Чт, 19.07.2018, 16:26
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 31
Рейтинг: 385
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
swetikccc Дата: Ср, 19.11.2008, 20:20 | Повідомлення № 121
Ветеран спілкування
Рейтинг: 387
Quote (Newbie)
але люди не хочуть його використовувати бо він нам не треба - люди використовували і будуть використовувати Віндовс

Люди дома в школе пользуйтесь пираткой
Попробуйте выйти с пиратским софтом в науке зарубеж
Ведь очень часты случаи когда рубали труды за то что они сделаны на пиратках.
gromko Дата: Ср, 19.11.2008, 20:27 | Повідомлення № 122
Лінуксоїд
Quote (Sopot)
Читаю повідомлення на форумі і приходжу до думки - Linux, неначе б то непогана операційна система (ALT Linux у всякому разі), не зрозуміло одне - чому ж ніхто його не використовує?

Так, це непогана операційна система, але вся причина в тому, хто нас вчив і на чому ми вчилися. Спочатку це була MS DOS без всяких там ліцензій, потім Window 3.1 на хто-зна скількох дисках, потім 95-а, 98-а, ХР - маємо еволюційний шлях розвитку в зоні неліцензійності. На сьогодні у більшості шкіл вже є ліцензоване ПЗ від Microsoft (і не більше), але вдома у абсолютної більшості вчителів стоїть все та ж неліцензійна Windows. Оскільки знання, навички вчителів "зконфігуровані" "під Windows", то слід чекати доброго стусана, щоб повернути інертну вчительську масу у сторону вільного ПЗ. Нашим учням краще - вони легше адаптуються у сучасному світі, то їм легше сприйняти ідеологію вільного програмного забезпечення.

Quote (Karl)
І скільки ви будете доказувать що Лінукс хороший (бачу що навіть ті хто був за Віндовз тепер голосують за нього) але люди не хочуть його використовувати бо він нам не треба - люди використовували і будуть використовувати Віндовс. А якщо американці хотять лінуксу, то хай він їм і буде! Нехай хтось спробує сказати щось проти!

Це не так - завжди необхідна альтернатива. Якби не здорова конкуренція, то всі б до цього часу працювали у Windows 3.1. На сьогодні самі передові рішення в операційних системах - це MacOS та Linux. Це стосується не тільки інтерфейсу, а самої концепції операційної системи, як такої

Quote (Karl)
А навіщо пробувати, коли й так добре? (категорично проти Лінукса)

Завжди слід аргументувати свою позицію - чому саме так, а не інакше

Для наших шкіл (з їх фінансуванням) застосування вільного ПЗ не має альтернативи. Якщо ми не відхиляємось від типової програми, то нам у більшості досить того ПЗ, що поставлено з НКК (ПЗ від Microsoft), але є спецкурси - "Основи комп'ютерної графіки", тощо - програмне забезпечення для них коштує великих грошей. Саме тут на допомогу приходить вільне ПЗ

Відредаговано: gromko - Ср, 19.11.2008, 20:34
Jokerz Дата: Ср, 19.11.2008, 22:24 | Повідомлення № 123
Хостер
Нагороди: 7
Рейтинг: 146
Quote (Sopot)
чому ж ніхто його не використовує?

Это вы наверно про школы имели ввиду? Как думаете какая ос стоит на серверах укоза где стоит этот форум?
Линукс используют больше в технической IT среде, но сейчас уже последние годы перекочевывает в дома. Виндов был разработан как домашняя ос, с серверными задачами справляеться не очень толково, даже сейчас взять 2008 серверную винду, да есть много чего, но снова они делают с винды домашней серверную, а линукс с серверной делают домашнюю.
Quote (Karl)
Нехай хтось спробує сказати щось проти!

я попробую и если Вы стоите на своем что винда лучше то для вас так оно и есть, вероятнее всего линукс толково и не пробовали. Либо дальше домашнего компьютора не видели ничего и привыкли все по счелчку мышки делать. Я не буду углубляться в технические подробности но открытое ПО на мой взгляд лучше, взять тот же сервер, поставил зачачу сотворить веб сервер и заточил под это все ядро, пересобрал уже прирост производительности, а в виндовсе как не трудись ядрышко то не пересоберешь, да и кушает она ресурсов намного больше, и до 2007 серверного виндовса очень кривое распределение ресурсов по процесам.
Да и еще много чего, но снова я линукс знаю как ос для сервера, для дома тоже стоит кстати и не жалуюсь. Это тоже самое что ровнять 2 разные марки машины. Каждая ос своим хороша и каждая фактически с начала разработана была для разных вещей. ПОтому нужно по этим самым вещам и судить что лучше а что хуже. Ведь для перевозки тоны песка вы не возьмете легковой автомобиль, не так ли? Вот и для конкретной задачи так же лучше брать ту ос которая для это лучше, другое дело когда вы не знаете ту или иную ос то тогда выбор сужаеться.
Quote (Karl)
А навіщо пробувати, коли й так добре? (категорично проти Лінукса)

Это сугубо ваше мнение. Мы его выслушали.
PanPete Дата: Ср, 19.11.2008, 23:20 | Повідомлення № 124
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Шановні, я вже вказував на одну з причин, яка робить Linux проблематичним для використання в школі (у всякому випадку при вивченні ОС). Нагадую вам її в вигляді цитат з повідомлень шанованих нами форумчан (перша цитата витягнута з іншої гілки форуму).
Quote (Шестопалов)
... у кожного учня повинен бути посібник, щоб він був розумно завантажений. А вчитель не повинен танцювати перед ними "шоу", а бути вільним для індивідуальної роботи то з одним, то з іншим учнем.

Quote (gromko)
В Росії ситуація дещо інша - підручник Угриновича можна використовувати як з Windows, так і з Linux чи MacOS (у нас, на жаль, такого підручника немає)
Jokerz Дата: Чт, 20.11.2008, 07:56 | Повідомлення № 125
Хостер
Нагороди: 7
Рейтинг: 146
<_< да, согласен для школ это не очень в данный момент хорошая идея.
piktor Дата: Чт, 20.11.2008, 15:55 | Повідомлення № 126
Активний учасник
Рейтинг: 19
Quote (Jokerz)
Линукс используют больше в технической IT среде, но сейчас уже последние годы перекочевывает в дома. Виндов был разработан как домашняя ос, с серверными задачами справляеться не очень толково, даже сейчас взять 2008 серверную винду, да есть много чего, но снова они делают с винды домашней серверную, а линукс с серверной делают домашнюю.

Ееее. Лінус Торвальдс робив свою поробку з Minix - а то є взагалі навчальна ОС. Так-що маємо освітні корені, на відміну від Windows, яку робили just for money.
Читаємо тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/Linux
Ну, так склалося, що найбільше Linux використовується "бородатими" одмінами, і тому набув серверного розвитку.
Хоча, маю знайомих, які хочуть перейти на Linux, навіть в школі. Але якщо Windows вони можуть поставити або самі, або знайти першого-ліпшого енікейщика-сусіда, то з Linux'ом вони будуть постійно смикати мене, а якщо і знайдуть кого другого, то влетить їм це в копієчку.
gromko Дата: Чт, 20.11.2008, 22:21 | Повідомлення № 127
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Хоча, маю знайомих, які хочуть перейти на Linux, навіть в школі. Але якщо Windows вони можуть поставити або самі, або знайти першого-ліпшого енікейщика-сусіда, то з Linux'ом вони будуть постійно смикати мене, а якщо і знайдуть кого другого, то влетить їм це в копієчку.

З власного досвіду установки Linux. Придбав Mandriva Linux на Lafox.Net (замовив, прийшли через чотири дні). "Залізо" - AMD Sempron 3200+, MB Biostar NF61S, GeForce 6100, RAM 512 Mб, HDD 250 Гб,DVD-RW, Realtek HD Audio, Lan, DVB SkyStar2 (для перегляду спутникового ТБ та інтернету), SyncMaster 920NV, принтер SAMSUNG ML-1615, сканер Mustek BearPaw 1200CU Plus, телефон Nokia 6300, фотоапарат Samsung, CDMA-термінал Huawei - повний "вінегрет".
Вмикаю комп'ютер, заходжу в BIOS і вмикаю завантаження з CD(DVD). Встановлюю диск у привід і перезавантажуюсь. У меню, що відкрилося вибираю мову - "Українська* та "Встановленя (Install). Щось там вантажиться, потім пропонується прийняти ліцензію - погоджуюсь. Пропонує обрати мову для системи - вибираю "Більше" (українську, англійську і російську - хай будуть). Пропонує обрати розкладку клавіатури (українську) і спосіб перемикання розкладки зі списку - вибираю CTRL+SHIFT. Тепер найважливіший етап - розподіл диску. Система може сама розподілити дисковий простір, але я не вірю настільки машинам - розподіляю сам (хоча всім рекомендую ставити у вільне місце windows або на вільний розділ. Хоча пам'яті достатньо, але не забуваю про своп (про всяк випадок, 250-500 Мб). Найцікавіше - вибір пакетів (програм, таке у Windows можна зробити лише у піратських дистрибутивів, де крім системи набір найрізноманітнішого софта). Вибираю, що мені до вподоби - близько 2 Гб. Далі встановлюється (15-20 хв). Встановлюю пароль адміністратора (root), заводжу обліковий запис користувача, вибираю рівень безпеки - стандартний. Далі надходить зведення по установці - перевіряю роботу відео (все працює). Принтер знайдено. Перезавантажуюсь. Усе
При першову запуску система ще конфігурує себе (особливо відео і принтер). Заходжу в системні налаштування і підключаю сканер - вимагає firmware, яке є на диску з драйвером для Windows - копіюю у вказану теку. Звук працює, DVB-карту знайдено і налаштовано (Kaffeine приймає супутникове ТБ). Найбільше проблем з налаштуванням CDMA-інтернету - термінал знайдено але не підключено (виробник стверджує, що їх пристрій працює лише під Windows). Система легко налаштовує різні типи модемів (і ADSL, і DVB теж). Прописую всього один рядок - ура знайдено пристрій ttyUSB0, через який маю доступ до модему. Якщо порівняти з установкою Windows, то великої різниці (в принципі) немає. При установці Windows необхідно встановлювати купу драйверів, при установці Linux система сама підбирає драйвери.
До чого веду - не такий страшний ... як його малюють (... - Linux)
Більшість маститих адмінів і Linux-гуру створюють певний ореол таємничості навколо Linux'а - це певним чином підтримує їх авторитет і "вагу" у суспільстві. Саме тому, більшість їх порад досить туманні - правити файли конфігурації в консолі під рутом - одні ці слова насмерть "вбивають" рядового користувача (хоча більшість налаштовувань сучасні системи дозволяють провести в графічному режимі)

Newbie Дата: Пт, 21.11.2008, 00:00 | Повідомлення № 128
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
щось у вас складно :)
вставляю диск, вибираю "Установка з-під Windows", вказую на який диск ставити (попередньо виділений, щоб не зрушити Windows), вибираю мову (просто зі списку Українську, навіть не знаю де вона потім використовується, бо спершу все-рівно все англійською), вказую користувача і пароль. кнопка ОК. чекаю хвилин 20, комп перезавантажується. ввожу логін/пароль, ще хвилин 20 таке враження, що інсталюються програми (бо зразу є ОпенОфіс і ще купка всього, ще детально не розглядала), знову перезавантаження.
після цього налаштування мережі (в мене не виникло жодного питання), інсталяція мови (аналогічно).
правда ще не включила Убунту в домен ( ), і не підключала сканерів/принтерів (якось потреби не виникало)
ради експерименту заінсталювала NetSupportSchool, після установки Wine (правильно?), але так і не можу запустити, думаю, що пропустила якусь очевидну дурницю, завтра продовжу експерименти :)

"збирати ядра руками", "правити конфігурацію в консолі під рутом" і інші неподобства, виявляється, не такі вже й необхідні для початку роботи в Лінукс

ще нюанс, все з нету тягне - мені в принципі не шкода, безлімітка, але можна ж якось то мережево огранізувати? наприклад у мене ледь не 200 Мб оновлень одразу просить, плюс укр.мова, плюс може я ще що захочу :) на 15 комп*ютерів глупо все це 15 разів качати

Pentiume Дата: Пт, 21.11.2008, 18:04 | Повідомлення № 129
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 28
Яка програма для розпізнавання сканованого тексту в Люніксі, Підкажіть хто небудь. :o
Extensa Дата: Пт, 21.11.2008, 18:49 | Повідомлення № 130
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Pentiume)
Яка програма для розпізнавання сканованого тексту в Люніксі, Підкажіть хто небудь.

Підказую - FineReader під Wine. Працює без проблем. Чому саме він - підтримка української мови розпізнавання. Безкоштовні (під Linux) програми розпізнавання не підтримують кирилицю, а платні дорого коштують. Зараз активно працюють над портуванням CuneiForm в Linux (планують закінчити роботу до 2009 року). Оскільки ви працюєте в школі, то маєте ліцензію на ФайнРидер. Встановлюєте і запускаєте - все як у Віндовс
gromko Дата: Пт, 21.11.2008, 18:56 | Повідомлення № 131
Лінуксоїд
Quote (Newbie)
щось у вас складно

Ви встановлювали Убунту а я Мандріву - ось в чому різниця. Убунту - добре, але як я казав раніше, дуже полюбляє "тягти" все через інтернет, я ж встановлюю все з дисків (інтернет-трафік я оплачую зі своєї кишені)

Quote (Newbie)
"збирати ядра руками", "правити конфігурацію в консолі під рутом" і інші неподобства, виявляється, не такі вже й необхідні для початку роботи в Лінукс

Це так - не треба собі ускладнювати життя і придумувати собі проблеми з компіляцією ядер

Quote (Newbie)
ще нюанс, все з нету тягне - мені в принципі не шкода, безлімітка, але можна ж якось то мережево огранізувати? наприклад у мене ледь не 200 Мб оновлень одразу просить, плюс укр.мова, плюс може я ще що захочу на 15 комп*ютерів глупо все це 15 разів качати

Майте диски з програмними пакетами для Убунти і вкажіть системі де їх шукати (на дисках, а не в інтернеті)
Newbie Дата: Пт, 21.11.2008, 19:00 | Повідомлення № 132
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
о, тепер ясно :) дякую за поради!
badm Дата: Пт, 21.11.2008, 21:45 | Повідомлення № 133
Знаток програмування
Рейтинг: 3
Створіть у класі репозитарій на одній з машин і через локальний ftp можна налаштувати оновлення з власної мережі.
Щось подібне робив на Fedora 8. Детальніше можна почитати на linux форумах, якщо цікаво.
dpi Дата: Сб, 22.11.2008, 11:20 | Повідомлення № 134
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Читали? Все Российские школы централизовано переходят на Linux.
А наши заявляют: никаких программ с русским интерфейсом.
badm Дата: Нд, 23.11.2008, 17:16 | Повідомлення № 135
Знаток програмування
Рейтинг: 3
Там і з ALt Linux зробили дистрибутив, який при встановленні світить дозвіл МОН Росії і має держ підтримку. На ньому відповідний комплект ПО.
Проект в них існує з 2007 року. До речі лінух даного проекту адаптований до будь-якого ПО навіть рівня найзастарілої апаратної частини через технологію тонких клієнтів. До речі все це занаходить за адресою http://linux.armd.ru/ru/distros/ (база mandriva).
Навіть не потрібно щось творити лише лишається українська локалізація.
Але у нас все буде ліцезійне івід MS та інших... Тому що у нас одна з найбагатших держав.?
Мені наприклад досить цікава реалізація термінального сервера думаю опробувати, і документація вже на досить пристойному рівні.

Відредаговано: badm - Нд, 23.11.2008, 17:26
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.