Поділ досвідом про різні типи антивірусних програм та проблеми, які вам задавали віруси.
Вірус - це програма, здатна до самостійного розмноження, виконанню команд, і ін діям часто без відома користувача.
Як правило, це шкідлива програма, яка в кращому випадку пожартує над вами, заважаючи працювати:
- Видавати помилкові помилки \ повідомлення. - Трясти курсор миші. - Підміняється запроваджувані символи з клавіатури. - Вкл \ викл монітор \ миша \ клавіатуру. - Висувати лоток сдрома. - Міняти місцями іконки робочого столу. - Змінювати системний час. - Перенавантажувати \ вимикати комп'ютер. - Завантажувати процесор \ пам'ять на 100%.
... а як максимум - зробити все, що в неї пропише творець, як то:
- Заразитися ваші файли, дописуючи себе в кінець кожного. - Знищити \ зіпсує ваші файли \ дані \ операційну систему. - Знайде \ розшифрує \ відловити ваші паролі доступу до чого-небудь і відішле господареві. - Виведе з ладу "залізні" складові: процесор \ мат.плата \ опер.память \ жорсткий диск \ сдром ... - Відкриє доступ до вашого комп'ютера, перетворюючи його на слухняного зомбі.
Підчепити заразу не так вже й складно. Причому сам процес зараження може бути виконаний як з вашою участю, так і без нього.
Яка основна "принадність" живе в сітці? Ні, не фільми і музика на сервері ... а мережеві черв'яки блукаючі в пошуках підходящої жертви. Атака і зараження відбувається без вашої участі, так як хробак використовує вразливі мережеві сервіси, запущені на вашій машині. Як боротися з цією напастю - використовуємо фаєрвол, проте мова зараз про інше. Виявити та знешкодити звірюк які вже знайшли притулок у вас повинен антивірус.
Всі інші віруси зазвичай поширюються через заражені файли, які користувач відкриває на своєму комп'ютері. Найбільш часто поддвержени зараженню виконувані файли з розширенням *. Exe, *. Com, *. Bat. А також в додатках, що мають вбудовані мови (макроси). Однак, сучасні віруси де тільки приживатюся в : Word (*. Doc, *. Xls), музика (*. Mp3), флешки (*. Swf), фільми (*. Avi), картинки (*. Ipg, *. Jpeg , *. gif, *. png, *. bmp), IE (*. htm, *. html, *. vbs, *. js, *. htt). При запуску такого файлу, вірус починає свою чорну справу - виконуючи свої деструктивні дії і заражаючи собою інші файлики.
Як дізнатися про те, заразилися ви чи ні? Давайте ознайомимося з основними ознаками зараження:
1. Сильне гальмування комп'ютера, помилки в програмах, зависання, перезавантаження 2. Численні збої в роботі програм. 3. Довільний, без вашої участі, запуск на комп'ютері будь-яких програм; 4. Незрозумілі віконця, запитуючі або пропонуючі незрозумілі дії зворотнього значення. 5. Часте звертання до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці); 6. Зникнення місця \ файлів \ каталогів на жорсткому диску. 7. Поява нових файлів, особливо посилань на них в автозавантаження. 8. Нові процеси в диспетчері завдань (sys.exe, system.exe, sysdll.exe, fE5bD.exe). 9. Не стандартне поведінку системи (повільне завантаження, викл, та ін). 10. При наявності на вашому комп'ютері міжмережевого екрану (фаєрвола), поява попереджень про спробу будь-якої з програм вашого комп'ютера вийти в інтернет, хоча ви це ніяк не ініціювали. 11. Друзі або знайомі кажуть вам про повідомлення від вас, які ви не відправляли;
Перевірка онлайн таким добром як
Перевірити Антивірусом Касперського це тут Перевірити DrWeb тут Перевірити Avast тут Перевірити VBA32 тутай Перевірити UNA тутай
Перевірити комп’ютер на віруси Онлайн (потребує ввімкненого ActiveX в IE)
Перевірити BitDefender тут Перевірити PC-cillin тут Перевірити Symantec AntiVirus тутай
Ну а якщо хочеться геть порвати свого компа сканерами ласкаво просимо на ще один наш ресурс тут великий вибір що до сканування АНТИЧАТ
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Проблема або в Біосі, або в залізі, а тому Біос так себе веде. Скидуємо біос на дефолтні налаштування. Якщо можна - відновлюємо/перепрошиваємо Біос. Жорсткий диск перевіряємо SMART, биті сектори, якщо є можливість - вставити інший HDD та подивитись як себе веде Біос. Усе, ідеї закінчилися.
Тертя нулями теж без толку. Вийняв жорсткий. Скинув біос. Виставив такий порядок завантаження: 1 USB Drive 2 CD\DVD drive 3 Hard Disk. Зробив дві однакові копії утановочного пакету, на USB і на CD. На всякий випадок поміняв клавіатуру (була така сама). ....І вікна стали!!! Причому інсталяція пішла з DVD! ...А зараз USB працюють.... і що ж то було? ... Потримаю ще ноут в себе та поганяю, може помре остаточно
Додано (30.10.2016, 17:40) --------------------------------------------- А хто така Вікторія?
Всі драйвери та програми стали без проблем, Вікторія теж наче нічого поганого не каже. Причини толком так і не зрозумів. Згадав, що цей ноутбук був у мене пацієнтом років два тому, був залитий зеленим чаєм, добре, що не солодким. Але, видно не сильно залитий, після чистки-сушки все працювало. Поставлю назад рідну клавіатуру, подивлюся чи не в ній який глюк прорізався...хоча схиляюся більше до віруса, якщо вірус - то сильний звірюка! Але як він міг вижити після форматування, хай і не глибокого! Невже "метався" між дисками по черзі? Я вважав, що будь-який файл, і вірус в тому числі, не будучи прописаним в таблиці розміщення - мертвий, хоч і фізично присутній, чи для вірусів буває інакше?
Але як він міг вижити після форматування, хай і не глибокого! Невже "метався" між дисками по черзі?
Щоб вірус почав розмножуватися/рятуватися/метатися і т.п., його програмний код потрібно запустити. При доступі до вінчестера за допомогою LiveCD такої можливості, по ідеї, немає, адже при форматуванні диска немає потреби перед тим щось з нього запускати. Залишається варіант: вірус у біосі. З біосу точно при кожному запуску виконується певний програмний код; цілком можна написати так, щоб шукав якийсь диск поблизу і прописувався туди. Знищується, напевно, скиданням біосу до заводських налаштувань (не впевнений).
Всі драйвери та програми стали без проблем, Вікторія теж наче нічого поганого не каже. Причини толком так і не зрозумів. Згадав, що цей ноутбук був у мене пацієнтом років два тому
Ото напевне і воно! Я думав, що в у сучасних ноутбуках таке неможливо, але схоже на це дуже ... а я ще про всяк випадок коли останній раз розбирав, виколупав батарейку з материнки і години зо три не вставляв. Певно, це теж подіяло, дата при інсталяції була 1 січня 1999 року.
Цитатаswetikccc ()
Ганяй не ганяй, а материнку міняй.
Сподіваюся, до цього не дійде! "Пациент скорее жив, чем мёртв!" Та й краще вже новий тоді купити: впаяти контролер на клавіатуру і тачпед на таку материнку два роки тому коштувало як пів ноутбука!
Додано (18.11.2016, 09:35) --------------------------------------------- Таки "пациент скорее мертв, чем жив" . "Тіло" привезуть сьогодні на "вскрытие". Купили вже йому заміну. А я от ще подумав: Це вже другий Dell 5110, який "помирає в мене на руках" на п'ятому році життя зі схожими симптомами. Може сам виробник йому таку долю "вшив" при народженні, або прислав "kill signal" через утилітку DellSystemDetect?
А я з ним борюся, як з небезпечним вірусом! Він звідкись сам береться у людей на комп'ютерах, і ґальмує систему по чорному. Йому пофіґ, що у системі вже є антивірус. Ніколи не довіряю програмам, котрі самі потрапляють у комп'ютер, при необережних діях користувача. ІМХО
Сам користуюся Eset Smart Securety. Раніше користувався Авастом, а ще раніше Касперським.
Теж ним користуюся. Але по необережності оновила 8 версію до 9 і перестала працювати програма, яка самостійно шукала ключі та оновлювала антивірус. Пробувала знайти таку програму для 9 версії, але вона для Windows 10 (у мене XP).