Вт, 25.06.2019, 05:36
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
nolk-v Дата: Нд, 06.10.2013, 22:39 | Повідомлення № 1396
Прописаний назавжди
Повідомлень: 298
Нагороди: 2
Рейтинг: 35
Нещодавно спробував linux mint 15 oliviya KDE. Підключився до інтернету без проблем (Інтертелеком). Пишу повідомлення з цієї ОС. На жаль, не можу добитися російської локалізації (локалізація часткова). Пробував через System Settings\Locale - добігає до 3% і все. Через термінал і менеджер оновлень базові пакети не оновлюються. Пише наступне
Жаль зносити. Може знаєте, що з цим лихом робити? До цього з таким не зустрічався. ubuntu, fedora, alt, mandriva таких фортелів не викидали ...

Додано (06.10.2013, 22:39)
---------------------------------------------
Проблему вирішено. Перевстановив ОС при підключеному модемі, локалізація автоматично налаштувалася.


Відредаговано: nolk-v - Нд, 06.10.2013, 22:40
Alexey-zp Дата: Вт, 22.10.2013, 13:51 | Повідомлення № 1397
Я тут недавно...
Повідомлень: 42
Нагороди: 1
Рейтинг: 4
Вот что сделали наши коллеги из Запорожской области http://nmnvk.zp.ua/index.php/operating-system
Есть вопрос по серверу для класса. Какую ось и как настроить контент фильтр (порно)?
И есть предложение сделать сайт с подробной установкой и настройкой рабочих станций и серверов (класса, школы).
Я здесь начал похожую деятельность - http://linuxclass.byethost15.com/
Может кто желает подключиться?
volevikt Дата: Вт, 22.10.2013, 14:01 | Повідомлення № 1398
Перспективна вчителька
Повідомлень: 1903
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Цитата Alexey-zp ()
Вот что сделали наши коллеги из Запорожской области http://nmnvk.zp.ua/index.php/operating-system

Alexey-zp Дата: Ср, 23.10.2013, 11:00 | Повідомлення № 1399
Я тут недавно...
Повідомлень: 42
Нагороди: 1
Рейтинг: 4
Цитата volevikt ()
volevikt
http://www.ex.ua/view/33288251?r=28742,23781
Jokerz Дата: Чт, 24.10.2013, 19:45 | Повідомлення № 1400
Хостер
Повідомлень: 1240
Нагороди: 7
Рейтинг: 146
Цитата Alexey-zp ()
Я здесь начал похожую деятельность - http://linuxclass.byethost15.com/ Может кто желает подключиться?
Проект достойный внимания. Если Вы серьезно этим хотите заняться, я готов помочь в этом чем смогу.
Alexey-zp Дата: Вт, 29.10.2013, 10:47 | Повідомлення № 1401
Я тут недавно...
Повідомлень: 42
Нагороди: 1
Рейтинг: 4
Честно, сейчас не могу до конца систематизировать имеющейся материал. Хочется на данном этапе хотя бы подогнать под начальную школу
mouse Дата: Ср, 30.10.2013, 07:42 | Повідомлення № 1402
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Ось зранку думаю, чому до цих пір люди, які прекрасно знають ситуацію з ліцензіями на Вікна, не можуть хоча б змусити перейти на вільне ПО? Хто в праві дати команду для цього?
gromko Дата: Ср, 30.10.2013, 09:11 | Повідомлення № 1403
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Цитата mouse ()
Ось зранку думаю, чому до цих пір люди, які прекрасно знають ситуацію з ліцензіями на Вікна, не можуть хоча б змусити перейти на вільне ПО? Хто в праві дати команду для цього?

У нас така ситуація - на комп’ютерах встановлені Runtu Lite та Windows XP (діцензійна), всі учні користуються Runtu (Ubuntu), вчителі - тільки Windows. Пікантність ситуації додає той факт, що антивірус на Wsndows просить грошей на оновлення баз, тож практично не працює, і комп’ютери "заражені" всим чим тільки можна, але «мыши плакали, кололись, но продолжали есть кактус» - хоча і отримують заразі по "повній", але вчителі - "тільки Віндовс, тільки хардкор!". Для учнів - жодної різниці ("А яка суттєва різниця між операційними системами Bada та Symbian? для телефонів).
Усе справа звички
TYP Дата: Ср, 30.10.2013, 23:09 | Повідомлення № 1404
Прописаний назавжди
Повідомлень: 467
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Попалась на очі стаття GPL в Украине / РФ. То виходить, щоб використовувати Linux у школі потрібно замовити відповідні документи. Без них це порушення закону?
gromko Дата: Ср, 30.10.2013, 23:40 | Повідомлення № 1405
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Цитата TYP ()
Попалась на очі стаття GPL в Украине / РФ. То виходить, щоб використовувати Linux у школі потрібно замовити відповідні документи. Без них це порушення закону?

Хлопцям треба ж якось на життя заробляти, ось вони і продадуть вам диск з Убунтою, ліцензійну угоду та наклейку на комп’ютер.

Державний департамент інтелектуальної власності надав наступні роз’яснення:
5. Рекомендації щодо підтвердження правомірності використання комп’ютерних програм вільного користування

У разі придбання комп’ютерних програм вільного користування за рахунок державних коштів, за рахунок коштів юридичних/фізичних осіб чи в разі отримання таких комп’ютерних програм на безоплатній основі користувачі повинні:

отримувати комп’ютерні програми, які мають бути забезпечені договором, що підтверджує їх належність до комп’ютерних програм вільного користування;

отримувати від постачальника документальне підтвердження правомірності використання комп’ютерних програм, зокрема договір щодо їх належності до комп’ютерних програм вільного користування.

Цей договір є примірником (електронним, у тому числі в складі комп’ютерної програми, та/або паперовим) вільної публічної ліцензії або містить посилання на її офіційний текст, який знаходиться в загальному доступі в мережі Інтернет.


Умови приєднання до вільної публічної ліцензії визначаються у відповідній ліцензії.

Текст вільної публічної ліцензії може бути викладений мовою оригіналу або у вигляді, локалізованому постачальником, якщо така можливість передбачається ліцензією. Електронний примірник вільної публічної ліцензії, що не входить до складу комп’ютерної програми, надається як електронний документ.

Підтвердженням правомірності використання комп’ютерної програми вільного користування є факт приєднання до неї шляхом вчинення певних дій (зокрема відтворення, у тому числі запис у пам’ять комп’ютера, модифікація, розповсюдження комп’ютерної програми), а також наявність зазначених вище документів.

Будь-який постачальник комп’ютерних програм вільного користування має право отримувати плату за продаж користувачеві примірників комп’ютерних програм вільного користування, а також надання супутніх послуг: установку, локалізацію, технічну підтримку тощо, – якщо це передбачено умовами вільної публічної ліцензії.

Документи про оплату примірника комп’ютерної програми, а також надання послуг з установлення та підтримки комп’ютерної програми вільного користування, можуть використовуватися в разі виникненні спорів щодо якості матеріального носія, на якому записаний примірник відповідної комп’ютерної програми, та якості зазначених послуг.

Правомірним використанням комп’ютерної програми вільного користування вважається також отримання користувачем за угодою з постачальником послуги із завантаження примірника такої комп’ютерної програми з комп’ютерної мережі (зокрема мережі Інтернет) та встановлення на комп’ютер замовника.


Отже не варто хвилюватися.
yurol Дата: Пт, 01.11.2013, 12:17 | Повідомлення № 1406
Я тут недавно...
Повідомлень: 25
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Не можу встановити програми з репозиторіїв(нема до них доступу ось що пише "W: Не удалось получить http://security.ubuntu.com/ubuntu....386.deb
  404 Not Found [IP: 91.189.92.202 80]"
. В чому може бути проблема? Стоїть Росинка 11.(Мінт)
gromko Дата: Пт, 01.11.2013, 16:12 | Повідомлення № 1407
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Цитата yurol ()
Не можу встановити програми з репозиторіїв(нема до них доступу ось що пише "W: Не удалось получить http://security.ubuntu.com/ubuntu....386.deb
404 Not Found [IP: 91.189.92.202 80]"

Спробуйте "оновити сховища" (у мене Synaptic українською), часто допомагає від такого.
або в консолі: sudo apt-get update


Відредаговано: gromko - Пт, 01.11.2013, 16:14
yurol Дата: Пт, 01.11.2013, 20:35 | Повідомлення № 1408
Я тут недавно...
Повідомлень: 25
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Цитата gromko ()
Спробуйте "оновити сховища" (у мене Synaptic українською), часто допомагає від такого. або в консолі: sudo apt-get update

Дякую за інформацію.
Jokerz Дата: Сб, 02.11.2013, 17:47 | Повідомлення № 1409
Хостер
Повідомлень: 1240
Нагороди: 7
Рейтинг: 146
sudo apt-get update поможет если вы меняли список репозитариев.
http://security.ubuntu.com/ubuntu....386.deb 
  404 Not Found [IP: 91.189.92.202 80]". В чому може бути проблема? Стоїть Росинка 11.(Мінт)

Означает что не может отрезольвить домен. Варианта 2 либо проблема с ДНС у вас либо упал сервер к которому вы подключаетесь.

А вообще то там в реле того пакета нету. я проверил
novichok Дата: Вт, 05.11.2013, 20:56 | Повідомлення № 1410
Прописаний назавжди
Повідомлень: 396
Нагороди: 8
Рейтинг: 121
очень удобный линь http://www.ex.ua/72192956?r=28742,23781 (Linux Mint Maya -32bit MATE (LTS) стилизованный под Windows 7) попробуйте, не пожалеете

Відредаговано: novichok - Вт, 05.11.2013, 21:00
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.