Пн, 23.10.2017, 10:48
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 9«1234589»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
контороль ПО
JKMZ Дата: Ср, 08.04.2009, 15:11 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
у меня мало опыта работы в школе (1,5 г.). назрел вопрос - каким образом проверяется ПО в сельских школах? что проверяется? как? пока никаких проверок не было, а вдруг?
не знаю, как создатели сайта относятся к теме о нелицензионом ПО, но вопрос созрел - что мне бояться, если обнаружат в школьном компе нелицензионное ПО? или ничего?

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 08.04.2009, 21:40
W-w-W Дата: Вт, 04.08.2009, 22:09 | Повідомлення № 31

microsoft, дякую за пояснення, бо я вже роблю 5 рік і жодного разу такого контролю не було, це й добре, але треба знати хоч що приблизно вони провіряють!

В мене ОС, офіс та антивірус ліцензійні, а решта портатебл! отак я живу!

microsoft Дата: Вт, 04.08.2009, 22:14 | Повідомлення № 32
Я тут недавно...
Рейтинг: 9
Quote (Махновець_Ігор)
microsoft, дякую за пояснення, бо я вже роблю 5 рік і жодного разу такого контролю не було, це й добре, але треба знати хоч що приблизно вони провіряють! В мене ОС, офіс та антивірус ліцензійні, а решта портатебл!

Це ігри з вогнем - знайомий вже погорів на portable версії Corela - екзешник був просто на Робочому столі. Питання вирішила певна сума, але після цього він сказав що таких жартів досить, хай діти якщо бажають, то граються Фотошопом і Корелом дома
W-w-W Дата: Вт, 04.08.2009, 22:25 | Повідомлення № 33

Quote (microsoft)
Це ігри з вогнем - знайомий вже погорів на portable версії Corela - екзешник був просто на Робочому столі.

Але ж портатебл програми не прописуються в реєстрі! Чи це все не так? В чому ж виникла проблема? Вже самому цікаво!
microsoft Дата: Вт, 04.08.2009, 22:37 | Повідомлення № 34
Я тут недавно...
Quote (Махновець_Ігор)
Але ж портатебл програми не прописуються в реєстрі! Чи це все не так? В чому ж виникла проблема? Вже самому цікаво!

EXE-файл був на Робочому столі - нащо шукати в реєстрі. А так то вони прописуються в реєстрі при запукску програми, а при закінченню роботи (коректному) всі записи видаляються, а якщо відбувся збій, і програма "вилетіла"?
pasichov Дата: Ср, 05.08.2009, 02:20 | Повідомлення № 35
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
ВЖЕ ПИСАВ В ІНШІЙ ТЕМІ - НЕ ВАРТО МАТИ СПРАВУ З НЕЛІЦЕНЗІЙНИМИ ПРОГРАМАМИ!
Особливо - якщо є якісь платні послуги на базі кабінту чи власна комерційна робота на шкільному обладнанні.
microsoft Дата: Ср, 05.08.2009, 02:24 | Повідомлення № 36
Я тут недавно...
Quote (pasichov)
ВЖЕ ПИСАВ В ІНШІЙ ТЕМІ - НЕ ВАРТО МАТИ СПРАВУ З НЕЛІЦЕНЗІЙНИМИ ПРОГРАМАМИ!

Аби ж то всі це розуміли! Відкрийте перший-ліпший збірник програм - Фотошоп, Корел, а з ними і ше з десяток комерційного ПЗ. Десь я вже читав, що авторам програм з інформатики треба надавати з програмою комплект ПЗ для шкіл
pasichov Дата: Ср, 05.08.2009, 14:44 | Повідомлення № 37
Наполегливий учасник
Quote (microsoft)
Аби ж то всі це розуміли! Відкрийте перший-ліпший збірник програм - Фотошоп, Корел, а з ними і ше з десяток комерційного ПЗ. Десь я вже читав, що авторам програм з інформатики треба надавати з програмою комплект ПЗ для шкіл

Ви, на жаль, маєте рацю... Але вихід є. Всі функціїї, прописані в програмі і які учень повинен вивчиити, є і в безкоштовних аналогах. Треба не лінуватися і розробити свій цикл уроків ЗА ДІЮЧОЮ програмою, з вивченням всіх передбачених програмою питань, спираючись на відкриті аналоги згаданих програм. Ні один інспектор слова кривого не скаже - перевірено. Ще й його можна "шуганути", якщо щось там хрюкне...
Просто учителю це затратно, він не ВМІЄ (чи не має бажання - це в данному випадку одне й те ж) оволодівти новими знаннями...Тому простіше "ховатися" за програму, яку розробляв такий самий... трудяга. (Я Фотошоп буцім вивчив, буду я з GIMPом розбиратися..."
microsoft Дата: Ср, 05.08.2009, 18:26 | Повідомлення № 38
Я тут недавно...
Quote (pasichov)
Ви, на жаль, маєте рацю... Але вихід є. Всі функціїї, прописані в програмі і які учень повинен вивчиити, є і в безкоштовних аналогах. Треба не лінуватися і розробити свій цикл уроків ЗА ДІЮЧОЮ програмою, з вивченням всіх передбачених програмою питань, спираючись на відкриті аналоги згаданих програм. Ні один інспектор слова кривого не скаже - перевірено. Ще й його можна "шуганути", якщо щось там хрюкне... Просто учителю це затратно, він не ВМІЄ (чи не має бажання - це в данному випадку одне й те ж) оволодівти новими знаннями...Тому простіше "ховатися" за програму, яку розробляв такий самий... трудяга. (Я Фотошоп буцім вивчив, буду я з GIMPом розбиратися..."

Але э достатньо місць у програмах, де вказано яке безпосередньо програмне забезпечення слід вивчати
gromko Дата: Ср, 05.08.2009, 19:20 | Повідомлення № 39
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Quote (microsoft)
Але э достатньо місць у програмах, де вказано яке безпосередньо програмне забезпечення слід вивчати

Якщо використовуєтек програми "від Завадського", то там є вибір по програмному забезпеченню - можна використовувати, як комерційне, так і вільне ПЗ
swetikccc Дата: Вт, 25.08.2009, 16:33 | Повідомлення № 40
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
З теми Побажання та зауваження (Ваші побажання щодо покращення роботи сайту)

Quote (pasichov)
От тут я не згоден. Не подоюається мені ідиома "рядовий учитель". Є учитель, який ВЧИТЬ ДІТЕЙ. Бз звань. І не повинен він учити чергове покоління громадян красти. Тому він повинен бути носієм європейської традиції ставлення до інтелектуальної власності. Адже ніхто з нас не в захваті, коли читає свою розробку під чужим прізвищем...

От і покажіть ці традиції в себе на порталі.
Оговірка про те що уроки складають інші, а Ви їх тільки розміщуєте непроходить, а навіть у курсах складених Вами , Віи отримували дозвіл на розміщення ))))
От і покажіть нам європейські традиції ;), а не висловлювання тут на форумі

Відредаговано: swetikccc - Вт, 25.08.2009, 16:37
pasichov Дата: Вт, 25.08.2009, 16:33 | Повідомлення № 41
Наполегливий учасник
Quote (НІКОЛЯ)
Я важаю щоб зробити дисковийпростір типу невеликого обєму, берем реєструєм наукр неті 5 нових користувачів надаєм доступ їм всім між собою і викладаєм силку для входу на фоорумі, маєм обмінник 20 Gb. Вхідну ссилку привязати на створене спеціально мило яке буде використовуватись для входу.
Друга сторона медалі: В сімї не без урода, потрібно буде добряче попотіти щоб зробити обмеження користувачам тобіш спробувати інтегрувати панель управління з чітким розмежуванням прав.
Робота в цьому напрямку розпочата подумаєм.

Дисковий простір - не проблема, наприклад, я можу його надати. Проблема в подвійній моралі учителя, який навчаючи дітей бути громадянами своєї держави та шанувати її закони (за службовими обов"язками) з другого боку сам порушує ці закони, використовуючи піратський софт тв поширючи його. Тому варто рознести фаховий проект, яким ІМХО, має бути форум і проект файлообмінника.
ПРОПОЗИЦІЯ. (виходячи з назви теми) Винести за межі форуму всі проблеми використання контрафактних матеріалів та рекламу комерційних проектів. Місць, де все це є, в Інтернеті безліч, ними користуються тисячі людей, але там ніколи не реєструються практично під власними іменами та й не асоціюють вони себе з коюсь професією чи державою. А тут назва чого варта "Форум учителів України". ІМХО варто поберегти честь і професії і країни.
PanPete Дата: Вт, 25.08.2009, 16:33 | Повідомлення № 42
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (pasichov)
Проблема в подвійній моралі учителя, який навчаючи дітей бути громадянами своєї держави та шанувати її закони (за службовими обов"язками) з другого боку сам порушує ці закони, використовуючи піратський софт тв поширючи його.

Потрібно відгородити і захистити рядового вчителя від дискусій навколо проблеми ліцензованого програмного забезпечення, які зараз точаться на всіх рівнях, а саме головне – забезпечити його відповідним програмним забезпеченням для проведення повноцінного навчального процесу. Це проблема держави, а не вчителя.
Особливості викладання інформатики в школі на сучасному етапі (Глинський Я.М.,к.ф.-м.н. Національний університет „Львівська політехніка, http://www.hlynsky.lviv.ua/index/st2.htm )
pasichov Дата: Вт, 25.08.2009, 16:33 | Повідомлення № 43
Наполегливий учасник
Quote (PanPete)
головне – забезпечити його відповідним програмним забезпеченням для проведення повноцінного навчального процесу. Це проблема держави, а не вчителя.

Це абсолютно вірно. Але зараз всі поставки містять необхідний набір ліцензійного ПЗ для виконання державної програми. Там, де ліцензіїї не було ( в минулі роки) її можна отримати. Є механізми. До того є багато вільного ПЗ, яке можна використовувати. ФОРМАЛЬНО ЗАРАЗ ДЛЯ РОБОТИ ДЕРЖАВА (+-) ЗАБЕЗПЕЧУЄ, І ТИМ САМИМИ ОТРИМУЄ (на її думку) підстави для прислідувань за порушення закону. Ну що гріха таїти, більшість піратських програм учителю потрібно не для уроків...
Quote (PanPete)
Потрібно відгородити і захистити рядового вчителя від дискусій навколо проблеми ліцензованого програмного забезпечення, які зараз точаться на всіх рівнях,

От тут я не згоден. Не подоюається мені ідиома "рядовий учитель". Є учитель, який ВЧИТЬ ДІТЕЙ. Бз звань. І не повинен він учити чергове покоління громадян красти. Тому він повинен бути носієм європейської традиції ставлення до інтелектуальної власності. Адже ніхто з нас не в захваті, коли читає свою розробку під чужим прізвищем...

Відредаговано: pasichov - Вт, 25.08.2009, 12:47
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 25.08.2009, 18:02 | Повідомлення № 44
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (pasichov)
Ну що гріха таїти, більшість піратських програм учителю потрібно не для уроків...

Воно то так, але навіщо такі програми ставити в школі. Комерцією в школі займатись заборонено. Фактично виходить подвійне порушення. Але мова йде про програми, які вкрай необхідні для навчання (NetSupport School, Photoshop тощо), які вчитель інколи вимушений ставити, задля покращення якості навчально-виховного процесу.
Quote (pasichov)
Але зараз всі поставки містять необхідний набір ліцензійного ПЗ для виконання державної програми.

З цим також все дуже не чисто. Хоча я не знаю, можливо, якщо в школу з НКК приходить диски з Windows, Office, Fine Reader і навіть Photoshop, записані на болванку в єдиному екземплярі, то вони є ліцензійними, коли є відповідні сертифікати. А коли немає?
Quote (pasichov)
І не повинен він учити чергове покоління громадян красти.

Без сумніву це так. Але якщо вчитель вимушений встановити якесь ПО, заради доброої справи, то на мою думку він не буде особливо афішувати це перед учнями, а совість, хай вона когось іншого гризе...
pasichov Дата: Ср, 26.08.2009, 00:30 | Повідомлення № 45
Наполегливий учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
якщо в школу з НКК приходить диски з Windows, Office, Fine Reader і навіть Photoshop, записані на болванку в єдиному екземплярі, то вони є ліцензійними, коли є відповідні сертифікати. А коли немає?

Все залежить від виду ліцензії. В "коробочних варіантах" ознакою ліцензійності може бути сам диск, в інших - наявність сертифікату, чи можливість перевірити на сайті, як з Мікрософтом...
В будь-якому випадку є документи на клас, в якому чітко вказано, що повинно бути ліцензійне. Звичайно, фірми, що поставляють комплекси, можуть надурити і недодати, але за цим треба слідкувати при отриманні (вже згадувалось тут).
Відомі мені проблеми з "органами" виникали в школах, де
1. працюють якісь платні гуртки для своїх чи чужих учнів, і особливо, були жалоби батьків на це
2. там де вчитель "засвітився" як бізнесмен (легальний, чи тіньвиий) на ниві фото-відео послуг або торгівлею записаними дисками з будь-чим.

Якщо кабінет використовується для навчальної діяльності, то поки особливих наїздів не спостерігалось, АЛЕ БУДУТЬ - до того йде.
Перераховані Вами дійсно потрібні програми мають не чуть не гірші (просто нам незвичні) безплатні аналоги.
І, звичайно, ТРЕБА ПОСТІЙНО "ТРУСИТИ" ВЛАДУ (ШКІЛЬНУ, сільську, районну, міську, обласну хто яку може) ХАЙ ВИДІЛЯЮТЬ КОШТИ НА ПРИДБАННЯ ЛІЦЕНЗІЙНОГО софту. А поки ми будемо порушувати закон, ще й для суспільної справи, вони вважатимуть, що на це грошй не треба, а коли що - учитель в усьому винен...А я вважаю, що давати їм так вважати НЕ ВАРТО. Слід себе поважати.

Додано (25.08.2009, 23:30)
---------------------------------------------

Quote (swetikccc)
Оговірка про те що уроки складають інші, а Ви їх тільки розміщуєте непроходить, а навіть у курсах складених Вами , Віи отримували дозвіл на розміщення ))))
От і покажіть нам європейські традиції ;), а не висловлювання тут на форумі

З задоволенням. Я б не ризикнув виставляти щось таке, на що не маю права.

Всі матеріали, що є на порталі, розміщено з НАВЧАЛЬНОЮ метою, вони не можуть через загальну доступність) бути предметом комерційної діяльності. Як і будь-який навчально-методичний матеріал чи пдручник, матеріал порталу є певною компіляцією з інших джерел. Для навчальної літератури та навчальних ресурсів це є нормальне явище в усьому світі і не є порушеням авторських прав, так як не є порушенням авторських прав, нfприклад, Ньютона, виклад в підручниках (тисячасми авторів!!!) його законів...

А якщо мова йде про деякі інтерактивні моделі з ППЗ "Квазар-Мікро" чи якихось інших, то подібне викорстання ПЕРЕДБАЧЕНО ліцензією, (маю), ці матеріали безкоштовно поширювалися по закладам освіти з правом іх поширеня та використання в навчальних цілях, і вони МАСОВО розміщені в Інтернеті на навчальних ресурсах (наприклад, на тому ж ОСТРОВІ ЗНАНЬ).
А ось посилань на КОМЕРЦІЙНІ програмні продукти на мому порталі ви не знайдете, як і не знайдете комерційного ПЗ в наших файлових архівах.
В УСЬОМУ СВІТІ ВИКОРИСТАННЯ З НАВЧАЛЬНОЮ МЕТОЮ АВТОРСЬКИХ ТЕКСТІВ, ЗОБРАЖЕНЬ, ІНШИХ ГРАФІЧНИХ, АУДІО, ВІДЕО-МАТЕРІАЛІВ НЕ Є ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ ІХ ВЛАСНИКІВ. (на відміну від використання в цьому ж навчальному процесі КОМЕРЦІЙНОГО ( впершу чергу ОС та інструментального) ПЗ

Відредаговано: pasichov - Ср, 26.08.2009, 00:58
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
Сторінка 3 з 9«1234589»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.