Вт, 23.10.2018, 11:03
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
контороль ПО
JKMZ Дата: Ср, 08.04.2009, 15:11 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Повідомлень: 85
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
у меня мало опыта работы в школе (1,5 г.). назрел вопрос - каким образом проверяется ПО в сельских школах? что проверяется? как? пока никаких проверок не было, а вдруг?
не знаю, как создатели сайта относятся к теме о нелицензионом ПО, но вопрос созрел - что мне бояться, если обнаружат в школьном компе нелицензионное ПО? или ничего?

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 08.04.2009, 21:40
swetikccc Дата: Ср, 26.08.2009, 01:58 | Повідомлення № 46
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4120
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pasichov)
В УСЬОМУ СВІТІ ВИКОРИСТАННЯ З НАВЧАЛЬНОЮ МЕТОЮ АВТОРСЬКИХ ТЕКСТІВ, ЗОБРАЖЕНЬ, ІНШИХ ГРАФІЧНИХ, АУДІО, ВІДЕО-МАТЕРІАЛІВ НЕ Є ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ ІХ ВЛАСНИКІВ.

Ви вчитайтеся в те що написали ))))

Додано (26.08.2009, 00:58)
---------------------------------------------

Quote (pasichov)
Як і будь-який навчально-методичний матеріал чи пдручник, матеріал порталу є певною компіляцією з інших джерел.

Вказуйте ці джерела, а то я переглядав декілька курсів і без зсилок це явний плагіат.
pasichov Дата: Ср, 26.08.2009, 09:11 | Повідомлення № 47
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (swetikccc)
Ви вчитайтеся в те що написали ))))

Вчитався. Все написав правильно.
Щодо необхідності вкзувати джерела, ваше зауваження слушне. Виправимо.
Але тут Ви дещо підмінили тему дискусії. Я писав про використання піратського ПЗ з прямою чи прихованою комерційною вигодою (саме проти цього спрямовані більшість законодавчих актів), і саме за такі програми карають при перевірці в шкльних кабінетах, в крайньому разі в відомих мені випадках.

Коли ж учитель задиктував учням цитату з якогось твору чи підручника, чи коли студенти художньої академії під час занять пишуть копії з відомої картини, то вони авторських прав не порушують. А ось коли цю копію студент продав - це вже порушення.

alex Дата: Ср, 26.08.2009, 09:32 | Повідомлення № 48
Активний учасник
Повідомлень: 586
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (swetikccc)
Вказуйте ці джерела, а то я переглядав декілька курсів і без посилань, це явний плагіат.

Це не завжди можливо зробити. Наприклад мені не відомо, хто є автором сортування " бульбашкою". Але цей метод описаний в кожному посібнику по роботі з масивами. Так на кого ж робити посилання. Зробивши посилання на одну з книг, тим самим наніс образу іншим.
P.S. Ці твердження відносяться саме до курсів, які розроблені нами з Пасіховим і розміщеними на Disted.edu.vn.ua

swetikccc Дата: Вт, 01.09.2009, 20:11 | Повідомлення № 49
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4120
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pasichov)
Вчитався. Все написав правильно

Ні, неправильно, Ви в любому випадку не повинні порушувати авторські права, наприклад не користуватися в навчальних цілях не тільки піратськими програмами, а і піратськими книгами, аудіозаписами і т. п.
TYP Дата: Вт, 01.09.2009, 20:51 | Повідомлення № 50
Прописаний назавжди
Повідомлень: 451
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Та усі фірми виробники ПЗ розоряться, якщо в школах перестануть вивчати Windows, MS Office, Photoshop, Corel, бо з рештою сумлінні випускники шкіл після закінчення школи, будуть продовжувати працювати з вільним ПЗ. У боротьбі вільного та проприєтарного ПЗ, першість за програмами відеомонтажу. Нажаль достойної альтернативи Premiere, Pinnacle і т.д. серед вільного ПЗ нема. А решта чудово заміняється нормальним дистрибутивом Linux.
swetikccc Дата: Ср, 02.09.2009, 01:23 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4120
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (TYP)
Та усі фірми виробники ПЗ розоряться, якщо в школах перестануть вивчати Windows, MS Office, Photoshop, Corel, бо з рештою сумлінні випускники шкіл після закінчення школи, будуть продовжувати працювати з вільним ПЗ.

Не будьте такі наївні, якщо робоча сила коштуе дорого то купляють і дороге ПЗ, а якщо дешева то працюйте на вільному.
Закони є закони.
dpi Дата: Ср, 02.09.2009, 07:38 | Повідомлення № 52
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (pasichov)
і саме за такі програми карають при перевірці в шкльних кабінетах

Просто другая статья. Другие условия распространения, другие цены.
pasichov Дата: Ср, 02.09.2009, 09:44 | Повідомлення № 53
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Варто розрізняти дві речі - "авторські права" та "права власності". (або точніше - "майнові та не майнові авторські права". Якщо ми користуємося піратським софтом, то порушуємо майнове право власності, і тут все просто.
З немайновим автоським правом складніше

Цитата з законодавства (правда, Росії, наше в цій частині подібне)

Без согласия автора, путем репродуцирования

Допускается без согласия автора и без выплаты авторского вознаграждения, но с обязательным указанием имени автора, произведение которого используется, и источника заимствования репродуцирование в единичном экземпляре без извлечения прибыли:
..............
3.отдельных статей и малообъемных произведений, правомерно опубликованных в сборниках, газетах и других периодических изданиях, коротких отрывков из правомерно опубликованных письменных произведений (с иллюстрациями или без иллюстраций) образовательными учреждениями для аудиторных занятий.
..............

Допускается без согласия автора и без выплаты авторского вознаграждения воспроизведение, передача в эфир или сообщение для всеобщего сведения по кабелю произведений архитектуры, фотографии, изобразительного искусства, которые постоянно расположены в месте, открытом для свободного посещения.
................

Я погодився з Вами в тому, що не усюди є посилання - виправимо. Але коли мова йде про підручники...це зробити важко

Відредаговано: pasichov - Ср, 02.09.2009, 09:46
pan2000 Дата: Ср, 02.09.2009, 09:44 | Повідомлення № 54
Новий користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
доброго дня всім
добросовісно прочитав тему з першої сторінки. посміхнуло.
як людина, яка заробляє на життя дизайном вже не один рік, і як дизайнер, який викладав в коледжі, і як дизайнер, який бачив не одного новачка на фірмі скажу так:
альтернативи фотожопу немає. тут багато хто висловлюється про гімп. так непагана програма і не більше. навіщо вчити дитину тому, що їй не знадобиться в житті? просто так? для галочки? от ми такі спритні - виконали програму і не використовували піратське ПЗ? і що далі?
а далі ця дитина йде у виш, а в виші вже в самих програмах дають роботу з ПЗ від adobe. тепер питання до вас, що доброго ви зробили коли в школі вивчали гімп?
ще далі. прийшов якось на фірму новий дизайнерко. каже я вмію працювати у гімпі. ну ми посміялись з нього. шеф каже от тобі завдання - сідай і роби в гімпі... результат був такий що той дизайнер через пару місяців плювався на гімп.
щодо корала. корала то є файна програма, самий в ній працую (там хтось казав в пейнті графіги на геометрію малювати? - довго сміявся), але реальність така що потрібно переходити на ілюстратор. зараз рідко яка друкарня ще приймає макети в коралі. та правда Х4 вже нормально кидає файли в .eps та от якщо відкрити документ .eps в якому кілька тисяч обєктів - корал зашивається і виручає тільки ілюстратор.
тепер щодо рус/англ версій. раджу працувати тільки з англ. перше - у дітей розвивається ще й знання англійської))) друге - вони набагато стабільніше працують. третє - в них прицють гарячі клавіші.
щодо швидкодії компів. навіщо ставити самі останні продукти? з фотожопи раджу сімку, стабільна, і інструментарій дозволяє продуктивно працувати. для роботи вистачить 700 Мг, і 128 метрів мізків. корал - девята версія, та він і не є таким вимогливим до заліза.
ну а щодо ліцензій... наприклад сьома версія фотожопи офіційно вже не підтримується, отже вимагати у вас на нею ліцензію adobe не зможуть, та це не означає, що adobe дозволяє її скачувати з варезних сайтів.
З.І. ще ніде не бачив ліцензійних програм від adobe. а щодо пейнта, то в ньому можна малювати. хочу наголосити саме на слові МОЖНА. так само як можна йти до києва пішки :), але навіщо? якщо для малювання є така чудова програмка як Corel Painter :)
pan2000 Дата: Ср, 02.09.2009, 09:44 | Повідомлення № 55
Новий користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
PanPete,
будь ласка посилання де написано що за 98 треба платити

Додано (07.09.2009, 00:01)
---------------------------------------------

Quote (swetikccc)
Це якийсь провокатор.

саме так))) я спецом сюди зайшов щоб знати в яких школах є піратський софт)))

PanPete Дата: Ср, 02.09.2009, 09:44 | Повідомлення № 56
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
pan2000, з вашого дозволу кілька зауважень:
Quote (pan2000)
що доброго ви зробили коли в школі вивчали гімп
- Школа не готовить дизайнера, програміста, сис.адміна, тощо. В школі людина отримує базові знання, які дозволять в майбутньому вибрати напрям роботи по оволодінню професійними знаннями. Невже для того, щоб дитина зрозуміла, що його покликання дизайн необхідно обовязково використовувати фотошоп?
Quote (pan2000)
сьома версія фотожопи офіційно вже не підтримується, отже вимагати у вас на нею ліцензію adobe не зможуть

Розвиваючи думку справедливо сказати - багато версій Windows на даний час офіційно не підтримується, отже Microsoft не вимагає ... . Та чи вірне це твердження?


Відредаговано: PanPete - Нд, 06.09.2009, 13:33
swetikccc Дата: Ср, 02.09.2009, 09:45 | Повідомлення № 57
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4120
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pan2000)
як людина, яка заробляє на життя дизайном вже не один рік, і як дизайнер, який викладав в коледжі, і як дизайнер, який бачив не одного новачка на фірмі скажу так:
альтернативи фотожопу немає. тут багато хто висловлюється про гімп. так непагана програма і не більше. навіщо вчити дитину тому, що їй не знадобиться в житті? просто так? для галочки? от ми такі спритні - виконали програму і не використовували піратське ПЗ? і що далі?
а далі ця дитина йде у виш, а в виші вже в самих програмах дають роботу з ПЗ від adobe. тепер питання до вас, що доброго ви зробили коли в школі вивчали гімп?

Який же Ви дизайнер, якщо дизайн зводиться у Вас до знання одної чи іншої програми.
Та й сперечатися з такими людьми .............

Додано (06.09.2009, 12:56)
---------------------------------------------

Quote (pan2000)
З.І. ще ніде не бачив ліцензійних програм від adobe.

Оце характеристика вашої фірми, якщо ви ліцензії не бачили.
Шаражкина контора це ;)

Додано (06.09.2009, 12:59)
---------------------------------------------

Quote (pan2000)
а далі ця дитина йде у виш, а в виші вже в самих програмах дають роботу з ПЗ від adobe. тепер питання до вас, що доброго ви зробили коли в школі вивчали гімп?

Назвіть престижний Вуз який примушуе робити в піратських програмах, а от шаражки то да, тільки кому потрібні ті випускники ?
dpi Дата: Ср, 02.09.2009, 09:45 | Повідомлення № 58
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
pan2000, Детям любые графические редакторы нужны только для галочки в журнале. Если одному из 100 она пригодится, выучит сам. Гимп мне тоже не понравился. А вот ТуксПаинт то, что надо. И лекций читать не надо и выставки рисунков постоянно. И юридическая сторона соблюдена.
pan2000 Дата: Ср, 02.09.2009, 09:45 | Повідомлення № 59
Новий користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (PanPete)
багато версій Windows на даний час офіційно не підтримується, отже Microsoft не вимагає ... . Та чи вірне це твердження?

будь ласка, ставте 98 і ніхто вам не предявить жодних претензій
Quote (swetikccc)
Який же Ви дизайнер, якщо дизайн зводиться у Вас до знання одної чи іншої програми. Та й сперечатися з такими людьми .............

я перепрошую, а де я написав список програм, які я знаю?, от і сперечайся з такими людьми))) доречі я ні з ким не сперечаюсь
Quote (swetikccc)
Оце характеристика вашої фірми, якщо ви ліцензії не бачили. Шаражкина контора це

кожен судить по собі
Quote (swetikccc)
Назвіть престижний Вуз який примушуе робити в піратських програмах

невповноважений, але інфа вірна з першоджерел
Quote (dpi)
Детям любые графические редакторы нужны только для галочки в журнале.

скоріше викладачам для галочки, дітям то всеодно
PanPete Дата: Ср, 02.09.2009, 09:45 | Повідомлення № 60
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (pan2000)
будь ласка, ставте 98 і ніхто вам не предявить жодних претензій

Ви це стверджуєте посилаючись на офіційний документ? Будь ласка, посилання.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2018.