Пт, 15.12.2017, 08:31
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 92 з 119«129091929394118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Jokerz Дата: Пн, 17.06.2013, 11:20 | Повідомлення № 1366
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Пробуйте так:
beregok@netbook:~$ su 
Пароль: 
root@netbook:/home/beregok# ./cddebian 

Только рут может выполнять это действие потому если из под пользователя то пишите su 
как в этом примере.

Да и ответ 
root@netbook:/home/beregok# sh cddebian 
mount: warning: /mnt/setup/disc-1 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-2 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-3 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-4 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-5 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-6 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-7 seems to be mounted read-only. 
mount: warning: /mnt/setup/disc-8 seems to be mounted read-only. 

Вроди как нормальный, только сообщает что примонтировал образ только для чтения, но вам то как репозитории вам все равно.

или не читает потом?
после подключения выполните 
apt-get update 
он обновит кеш апт

Додано (17.06.2013, 11:20)
а кстати а в /etc/apt/source.list прописали эти репозитарии?

beregok Дата: Пн, 17.06.2013, 15:08 | Повідомлення № 1367
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 33
Пробував так, не запускається, навіть з під рута

beregok@netbook:~$ su
Пароль:
root@netbook:/home/beregok# ./cddebian
bash: ./cddebian: Отказано в доступе
root@netbook:/home/beregok# pager /etc/apt/sources.list
#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 7.0.0 _Wheezy_ - Official i386 NETINST Binary-1 20
130504-15:18]/ wheezy main

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux 7.0.0 _Wheezy_ - Official i386 NETINST Binary-1 201
30504-15:18]/ wheezy main

#deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main
#deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main

deb file:///mnt/setup/disc-1 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-2 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-3 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-4 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-5 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-6 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-7 wheezy main
deb file:///mnt/setup/disc-8 wheezy main

Диски після монтування читаються, кеш обновляється і все встановлюється,

Надибав  сайт і все вийшло
Змінив права на chmod u+x
Дякую!
Цікаво, а як добавити скрипт в автозавантаження системи?
Образи лежать на диску Avrora ntfs (наслідки після windows 7) і коли я його відкриваю, просить пароль, а як цього уникнути?

Відредаговано: beregok - Пн, 17.06.2013, 16:15
traktorist Дата: Чт, 25.07.2013, 22:02 | Повідомлення № 1368
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Знайшов цікавий блог http://softhelp.org.ua, мова переважно про Ubuntu та програмне забезпечення  для Linux.
Підбірка цікавих аргументів на користь Linux http://softhelp.org.ua/?p=976#more-976 (для мене було цікаво, що Приватбанк використовує вільне ПЗ)
swetikccc Дата: Чт, 25.07.2013, 22:46 | Повідомлення № 1369
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Цитата (traktorist)
(для мене було цікаво, що Приватбанк використовує вільне ПЗ)
Ви просто мабуть не користуєтеся карточками банку.)))
Зараз щоб отримати гроші потрібно часу в 2 рази більше, а от коли вікна стояли то банкомат літав.
gromko Дата: Пт, 26.07.2013, 09:20 | Повідомлення № 1370
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
Цитата (swetikccc)
Ви просто мабуть не користуєтеся карточками банку.))) Зараз щоб отримати гроші потрібно часу в 2 рази більше, а от коли вікна стояли то банкомат літав.
Збільшилась кількість клієнтів, а кількість серверів залишилась та ж сама - от і гальмує
swetikccc Дата: Пт, 26.07.2013, 10:45 | Повідомлення № 1371
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Цитата (gromko)
Збільшилась кількість клієнтів, а кількість серверів залишилась та ж сама - от і гальмує
Років з три тому, коли з ХР переходили на Пінгвіна був зовсім кошмар.
За пару днів клієнтів не виросло в рази. ;)

Відредаговано: swetikccc - Пт, 26.07.2013, 10:46
nolk-v Дата: Вт, 06.08.2013, 17:20 | Повідомлення № 1372
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 35
Що не говори, а до Лінукс потрібні мізки + терпіння + час+дотошність. Але все окупається коли налаштуєш. У класі 12 ПК. Операційна система W XP. 2 роки випробовував різні дистрибутиви. Зупинився на UALinux LXDE, стоїть 2 ОС. Компютери 2003 ОЗУ 128 МБайт, знайшов кошти, добавив по 512 МБайт. Налаштування мережі методом проб і помилок, працює. Роздаю інтернет CDMA Ukrtelecom не аби що, але вже щось. До цього модем київстар 256 Кбіт/с. А зараз цілий М/с. Для шкільної програми краще, ніж нічого.
Jokerz Дата: Ср, 07.08.2013, 00:41 | Повідомлення № 1373
Хостер
Цитата (nolk-v)
Що не говори, а до Лінукс потрібні мізки + терпіння + час+дотошність. Але все окупається коли налаштуєш. У класі 12 ПК. Операційна система W XP. 2 роки випробовував різні дистрибутиви. Зупинився на UALinux LXDE, стоїть 2 ОС. Компютери 2003 ОЗУ 128 МБайт, знайшов кошти, добавив по 512 МБайт. Налаштування мережі методом проб і помилок, працює. Роздаю інтернет CDMA Ukrtelecom не аби що, але вже щось. До цього модем київстар 256 Кбіт/с. А зараз цілий М/с. Для шкільної програми краще, ніж нічого.
могу только по аплодировать, я действительно очень рад что есть еще такие преподаватели которые имеют стремление обучить при таких , извините, "говняных" условиях труда.
beregok Дата: Нд, 18.08.2013, 18:42 | Повідомлення № 1374
Прописаний назавжди
На початку літа вирішив зменшити витрати на інтернет, провайдер Інтертелеком(сам проживаю в селі).
Перейшов на тарифний плани "Дитячий - соціальні мережі" 
500 Мб на день дається, ну думаю можна щось скачати, та куди ж там, блокують все, ноль свободи в інтернеті.
Вишірив обійти...

Оскількі використовую Дебіан, поставив tor, щось у мене не вийшло, покурив, натрапив на цікавий проект Torproject 
 - закачав за допомогою шкільного модему - держава не обідніє(гроші на оплату інтернета на оплату кілька місців під час навчального року не було, зато за  літо проплатили)

Не знаю як на вінді, а на лінуксі літає(для віндовсятників теж є).
Користуватися легко, розпакував, запустив, прописав мости. І все тепер ви громадянин США або Німетчини який мандрує в мережі.
(Встановлються в папку користувача, права рута не потрібні)
tar -xvzf tor-browser-gnu-linux-i686-2.3.25-12-dev-ru.tar.gz
cd tor-browser_ru
./start-tor-browser
Після цього запускається Vdalia 
Далі потрібно прописати bridges (мости) - заходите в налаштування - мережа, ставите галочку - "мій провайдер блокує доступ до мережі tor", додаєте адреси, які можна взяти звідси -https://bridges.torproject.org ( або надіслати листа на адресу bridges@torproject.org з рядком get bridges в листі)

Мій улюблений http://rutracker.org/ вікдривається легко, проблем з авторизацією не має, а от на нашому форумі є, не зберігає пароль 

До речі Сноуден теж використовував Torbrowser для відправки секретної інформації
Jokerz Дата: Нд, 18.08.2013, 18:55 | Повідомлення № 1375
Хостер
я так понимаю просто прокси сервер :) но толково - молодци
beregok Дата: Нд, 18.08.2013, 19:12 | Повідомлення № 1376
Прописаний назавжди
Типу того, трафік проходить через три випадкові шлюзи, детально у Вікіпедії
До речі, нещодавно Piratebay випустив  pirаtebrowser на основі  tor, функціональність урізана і тількі для віндовз
Kowalenko Дата: Вт, 27.08.2013, 21:00 | Повідомлення № 1377
Новий користувач
"Без меня меня женили", тобто встановили Лінукс у школі і я маю з ним працювати. Питання для тих, хто використовує Linux у школі:

1. Де є посилання від Міністерства освіти, що Лінукс можна використовувати?
2. Як працювати з підручниками для 2,5,9,10-х класів? Чи підручники ви взагалі не використовуєте? А робочі зошити? Нічого ж не співпадає..чи я помиляюся?
3. Які програми замініюють офісні програми, графічні редактори, архіватори?
4. Які програми для тестування?
5. Які аргументи навести на користь Віндовс (хоча тут зібралися прибічники Лінукса, але я хочу вернутисчя до віндоуса)

Буду вдячна за допомогу усім!
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 28.08.2013, 01:55 | Повідомлення № 1378
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Цитата (Kowalenko)
Де є посилання від Міністерства освіти, що Лінукс можна використовувати?
А де написано, що не можна?
1) У  минулорічному інструктивному листі була згадка про Linux+Open Office (хоча актуальнішим,  схоже, є Libre Office).
2) 16000  комп'ютерів з Китаю приїхали без Windows, а 16000 ліцензій на Windows ніхто не купив (або я щось пропустив). Треба на них ставити Linux (наприклад, Edubuntu).
3) Цікавий документ: http://kievoit.narod.ru/course/note.html

Цитата (Kowalenko)
Як працювати з підручниками для 2,5,9,10-х класів? Чи підручники ви взагалі не використовуєте? А робочі зошити? Нічого ж не співпадає..чи я помиляюся?

Це з переліченого найсерйозніша проблема...
Цитата (Kowalenko)
3. Які програми замініюють офісні програми, графічні редактори, архіватори?
Офіс - LibreOffice; Графічні редактори - GIMP, Inksape, Blender; архіватор - 7-zip. Є й інші.
Цитата (Kowalenko)
4. Які програми для тестування?
Test-W2 запускається під Wine.
Цитата (Kowalenko)
Які аргументи навести на користь Віндовс
Ніяких. Хіба що хтось планує хапнути трохи грошей. Тоді, звичайно, треба купувати Windows. 
Якщо дуже хочеться брати в цьому участь (наприклад, з Вами мають поділитись :)  ), то аргументуйте тим, що більшість підручників і завдання для ДПА спираються саме на Windows. Не впевнений, що ця ситуація  найближчим часом зміниться.
Цитата (Kowalenko)
але я хочу вернутисчя до віндоуса
Дивне бажання... ;) Тема гілки дозволяє обговорити його детальніше. Чим Linux не сподобався?
Kowalenko Дата: Ср, 28.08.2013, 09:22 | Повідомлення № 1379
Новий користувач
Цитата
Чим Linux не сподобався?
Тим, що я три роки не працювала у школі і зараз маю за три дні до нового навчального року вивчити Linux до такого рівня, щоб вільно розповідати учням про цю ОС. Тим, що у більшості шкіл і вдома у дітей встановлений Віндовс. Тим, що підготовка до уроків у мене буде тривати набагато більше. Тим, що зі мною не погодили встановлення іншой ОС. А ще тим, що я абсолютно не розумію, навіщо тоді підручники і як з ними працювати.  Для того, щоб почати працювати впевнено у Лінуксі, мені недостатньо три дні на підготовку.

Дякую за допомогу!

Додано (28.08.2013, 09:22)
А ще "Сходинки до інформатики" та "Скарбниця знань" для 2-х класів - вони будуть працювати під лінуксом?

Пилипчук_О_П Дата: Ср, 28.08.2013, 09:36 | Повідомлення № 1380
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Треба пробувати (під Wine).
Є альтернативні пакети програм для молодших школярів (версії для Linux, Windows тощо): GCompris - http://informatic.org.ua/forum/25-906-1 ; Childsplay - http://childsplay.sourceforge.net/
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 92 з 119«129091929394118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.