Пн, 11.12.2017, 15:01
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 812378»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.7 Програми обробки графіки » Графічні редактори
Графічні редактори
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 18.08.2007, 02:42 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Ваші думки по темі

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:14
Ковшун Дата: Нд, 09.09.2007, 10:06 | Повідомлення № 2
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
В 7 класі вивчається простий графічний редактор Paint.
Ну, а в 9 класі пропонується CorelDraw.
Думаю, що для інформатики, як предмету, достатньо цих графічних редакторів.
А під час гурткової роботи, звичайно, можна спробувати використовувати і інші графічні редактори.
Тут все залежить від того, який графічний редактор має в своєму розпорядженні вчитель.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 09.09.2007, 19:16 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
Думаю, що для інформатики, як предмету, достатньо цих графічних редакторів.

Згоден з вами. В школі потрібно вивчати базис, тільки основне. Такий складний як PhotoShop - це справа факультативу, або можна навіть освоїти в дома при бажанні. А взагалі графічних редакторів, як векторних так і растрових, існує сотні. Всі освоїти не можливо, та й всі вони мають деякі елементи подібності. Тому я освоїв (хоча й лише частково) найкращий - PhotoShop 9. А CorelDraw ще лише збираюсь вивчати. Так сталося, що в інституті його оминули стороною.

Вам, Микола Іванович, краще відомо про що вчать в 7-му та 9-му класах. В нашій школі інформатику починають вчити з 10-го. Ситуація може змінитись лише у випадку, коли в 12-річній школі введуть обов’язкове вивчення з 7 класу по всій Україні. Ми всі на це дуже надіємся.

Ковшун Дата: Нд, 09.09.2007, 22:28 | Повідомлення № 4
Досвідчений учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
Згоден з вами. В школі потрібно вивчати базис, тільки основне. Такий складний як PhotoShop - це справа факультативу, або можна навіть освоїти в дома при бажанні.

Звичайно. Хоча PhotoShop можна вивчати і на гуртку. Учні його сприймуть.

А CorelDraw ще лише збираюсь вивчати. Так сталося, що в інституті його оминули стороною.

Звичайно вивчите. Візьміть відповідний посібник видавництва "Аспект" для 9 класу і спробуйте з учнями на гуртку його опрацювати. Учням буде цікаво. Це знаю з власного досвіду.

Вам, Микола Іванович, краще відомо про що вчать в 7-му та 9-му класах. В нашій школі інформатику починають вчити з 10-го. Ситуація може змінитись лише у випадку, коли в 12-річній школі введуть обов’язкове вивчення з 7 класу по всій Україні. Ми всі на це дуже надіємся.

Не переживайте, можливо Ваш директор стане розумніший згодом і дасть години інформатики з 5 класу. Постарайтесь його уже зараз потроху переконувати. Бо не скоро МОНУ введе офіційно інформатику з 5 класу. Ще дуже багато шкіл не мають комп’ютерних класів. Ще навчальні плани пишуться у МОНУ без узгодження їх з Концепцією середньої освіти. Ще ОІППО забувають на цей предмет.
badm Дата: Пн, 10.09.2007, 08:50 | Повідомлення № 5
Знаток програмування
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Cуть для мене зокрема полягає в тому що наша держава вступає СОТ, а там досить жорсткі вимоги до ліцензування програмним забезпеченням, а ліцензії на PhotoShop, CorelDraw коштують значних сум.
А на рахунок вивчення, то CorelDraw один з найкращих пакетів векторної графіки, він також в собі має ряд інших програм. Зробити візитку, плакат будь-якого формату, то CorelDraw оптимальний продукт. PhotoShop для мене найпоитужніший продукт растрової графіки головне в роботі для мене було зрозуміти роботу зі "слоями". Якщо робити шкільну газету, то ці обидва продукти незаміна річ. Саму газету (і не обов’язково шкільну) для мене простіше роботи (QuarkXPress), але знову виникає питання в законому використанні ци хпрограмних продуктів.
Ковшун Дата: Пн, 10.09.2007, 11:56 | Повідомлення № 6
Досвідчений учасник
Quote (badm)
Cуть для мене зокрема полягає в тому що наша держава вступає СОТ, а там досить жорсткі вимоги до ліцензування програмним забезпеченням, а ліцензії на PhotoShop, CorelDraw коштують значних сум.

Дійсно, вимоги щодо ліцензування жорсткі. Держава поки що не забезпечить ліцензійними продуктами. Але виходити з положення треба. Тут можна виходити з положення приблизно так: Всі школи району купують ліцензійний продукт і тиражують лише для свого внутрішнього використання. Де взяти гроші? Заробити!

Quote (badm)

А на рахунок вивчення, то CorelDraw один з найкращих пакетів векторної графіки, він також в собі має ряд інших програм. Зробити візитку, плакат будь-якого формату, то CorelDraw оптимальний продукт. PhotoShop для мене найпоитужніший продукт растрової графіки головне в роботі для мене було зрозуміти роботу зі "слоями". Якщо робити шкільну газету, то ці обидва продукти незаміна річ. Саму газету (і не обов’язково шкільну) для мене простіше роботи (QuarkXPress), але знову виникає питання в законому використанні ци хпрограмних продуктів.

Повністю з Вами згодний.
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.09.2007, 20:44 | Повідомлення № 7
Ветеран спілкування
Давайте поговоримо відверто. Якщо село забите, то ймовірність перевірки на наявність ліцензії для Photoshop чи іншої програми дуже мала. Для міста не знаю, хіба що обласних центрів, столиці. За статистикою в Україні дуже мало персон користуються ліцензійним Photoshop чи навіть Офісом. У нас і так море проблем, і ломати голову з ліцензією більшості не по душі. От і використовують люди всякі Креки і кейгени. В тіж самі Одесі нещодавно придбав диск з програмами для відеомонтажа і веб-дизайну і всі взломані. А яка ситуація в школах? В нашу школу, коли привезли комп’ютери (11 шт.) дали один диск (записану болванку) з Windows XP, також диск з Office XP. Через пів-року у мене виникла потреба переустановити Windows на вчительському комп’ютері і одному учнівському. Вставляю я цю болванку, вводю серійник, який надрукований на сертифікаті, а він не підходить. От вам і ліцензійна Windows на болванці ще й з неправильним серійником у сертифікаті biggrin . За допомогою спеціальної програми я визначив правильний серійник і встановив цю Windows. За 2 роки я встановлював Windows близько 12 раз (приблизно по 1 разу на кожен комп’ютер). Врезультаті диск сильно поцарапаний і практично не читається. Була б це ліцензійна Windows, її б не записували на болванку і видали б по 1 диску на кожен комп’ютер. Отака в нас Україна sad
Ковшун Дата: Вт, 11.09.2007, 08:44 | Повідомлення № 8
Досвідчений учасник
Давайте поговоримо відверто. Якщо село забите, то ймовірність перевірки на наявність ліцензії для Photoshop чи іншої програми дуже мала. Для міста не знаю, хіба що обласних центрів, столиці. За статистикою в Україні дуже мало персон користуються ліцензійним Photoshop чи навіть Офісом. У нас і так море проблем, і ломати голову з ліцензією більшості не по душі. От і використовують люди всякі Креки і кейгени. В тіж самі Одесі нещодавно придбав диск з програмами для відеомонтажа і веб-дизайну і всі взломані. А яка ситуація в школах? В нашу школу, коли привезли комп’ютери (11 шт.) дали один диск (записану болванку) з Windows XP, також диск з Office XP. Через пів-року у мене виникла потреба переустановити Windows на вчительському комп’ютері і одному учнівському. Вставляю я цю болванку, вводю серійник, який надрукований на сертифікаті, а він не підходить. От вам і ліцензійна Windows на болванці ще й з неправильним серійником у сертифікаті . За допомогою спеціальної програми я визначив правильний серійник і встановив цю Windows. За 2 роки я встановлював Windows близько 12 раз (приблизно по 1 разу на кожен комп’ютер). Врезультаті диск сильно поцарапаний і практично не читається. Була б це ліцензійна Windows, її б не записували на болванку і видали б по 1 диску на кожен комп’ютер. Отака в нас Україна

Повністю з Вами згоден.
Потрібно шукати шляхи для вирішення проблеми. За нас це ніхто не зробить.
badm Дата: Вт, 11.09.2007, 09:00 | Повідомлення № 9
Знаток програмування
Рейтинг: 3
Ситуація з ліцензованим програмним забезпеченням може згодом вийти в досить серйозну проблему. Україна вступає в СОТ, а там з цим досить "строго", тому щоб показати, яка ми "правильна держава" будуть шукати крайніх, як недавно шукали в Росії.
Приходжу до висновку, щр краще для навіть власного використання безкоштовні продукти. Хоч вони і менш в де чому зручні, мають можливо трохи менше можливостей, але їх можна використовувати будь де. Приклад графічний редактор Gimp (досить потужна Linux платформа, та ї під Windows є), пакет OpenOfice.
Для мене використання всього безкоштовного у школі (з усіма вимогами сучасної програми з інформатики) наштовхується на 2 речі: 1. Дозвіл МОН на використання,
2. Наявність якісно локалізованого дистрибутиву Linux на українській мові з відповідним забезпеченням драйверами.
Ковшун Дата: Вт, 11.09.2007, 11:34 | Повідомлення № 10
Досвідчений учасник
Quote (badm)
Ситуація з ліцензованим програмним забезпеченням може згодом вийти в досить серйозну проблему. Україна вступає в СОТ, а там з цим досить "строго", тому щоб показати, яка ми "правильна держава" будуть шукати крайніх, як недавно шукали в Росії.

Я вище говорив, як можна вийти з цього становища.
Не треба зайвий раз драматизувати ситуацію. Треба шукати розумний вихід із становища і намагатись, щоб якомога більше сучасних програмних засобів було в розпорядженні кабінету інформатики.
Поки що МОНУ не в змозі забезпечити школи ними.
Тому треба шукати вихід.

Відредаговано: Ковшун - Вт, 11.09.2007, 11:40
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 12.09.2007, 00:50 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Пане, badm, вся справа в тому, що мало хто наважується вивчати Лінукс в школі. Ви - один з небагатьох сміливців. Великий плюс Лінукс - вона безкоштовна. На мій погляд в Україні домінує Віндовс і така ситуація буде ще довго, можливо, завжди. У Microsoft випустили нову ОС - Windows Vista, новий Офіс і згодом ці продукти стануть популярними, як зараз Windows ХР та Офіс 2003/ХР.
Quote (badm)
Приходжу до висновку, щр краще для навіть власного використання безкоштовні продукти. Хоч вони і менш в де чому зручні, мають можливо трохи менше можливостей, але їх можна використовувати будь де. Приклад графічний редактор Gimp (досить потужна Linux платформа, та ї під Windows є), пакет OpenOfice.
OpenOfice дійсно досить не поганий пакет і міг би використовуватися в школі, але все-таки Office від Microsoft кращий і зручніший, така моя думка.
А якщо говорити про графічні редактори, то кращим редактором растрової графіки є PhotoShop і це загально відомо. Жоден аналогічний продукт типу Free Were з ним не зрівняється і близько.

Висновок такий: деякі безкоштовні програми дійсно хороші, функціональні, задовольняють всі потреби користувача. Наприклад - веб-броузер Opera - вважаю цей продукт кращим за стандартний ІЕ. Проте більшість - уступають по всім критеріям комерційним продуктам. Наприклад, чи знаєте ви кращу програму для сканування за Abby Fine Reader? Взяти той же OpenOfice. Я користувався ним близько місяця і врезультаті все-одно повернувся до рідного Microsoft Office.

takdiy Дата: Ср, 12.09.2007, 19:54 | Повідомлення № 12
Тут живе...
Рейтинг: 4
В 10 класі Paint. Хотілося б і ще фотошоп але з 15 ПК 11 мають CPU < 1 ГГц і ОЗУ 128 Мб, а це ви самі розумієте...

Проте більшість - уступають по всім критеріям комерційним продуктам

На жаль більшість, але не всі.

Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 12.09.2007, 21:35 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
У мене в дома комп’ютер має процесор Athlon 64 3500+ 2,21 Ггц (приблизно 3.3 Ггц 32-розрядний). Оперативна пам’ять DDR2 1,5 Гб. Відеокарта 512 Мб. Що можу сказати - фотошоп просто літає і всі інші програми також. В школі - оперативна пам’ять 128Мб - 8 на відео =120 Мб (не має навіть мінімуму, потрібного для роботи Windows XP), процесори по 1.3 Ггц, 32 бітні. Відеоадаптери - вбудовані в материнку, пам’ять на них виділяється з оперативної. Фотошоп - 5 хвилин запукається, часто зависає, робота практично не можлива. Для коректної роботи даної програми рекомендується 512 Мб оперативної, а мінімум також складає 128 Мб. Вимоги до процесора також є, проте якщо мати CPU < 1 ГГц і ОЗУ не 128 Мб, а 512 Мб, то буде робити нормально. Основна вимога - велика кількість ОЗУ.
На модернізацію ніхто гроші виділяти не збирається, хоча треба не так і багато (близько 2000 грн.). Гроші є, але вони тратяться на інші потреби.
Ковшун Дата: Ср, 12.09.2007, 22:16 | Повідомлення № 14
Досвідчений учасник
У мене в дома комп’ютер має процесор Athlon 64 3500+ 2,21 Ггц (приблизно 3.3 Ггц 32-розрядний). Оперативна пам’ять DDR2 1,5 Гб. Відеокарта 512 Мб. Що можу сказати - фотошоп просто літає і всі інші програми також. В школі - оперативна пам’ять 128Мб - 8 на відео =120 Мб (не має навіть мінімуму, потрібного для роботи Windows XP), процесори по 1.3 Ггц, 32 бітні. Відеоадаптери - вбудовані в материнку, пам’ять на них виділяється з оперативної. Фотошоп - 5 хвилин запукається, часто зависає, робота практично не можлива. Для коректної роботи даної програми рекомендується 512 Мб оперативної, а мінімум також складає 128 Мб. Вимоги до процесора також є, проте якщо мати CPU < 1 ГГц і ОЗУ не 128 Мб, а 512 Мб, то буде робити нормально. Основна вимога - велика кількість ОЗУ.
На модернізацію ніхто гроші виділяти не збирається, хоча треба не так і багато (близько 2000 грн.). Гроші є, але вони тратяться на інші потреби.

Дуже співчуваю Вам.
Спрабуйте переконати директора в необхідності підтримати Вас.
Або самі пошукайте у себе на місці спонсора.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 12.09.2007, 22:58 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Quote (Ковшун)
Спрабуйте переконати директора в необхідності підтримати Вас.

Він занадто твердий у своїх думках. Я наперед знаю відповідь. Думаю, може він сам запропонує, колись.
Quote (Ковшун)
Або самі пошукайте у себе на місці спонсора.

У нас дуже багате село, є птахокомбінат "Бершадський" - один з найпотужніших в Україні, колгосп, радгосп, багато підприємців. Проте... Ніхто і 10 грн. не виділить, повірте мені, я в цьому впевнений.
До речі, Микола Іванович, будь-ласка опишіть "потужність" вашого комп’ютерного класу в темі "Який у вас комп’ютерний клас?" підрозділу "Опитування". Мені, і не тільки мені буде дуже цікаво прочитати.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.7 Програми обробки графіки » Графічні редактори
Сторінка 1 з 812378»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.