Пн, 23.10.2017, 10:58
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 99 з 119«12979899100101118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
Jimik Дата: Чт, 08.05.2014, 09:47 | Повідомлення № 1471
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Принцип створення комп'ютерного класу, якщо комп'ютери учнів дуже слабенькі, то і вчительський комп'ютер практично не відрізнятьється від них (хіба що процесор чуть потужніший, а ОЗУ така сама)
mul44 Дата: Пт, 09.05.2014, 00:07 | Повідомлення № 1472
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Цитата papirownik ()
Linux - це класно. Але в мене на компах ОЗУ= 128. Нехоче ніякий стартувати :) А нових ПК мабудь і нендождусь в найблищі 5 років. Як тільки так і відразу перейду на Лінукс.
Еще раз перечитал, что то вы не так делаете, у меня Дебиан установлен в чистый IBM (64 оперативки), он у меня в качестве шлюза в инет, берите диск Дебиан ЭТОТ образ на диск себе записали и вперед (установка в текстовом режиме - очень все понятно, тем более что полно инфы)
swetikccc Дата: Сб, 10.05.2014, 10:46 | Повідомлення № 1473
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Цитата mul44 ()
Еще раз перечитал, что то вы не так делаете, у меня Дебиан установлен в чистый IBM (64 оперативки), он у меня в качестве шлюза в инет, берите диск Дебиан ЭТОТ образ на диск себе записали и вперед (установка в текстовом режиме - очень все понятно, тем более что полно инфы)

Ну для чого Ви вводите людину в оману?
В Вас то комп працює без графіки.
Цитата papirownik ()
Linux - це класно. Але в мене на компах ОЗУ= 128. Нехоче ніякий  стартувати А нових ПК мабудь і нендождусь в найблищі 5 років. Як тільки так і відразу перейду на Лінукс.

І не ставте навіть в тестовому режимі, нічого хорошого з цього.
Я вже скільки перевіряв, якщо навіть з великими потугами запускається ОС с диску, комфортної роботи навіть при установці Ви не отримаєте.
Восени буде уже 5 років як стоїть ХР з шадовим, крім оновлення браузера і заміни студіо на 2010, нічого не робилося, компи в дуже інтенсивному використанні.
mul44 Дата: Сб, 10.05.2014, 12:44 | Повідомлення № 1474
Наполегливий учасник
Цитата swetikccc ()
Ну для чого Ви вводите людину в оману?В Вас то комп працює без графіки.
 Доказ Я разве говорил что у меня мощные компы? Сходите по ссылке, я сказал что у меня на всех компах Debian lxde, а ШЛЮЗ может работать на такой конф. как я указал, просто меня заинтересовали слова человека " Нехоче ніякий  стартувати" - вот в это я не верю: если у меня шлюз стартанул, да без графики, но ведь поставить можно без графики, а потом поставить и графику, и мне показалось что человек просто ставит всякие Бунты в граф режиме установки (а он ведь требует больше 128 оперативки). Но я с вами согласен, даже на 128  будет работать плохо любая система, особенно если нужен будет антивирус, без него то полегче ясное дело.
swetikccc Дата: Сб, 10.05.2014, 14:48 | Повідомлення № 1475
Ветеран спілкування
Цитата mul44 ()
Доказ Я разве говорил что у меня мощные компы? Сходите по ссылке, я сказал что у меня на всех компах Debian lxde, а ШЛЮЗ может работать на такой конф. как я указал, просто меня заинтересовали слова человека " Нехоче ніякий  стартувати" - вот в это я не верю: если у меня шлюз стартанул, да без графики, но ведь поставить можно без графики, а потом поставить и графику, и мне показалось что человек просто ставит всякие Бунты в граф режиме установки (а он ведь требует больше 128 оперативки). Но я с вами согласен, даже на 128  будет работать плохо любая система, особенно если нужен будет антивирус, без него то полегче ясное дело.
З 256 оперативки у мене працювали з lxde багато дистрибутивів, але ХР з шадовим в порівнянні літало.
А у людини 128, так він запустить ОС, але запуск Ос не самоціль.

Відредаговано: swetikccc - Сб, 10.05.2014, 14:53
mul44 Дата: Сб, 10.05.2014, 19:03 | Повідомлення № 1476
Наполегливий учасник
согласен что не самоцель, но вдруг нужно будет "чистота" лицензий, да и для разнообразия6 кроме тем про инет-бразузер будет работать, ну и офис тяжко, а так честно говоря проблем не вижу, тем более можно же поставить 2 системы: виндовс + дебиан, для освоения, так сказать на будущее.
gromko Дата: Сб, 10.05.2014, 23:02 | Повідомлення № 1477
Лінуксоїд
Цитата papirownik ()
Linux - це класно. Але в мене на компах ОЗУ= 128. Нехоче ніякий  стартувати А нових ПК мабудь і нендождусь в найблищі 5 років. Як тільки так і відразу перейду на Лінукс
На Аукро купуємо модулі пам’яті на 512 Мб (орієнтовно - по 50 грн.), встановлюємо у вільний слот на "материнці", далі забуваємо про проблеми - саме таким способом пішли ми.
swetikccc Дата: Пн, 12.05.2014, 09:56 | Повідомлення № 1478
Ветеран спілкування
Цитата gromko ()
На Аукро купуємо модулі пам’яті на 512 Мб (орієнтовно - по 50 грн.), встановлюємо у вільний слот на "материнці", далі забуваємо про проблеми - саме таким способом пішли ми.
Найкращий варіант, ми були уже через рік після поставки підняли пам'ять до 256 і не мучилися.

Відредаговано: swetikccc - Пн, 12.05.2014, 10:07
Pentiume Дата: Вт, 02.09.2014, 19:02 | Повідомлення № 1479
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
А які ваші щодо Люникс Альт Школьний 7, або 5 хочу поставити на пк 256 Мб оперативи
swetikccc Дата: Ср, 03.09.2014, 10:58 | Повідомлення № 1480
Ветеран спілкування
Появився сервер зі стійки в якому 2 процесорі Xenon 3800, 6 гіг оперативки, 3 жорстких правда тільки по 32 гіга бо рідні мабуть витягли. а головне примінити не знаю як ;)
Думав як Інтернет-сервер, так він їсть мінімум 400 ват 400*10=4,0кіловата.
Як термінальний, так у школі 2 класи, а третій з ЕЛТ моніторами, для чого туди садити дітей B)
gromko Дата: Чт, 04.09.2014, 21:14 | Повідомлення № 1481
Лінуксоїд
Цитата Pentiume ()
А які ваші щодо Люникс Альт Школьний 7, або 5 хочу поставити на пк 256 Мб оперативи

Буде "гальмувати" - краще добавити оперативки або ставити Runtu Lite (LXDE)
gromko Дата: Чт, 04.09.2014, 21:16 | Повідомлення № 1482
Лінуксоїд
Цитата swetikccc ()
Появився сервер зі стійки в якому 2 процесорі Xenon 3800, 6 гіг оперативки, 3 жорстких правда тільки по 32 гіга бо рідні мабуть витягли. а головне примінити не знаю як Думав як Інтернет-сервер, так він їсть мінімум 400 ват 400*10=4,0кіловата.
Як термінальний, так у школі 2 класи, а третій з ЕЛТ моніторами, для чого туди садити дітей
Розгортайте термінальний клас для старих ПК або не морочте собі голову
gromko Дата: Ср, 01.10.2014, 22:29 | Повідомлення № 1483
Лінуксоїд
Шановні форумчани, є цікавий ресурс, який може допомогти тим вчителям, які використовують Linux та LibreOffice - в Інституті післядипломної педагогічної освіти
Київського університету імені Бориса Грінченка розроблено практичні роботи та уроки з використанням Linux та LibreOffice - http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit/course.html

gromko Дата: Ср, 01.10.2014, 22:29 | Повідомлення № 1484
Лінуксоїд
Продовження

gromko Дата: Ср, 01.10.2014, 22:32 | Повідомлення № 1485
Лінуксоїд
Український посібник по Linux Min KDE http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit....2.0.pdf
Український посібник по Linux Mint MATE http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit....3.0.pdf
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 99 з 119«12979899100101118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.