Сб, 23.09.2017, 15:48
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 10 з 14«12891011121314»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » Проблема з ліцензіями на ПЗ (Чи існує вирішення?)
Проблема з ліцензіями на ПЗ
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 03.03.2008, 01:44 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Говоримо про проблеми з ліцензіями на програмне забезпечення.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Сб, 07.06.2008, 23:55
W-w-W Дата: Пн, 16.11.2009, 18:25 | Повідомлення № 136
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Quote (filnick)
написав пояснення щодо наявності на ПК файлів музики (mp3), та окремих відеофайлів.

Я вибачаюсь, а з якого дива стосовно файлів треба писати пояснювальну? Це вже щось занадто!

Quote (filnick)
Після чого прервіряючі органи запропонували позбутися даних файлів

Да наша держава на слабих на голову багата, є чим гордиться
Ковшун Дата: Пн, 16.11.2009, 18:30 | Повідомлення № 137
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Махновець_Ігор)
Я вибачаюсь, а з якого дива стосовно файлів треба писати пояснювальну? Це вже щось занадто!

У перевіряючих своя інструкція.....( як хто придумає ), от вони і дотримуються її ;)

Quote (Махновець_Ігор)
Да наша держава на слабих на голову багата, є чим гордиться

Маємо те, що маємо!
W-w-W Дата: Пн, 16.11.2009, 18:41 | Повідомлення № 138
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
У перевіряючих своя інструкція.....( як хто придумає ), от вони і дотримуються її

та я все розумію, от цього ні, причом ці файли мп-3 до ліцензій? там зверху вже так жиру бісяться, що я не можу вже слів стримати, що я про них думаю!
filnick Дата: Пн, 16.11.2009, 18:44 | Повідомлення № 139
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Махновець_Ігор)
з якого дива стосовно файлів треба писати пояснювальну?

Мотивували, що у мене немає дозволу розповсюджувати їх записи. Хоча я їх розповсюдженням не займався і не займаюся - інколи дітвора слухала та вставляла у свої презентації.
Quote (Ковшун)
Маємо те, що маємо!

+100%
Ковшун Дата: Пн, 16.11.2009, 18:48 | Повідомлення № 140
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (filnick)
Хоча я їх розповсюдженням не займався і не займаюся - інколи дітвора слухала та вставляла у свої презентації.

В мене теж є такі файли і використовую їх точно так, як і Ви.
Прийдеться записати їх на компакт-диск і при необхідності використовувати.
Хто його знає, який перевіряючий з’явиться.
PanPete Дата: Пн, 16.11.2009, 18:59 | Повідомлення № 141
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (Махновець_Ігор)
та я все розумію, от цього ні, причом ці файли мп-3 до ліцензій

Обмеження існують не на формат, а на вміст цих файлів. Якщо докажете що музичні твори, що містяться в цих файлах - вільнопоширювані чи власні, ніхто не може вимагати їх видалення (якщо ви не займаєтесь незаконним тиражуванням)
W-w-W Дата: Пн, 16.11.2009, 19:31 | Повідомлення № 142
Ветеран спілкування
Я створю тему, в якій попрошу всіх описати, що вони використовують на пк з програмного забезпечення, будь якого типу і зробим загальні висновки по даному питанню
filnick Дата: Пн, 16.11.2009, 19:39 | Повідомлення № 143
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Найстрашніше - це злякатися перевіряючого (райво, КРУ, СЕС та ін.). Він (вона, воно та ін.) за повноваженнями та можливостями стоїть вище вчителя. А от за інтелектом - тут можна без дискусій. ...
GarryPotter Дата: Пн, 16.11.2009, 23:08 | Повідомлення № 144
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (PanPete)
Обмеження існують не на формат, а на вміст цих файлів. Якщо докажете що музичні твори, що містяться в цих файлах - вільнопоширювані чи власні, ніхто не може вимагати їх видалення (якщо ви не займаєтесь незаконним тиражуванням)

Це так, у нас поплатились деякі за відео (нові фільми) - після цього заборонили тримати на жорсткому диску музика, відео та ігри

Хоча можна обійтися і без неліцензованого ПЗ, використавши вільнопоширюване

НІКОЛЯ Дата: Вт, 17.11.2009, 00:34 | Повідомлення № 145
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Quote (GarryPotter)
Хоча можна обійтися і без неліцензованого ПЗ, використавши вільнопоширюване

А хто не дає створити приховану віртуальну машину в мережі, забити знову ж таки нефізичні HDD файлами які вам потрібні для роботи, а все на на що є ліцензія використовувати на фізичних ПК, або повністтю створити віртуальну мережу з віртуальним сервером в житті ніхто не найде. Вінчестири по нулях. (метод затирання нулів) це для того щоб при вилученні вінтів та проході їх спецпрограмами не відображався софт який інсталивсь 2- 3 роки та більше від початку експлуатації HDD і неморочитись. Практикував, ніде правди діти. ;) І з перевіряючими був такий цирк одного разу що я мало пупа не увірвав.
Завалили в гості перевіряючі, як завжди як сніг на голову ;) І від радості побачивши стільки ярликів програм на моніторах учнів аж засяяли ;) Яке ж було
їх здивування коли вся мережа в лічені секунди змінилася без перезавантаження і всі ярлики зникли в них на очах (як у мультфільмі йожик в тумані) залишивши тільки стандартні а точніш (як каже мій товариш, залишивсь головний ярлик я і мій компютер) ;) Бачили б ви як вони метались по школі шукаючи щось дивне, перетрясли сервака надіючись знайти там щось дивне і все безрезультатно. Вони тоді вилучили шість вінчестерів, які пізніш повернули, з дибільним запитанням (а чому на них так мало інформації?) Ото була потіха.
А найприкольніше було в тому що вся мережа розверталась з віртального сервера який лежав на фізичному ПК який знаходиться зовсім в іншомуприміщенні і не відображається, точніш зашаряний в мережі, що не простукується навіть по айпіхі ;) От цей віртуальний сервак і отримав команду
З КПК перейти в фізичку що і зробив. Спасибі авторам Шандов моде вони створили відмінну програму яка має дуже чудові можливості і коли її допрацювати може мати набагато інші можливостті та застосування( а саме перехід з віртуалу можна робити без презавантаження, та зміна джерела осі відбувається таким чином що віузально користувач тільки помічає легку загальмованість компютера перші 2 -3 хвилини після переходу)
Хоча як варіант можна перейти й на вільнопоширюване програмне.
Це на ваш вибір. Як я вже говорив нашому керівництву найперше це потрібно навести порядок у фінансуванні навчальних освітніх закладів а потім
перевіряти їх по ліцензіях, Бо доки матемем ситуацію що вимагають одне а фінансування ніякого то піратство процвітатиме і викорінити його наврят чи вдасття.
А от застосовувати чи ні пірацький сфт та інше це вже моральна сторона кожного вчителя індевідуально, Я наприклад хотів чхати на права того хто наживяється на освіті, зокрема дядя Біл який дере три шкури з всіх кого тільки можливо, та інші того ж типу. Щоб чомусь нормальному навчити дітей ми маємо потрабу в програмному забеспеченні (не буду перелічувати це вже робилось) в середньому десь на 3 -4 тисяч у.є в рік я маю наувазі щоб не випустити слідующий контенгент машиністок та машиністів широкого прфілю з вузьким поняттям типу кнопкодавів, а нормально підготовлених дітей з нормальною базою знань та хорошими навиками роботи в різних програмних продуктах.
Так що вирішувати панове тільки вам кожному на свій розсуд, це власне особисто моя точка зору.

Відредаговано: НІКОЛЯ - Ср, 18.11.2009, 10:24
gromko Дата: Ср, 18.11.2009, 13:32 | Повідомлення № 146
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
А судьи кто?

Китайський суд визнав Microsoft винною в піратстві
Сьогодні, 11:38

АР
Microsoft заборонили продавати китайські версії Windows 98, 2000, 2003 і Windows XP
Пекінський суд визнав корпорацію Microsoft винною в порушенні прав китайського розробника ПЗ, у зв'язку з чим їй було заборонено продавати на території КНР операційні системи Windows-98, 2000, 2003 і ХР.
Microsoft купила в 1994 році у корпорації Zhongyi Electronic Ltd. програму введення та дизайн китайських шрифтів для локалізації Windows-95. Потім ці шрифти і ПЗ були використані в пізніших версіях Windows без дозволу від компанії-розробника і без будь-якої матеріальної компенсації.
Представники корпорації заявили, що подадуть апеляцію на рішення суду.
Нагадаємо, у квітні цього року Федеральний суд США зобов'язав Microsoft виплатити компанії Uniloc 388 мільйонів доларів за порушення патентних прав.
Uniloc звинуватила Microsoft в незаконному використанні її розробки, захищеної патентом від 1992 року, в технології Microsoft Product Activation, яка забороняє користувачеві копіювання програмних продуктів за відсутності ліцензійної угоди.

Quote (НІКОЛЯ)
Як я вже говорив нашому керівництву найперше це потрібно навести порядок у фінансуванні навчальних освітніх закладів а потім перевіряти їх по ліцензіях, Бо доки матемем ситуацію що вимагають одне а фінансування ніякого то піратство процвітатиме і викорінити його наврят чи вдасття.

Це ж оптимальна ситуація для перевіряючих - спонукати використати неліцензійне ПЗ, не фінансуючи придбання ліцензій, а потім, знаючи, що порушення неминучі, "нагрянути" з перевіркою і отримати "зірочки" та премії за виявленя в "особо крупних"

Quote (НІКОЛЯ)
А от застосовувати чи ні пірацький сфт та інше це вже моральна сторона кожного вчителя індевідуально, Я наприклад хотів чхати на права того хто наживяється на освіті, зокрема дядя Біл який дере три шкури з всіх кого тільки можливо, та інші того ж типу.

Так це право кожного, але особисто я не можу "жахатися" при кожній перевірці, Отже я обрав
Quote (НІКОЛЯ)
Хоча як варіант можна перейти й на вільнопоширюване програмне
. Тим більше, що практично для всього можна знайти аналоги з ВПЗ
mudrak Дата: Чт, 26.11.2009, 10:50 | Повідомлення № 147
Активний учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 32
Комп'ютерний клас поставлявся з Windows XP Pro. У "бамазі" це вказано і даний серійний номер, а диски дали Home Edition, і на кожному комп'ютері номер свій, хомовський. Як я тепер можу переставити Professional? Якщо візьму піратський диск і вкажу свій номер (пробував, працює) то чи це будуть ліцензійні вікна?
sedd Дата: Пт, 27.11.2009, 19:14 | Повідомлення № 148
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Піратство було - є - та буде й надалі, від цього нікуди не дітись. Хоча в якійсь мірі це спрощує нам пошук того чи іншого матеріалу в умовах сьогодення - тобто "кризи". З ліцензійним ПЗ майже ніколи не поставляються комп`ютери для класу. Все йде піратське. А що до перевірки, то це той камінь, через який ми завжи будемо спотикатись, томущо нереально вибити кошти для ліцензійного ПЗ.

Відредаговано: sedd - Пт, 27.11.2009, 19:15
dpi Дата: Пт, 27.11.2009, 19:44 | Повідомлення № 149
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Посмотрим. Грозятся купить новый комп класс и я хочу выбить все лицензионное, в ущерб количеству (10 вместо 13-ти)
gromko Дата: Пт, 27.11.2009, 20:31 | Повідомлення № 150
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
Quote (mudrak)
Комп'ютерний клас поставлявся з Windows XP Pro. У "бамазі" це вказано і даний серійний номер, а диски дали Home Edition, і на кожному комп'ютері номер свій, хомовський. Як я тепер можу переставити Professional? Якщо візьму піратський диск і вкажу свій номер (пробував, працює) то чи це будуть ліцензійні вікна?

У нас була ситуація подібна - до кожного ПК був диск з Windows XP Home ( і наклейка на системному блоці відповідна). Але інстальовано було Windows XP Professional. Якщо у Вас є ліцензія (ліцензійна угода), то це дозволяє Вам використовувати відповідну угоді кількість копій програмного продукту. У нас в OpenLicense прописано - 5 Windows XP Pro + 5 MS Office 2003 Pro. Ліцензійна угода дозволяє Вам використовувати програмний продукт, а його походження у цьому випадку нікого не цікавить - Ви (МОНУ, управління освіти чи школа) вже оплатили вартість ліцензії власнику ПЗ. Головне щоб версія була таж сама

Quote (sedd)
З ліцензійним ПЗ майже ніколи не поставляються комп`ютери для класу. Все йде піратське.

Всі НКК поставляються тільки з ліцензійним ПЗ. Якщо це не так, то це є прямим порушенням відповідного наказу МОНУ щодо специфікації навчальних комп’ютерних комплексів. Це може бути тільки в результаті так званих "сірих" поставок коли або замовник намагається всупереч закону зекономити на ПЗ (прокуратура та КРУ тут потирають руки - винні моментом "загримлять" за порушення бюджетні махінації) або постачальник "зекономить" на ПЗ (не треба бути "лохами" - слід перевіряти "все і вся", фірма-постачальник завтра зникне, а крайня буде школа). Протягом останніх 5 років я перевіряю комплектність НКК - особливих проблем не було все ПЗ має ліцензійні документи (або контрольні марки) і відповідає специфікаціям. Інша справа - ПК подаровані, надані в оренду або придбані за кошти спонсорів чи батьків. Як правило у цьому випадку жодних документів немає, у кращому випадку встановлено ліцензійні Home версії які не можна використовувати в освітніх установах (необхідно Pro)

Quote (sedd)
А що до перевірки, то це той камінь, через який ми завжи будемо спотикатись, томущо нереально вибити кошти для ліцензійного ПЗ.

НКК вже поставляється з ліцензійним комплектом базового ПЗ. Якщо бажаєте більшого - або ж гроші або ж вільне ПЗ

Quote (dpi)
Грозятся купить новый комп класс и я хочу выбить все лицензионное, в ущерб количеству (10 вместо 13-ти)

Что именно?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.9 Проблеми ліцензування ПЗ » Проблема з ліцензіями на ПЗ (Чи існує вирішення?)
Сторінка 10 з 14«12891011121314»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.