдя....не хочу платити штрафи-завтра пишу заяву на звільнення....

Навіщо? Переходьте на вільне ПЗ
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
Сторінка 6 з 9«12456789»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.