Вт, 31.01.2023, 09:55
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 6 з 6
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » Наказ МОН про правила використання комп'ютерних програм (Наказ від 2 грудня 2004 року № 903)
Наказ МОН про правила використання комп'ютерних програм
Bandalak Дата: Пт, 21.03.2008, 13:28 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 6403
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
Прийшов наказ у школу про кримінальну відповідальність за використання ліцензійних програм та не правильне використання ліцензій.
З дописом, що чекайте перевірку ліцензійної палати!

Хто ще чув щось про це?


Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 22:55
W-w-W Дата: Вт, 29.09.2009, 22:00 | Повідомлення № 76

Quote (PanPete)
Якщо й посадові інструкції для зав. кабінетами створюються тільки для відповідальності на рівні школи (техніка безпеки, використання прогр.заб, тощо)

Фрагмент з Н А К А З У

20.05.2004 N 407

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2004 р.
за N 730/9329

Про затвердження Положення про кабінет інформатики
та інформаційно-комунікаційних технологій
навчання загальноосвітніх навчальних закладів

6.6 Завідувач кабінету призначається наказом директора
навчального закладу з числа вчителів, які мають відповідну освіту
і проводять заняття у КІІКТ.
До обов'язків завідувача кабінету входять:
- складання перспективного і річного плану роботи кабінету;
- забезпечення умов для проведення уроків і позаурочної
роботи;
- систематичне поновлення та вдосконалення матеріальної бази
кабінету, її поповнення традиційними та сучасними засобами
навчання;
- складання і ведення тематичних картотек засобів навчання та
навчального обладнання;
- проведення консультацій для вчителів щодо викладання
предмета з використанням сучасних засобів навчання та пропаганди
передового педагогічного досвіду вчителів;
- забезпечення дотримання в кабінеті правил поведінки,
чистоти, порядку, правил безпечної експлуатації електротехнічного
і іншого обладнання, дотримання правил протипожежної безпеки;
- систематичне ведення інвентарної книги із занесенням до неї
відповідних змін про нові надходження, витрати й списання
матеріальних цінностей;
- керування роботою лаборанта і контроль за нею, надання йому
практичної допомоги, сприяння підвищенню його кваліфікації.

Щось я там не бачу відповідальності вчителя за ПЗ!

http://www.osvita.irpin.com/viddil/v5/d127.htm

Прогляньте в прикріпленні інструкції відповідаючого за кабінет, чесно я не зустрів та жодного слова за відповідальність вчителя за ПЗ

Якщо вчитель підписав акт передачі комп'ютерного класу, то він буде матерільно відповідальною особою на рівні школи.

А так відповідальною особою перед вищестоящими органами є директор, стосовно жостких дисків, то якщо буде така ситуація, то вчитель відповідатиме, оскільки він завдав матеріальної шкоди навчальному закладу.

Прикріплення: Posadova_zavidu.rar(28.1 Kb)
PanPete Дата: Ср, 30.09.2009, 00:24 | Повідомлення № 77
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Махновець_Ігор, я вам про посадову інструкцію, а ви мені - про положення про кабінет. Не знаю як в вас, а от в нас в посадову інструкцію включають пунктики як про відповідальність зав кабінетом за збереження матеріальних цінносттей, так і додержання правил безпеки, так і за додержання правил використання ПЗ.
W-w-W Дата: Ср, 30.09.2009, 00:39 | Повідомлення № 78

PanPete, я вам лише вказав положення, а потім інструкції в прикріплені! Я нічого проти не маю, просто в різних навчальних закладах по різному до цього підходять!

Quote (PanPete)
Не знаю як в вас, а от в нас в посадову інструкцію включають пунктики як про відповідальність зав кабінетом за збереження матеріальних цінносттей, так і додержання правил безпеки, так і за додержання правил використання ПЗ.

Як на мене керівник такими діями вас змушує відповідати за майно та ПЗ, я ж не думаю, що вас забезпечили всім ліцензійним ПЗ, тож такі дії проводяться з метою самоконтролю та більшої відповідальності завідуючого кабінету.

В мене все як ви описали вище в інструкції, тільки без пункту ПЗ.
Мав розмову з методистами та директором, то вони пояснили, що вся відповідальність в навчальному закладі покладено на директора школи. :? :$
І в першу чергу він несе відповідальність, а вже потім предявляться претензії вчителю. Можливо я не правий, то вибачте будь ласка! %)

PanPete Дата: Ср, 30.09.2009, 08:35 | Повідомлення № 79
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Махновець_Ігор, вибачатись нема за що, дискусія завжди допомагає розібратись в суті справи. А розібратись необхідно, адже не тільки GarryPotter знаходиться в такій невизначеній ситуації
gromko Дата: Ср, 30.09.2009, 08:57 | Повідомлення № 80
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Закінчимо дебати щодо відповідальності. З 903-ого наказу:

2. Відповідальні особи та їх обов'язки

2.1. Відповідальним за дотримання вимог законодавства під час використання комп'ютерних програм у навчальному закладі є керівник цього закладу.
Керівник навчального закладу може призначити вповноважену ним особу (осіб), відповідальну за інформаційно-технічне забезпечення навчального закладу.
Керівник навчального закладу або вповноважена ним особа забезпечують дотримання положень цих Правил при використанні комп'ютерних програм і комп'ютерної техніки з попередньо встановленими комп'ютерними програмами.

Оскільки директор має право, то він ним скористується. Вчитель же, як і інші користувачі не має права використовувати неліцензійні програми - це вже не тільки пункт 1 цього наказу, а й відповідні статті Кодексу законів України про адміністративні правопорушення. Навіть "папірець" директору у цьому випадку не застрахує - ви знали, що не можна, отже усвідомлено порушували чинне законодавство. А КРУ (чи прокуратура) вам скажуть - що, директор вас зобов'язував використовувати контрафактне ПЗ? А "відмазки" щодо міністерства, програми та корпорації Майкрософт - пусте. Закон є закон

Додано (30.09.2009, 08:57)
---------------------------------------------
Закон України "Про авторське право і суміжні права"
(Закон України N3792-XII від 23.12.93, в редакції Закону N2627-III від 11.07.2001, із змінами, внесеними згідно Законами N850-IV від 22.05.2003, N1294-V від 20.11.2003)

Стаття 52.
2. Суд має право постановити рішення чи ухвалу про:
а) відшкодування моральної (немайнової) шкоди, завданої порушенням авторського права і (або) суміжних прав, з визначенням розміру відшкодування;
б) відшкодування збитків, завданих порушенням авторського права і (або) суміжних прав;
в) стягнення із порушника авторського права і (або) суміжних прав доходу, отриманого внаслідок порушення;
г) виплату компенсації, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків або стягнення доходу;

3. Суд може постановити рішення про накладення на порушника штрафу у розмірі 10 відсотків суми, присудженої судом на користь позивача. Сума штрафів передається у встановленому порядку до Державного бюджету України.

Цивільний кодекс України
(набув чинності з 01.01.2004 р.)

Стаття 431. Наслідки порушення права інтелектуальної власності
1. Порушення права інтелектуальної власності, в тому числі невизнання цього права чи посягання на нього, тягне за собою відповідальність, встановлену цим Кодексом, іншим законом чи договором.
Стаття 432. Захист права інтелектуальної власності судом
1. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права інтелектуальної власності відповідно до статті 16 цього Кодексу.
2. Суд у випадках та в порядку, встановлених законом, може постановити рішення, зокрема, про:
....
5) застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків за неправомірне використання об'єкта права інтелектуальної власності. Розмір стягнення визначається відповідно до закону з урахуванням вини особи та інших обставин, що мають істотне значення;
6) опублікування в засобах масової інформації відомостей про порушення права інтелектуальної власності та зміст судового рішення щодо такого порушення.


Кримінальний кодекс України
(набув чинності з 01.01.2001 р. )

Стаття 177. Порушення прав на об'єкти права інтелектуальної власності.

1. Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп'ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, - караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп'ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, відеограм, програм мовлення та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для їх виготовлення.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, - караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з конфіскацією всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп'ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, відеограм, програм мовлення та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для їх виготовлення.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, - караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого та з конфіскацією всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп'ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, відеограм, програм мовлення та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для їх виготовлення.

(Стаття 176 в редакції Закону N850-IV від22.05.2003, із змінами, внесеними згідно із Законом N3423-IV від 09.02.2006)

swetikccc Дата: Ср, 30.09.2009, 15:08 | Повідомлення № 81
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Махновець_Ігор)
Мав розмову з методистами та директором, то вони пояснили, що вся відповідальність в навчальному закладі покладено на директора школи

Поки
Quote (gromko)
Керівник навчального закладу може призначити вповноважену ним особу (осіб), відповідальну за інформаційно-технічне забезпечення навчального закладу

І за не ліцензійний офіс у секретаря буде віповідати вповноважена особа, а потім уже директор.
А щоб зняти пишіть завірену доповідну(тільки розширено), рекомендація така була на одному з сайтів організації що бореться з .......(там це стосувалося сисадмінів)
Все можна перевисти на вільне(Файнрідеру поки що заміни не знайшов, але надіюсь що за рік два підтянуть вільне)


Відредаговано: swetikccc - Ср, 30.09.2009, 15:14
gromko Дата: Чт, 01.10.2009, 00:17 | Повідомлення № 82
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (swetikccc)
І за не ліцензійний офіс у секретаря буде віповідати вповноважена особа, а потім уже директор.

Це так

Quote (swetikccc)
А щоб зняти пишіть завірену доповідну(тільки розширено),

Не допоможе - директор вас не зобов'язував використовувати контрафактне ПЗ

Quote (swetikccc)
Все можна перевести на вільне(Файнрідеру поки що заміни не знайшов, але надіюсь що за рік два підтянуть вільне)

Звичайно можна. Заміна FineReader - Сuneiform for Linux (yagf+cuneiform), хоча це ще досить примітивно. Краще Cuneiform 12+wine
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » Наказ МОН про правила використання комп'ютерних програм (Наказ від 2 грудня 2004 року № 903)
 • Сторінка 6 з 6
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.