Поділ досвідом про різні типи антивірусних програм та проблеми, які вам задавали віруси.
Вірус - це програма, здатна до самостійного розмноження, виконанню команд, і ін діям часто без відома користувача.
Як правило, це шкідлива програма, яка в кращому випадку пожартує над вами, заважаючи працювати:
- Видавати помилкові помилки \ повідомлення. - Трясти курсор миші. - Підміняється запроваджувані символи з клавіатури. - Вкл \ викл монітор \ миша \ клавіатуру. - Висувати лоток сдрома. - Міняти місцями іконки робочого столу. - Змінювати системний час. - Перенавантажувати \ вимикати комп'ютер. - Завантажувати процесор \ пам'ять на 100%.
... а як максимум - зробити все, що в неї пропише творець, як то:
- Заразитися ваші файли, дописуючи себе в кінець кожного. - Знищити \ зіпсує ваші файли \ дані \ операційну систему. - Знайде \ розшифрує \ відловити ваші паролі доступу до чого-небудь і відішле господареві. - Виведе з ладу "залізні" складові: процесор \ мат.плата \ опер.память \ жорсткий диск \ сдром ... - Відкриє доступ до вашого комп'ютера, перетворюючи його на слухняного зомбі.
Підчепити заразу не так вже й складно. Причому сам процес зараження може бути виконаний як з вашою участю, так і без нього.
Яка основна "принадність" живе в сітці? Ні, не фільми і музика на сервері ... а мережеві черв'яки блукаючі в пошуках підходящої жертви. Атака і зараження відбувається без вашої участі, так як хробак використовує вразливі мережеві сервіси, запущені на вашій машині. Як боротися з цією напастю - використовуємо фаєрвол, проте мова зараз про інше. Виявити та знешкодити звірюк які вже знайшли притулок у вас повинен антивірус.
Всі інші віруси зазвичай поширюються через заражені файли, які користувач відкриває на своєму комп'ютері. Найбільш часто поддвержени зараженню виконувані файли з розширенням *. Exe, *. Com, *. Bat. А також в додатках, що мають вбудовані мови (макроси). Однак, сучасні віруси де тільки приживатюся в : Word (*. Doc, *. Xls), музика (*. Mp3), флешки (*. Swf), фільми (*. Avi), картинки (*. Ipg, *. Jpeg , *. gif, *. png, *. bmp), IE (*. htm, *. html, *. vbs, *. js, *. htt). При запуску такого файлу, вірус починає свою чорну справу - виконуючи свої деструктивні дії і заражаючи собою інші файлики.
Як дізнатися про те, заразилися ви чи ні? Давайте ознайомимося з основними ознаками зараження:
1. Сильне гальмування комп'ютера, помилки в програмах, зависання, перезавантаження 2. Численні збої в роботі програм. 3. Довільний, без вашої участі, запуск на комп'ютері будь-яких програм; 4. Незрозумілі віконця, запитуючі або пропонуючі незрозумілі дії зворотнього значення. 5. Часте звертання до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці); 6. Зникнення місця \ файлів \ каталогів на жорсткому диску. 7. Поява нових файлів, особливо посилань на них в автозавантаження. 8. Нові процеси в диспетчері завдань (sys.exe, system.exe, sysdll.exe, fE5bD.exe). 9. Не стандартне поведінку системи (повільне завантаження, викл, та ін). 10. При наявності на вашому комп'ютері міжмережевого екрану (фаєрвола), поява попереджень про спробу будь-якої з програм вашого комп'ютера вийти в інтернет, хоча ви це ніяк не ініціювали. 11. Друзі або знайомі кажуть вам про повідомлення від вас, які ви не відправляли;
Перевірка онлайн таким добром як
Перевірити Антивірусом Касперського це тут Перевірити DrWeb тут Перевірити Avast тут Перевірити VBA32 тутай Перевірити UNA тутай
Перевірити комп’ютер на віруси Онлайн (потребує ввімкненого ActiveX в IE)
Перевірити BitDefender тут Перевірити PC-cillin тут Перевірити Symantec AntiVirus тутай
Ну а якщо хочеться геть порвати свого компа сканерами ласкаво просимо на ще один наш ресурс тут великий вибір що до сканування АНТИЧАТ
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
я змінив посилання, але щось в мене при натисненні на кнопку частково відкривається вікно і все, мабудь скрипт працює проблематично, як у вас працює кнопка чи ні?
Хоча перевіривши посилання через Інтернет, ніяких вірусів там не має.
Щось там, все-таки, нехороше є. Якщо переглянути файл скрипта http://teach-inf.at.ua/images/run.js , то видно зашифровааний код. Якби цей скрипт робив щось корисне, то для чого б йому шифруватись?
Цитата (Ktara)
у меня КИС - не ругается
І мій мовчить, як риба об лід. Під спойлером результат онлайн-перевірки файла на https://www.virustotal.com/ru/ . Деякі антивіруси бачать в цьому файлі шкідливий код.
Щось там, все-таки, нехороше є. Якщо переглянути файл скрипта http://teach-inf.at.ua/images/run.js , то видно зашифровааний код. Якби цей скрипт робив щось корисне, то для чого б йому шифруватись?
Так, правильно деякі онлайн-сервіси там вбачають вірус. Можна написати авторові сайту про цей скрипт, хай пояснить для чого він.
І мій мовчить, як риба об лід. Під спойлером результат онлайн-перевірки файла на https://www.virustotal.com/ru/ . Деякі антивіруси бачать в цьому файлі шкідливий код.
І саме цікаво, що цей скрипт спрацьовує не завжди. Вчора наприклад цей сайт відкривався, а сьогодні вже ні! Таке відчуття, що скрипт працює по певних годинах і днях.
Колеги, допоможіть з новою (чи старою) проблемою. На цій гілці вище говорилося про вірус, що приховує файли на флешці і робить видимим один ярлик. ПК я вже почистила, більшість флешок також. Але є кілька флешок, які показують, що на них є інформація, а папки після обробки файлом .bat (взяла на цьому сайті, на більшості флешок допоміг) показує пустими. Флешки завучів та бібліотекаря, тому бажано ці документи відновити. Сто разів говорила не зберігати документи на флешках! Можливо хтось підкине якусь ідею?