Вт, 19.09.2017, 18:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 96 з 118«129495969798117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
Alexey-zp Дата: Вт, 03.12.2013, 16:41 | Повідомлення № 1426
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
він правильно сказав
Newbie Дата: Вт, 03.12.2013, 19:22 | Повідомлення № 1427
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Цитата TYP ()
То як правильно комунікативних чи комунікаційних?
залежно, що мається на увазі: http://slovopedia.org.ua/32/53402/31138.html
Комунікаційний. Який стосується комунікації – шляхів сполучення, транспорту; пов’язаний з комунікацією: комунікаційні шляхи, комунікаційна мережа. 
Комунікативний. Який стосується комунікації як спілкування, інформації: комунікативна функція мови, комунікативний зв’язок, комунікативне членування речення. 

і ще звідси: http://archive.nbuv.gov.ua/e-journals/ttmuo/2011_5/10.pdf
Висновки. Таким чином, під комунікативною (або мовно-комунікаційною) компетентністю ми розумітимемо систему психологічних знань про себе і про інших, умінь, навичок в спілкуванні, стратегій поведінки в соціальних ситуаціях, що дозволяє будувати міжособистісне спілкування відповідно до цілей і умов взаємодії. Комунікаційна ж компетентність – пов’язана із технологічною складовою комунікаційного процесу.
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 03.12.2013, 21:35 | Повідомлення № 1428
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Microsoft працює ближче до галузі саме комунікаційних, а не комунікативних технологій.
Alexey-zp Дата: Пн, 09.12.2013, 13:28 | Повідомлення № 1429
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
http://linuxclass.byethost15.com/index.p....-klassa
начал установку сервера в классе
mouse Дата: Нд, 15.12.2013, 14:57 | Повідомлення № 1430
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Цитата Пилипчук_О_П ()
Microsoft працює ближче до галузі саме комунікаційних, а не комунікативних технологій.
Морзе Н.В., пише "Інформаційно-комунікаційні технології".
beregok Дата: Сб, 18.01.2014, 12:56 | Повідомлення № 1431
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 33
Trimage - проста програма для оптимізації та стиснення зобрежень без втрат  http://trimage.org/
Для установки в дебіан набираєм в консолі:
      su
    apt-get install trimage

Проста в користуванні - перетягни й кинь у віконечко , програма сама перезапише файли

Раніше явже писав про проблему швидкості завантаження сайту  в повідомленні як результат:
розмір головної сторінки став 2,7мб в порівнянні з 4,7 Мб (результати тестування на сервісі http://tools.pingdom.com/fpt/)
gyra83 Дата: Сб, 15.02.2014, 03:14 | Повідомлення № 1432
Новий користувач
Рейтинг: 0
Доброго дня. Я використовую систему линукс сам більше 5 років. У мене станок з чпу на ньому працює просто для мене вона взагалі сама проста система оказалась для чпу. раз настроїв и працюю. З  форточками проблеми мене достали. Дома компютер і сервер працює на лінуксі а у батьків на віновсі їх компютери і тільки тому що ліцензійне програмне забезпечення. Линукс в школі нам запропонували встановити. Напрягли щоб шукали спонсора на пакет програм ліцензійних форток. Взагалі зараз комп'ютерній клас працює на Лумбутум. Тільки на одній машині другою стоїть, но не впевнений що так, Форточка хп. Взагалі для учнів не бачу різниці на чому працювати вони дома на Вінді а в школі на лінуксі. Вчителі працювали в лінуксі поки не знали що він там стоїть, коли дізнались то в них почало щось не виходити. Мені якось на це начхати. В моєму кабінеті трудового навчання (майстерні як такої нема) все на лінуксі але вже давно то ніхто з вчителів які в ньому кочують не сильно і напрягаются. Але в офісі прийшлося щоб в доки документи сберігались. Взагалі я не бачу проблем з програмним забезпеченням під Лінукс. Спец програмне забезпечення котре працює тільки під Форточки запускаю з під вине. В основному програми для психологів і логопедів. Також проблем з явою не виявлено і в бібліотеці працює. Вся система тепер працює без мого втручання. І тепер я не провожу вихідних на роботі. А якщо мене немає в школі я можу підключитися до системи через павутину тому для мене немає проблеми адмінувати систему. Кто говорить що не все обладнання можна запустити під Линуксом скажу одне у мене не виникло проблем. Сама слаба машина на якій працює линух - це проц 800 мегагерц памяті 128 винта 10. Так що якщо є бажання можна перейти але одна проблема а воно вам потрібно бути адміном за безплатно B) . Для мене це була просто система де можна було попрактикуватись щоб не втратити своїх навиків. :?
mul44 Дата: Сб, 15.02.2014, 12:21 | Повідомлення № 1433
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 43
Добрый день, интересует такой вопрос - чем подключаетесь через инет к классу своему? Да в библиотеке работает тоже комп на Дебиане(кранч), и если бы не техника которой 14 лет, я бы и горя не знал.
Jokerz Дата: Сб, 15.02.2014, 13:20 | Повідомлення № 1434
Хостер
Рейтинг: 97
я так полагаю айпи не выделен?
если бы был айпи можео было бы подключиться с нему.
gyra83 Дата: Сб, 15.02.2014, 14:15 | Повідомлення № 1435
Новий користувач
А програмка тем вивер, кажись, подключаюсь. Айпишник у меня виделен. В библеотеке у меня стоит сборка пупик линукс.  Тим вивер и без ипе аиделеного паботает только проверил.
Jokerz Дата: Сб, 15.02.2014, 22:03 | Повідомлення № 1436
Хостер
Рейтинг: 97
да, забыл про этот софт. Он работет через посредника , их сервер тако что там все равно лиш бы компы в сети были
gromko Дата: Пн, 17.02.2014, 21:25 | Повідомлення № 1437
Лінуксоїд
Запустив MS Office 2007 в Ubuntu 13.04 - все працює!
gyra83 Дата: Ср, 19.02.2014, 01:45 | Повідомлення № 1438
Новий користувач
Сьогодні поставив на Лумбутум програму Протеус, також Вин авр пробував але не хватило терпіння буду завтра працювать над нею. Також в планах поставит програму для ланшафтного дизайну. Є ліцензійна, але для неї купляти віндовс не буду. :*
novichok Дата: Сб, 22.02.2014, 18:28 | Повідомлення № 1439
Прописаний назавжди
Нагороди: 7
Рейтинг: 106
Привет, друзья по линуксу! Такая вот проблема у меня: linux mint 16 в системных настройках прокси перевожу бегунок в положение вкл. прописываю адрес и порт прокси сервера и...он возвращается в положение выкл. В настройках синаптика и мозиллы прописал прокси они раюотают, а вот все остальное не хочет. как быть?
gromko Дата: Пт, 28.02.2014, 19:45 | Повідомлення № 1440
Лінуксоїд
Не маємо WiFi-роутера, але є бажання "роздавати" Інтернет через WiFi?
Можна використати звичайний ноутбук, у якому доступ до Інтернету здійснюється через Ethernet чи через USB-модем, для цього в Linux можна використати wifi-hostapd-ap ( http://code.google.com/p/wifi-hostapd-ap/ ) а у Windows - Connectify
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 96 з 118«129495969798117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.