Поділ досвідом про різні типи антивірусних програм та проблеми, які вам задавали віруси.
Вірус - це програма, здатна до самостійного розмноження, виконанню команд, і ін діям часто без відома користувача.
Як правило, це шкідлива програма, яка в кращому випадку пожартує над вами, заважаючи працювати:
- Видавати помилкові помилки \ повідомлення. - Трясти курсор миші. - Підміняється запроваджувані символи з клавіатури. - Вкл \ викл монітор \ миша \ клавіатуру. - Висувати лоток сдрома. - Міняти місцями іконки робочого столу. - Змінювати системний час. - Перенавантажувати \ вимикати комп'ютер. - Завантажувати процесор \ пам'ять на 100%.
... а як максимум - зробити все, що в неї пропише творець, як то:
- Заразитися ваші файли, дописуючи себе в кінець кожного. - Знищити \ зіпсує ваші файли \ дані \ операційну систему. - Знайде \ розшифрує \ відловити ваші паролі доступу до чого-небудь і відішле господареві. - Виведе з ладу "залізні" складові: процесор \ мат.плата \ опер.память \ жорсткий диск \ сдром ... - Відкриє доступ до вашого комп'ютера, перетворюючи його на слухняного зомбі.
Підчепити заразу не так вже й складно. Причому сам процес зараження може бути виконаний як з вашою участю, так і без нього.
Яка основна "принадність" живе в сітці? Ні, не фільми і музика на сервері ... а мережеві черв'яки блукаючі в пошуках підходящої жертви. Атака і зараження відбувається без вашої участі, так як хробак використовує вразливі мережеві сервіси, запущені на вашій машині. Як боротися з цією напастю - використовуємо фаєрвол, проте мова зараз про інше. Виявити та знешкодити звірюк які вже знайшли притулок у вас повинен антивірус.
Всі інші віруси зазвичай поширюються через заражені файли, які користувач відкриває на своєму комп'ютері. Найбільш часто поддвержени зараженню виконувані файли з розширенням *. Exe, *. Com, *. Bat. А також в додатках, що мають вбудовані мови (макроси). Однак, сучасні віруси де тільки приживатюся в : Word (*. Doc, *. Xls), музика (*. Mp3), флешки (*. Swf), фільми (*. Avi), картинки (*. Ipg, *. Jpeg , *. gif, *. png, *. bmp), IE (*. htm, *. html, *. vbs, *. js, *. htt). При запуску такого файлу, вірус починає свою чорну справу - виконуючи свої деструктивні дії і заражаючи собою інші файлики.
Як дізнатися про те, заразилися ви чи ні? Давайте ознайомимося з основними ознаками зараження:
1. Сильне гальмування комп'ютера, помилки в програмах, зависання, перезавантаження 2. Численні збої в роботі програм. 3. Довільний, без вашої участі, запуск на комп'ютері будь-яких програм; 4. Незрозумілі віконця, запитуючі або пропонуючі незрозумілі дії зворотнього значення. 5. Часте звертання до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці); 6. Зникнення місця \ файлів \ каталогів на жорсткому диску. 7. Поява нових файлів, особливо посилань на них в автозавантаження. 8. Нові процеси в диспетчері завдань (sys.exe, system.exe, sysdll.exe, fE5bD.exe). 9. Не стандартне поведінку системи (повільне завантаження, викл, та ін). 10. При наявності на вашому комп'ютері міжмережевого екрану (фаєрвола), поява попереджень про спробу будь-якої з програм вашого комп'ютера вийти в інтернет, хоча ви це ніяк не ініціювали. 11. Друзі або знайомі кажуть вам про повідомлення від вас, які ви не відправляли;
Перевірка онлайн таким добром як
Перевірити Антивірусом Касперського це тут Перевірити DrWeb тут Перевірити Avast тут Перевірити VBA32 тутай Перевірити UNA тутай
Перевірити комп’ютер на віруси Онлайн (потребує ввімкненого ActiveX в IE)
Перевірити BitDefender тут Перевірити PC-cillin тут Перевірити Symantec AntiVirus тутай
Ну а якщо хочеться геть порвати свого компа сканерами ласкаво просимо на ще один наш ресурс тут великий вибір що до сканування АНТИЧАТ
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Останнім часом Dr Web Security Space почав підводити, тому вирішив зробити перехід на KIS 2010, поки що задоволений, єдине, що тормозить машину конкретно. В КІС антивірусна база більше 3-х мільйонів, що втричі більше за Др. Веб.
По суті питання: після діяльності вірусу пропав пункт "Свойства папки" у меню "Сервис". Як його вернути не зрозуміло: Хто підкаже, як його повернути? Буду дуже вдячний.
після діяльності вірусу пропав пункт "Свойства папки" у меню "Сервис". Як його вернути не зрозуміло
Тут явно результат "роботи" віруса. KIS віруса повинен був убити, а от результати його діяльності... Спробуйте скористатись програмкою "Зорький глаз", мене декілька разів виручала. Вона відновлює в нормальний стан деякі вітки реєстру. Вручну це можна зробити так: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explоrer якщо параметр NoFolderOptions типу DWORD має значення 1, то треба надати значення 0, або взагалі видалити цей параметр
Якщо заблокований реєстр можна так "Пуск - Выполнить - gpedit.msc Конфигурация пользователя - Административные шаблоны - Компоненты Windows - Проводник пункт "Удалить команду "Свойства Папки" из меню "Сервис" поставить переключатель в пункт "Отключен"
я наприклад користуюсь "своїм" національним антивірусом який зветься Zillya (http://www.zillya.com) перевірив папочку яку запропонував автор теми (ну ви знаєте каспер не кращій)))), а це всеж таки антивірус зроблений в Україні, порівняно з касперським кількість оперативної яку використовує комп, то пам'яті відбирає меньше саме Zillya, комп не тормозить, зручний та приємний інтерфейс, спробуйте не пожалкуєте( не забувайте він безкоштовний для некомерційних організацій, навіть є пропозиція від розробників заробляти на ньому)
я наприклад користуюсь "своїм" національним антивірусом який зветься Zillya (http://www.zillya.com) перевірив папочку яку запропонував автор теми (ну ви знаєте каспер не кращій)))), а це всеж таки антивірус зроблений в Україні, порівняно з касперським кількість оперативної яку використовує комп, то пам'яті відбирає меньше саме Zillya, комп не тормозить, зручний та приємний інтерфейс, спробуйте не пожалкуєте( не забувайте він безкоштовний для некомерційних організацій, навіть є пропозиція від розробників заробляти на ньому)
Що до зілля давно протестована пустишка від якої користі нуль, перегляньте попередні сторінки форуму там є опис тестування цього фрукту. Як приклад спробуйте одночасно оновити бази на 5 ПК побачите який буде результат. А що до пустишок - чудові безкоштовні програми які показують при скануванні неіснуючі віруси.
Пару слов насчет нашего Zillya Поставил лаборант нашего кабинета информатики систему на один из компов в классе. В тот же день возникает такая проблемка. Языковая панель сдвинулась влево вполтную к кнопке Пуск, не удается создать пользователей и т.п. Хоть ты треснии и заново винду ставь. Начал я копаться в чем же дело... Пытаюсь сменить темы и т.п. - ничего не работает. Потом смотрю из системных служб запущено от силы 2-3, и никакую из остальных даже не удается запустить. Дальше копаюсь в установленном Зиллячке вижу что в его карантине лежит файлик ctfmon.exe + еще что-то, не запомнил. Восстановил их и сразу все как рукой сняло, запустились все службы. Вообщем убило это зиллячко два системных файла и ОС чуть не умерла Еще одно слово о ресурсоемкости. После установки Zillya вроде бы все нормально работает, особо систему не грузит, пару десятков оперативной памяти тянит. Потом же при старте системы тянет оперативки до 400-500 Мб, тормоза полнейшие, а при старте без автоматического запуска Zillya тянет нормально около160 Мб.
Додано (12.03.2010, 22:37) --------------------------------------------- У меня че-то так выходит, что антивирусы меняю каждые полгода - то один что-то пропустит, то тормоза другого надоедают. До этого был KIS 2010, вот снова вернулся на ESET Smart Security 4 - работает как часики, хороший файервол.
Установлен и на работе и дома. Пропускает. Вот вчера троянов непонятно откуда набрал в system32, проц загружен под 100%. Выручает, как всегда Dr.Web CureIt