Нд, 22.10.2017, 07:38
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 912389»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
контороль ПО
JKMZ Дата: Ср, 08.04.2009, 15:11 | Повідомлення № 1
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
у меня мало опыта работы в школе (1,5 г.). назрел вопрос - каким образом проверяется ПО в сельских школах? что проверяется? как? пока никаких проверок не было, а вдруг?
не знаю, как создатели сайта относятся к теме о нелицензионом ПО, но вопрос созрел - что мне бояться, если обнаружат в школьном компе нелицензионное ПО? или ничего?

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 08.04.2009, 21:40
НІКОЛЯ Дата: Ср, 08.04.2009, 15:44 | Повідомлення № 2
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (JKMZ)
если обнаружат в школьном компе нелицензионное ПО? или ничего?

В хужому випадку можуть посадити лаборанта. Таке було років зо три тому в Росії. Бо козлом відпущення вийде він в посадові інструкції в нього чітко розмежовано за що він відповідає . Ну а якщо немає лаборанта або ви на двох ставках може влетіти в копійочку гарну . Або сядете ви .
Але це лише одна сторона медалі ! А здругого боку По всі Україні немає ні однієї організації , комерційної ,государственої. Котраб не використовувала хочаб одну пірацьку програмуліну . Дана тема вже обговорювалась на форумі просто ви її пропустили . Раджу ще раз уважно переглянути форум .
swetikccc Дата: Ср, 08.04.2009, 16:15 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
За законом повинен бути наказом встановлений відповідальний за ПО.
А так керівник організації
Nevirkovets Дата: Ср, 08.04.2009, 16:27 | Повідомлення № 4
Написав MifTests
Рейтинг: 12
Quote (JKMZ)
если обнаружат в школьном компе нелицензионное ПО? или ничего?

В нас в місті років зо два тому правоохоронні органи забрали в одному із закладів компи ... за неліцензійний віндовс ... але потім суд постановив повернути їх ... адже вони не використовувалися в комерційних цілях ... Отож якщо ви не заробляєте на них гроші ... то напевне нічого ..
Quote (НІКОЛЯ)
Або сядете ви

Мені здається що відповідальний за це все
Quote (swetikccc)
керівник організації
swetikccc Дата: Ср, 08.04.2009, 20:33 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Quote (Nevirkovets)
В нас в місті років зо два тому правоохоронні органи забрали в одному із закладів компи ... за неліцензійний віндовс ... але потім суд постановив повернути їх ... адже вони не використовувалися в комерційних цілях ... Отож якщо ви не заробляєте на них гроші ... то напевне нічого ..

Пройшло два роки, і тоді переживать було нічого,головне щоб компанія Майкрософ не подала на Вас до суду.
А зараз вступили нові накази, і вже навіть без подання "правобладателя" можуть діло відкрити
Sopot Дата: Ср, 08.04.2009, 21:02 | Повідомлення № 6
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
З власного досвіду.
Приїжджають в школу, запрошують зав.кабінетом і директора. Перевіряють:
- Корзину (Смітник), на наявність видалених контрафактних програм;
- Системний реєстр (не видалені записи тих же програм - багато з них навіть після деінсталяції залишають багато "сміття" яке цікавить органи);
- Папку Program Files;
- Жорсткі диски
І що саме цікаво - перевіряють лог-файли Віндовс, де записується "всяке таке" (кажуть і про те що робили з ПЗ)

Потім вимагають правовстановлюючі документи (ліцензії). Слова про те, що нам все поставила фірма через райвідділ освіти і ми нічого не знаємо викликають лише сміх. Далі їм потрібен журнал реєстрації та обліку встановлених програмних засобів (повинен бути згідно наказу МОНУ). У більшості випадків крайніми залишаються зав кабінета та директор (якщо він наказом не поклав усю відповідальність на завкабінета)
Завчасне видалення неліцензійних програм не усуває вас від відповідальності (за словами тих же "органі"). Якщо "попали" то можуть вилучити жорсткі диски.
В сусідній школі погоріли на відеоредакторі Pinnacle Studio. Чим весь той шум закынчився - невідомо, але кажуть що все дуже дорого (хоча менше максимального розміру штрафу).
Наявність на жорстких дисках музики є теж правопорушенням (нас попередили, але протокол не складали) - порушення авторських прав виконавців.
Органи провіряють не поголовно, а вибірково - мабуть щоб робота і надалі була. Після такої перевірки від гріха подалі переформатували всі вінчестери та перевстановили Віндовс, залишивши лише Офіс. В інших школах, де не було ліцензії на офіс встановили Опенофіс.
Коротко кажучи - з органами жарти короткі (просити їх не упросиш)

НІКОЛЯ Дата: Ср, 08.04.2009, 21:15 | Повідомлення № 7
Знавець вірусів
Не морочте собі голову дурницями . Розкидаєте віртуальну мережу все завязуєте на серваку прописуєте тачкам всього класу грузитись по мережі з сервачини. в разі чого : Сервак під руку і допобачення . А на HD-фізичних поставте ліцензійну вінду хай стоїть даже офіс можете не ставити.Ну перевірят все ліцензійне що далі ані музики ані зайвіх файлів зовсім нічого нема . Як говорять народною мовою * Поцілують тата в коліщата*
Якби у вчителів зарплата була тисяч 12 на місяць я згоден можна було б балуватись всим ліцензійним . А поки платять мізерні копійки не віриться мені що використовутиметься ліцензійний софт.
swetikccc Дата: Ср, 08.04.2009, 21:33 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Quote (НІКОЛЯ)
Не морочте собі голову дурницями . Розкидаєте віртуальну мережу все завязуєте на серваку прописуєте тачкам всього класу грузитись по мережі з сервачини. в разі чого : Сервак під руку і допобачення

Аби ж дали ті 5 хвилин
JKMZ Дата: Ср, 08.04.2009, 22:05 | Повідомлення № 9
Часто заходить...
Рейтинг: 1
а, вообще, есть ли какой-нибудь документ, в котором говориться - что можно (ну, это я еще могу найти), и что самое главное, чего нельзя устанавливать? например, что нельзя музыку, не знала.
НІКОЛЯ Дата: Ср, 08.04.2009, 22:07 | Повідомлення № 10
Знавець вірусів
Quote (swetikccc)
Аби ж дали ті 5 хвилин

А сервак не обовязково ставити в кабінеті інформатики . І з свча конектор щолк і все ліцензійне.Я знаю чудіка так він в воєводи в оружейкі поставив.
І таке було.
W-w-W Дата: Ср, 08.04.2009, 22:15 | Повідомлення № 11

НІКОЛЯ, а ви б не створили таку тему: "віртуальну мережу" і описати як її правильно зробити?
Ми були б дуже Вам вдячні!
НІКОЛЯ Дата: Ср, 08.04.2009, 23:41 | Повідомлення № 12
Знавець вірусів
Quote (Махновець_Ігор)
НІКОЛЯ, а ви б не створили таку тему: "віртуальну мережу" і описати як її правильно зробити?

На протязі неділі створю і розпишу по максмуму . А на протязі неділі тому що, щас весна . І мені ще довелось зайнятись і сільським господарством .
Виходить поспати в сутки 2 години . бачу скоро зовсім кину спати ;)

Відредаговано: НІКОЛЯ - Ср, 08.04.2009, 23:58
swetikccc Дата: Чт, 09.04.2009, 15:38 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Якщо захотять прижучити то прижучать.
Наприклад можна поцікавитись як вивиконуете програму , якщо на компах у Вас нічого нема.
І як завжди хто ........ ;)
Olga_2008 Дата: Чт, 09.04.2009, 18:38 | Повідомлення № 14
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
Quote (Sopot)
Слова про те, що нам все поставила фірма через райвідділ освіти і ми нічого не знаємо викликають лише сміх.

а якщо у мене ситуація дійсно така?? я прийшла в школу півроку тому, клас встановлювали десь 4 роки тому, не при мені. попередньому вчителю було, мабуть, по барабану, бо документів НІЯКИХ на клас немає. (це був якийсь "подарунок" школі). є 2 диски (офіс та операційна), ніби ліцензійні, але у звичайних "коробочках", при встановленні потребують ключ, який поняття не маю, де брати.
ось таке-от. зрозуміло, що за 4 роки систему не раз перевстановлювали (не знаю, як до мене, але я застала такий хаос.. віруси жили, як у раю.. тому весь клас, окрім 3-х компів перевстановила (потім полетів мій сідіром, вже не читає нульові доріжки), ясно, що про ніяку ліцензовану віндовз мова не йде, мовчу вже про офісні програми..)
питання назріває таке--де шукати "кінці"? директора раз спитала, але він щось сказав типу "не переживай", толком не відповівши (він у компьютерах "не дуже"). і чи потрібно їх шукати? (судячи по цій темі, потрібно :( )

Quote (НІКОЛЯ)
На протязі неділі створю і розпишу по максмуму
буду чекати, хоча чудово розумію, що і мені не буде коли розбиратись--сесія на носі

Відредаговано: Olga_2008 - Чт, 09.04.2009, 18:39
НІКОЛЯ Дата: Чт, 09.04.2009, 18:58 | Повідомлення № 15
Знавець вірусів
Quote (swetikccc)
Наприклад можна поцікавитись як вивиконуете програму , якщо на компах у Вас нічого нема.

Ну скажем можна копірнути учнівські документи на фізичку на учнівські тачки вивалить ярлики на робочі столи . Мінуси такої операції . По даті виклику файлів вас одразу ж припруть до стіни . Або лаборантові прийдется шаритись по папкам на фізичці кожний день щоб зробити видимість роботи учнів .Добре якщо компів в класі десяток , а якщо так як у мене 52 в 2 класах . Але в КРУ тоже не ламери працюють . Є така програмка SERT.GAER з допомогою неї можна реально продивитись що робилось з пк з моменту установки першої вінди звідки грузилось, що, та інше .Коротше які процеси стартували . Ну а силка на загрузку по мережі навідь юзеру покаже що ви використовуєте віртуалку . Але суть не в тому . Хіба що виключення ви міняли проца з материнською платою разом. Ітак ми повернулись до початку нашої дискусії. Беззаперечно якщо схочуть вас приперти припруть по любому. Але ми жевемо в Україні а не в країнах Євросоюзу культура в нас докорінно відрізняєтся від їхньої . Все що захищене авторським правом, вимага чималих коштів,ких у нас немає , а держава не виділя , все це приваблює професійних хакерів та програмерів, і тоді варіантів два - ламануть або переписати на свій лад . Це як кросворд доки розгадуєш, доти цікаво. Скажу з власного досвіду ; Захист програм як навчальних так і комерційних бажає залишати кращого .Таке відчуття що розробники захисту списували контрольну один в одного. Рідко щось попадається справді захищене по справжньому .З такими витворами цікаво погратись, щоб зрозуміти суть і логіку по якій розрозроблявся захист. Але знову ж таки але ... Захист не обовязково ламати так як кажуть ті ,хто далекий від цього , та робити різні дурощі на кшталт кейгенів , патчів. Хоча це все теж пишеться щоб полегшити житя простому користувачеві. Якому слова що мод що комод звучать однаково .Найпростіше рішення якому підлягає любий захист змнити умову . зробіть біле чорним а чорне білим на прикладі :Змініть в програмі умову про відклик на ключ навпаки , і тоді якраз при введенні ліцензійного ключа вона не буде працювати. В той час як написати що небудь хоть чотирі зірочки і це введення буде сприйматись за правильне бо змінена сама умова . Як виразивсь один наш колега щоб написати дрова потрібно мати червоні очки та бубен, Сам жартівник розумію, але справа в тому що, щоб написати прості дрова даже під прінт не потрібно бути генієм потрібно знати мови програмування та досконало володіти ними , перевага надається двом ( делфа , асемблер,)а ткож трохи практики по жилізі. Як кажуть не святі горшки ліплять.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » контороль ПО (как проверяется ПО в школах)
Сторінка 1 з 912389»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.